Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • Drug član, 3143 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Aj ne bilo ti teško, daj pls malo detaljnije kako to ide, ako može i neka slika bilo bi dragoceno... Verujem da je to mnogima interesantno i važno. Meni to i jedina vajda od tog televizora što ima ugrađen, u odnosu na klasičan display.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

@nikmih super.. ja kada sam probao da skeniram taj Carbit, do duse letos, nije hteo da radi...mozda su optimizovali sad to za nasu lokaciju jer je pre to bilo samo za izabrane 😀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Sutra cu snimiti postupak, sad kisica rominja, Zontes vec ispod cerade 😂 
Ali odradite zadnji update app .. mozda je i do toga. Obrisite povezane uredjaje pa pokusajte ponovo. Ja sam pre neki dan iz prve uspeo.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3143 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@nikmih hvala ti za ovo. Ali, nije baš da (mi) je jasno. OK, upariš se sa Zontes WiFi mrežom, i šta onda? Šta je ovaj poslednji ekran?

Jel ti ovo koristiš? Kao screen miroring ili šta već? Inače, aplikacija je popila loše ocene na Play-u, mnogi se žale da im baguje, prekida screen projekciju posle par minuta itd.

 

PLAY.GOOGLE.COM

Mobile tool for motorcycle owners to assist with driving.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350

Danas sam kupio e350 😀

e sad nije mi jasno da li treba da pise ovo na displeju ( abs - ovo za gume i ovo T i ovaj zeleni kljuc dole desno)IMG_9719.thumb.jpeg.a63f9079af2c3bcd6f6ce1ffb70aa865.jpegIMG_9719.thumb.jpeg.a63f9079af2c3bcd6f6ce1ffb70aa865.jpeg

Promenio član DarioM
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

@boza_kg Koristim kao Screen Miror.. poslednja slika je slika ekrana, tj. upaljene kamere na mob. Ja sam ga danas prvi put koristio od posla do kuce, 15min voznje. Nije bagovao za to vreme. Ios 16 je na mob. i poslednja ver. carbita. Zontes nisam update-ovao, mada sam video sa i to rade kroz onu app zvanicnu koja nece kod nas da radi. 

   @DarioM Kljuc znam da stoji a ono t i abs mislim da mi se gasi kada upalim skuter, nisam siguran. Provericu sutra. Znam kada ga upalim na crveno dugme, sacekam par sekundi, onda dam

struju na onaj kill switch, tu sacekam pet sekundi da ono zujanje prestanje ( mozda pumpa gorivo ) i onda tek palim motor. A posto je nov i u uputstvu pise sacekati par minuta da se agregat zagreje, ja cekam da se pojavi prva crtica za temperaturu motora, a to ujutro bude 2-3 minute, taman dok obucem sve pojase, podkape itd. I onda lagano krecem. E da, posto si sad uzeo skuter, kad mu das kontakt,  vidi da li akumulator pada ispod 12,2v pa ga napuni pred sledecu voznju, par sati mu je dovoljno ( da pozeleni lampica na punjacu )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3143 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Hvala @nikmih!

@DarioM imaš sve objašnjeno u korisničkom uputstvu koje si valjda dobio. Ja nađoh na brzinu neki na španskom, pa evo uz pomoć google translate šta je šta:

image.png.9c947830b2a2a5724c3934e39662fd57.png

 

(1) Levi pokazivač pravca, (2) Lampica pritiska goriva guma, (3) lampica upozorenja za proveru održavanja, (4) lampica upozorenja ABS, (5) Indikator kvara EFI indukcionog sistema, (6) Vremenski sat, (7) Desni pokazivač pravca, (8) Brzinomer, (9) Nivo goriva temperatura rashladne tečnosti, (10) svetlo upozorenja ključa, (11) svetlo upozorenja nizak napon baterije/voltmetar, (12) informacije o vožnji, (13) Režim vožnje (ekonomski/sportski), (u zavisnosti od verzije) (14) Svetlo upozorenja za parkiranje, (15) TCS sistem za kontrolu proklizavanja, (16) Svetlo upozorenja duga svetla, (17) Nivo goriva, (18) Merač napona

 

ABS lampica bi trebalo da se pali pri startovanju, a gasi se kad postigneš bar 10 km/h, kao na klasičnom displeju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
pre 10 minuta, nikmih je napisao:

@boza_kg Koristim kao Screen Miror.. poslednja slika je slika ekrana, tj. upaljene kamere na mob. Ja sam ga danas prvi put koristio od posla do kuce, 15min voznje. Nije bagovao za to vreme. Ios 16 je na mob. i poslednja ver. carbita. Zontes nisam update-ovao, mada sam video sa i to rade kroz onu app zvanicnu koja nece kod nas da radi. 

   @DarioM Kljuc znam da stoji a ono t i abs mislim da mi se gasi kada upalim skuter, nisam siguran. Provericu sutra. Znam kada ga upalim na crveno dugme, sacekam par sekundi, onda dam

struju na onaj kill switch, tu sacekam pet sekundi da ono zujanje prestanje ( mozda pumpa gorivo ) i onda tek palim motor. A posto je nov i u uputstvu pise sacekati par minuta da se agregat zagreje, ja cekam da se pojavi prva crtica za temperaturu motora, a to ujutro bude 2-3 minute, taman dok obucem sve pojase, podkape itd. I onda lagano krecem. E da, posto si sad uzeo skuter, kad mu das kontakt,  vidi da li akumulator pada ispod 12,2v pa ga napuni pred sledecu voznju, par sati mu je dovoljno ( da pozeleni lampica na punjacu )

Sada sam proverio,akumulator padne na kontaktu samo do 12,6v 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9001 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

ABS svetli dok se ne krene sa voznjom. Čim dosegne 10km/h lampica treba da se ugasi.

Tako sistem čekira sam sebe, senzor abs-a vidi brzinu.

 

T može biti TC ili ti traction control ili ti kontrola proklizavanja na zadnjem tocku.

Moguće da ima 4 stepena osetljivosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
pre 13 minuta, boza_kg je napisao:

Hvala @nikmih!

@DarioM imaš sve objašnjeno u korisničkom uputstvu koje si valjda dobio. Ja nađoh na brzinu neki na španskom, pa evo uz pomoć google translate šta je šta:

image.png.9c947830b2a2a5724c3934e39662fd57.png

 

(1) Levi pokazivač pravca, (2) Lampica pritiska goriva guma, (3) lampica upozorenja za proveru održavanja, (4) lampica upozorenja ABS, (5) Indikator kvara EFI indukcionog sistema, (6) Vremenski sat, (7) Desni pokazivač pravca, (8) Brzinomer, (9) Nivo goriva temperatura rashladne tečnosti, (10) svetlo upozorenja ključa, (11) svetlo upozorenja nizak napon baterije/voltmetar, (12) informacije o vožnji, (13) Režim vožnje (ekonomski/sportski), (u zavisnosti od verzije) (14) Svetlo upozorenja za parkiranje, (15) TCS sistem za kontrolu proklizavanja, (16) Svetlo upozorenja duga svetla, (17) Nivo goriva, (18) Merač napona

 

ABS lampica bi trebalo da se pali pri startovanju, a gasi se kad postigneš bar 10 km/h, kao na klasičnom displeju.

Hvala punoo na odgovoru 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
pre 9 minuta, Satelis je napisao:

ABS svetli dok se ne krene sa voznjom. Čim dosegne 10km/h lampica treba da se ugasi.

Tako sistem čekira sam sebe, senzor abs-a vidi brzinu.

 

T može biti TC ili ti traction control ili ti kontrola proklizavanja na zadnjem tocku.

Moguće da ima 4 stepena osetljivosti.

Na nogare stoji i upaljen je bio ... kada sam mu malo dao gas on je upalio odmah T 

Moguce je zato sto je bio na nogarice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

@DarioM da, to je TC u stvari, ugasice se cim krenes, nemas brige. Kljuc je uvek upaljen, verujem da to znaci da ga detektuje blizu skutera jer meni nikada nije bio ugasen taj znak :D Srecna ti kupovina, napravi puno kilometara i srecno, kupio si super masinu :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3143 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

T je traction control, iliti kontrola proklizavanja. Ta tehnologija služi da ti pomogne po klizavom terenu, kada točak izgubi grip, računar smanji brzinu, da bi (kao) bio bezbedniji u vožnji.

Kada daješ gas na štenderu, zezaš ga u mozak, jerbo ti je točak u vazduhu, i onda aktivira Traction Control, i pali T. Trebalo bi da se sam vrati u normalu kad počneš regularno da ga voziš po putu. Ali, bolje nemoj da ga tako zazaš na štenderu, elektronika je to, začas se nešto zaglupi. Ili ugasi TC pre.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
pre 1 minut, CuleBG je napisao:

@DarioM da, to je TC u stvari, ugasice se cim krenes, nemas brige. Kljuc je uvek upaljen, verujem da to znaci da ga detektuje blizu skutera jer meni nikada nije bio ugasen taj znak :D Srecna ti kupovina, napravi puno kilometara i srecno, kupio si super masinu :)

 

 

Hvala punoo druze

A ovo za gume ... da li treba da dopumpam gume ili sta vec,mozda se i to ugasi kada vozim. Inace indikator za gume pokazuje da je prednja 1,9 a zadnja 2.4 bara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
pre 3 minuta, boza_kg je napisao:

T je traction control, iliti kontrola proklizavanja. Ta tehnologija služi da ti pomogne po klizavom terenu, kada točak izgubi grip, računar smanji brzinu, da bi (kao) bio bezbedniji u vožnji.

Kada daješ gas na štenderu, zezaš ga u mozak, jerbo ti je točak u vazduhu, i onda aktivira Traction Control, i pali T. Trebalo bi da se sam vrati u normalu kad počneš regularno da ga voziš po putu. Ali, bolje nemoj da ga tako zazaš na štenderu, elektronika je to, začas se nešto zaglupi. Ili ugasi TC pre.

Tc moze da se ugasi,preko menia ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3143 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Trebalo bi. Sve skutere koje sam video sa tim imali su takvu opciju, jerbo to baš ne odgovara svim vozačima.

Konsultuj uputstvo. Kako ti to bre nije slatko za sopstveni skuter, ja čitam i tuđa ;) Za pritisak u gumama takođe piše u manualu. U ovom što sam našao na Netu piše:

"Preporučeni pritisak u gumama pri normalnoj temperaturi: 240 kPa za prednju gumu i 260 kPa za zadnju."
 
Ako su i dalje CST gume, ja imam slične na svom, pa iz iskustva, od izuzetnog je značaja da budu napumpane po preporuci, jer se sasvim drugačije skuter ponaša, tj lošije, ako su mekše nego što treba.
 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
pre 1 minut, boza_kg je napisao:

Trebalo bi. Sve skutere koje sam video sa tim imali su takvu opciju, jerbo to baš ne odgovara svim vozačima.

Konsultuj uputstvo. Kako ti to bre nije slatko za sopstveni skuter, ja čitam i tuđa ;) Za pritisak u gumama takođe piše u manualu. U ovom što sam našao na Netu piše:

"Preporučeni pritisak u gumama pri normalnoj temperaturi: 240 kPa za prednju gumu i 260 kPa za zadnju."
 
Ako su i dalje CST gume, ja imam slične na svom, pa iz iskustva, od izuzetnog je značaja da budu napumpane po preporuci, jer se sasvim drugačije skuter ponaša, tj lošije, ako su mekše nego što treba.
 

 

Nebi iskljuciovao to za voznju,nego bi iskljucio kada je na nogaricama da vidim dal ce i tada da izbaci T a sto se tice guma uradicu sutra kao sto si reko (napumpacu ih tako ) uputsvo su mi dali na flesku ali ne mogu da je otvorim posto sam hteo preko tv-a,nemam lap top 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

@DarioM ne diraj nista i ne cackaj mnogo, nego se upoznavaj sa masinom :D fino pise to za gume sto se tice pritiska. Licno npr stavljam napred i nazad 2,5 :) a lampica za manjak pritiska se pali na 2,0...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350

Od salona gde sam ga kupio do kuce u Nisu ima oko 9km a prskala je kisa malo 😌 i primetio sam kada sam stigo kuci i parkirao ga ispod nastresnice (garaze) kao da su mu zamaglila oba prednja fara,ja ih obrisem a ono kao da je unutra neka para ...kontam mozda zato sto je novo pa dok ne nalegne nesto . Izasao sam opet posle 10-ak minuta sve je ok,osusilo se sve

Da li se nekom to desilo ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
pre 28 minuta, DarioM je napisao:

Od salona gde sam ga kupio do kuce u Nisu ima oko 9km a prskala je kisa malo 😌 i primetio sam kada sam stigo kuci i parkirao ga ispod nastresnice (garaze) kao da su mu zamaglila oba prednja fara,ja ih obrisem a ono kao da je unutra neka para ...kontam mozda zato sto je novo pa dok ne nalegne nesto . Izasao sam opet posle 10-ak minuta sve je ok,osusilo se sve

Da li se nekom to desilo ?

Tesko da se desilo jer niko na to, osim tebe, nije obracao paznju 😅

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
pre 32 minuta, DarioM je napisao:

Od salona gde sam ga kupio do kuce u Nisu ima oko 9km a prskala je kisa malo 😌 i primetio sam ka

a sam stigo kuci i parkirao ga ispod nastresnice (garaze) kao da su mu zamaglila oba prednja fara,ja ih obrisem a ono kao da je unutra neka para ...kontam mozda zato sto je novo pa dok ne nalegne nesto . Izasao sam opet posle 10-ak minuta sve je ok,osusilo se sve   

 

Da li se nekom to desilo ?

 

Izgleda da je ovaj model postao dosta popularan čim je dobio publiku sa  "naivnim "pitanjima i zapažnjima"..Voleo bih da grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja