Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
1 hour ago, mick said:

Koliko sam razumeo u poslednje vreme zbog euronormi noviji motori mogu imati problem sa slipon auspusima. Ne znam da li je istina kompletno ali navodno nije baš preporučljivo zbog sagorevanja goriva koje je nepravilno. Savet je remap svakako...

 

Kad smo kod remapa...da li još uvek imaš onaj cim na gasu kad se polko pusti u vožnji?

Da imam, samo sam sad navikao na to, i definitivno bi neki remap to pomogao, jer sam siguran da to kompjuter tako radi...što to ne znam, ali imao sam sličan problem na v stromu kod menjanja brzina sa medjugasom. Gasio se. Pitao sam jednog ozbiljnog servisera i on mi je potvrdio da to kompjuter radi i gasi motor jer ne prepoznaje šta ja to radim, kad nije ni potrebno..Od tad to više nisam ni radio i sve je bilo ok.

Tako da misli da i ovaj naš motor ima sličan problem. Inače sam utvrdio poprilično precizno šta se dešava kod trzanja. Dakle, dodam gas malo jače i onda ga zaustavim i malecko vratim za 2-3mm, čini se kao da zaostane neka količina benzina u karburatoru( znam da nema karburator) ili u diznama koju onda motor mora da izbaci i onda motor malo poleti pa ga onda naglo vrati jer izbaci sav benzin, i tu dodje do trzanja...

Motor ne prepoznaje šta ja to radim, što dajem naglo gas pa ga onda zaustavljam tek tako....

Odprilike je  to to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Da...dobiješ međugas u puštanju gasa :) 

Mislim da takav problem ima novi CF450MT i da su to rešili u servisu sa novom mapom. Ovi naši ni ne pomišljaju na rešavanje toga...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Svašta sam radio u predhodnih 20 godina. Ajmo da malo popričamo o izduvima.

Da bi motor imao malo više KS potrebno je da se ugrade veće dizne ( fima dino džet) koje više primaju benzina. Da bi to funkcionisalo potrebna je i veća količina vazduha da bi to sagorevalo kako treba i da bi motor dobio više KS. Dakle, potrebno je u tom nizu ugraditi protičniji filter vazduha koje pravi KN firma, i izbaciti katalizator(preporuka) i na kraju staviti protočni top. To sve u ovom nizu daje rezultate. Kod satarije generacije motora nije bio potreban nikakv remap. Kod novijih mislim da bi to trebalo obaviti, ali ne znam pouzdano. Kod novijih se radi remap bez diranja bilo čega, ali ne znam da li se dobije nešto više KS.

Mick je u predhodnim postovima rekao da je to radio pa nek on objasni o čemu se zapravo radi.

Inače firmirani auspusi nemaju ni malo jači zvuk meren u DB, već je samo dublji i naše uši to čuju kao duplo glasniji, ali nije.

Kod EU mogu na tehničkom pregledu ili čak na ulici da te zaustave i mere jačinu auspuha. Obzirom da firmirani auspusi prolaze tehnički pregled, stvar je jasna.

Ja sam merio jačinu zvuka u DB sa mobilnim telefonom i zaista je jačina zvuka(bar kako telefon pokazuje) bila slična kod fabričkog auspuha i akrapovića.

Što se tiče kineskih kopija, nisam siguran da su baš sranje i da će da progore tek tako, mada ima raznih proizvođača, pa se to uvek da proveriti.

Inače svaki auspuh protočni ima spoljnu oblogu, protočnu cev koja je perfororana u određenoj dužini i širini što utiče na zvuk motora. Sve to je unutra obmotano krpom staklenih vlakana koja neće da progore ili da ih motor izbaci napolje. Danas se koriste još savremniji materijali.

nekad se ubacivala staklena vuna koja odleti ko zmaj posle 1000km.

Inače sve ovo pričam iz svog iskustva jer sam i sam prepravljao auspuhe. 

Pozz

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja sam uradio dekatalizaciju i remap u prvom mahu. Posle toga je dorađen remap novom mapom i sređeno je hlađenje softverski tako da je motor bolje koristio paljenje i gašenje ventilatora na određenoj temperaturi.

 

Ne verujem da je dobio neko pojačanje u smislu KS ali sam vidno dobio poboljšanje u inicijalnom kretanju i pri preticanju na putu. Takođe bio je promenjen zvuk fabričkog auspuha bez ikakve izmene na auspuhu. Dobio sam više snage na nižim obrtajima...recimo ako samo određenu brzinu za određeno vreme dobijao na 6000rpm nakon remapa sam sve to dobijao na recimo 5000rpm.

 

Što se tiče agregata bio je rasterećeniji i nije se toliko grejao...tako da mislim da je sasvim ok dobitak sa tim skromnim remapom. I danas je motor bez greške...bez ikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
2 minutes ago, mick said:

Ja sam uradio dekatalizaciju i remap u prvom mahu. Posle toga je dorađen remap novom mapom i sređeno je hlađenje softverski tako da je motor bolje koristio paljenje i gašenje ventilatora na određenoj temperaturi.

 

Ne verujem da je dobio neko pojačanje u smislu KS ali sam vidno dobio poboljšanje u inicijalnom kretanju i pri preticanju na putu. Takođe bio je promenjen zvuk fabričkog auspuha bez ikakve izmene na auspuhu. Dobio sam više snage na nižim obrtajima...recimo ako samo određenu brzinu za određeno vreme dobijao na 6000rpm nakon remapa sam sve to dobijao na recimo 5000rpm.

 

Što se tiče agregata bio je rasterećeniji i nije se toliko grejao...tako da mislim da je sasvim ok dobitak sa tim skromnim remapom. I danas je motor bez greške...bez ikakvih problema.

Da, to je inžinjersko objašnjenje. I ako si ti to tako doživeo i osetio onda je to sve ok.

Zapravo se radi o tome da motor na raznim obrtajima pravilnije rasporedjuje snagu, a to znači da neće dobiti više KS u krajnjim obrajma ali će dobiti na nižim i srednjim... A mkožda nešto i nižu potrošnju. Sjano.

Koliko si to platio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, vladmoll je napisao:

Da, to je inžinjersko objašnjenje. I ako si ti to tako doživeo i osetio onda je to sve ok.

Zapravo se radi o tome da motor na raznim obrtajima pravilnije rasporedjuje snagu, a to znači da neće dobiti više KS u krajnjim obrajma ali će dobiti na nižim i srednjim... A mkožda nešto i nižu potrošnju. Sjano.

Koliko si to platio!

Potrošnja je bila ista ali sam ja evidentno više i jače otvarao gas :) pošto se motor živahnije ponašao :D Tako da je moožda i potrošnja bila manja ali sam je anulirao :D 

 

Cena je bila oko 280e...koliko se sećam. Smeši se i ovmom motorinu cela priča ako AP ne reši trzanje...

Promenio član mick
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 19 minuta, sasa_f1 je napisao:

To sto pominjes 5-6k rpm a brzina ista je moguce samo promenom odnosa lancanika dobiti, nikako remapom 🙂

To je druga stvar…ja sam dao primer. Ali svakako vozač treba da oseti ceo sklop da bi razumeo. Lancanik i lanac su druge stvari gde mehanički određene stvari radiš kako bi dobio drugačiji prenos zarad brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Auu ljudi koliko sam srećan... 😃

Prvih 200km odvozao, nisam ga preko 6/7 hiljada obrtaja terao, čuvam ga. Probao sam u par navrata da "zavrnem" ručicu gasa, čisto da istražim sposobnosti, i mogu reći da me je zatekao... Žena i ja non stop priželjkujemo tople dane. Svaki dan jedva čekam da sednem na njega, vozi se lako k'o bicikli.☺️

 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Al si mu jebo kevu sa svetlima, odlično izgledaju....

A meni je ovaj vizir originalni skroz ok, nadam se da i taj radi posao odlično, jedino da nam kažeš kakvo je stanje na većim brzinama recimo 120-130 km/h, da ne ljulja motor i sl...

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Čekaj čekaj... Zar nije on to okačio klip od nekog Italijana (koliko mi se čini, neki Vićenco je uploadovao) :D 

Možda sam ja nešto pobrkao, nije on to ništa kačio, on je samo tuđ video okačio da pita za taj štitnik od vetra... Inače, stvarno dobro prikopčani LEDovi, izgleda vrh. Čak mi se sviđa i to što je ofarbao prednji panel u crno, pa je sad skroz motor crno žuti, bez belih delova. 🥹


I da, pitanjce za iskusne vozače.. da li kada vozite držite nogu blago naslonjenu na gornji deo kočnice, ili je isključivo držite na nogari i prislonite na kočnicu tek kada planirate da kočite.. Pitam, pošto mi nekako ugodno da držim zadnji deo stopala, tj bliže peti na nogari, a prednji deo bliže prstima na kočnici. Mislim, ne radim to, ali vidim da mogu da to činim jer čak i ako bih se za nijansu naslonio na kočnicu, niti se aktivira štop svetlo, niti koči. Kao da je predviđeno da mogu nogu da oslonim na pedali kočnice... 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
10 hours ago, Frizhideron said:

Čekaj čekaj... Zar nije on to okačio klip od nekog Italijana (koliko mi se čini, neki Vićenco je uploadovao) :D 

Možda sam ja nešto pobrkao, nije on to ništa kačio, on je samo tuđ video okačio da pita za taj štitnik od vetra... Inače, stvarno dobro prikopčani LEDovi, izgleda vrh. Čak mi se sviđa i to što je ofarbao prednji panel u crno, pa je sad skroz motor crno žuti, bez belih delova. 🥹


I da, pitanjce za iskusne vozače.. da li kada vozite držite nogu blago naslonjenu na gornji deo kočnice, ili je isključivo držite na nogari i prislonite na kočnicu tek kada planirate da kočite.. Pitam, pošto mi nekako ugodno da držim zadnji deo stopala, tj bliže peti na nogari, a prednji deo bliže prstima na kočnici. Mislim, ne radim to, ali vidim da mogu da to činim jer čak i ako bih se za nijansu naslonio na kočnicu, niti se aktivira štop svetlo, niti koči. Kao da je predviđeno da mogu nogu da oslonim na pedali kočnice... 
 

Meni je kočnica bila visoka, zato sam je spustio maksimalno i sad mi je ok, Sada mogu normalno da postavim na sredinu fuzastera a  da kočnicu ne dodirujem, i podesio sam hod kočnice na oko 1cm.

Takođe sam i spustio polugu menjača za oko 1cm, iskreno bila mi je mnogo visoko postavljena i morao sam nogu baš visoko da podignem da bi spustio iz više u nižu. Ali sve je to ok, kako god bilo podešeno.

A svetlo dugo sam podešavao prema uputstvu za podešavanje i mislim da sam to uradio ok. A mnogi su se pitali da li se može podešavati kratko svetlo i ja sam to pitao u servisu i rekli su da se ne može podešavati. A u onom korisničkom uputstvu je zaista naslikan naš far se dva gumba za podešavanje. Ali to očigledno nije slučaj u realnosti. Tako da to nam je što nam je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1644 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE

Meni su uvek vrhovi prstiju,tj. cizme na fuzasterima. Tako imam brzu reakciju kad treba naglo da kocim. Kad je autoput ,onda moze i sredina cizme. To poredim sa fudbalom,ako si na 'petama' ,reakcija ti je usporena. :stabre: 

 

Prst,dva su uvek na prednjoj... Kad je frka,onda i zadnja dolazi u pomoc. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Mislim da je pitanje vrlo jednostavno. Ako nije drugacije naglaseno, odnosno uvek kad vozis krivine ili nepoznat put, ili vozis agresivno - zglobovi prstiju na fuzasterima, da ne bi otkinuo stopalo u krivini. Ako si van puta, sredina stopala na fuzasteru, a i ne mora ako je laganija tura. Po mom misljenju nikad peta ne treba da ti bude na fuzasteru, u tom slucaju koriguj ili promeni poluge kocnice/menjaca ili fuzastere. Imas samo dva stopala, a cuo sam da bas imaju poentu u zivotu

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Sve kapiram, nego meni je, kao početniku podjednako zgodno držati na fuzasterima što zadnji deo stopala, tj prema petama dok su prsti na kočnici,  što sredinu stopala, a da kočnicu ne dodirujem. I jedno i drugo mi je podjednako udobno, samo me u prvom slučaju brine da li stalno naslanjanje prstima na kočnicu može da zeza kočioni sistem (mada sam primetio kada držim prste na polugi kočnice, da se ne uključi štop svetlo, tj da ne koči dok malo jače ne "pripušim" :D, što znači da je i planirano da se vrh stopala,tj prsti, drže i oslanjaju na kočnici)

Verovatno je zgodnije da mi je stopalo konstanto na kočnici, kao što ste spomenuli, brzina reagovanja za ne daj Bože... prilagodiću se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Prsti uvek...ali uvek moraju biti na fuzasteru a ne na kočnici. Kao što je  @Punktmann rekao, stopala imaju funkciju a i nekako su nam prikačena za telo. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
13 hours ago, Frizhideron said:

Sve kapiram, nego meni je, kao početniku podjednako zgodno držati na fuzasterima što zadnji deo stopala, tj prema petama dok su prsti na kočnici,  što sredinu stopala, a da kočnicu ne dodirujem. I jedno i drugo mi je podjednako udobno, samo me u prvom slučaju brine da li stalno naslanjanje prstima na kočnicu može da zeza kočioni sistem (mada sam primetio kada držim prste na polugi kočnice, da se ne uključi štop svetlo, tj da ne koči dok malo jače ne "pripušim" :D, što znači da je i planirano da se vrh stopala,tj prsti, drže i oslanjaju na kočnici)

Verovatno je zgodnije da mi je stopalo konstanto na kočnici, kao što ste spomenuli, brzina reagovanja za ne daj Bože... prilagodiću se

Ne znam da li voziš auto. Ako voziš, da li ti je stalno noga na kočnici? Jedino što možeš da uradiš je da pločice pojedeš brže. A ne znam ni šta će ti noga stalno na zadnjoj kočnici. Nju koristuš suplementarno prednjoj, mada i ne moraš, ili kad radiš spore manevre, ili kad se igraš na rastresitom terenu. Tako da to šta je tebi lakše je jedno, ali ono što je ispravno je drugo. :) Na tebi je da odlučiš kako želiš. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 417 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

Za vikend sam se malo vozikao.

Kada sam ušao u grad na sred puta mi se motor sam od sebe ugasio.

Stanem pored puta, upalim motor bez problema da krenem on se opet ugasi. 

Posle sam ga još par puta palio i dodavao gas u leru i sve je ok kad pustim gas on se ugasi.

Malo sam osluškivao i pratio da li se  i šta dešava i na displeju od motora ništa nije pokazivao, nikakvu grešku i sl...

Jedino što sam primetio da je radio na nešto nižim obrtajima( iako je na dipleju pokazivao 1500 obrtaja kako inače pokazuje), ali jasno sam čuo da radi tiše i slabije.

Ugasio sam motor, ušao u prodavnicu i posle 10 minuta ponovo upalio i od tad se ništa  ne dešava. Motor radi odlično. Posle sam išao u manju vožnju da ga ponovo isprobam, i sve radi ok

Moje mišljenje da je nešto kompjuter davao manje obrtaje i da ga je kompjuter zbog toga i gasio. Kad je bio ugašen , posle nekog vremena se komp normalizovao i nastavio da radi kako treba.

Mislim da se to desilo....ne znam šta može drugo da bude.

Posle sam počeo da razmišljam, gde li se nalazi šraf za povećenje ler gasa....negde jeste samo je pitanje gde????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, vladmoll je napisao:

Za vikend sam se malo vozikao.

Kada sam ušao u grad na sred puta mi se motor sam od sebe ugasio.

Stanem pored puta, upalim motor bez problema da krenem on se opet ugasi. 

Posle sam ga još par puta palio i dodavao gas u leru i sve je ok kad pustim gas on se ugasi.

Malo sam osluškivao i pratio da li se  i šta dešava i na displeju od motora ništa nije pokazivao, nikakvu grešku i sl...

Jedino što sam primetio da je radio na nešto nižim obrtajima( iako je na dipleju pokazivao 1500 obrtaja kako inače pokazuje), ali jasno sam čuo da radi tiše i slabije.

Ugasio sam motor, ušao u prodavnicu i posle 10 minuta ponovo upalio i od tad se ništa  ne dešava. Motor radi odlično. Posle sam išao u manju vožnju da ga ponovo isprobam, i sve radi ok

Moje mišljenje da je nešto kompjuter davao manje obrtaje i da ga je kompjuter zbog toga i gasio. Kad je bio ugašen , posle nekog vremena se komp normalizovao i nastavio da radi kako treba.

Mislim da se to desilo....ne znam šta može drugo da bude.

Posle sam počeo da razmišljam, gde li se nalazi šraf za povećenje ler gasa....negde jeste samo je pitanje gde????

Senzor koji gasi motor kad ''padneš'' tj. kad se pređe određen ugao je odgovoran za to. @pirkee je imao sličan problem. Vozi u servis da zamene ili ga jednostavno isključi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja