Jump to content

Moto Zajednica

LS2 alu koferi iskustva?

Recommended Posts

  • XXX, 474 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 10/7/2024 at 9:53 PM, Stefan-K1200R said:

@yogibear Mislim da ne bi trebao da stavljas veci od toga. Ovaj od 65L se i te kako oseti na motor i to prazan. Sam po sebi je tezak, a nalazi se poprilicno visoko i skroz pozadi.... 
 

Moje iskustvo sa pređenih 10-tak hiljada sa tim koferom od 65 litara je da nikada nikakvu razliku nisam osetio u odnosu na fabrički (vario) ni po pitanju težine ni otpora vazduha.

Jedino što sam osetio je olakšanje u pakovanju stvari pošto je fabrički kofer (meni bar) neupotrebljiv koliko je male zapremine. Ni jednu kacigu nisam uspeo da spakujem u njega.  Jedino što je fabrički lepši i ide na isti ključ ali to ću lakše da podnesem u odnosu na nedostatak prostora.

 

PS. Kao i većina GS-ovaca ne skidam bočne kofere pa ne mogu da poredim kako izgleda kada imaš samo jedan kofer - veći ili manji 😄

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1200GS, R1200RT, K1200R,F650ST

Nzm sta bih ti rekao na to... Presao sam daleko vise kilometara sa njim, po kojekakvim terenima... Tvrdnja da se ovolika budza na repu motora ne oseti, je malo reci smesna :)

 

gs.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 474 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
On 10/11/2024 at 9:09 PM, Stefan-K1200R said:

Nzm sta bih ti rekao na to... Presao sam daleko vise kilometara sa njim, po kojekakvim terenima... Tvrdnja da se ovolika budza na repu motora ne oseti, je malo reci smesna :)

 

 

Drago mi je da sam te nasmejao :)

Jbg, izgleda da nismo svi osetljivi kao ti. Bio je jedan na forumu kome je balans motora bio najbitniji pa je morao da traži motor koji ima auspuh sa obe strane da ne bi osetio da "vuče" na jednu stranu 😂

Ima nas raznih vozača i različitih utisaka kako o motorima tako i o koferima a to je ono što sam ja napisao -  MOJE iskustvo bez ikakve želje da nekoga ubeđujem da li je 65 litara malo ili mnogo, da li se oseća u vožnji ili ne. Nekom je bilo kakav kofer na motoru višak, nekom i 3 malo.

 

PS. Jedino što značajno osetim kada je vožnja motora u pitanju i dodatni teret je kada suvozač(ica) sedne iza mene. Sve ostalo je zanemarljivo bukvalno. Pogotovo na GS-u.

Promenio član Mr. No

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja