Jump to content

Moto Zajednica

LS2 alu koferi iskustva?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ovo mi je vec ok cena za par bocnih

Ne bi mogao da dam 1000+ eura samo za bocne kofere

Oticu ovih dana do radnje da vidim za nosace ili Seba da ih odradi.

Promenio član baneBP
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
19 hours ago, ziks said:

Hvala, gde si ih pogledao? Vidim da ih u Beogradu skoro nigde nema na stanju. 

Moto bike Kac,bilo je,doduse pre mozda mesec ili dva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ja sam kupio jedan LS2 od 65 litara pošto je fabrički na GS-u (vario) baš mali. Što se mene tiče i mojih potreba - za te pare je i više nego odličan! Ja mu još uvek nisam našao manu.

 

Kupio sam ga u radnji u Rumi. Ima na KP nekih oglasa pa možda imaju i na stanju. Kada sam zvao da kupim taj od 65 litara gde god sam zvao niko ga nije imao na stanju pa sam slučajno naleteo na oglas na KP i ispostavilo se da sam kupio verovatno poslednji u Srbiji. Svi prodavci su mi rekli da je malo kofera stiglo tj. da su uzeli za probu i da se nisu nadali da će se tako prodavati i da ne znaju kada će sledeća tura doći (pre par meseci sam dobio te informacije).

 

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
1 hour ago, Luckygsxr said:

@Mr. No ako ti nije problem uslikaj kako si rešio kačenje kofera na motor.

E pa nije bilo lako a da se ne budži mnogo... Naravno da se ploča koju sam dobio ni malo ne gađa sa fabričkim nosačem tj predviđenim rupama za kačenje ploče za BMW vario kofer. Na kraju sam od plastike izlio 4 komada koji idu u rupe na zadnjem držaču i provukao prohromske šrafove kroz njih sa velikim podloškama koje drže odozdo. Poslednja 2 šrafa, na onom metalnom produžetku, idu direktno u ploču. Možda ću još da pomeram malo napred kofer ali to je sada lako - nove rupe u ploči i to je to. Biće jasnije kada budem slikao (nisam ni blizu motora da slikam kačenje) ali imam par slika kako izgleda kofer na motoru. 

Ja sam planirao da ga stavljam samo kada idem na duži put tj kada mi treba više mesta za prtljag ali me sve više privlači to što mogu da stavim bez problema 2 fullface kacige i još svašta u kofer pa možda i ostane za stalno :)20230822_083309.thumb.jpg.2d4a6821a1a574c6e446383853140bbd.jpg

20230822_083320.jpg

20230822_083251.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ovakva 4 parčeta plastike su izlivena po obliku rupa na nosaču da bi držali srafove na mestu (da ne setaju). Posle naravno ofarbano u boju drzaca. Sa donje strane velike prohromske matice stežu za nocač. Izmedju nosača i ploče za kofer je naravno guma tj distanceri.
Nadam se da se vidi bar nešto sa ovih slika ...082ce852720ff68a795e8338ac488667.jpg





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ako budem pomerao kofer napred sve ostaje isto samo ide kroz druge rupe na ploči od kofera - realno može još par cm napred ali me je mrzelo da ponovo sve rasturam kada sam ga konacno i montirao...



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Hvala ti na odgovorima,sad vidim da voziš K25 model,kačenja nam nisu ista na K25 i K50.Razmišljam se da poručim isto ovaj najveći ali meni treba za po gradu jer za moje potrebe za šta bi ga koristio bio bi dovoljan,pa ne bi morao da nosim sva tri kofera,Za dalja putovanja mi je fabrički set vario sasvim dovoljan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Da - taj veliki je sasvim dovoljan za po gradu. Kod mene u original vario topcase ne staje moja Shoei kaciga tako da sam uvek morao da vučem sva 3 kofera....

 

Što se nosača LS2 kofera tiče, vidi se na slikama odozdo, u pitanju je bukvalno ravna ploča (od prohroma rekao bih) i na njoj su izbušene rupe da može da se prilagodi različitom kačenju. Ne znam kako izgleda kačenje na K50 ali na mom je originalni nosač za topcase bukvalno kriv - prati krivinu tog sivog nosača na motoru, duži je i širi. Nikako nije bilo izvodljivo da novi nosač zakačim na rupe gde se kači originalni kofer. 

Definitivno je original po tom pitanju 100 puta bolji ali mislim da će i ovako kako sam ja uradio da radi posao. Ako neko bude imao bolju ideju za kačenje neka javi :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ovi bocni koferi su mi jako zanimljivi.

Sad sam zvao Kac da se raspitam i kazu mi da za njih idu ovi univerzalni nosaci pa sad ako moze da se montira na moj motor onda ok.

Ima i neki nosac bas za Stroma ali ne zna za koje je godiste pa bi morao ici tamo da probam

Cena nosaca je 12.000 din a cena kofera 2x38L je 54.000

Znaci komplet 66.000 din a za te novce ne mogu ni polovno naci.

 

9990000280#1.jpg

Promenio član baneBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Bio sam danas u Kaću.

Bočni LS2 stoje pored KAPPA bočnih i bukvalno nema nikakve razlike u kvalitetu a cena dosta niža.

Javiće mi za nosače za Stroma. Trenutno nema a čeka se neka isporuka.

20230918_114403.jpg

20230918_114714.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Kupio sam centralni od 55 litara, presao sa njim nekih 4-5 hiljada km od letos, kofer je bukaca. Prezadovoljan sam sa njim. A placen manje oko 22 hiljade. Vezem ispred njega torbu, na poklopac mrezica i jos neke stvari, opusteno se spakujem za put od 4-5 dana samo sa njim. Bocne kofere vise i  ne kacim na motor.

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Izgleda da su se u Motobike pojavili LS2 koferi - stigao mi je mail da imaju na stanju 65l koji sam stavio davno na listu cekanja na njihovom sajtu...

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre sat vremena, Mr. No je napisao:

Izgleda da su se u Motobike pojavili LS2 koferi - stigao mi je mail da imaju na stanju 65l koji sam stavio davno na listu cekanja na njihovom sajtu...

Sent from my SM-S911B using Tapatalk
 

Ima, stigla isporuka.

Neki smo vec porucili za kolegu iznad. :jee:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja