Jump to content

Moto Zajednica

Klizav asfalt na crnogorskom primoriju

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Verujem da svako ko je bio na CG primoriju motorom zna za ovo, ali nije na odmet napomenuti za nekog ko prvi put ide.

Put od Ulcinja do Kotora je na nekim mestima toliko klizav, iako je suvo i jako toplo, da je neophodno drzati veliku distancu i biti jako oprezan sa gasom. Neka mesta su gora od drugih, a najgore je kad padne kisa posle duzeg vremena. Imao sam jedno cukanje automobilom pre nekoliko godina, sitna kisica, covek naglo koci ispred mene, i pored velike distance ne uspevam da se zaustavim sa nekih 70kmh. Moja krivica naravno, ali nisam mogao da verujem da auto nije uspeo da ukoci uz dobre letnje gume i abs. 

Sad sam tamo motorom na novim gumama i na svakom izlasku iz kruznog toka motor plese na najmanji gas, i ostavljam mnogo prostora za kocenje. Abs se veoma lako pali.

Najrizicniji su pesacki prelazi na magistrali, gde vozaci cesto naglo koce da propuste pesake.

 

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 1 sat, Djeronimo je napisao:

Neka mesta su gora od drugih, a najgore je kad padne kisa posle duzeg vremena. Imao sam jedno cukanje automobilom pre nekoliko godina, sitna kisica, covek naglo koci ispred mene, i pored velike distance ne uspevam da se zaustavim sa nekih 70kmh.

Dobar savet i dobro zapazanje stim sto to slobodno moze da se kaze za celu Jadranku, ima objasnjenje zasto asfalt sa prvim kapima kise postaje klizav al da ne palamudim sada.

 

Davno jos jedan lokalac na moru pricao caletu a on posle savetovao mene,  rece da je uzrok u velikoj kolicini soli koja se nalazi u vazduhu i na drumu pa sa prvim kapima kise na asfaltu dolazi do neke hemijsje reakcije koja pravi klizaliste po istom.

 

Neko od starijih sigurno zna pricu, u svakom slucaju odlican savet :takoje: ...

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Dobar deo Turske je takav. I na sam pogled je klizav, a onda jednom spustim nogu i namerno povučem čizmom po asfaltu, a ono klizi kao blesavo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Hvala na ovom upozorenju, bas super sto sam naišao na ovu temu.
Sad u petak krecem baš za Budvu, prvi put idem motorom, a planiramo da obiđemo celo primorje, pa je dobro ovo znati...


Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Mene je prije par godina spasio savjet prijatelja iz Trebinja na putu prema Meljinama. Zadnjih nekoliko kilometara na samom vec spustanju ka dnu, krivine su uvijek kao uljem polivene. Zaplesao sam par puta i samo zahvaljujuci tom savjetu i maloj brzini nisam pao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 6 sati, Sharky - Alex je napisao:

Kroz Budvu je definitivno najklizaviji.

desilo mi se da sam peske prelazio preko suvog i oklizne mi se noga

U Budvi je i suv klizav uvek. Meni je svaki motor proklizavao ,a drug je i pao. Mora bas polako da se vozi i motorno da se redukuje brzina koliko god moze.

Kad smo bili klinci isao sam kod strica u naselje Rutke u sutomoru i tamo smo se klizali na dasci za wc solju. Odvucemo dasku na vrh naselja i spustamo se niz asfalt. Kao sankanje samo na primorski nacin :)

Promenio član punisa 16
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX
pre 10 minuta, punisa 16 je napisao:

Kad smo bili klinci isao sam kod strica u naselje Rutke u sutomoru i tamo smo se klizali na dasci za wc solju. Odvucemo dasku na vrh naselja i spustamo se niz asfalt. Kao sankanje samo na primorski nacin :)

Haha pozdrav iz Rutki, evo asfaltirali su posle 50 godina :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 38 minuta, Djeronimo je napisao:

Haha pozdrav iz Rutki, evo asfaltirali su posle 50 godina :lol3:

Najlepse je bilo kad ujutru oko 7 prodje voz bg-bar i zatrubi pred ulaz u sutomore tj bas u kad udje u Rutke. :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

U utorak sam motociklom išao do Bijeljine (autoput-SM-Bogatić-Badovinci). 

U sredu okrenem, nazad, preko Šapca. 

Na skoro +35 stepeni, obilaznica na potezu Slepčević-Pocerski Pričinović, neprijatni osećaj klizavosti asfalta (čak sam to video i kod automobila). 

Na kraju sam, pre Mišara, promenio trasu, preko Ašikovog groba na Koceljevu-Ub-Aranđelovac. 

Potpuno druga priča. 

:moto3:

 

Promenio član feniks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
3 hours ago, Pirotehnicar said:

Mene je prije par godina spasio savjet prijatelja iz Trebinja na putu prema Meljinama. Zadnjih nekoliko kilometara na samom vec spustanju ka dnu, krivine su uvijek kao uljem polivene. Zaplesao sam par puta i samo zahvaljujuci tom savjetu i maloj brzini nisam pao.

To je zato jer djubretarski kamioni nose smece gore na deponiju u Zlijebe. Pa cmuzdri bas uzbrdo od kruznog toka kad krenu.

 

Ih kakav je to put bio kad sam ja momkovao. Uzak asfalt, jedva da se mimoidju auti na prosirenjima. A djubretarac kad naidje ne usporava, pa kud koji mili moji. Srecom da se brzo skapiralo kad su mu termini voznje, pa se izbegavalo. Dole nije bio kruzni tok u to vreme, a redovno na pocetku puta za naseja Podi i Kameno bilo mladih stoperki . Na Podima dve kafane, jednu sad drzi Jovica sto ima servis za aute i motore, druga odavno ne radi. A u Kamenom jos dok je bila kasarna takodje dva kafica, Karakas i jos neki zaboravio sam ime. Put do gore isto uzak, sve do Trebinja. Radio je jedno vreme i motel Borici stari austrijski put je vodio do njega. Propalo i to. Nema gostiju, daleko im.

Na rivi i setalistu 5 danica redovno parkiranje, iako je bilo zabraljeno, a na mestu gde je sa kompleks ekskluzivnih hotela se nalazili magacini i jedna stara kamena velika zgrada u kojoj je bila prodavnica.

Ispod vojne bolnice u Meljinama vojnici zickali cigare i sladili oci. Pilo se dosta uglavnom gemist od kafica Levant kod vojne bolnice pa sve do Igala. Zakljucno sa diskotekom Baron, koja takodje ne radi vise godina. A billa je i Spilja diskoteka, te kafici VAlentino, Lazerev vrt,

  Citadela ispod tvrdjave, i jos mnogi manje poznati tkz Poslednje sanse. Naravno islo se i u suprotnom smeru, DJenovici u Bambi sve do Bjele.

 

 

Lepa vremena, tesko ce da se ponove kao i mladost moja

 

Brisite sve ispod prve recenice :)

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 22 sati, Djeronimo je napisao:

Verujem da svako ko je bio na CG primoriju motorom zna za ovo, ali nije na odmet napomenuti za nekog ko prvi put ide... Neka mesta su gora od drugih, a najgore je kad padne kisa posle duzeg vremena...

Najrizicniji su pesacki prelazi na magistrali, gde vozaci cesto naglo koce da propuste pesake.

 

Pre 20 sati, travelman je napisao:

Dobar savet i dobro zapazanje stim sto to slobodno moze da se kaze za celu Jadranku..

 

Sve ovo apsolutno važi za ceo Mediteran... negde manje, negde više, ali tako je. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 5 sati, PremieRacing je napisao:

 

 

Sve ovo apsolutno važi za ceo Mediteran... negde manje, negde više, ali tako je. 

Ja nisam imao taj osecaj na HR delu primorja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja pre par dana ogrebao kofer u Baru. Duplo duzi zaustavni put. A sastavio me i stomacni...sutra bezim dalje.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 3 sati, ser je napisao:

Gde vam je tu zabava ljudi?

Ja kad god odem u Smederevo, napravim krug do Omv pumpe na izlazu bas zbog klizavog asfalta...

 

Možda je ovo razlog što se ja u CG osećam kao kod kuće :) 

Nisam ni primetio da je tamo klizavo, čitam i ne verujem :) 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
Mene je prije par godina spasio savjet prijatelja iz Trebinja na putu prema Meljinama. Zadnjih nekoliko kilometara na samom vec spustanju ka dnu, krivine su uvijek kao uljem polivene. Zaplesao sam par puta i samo zahvaljujuci tom savjetu i maloj brzini nisam pao.
I ja sam hteo da ukažem na ovo....od kružnog toka u Meljinama pa uzbrdo ka Trebinju...par km je kao staklo....

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja