Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
Pre 3 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

...pa to što u selu kad parkiraš Hondu oni znaju da si faca, a kad parkiraš Zontesa moraš da im objašnjavaš kako je to kinez... 

A što ih sve strpa u džep.. 😉

Ljudi ponekada kupuju Brendove bas zbog toga, misle da su veci smekeri ako voze Hondu ili Jamahu...predrasude i drustvo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1042 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hp, x adv 750

Ili bmw..🙂

 

Ja sam naprimer bio među prvima koji je čekao, raspitivao,se za model iz teme u autoprometu,pored auto puta još početkom 2023 godine.

 

Evo prilažem i dokaz ,kada sam Boži pisao u PP😃(i ako je protiv pravila foruma  deliti PP poruke)

Screenshot_20240217_183810_SamsungInternet.thumb.jpg.a23dc008d3ed20415d3c217cf21e05ee.jpg

Dva su razloga što ga nisam kupio:

1.Naslutio sam po testovima, slikama(nekolicini, koliko ih je bilo u tom trenutku),da vertikalni fuzaster nije toliko daleko koliko bi meni odgovaralo da "pružim"noge sa 191cm.Kao na ovom koji sad vozim(i bio sam u pravu..).

2.Što su mi rekli da će stići prvo pre a posle, nakon 16/4 tj.Uskrsa (nije ni tada stigao).Moram da kazem da su se ogradili da nece biti na sajmu.Inače vrlo korektni prodavci ,ali jbga nisu ni oni znali u tom korona logističkom košmaru, kad će im stići.

 

Tako da i mi skorojevići nismo ostali imuni na ovu mašinu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
pre 51 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Ili bmw..🙂

 

Ja sam naprimer bio među prvima koji je čekao, raspitivao,se za model iz teme u autoprometu,pored auto puta još početkom 2023 godine.

 

Evo prilažem i dokaz ,kada sam Boži pisao u PP😃(i ako je protiv pravila foruma  deliti PP poruke)

Screenshot_20240217_183810_SamsungInternet.thumb.jpg.a23dc008d3ed20415d3c217cf21e05ee.jpg

Dva su razloga što ga nisam kupio:

1.Naslutio sam po testovima, slikama(nekolicini, koliko ih je bilo u tom trenutku),da vertikalni fuzaster nije toliko daleko koliko bi meni odgovaralo da "pružim"noge sa 191cm.Kao na ovom koji sad vozim(i bio sam u pravu..).

2.Što su mi rekli da će stići prvo pre a posle, nakon 16/4 tj.Uskrsa (nije ni tada stigao).Moram da kazem da su se ogradili da nece biti na sajmu.Inače vrlo korektni prodavci ,ali jbga nisu ni oni znali u tom korona logističkom košmaru, kad će im stići.

 

Tako da i mi skorojevići nismo ostali imuni na ovu mašinu..

Zeleo sam da kazem da, ako je razlog samo marka onda je to malo osetljivo komenrarisati 😀 Tvoja visina, udobnost i kriterijumi konfora su bili prioitet sto je apsolutno presudno u odabiru 🤚

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X max 250, SW 400...?

Jedno pitanje jer sad ima dosta vlasnika ovde u grupi. Koliko troši ali realno? Sad videh na nekom klipu 4,5 to mi nešto mnogo deluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 325 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Evo i ja da se zapljunem. 

 

Uplacena garancija i narucen, crni. Samo kreditna dokumentacija da se završi u ponedeljak. Nema ih vise na stanju, tura stize pocetkom aprila za sajam pa cu pisati utiske. Prvobitna ideja je bila SYM Cruisym 300 medjutim odustao sam i naleteh slucajno na ovo jutros. Popodne u salon i kupih.

 

Promenio član Zigi011
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

potrosnja varira, ako ga mazis i pazis bez guzve po gradu bice oko 3,7 ... e sad...racunaj guzva, malo jaci gas ponekad levo desno, 4 - 4.3...auto put 120kmh oko 4.5....130kmh oko 5. ....to je moje iskustvo. srecna voznja...Hrabro od tebe da papiri budu na drugo ime bez obzira na to ko je osoba :) Srecna kupovina i javi utiske

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
Pre 1 sat, Zinda je napisao:

Jedno pitanje jer sad ima dosta vlasnika ovde u grupi. Koliko troši ali realno? Sad videh na nekom klipu 4,5 to mi nešto mnogo deluje.

Ja sam ga testirao, sipao sam pun rezervoar i onda na 100km Opet na pumu, 5.03l stalo. E sad još uvek je hladno vreme, sve neke kratke vožnje, pa se nadam da će posle prvog servisa to malo da nalegne i da će smanjiti potrošnju. Realno je da troši negde oko 4-4.5l

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 254 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Meni to pari masu za 350cc. Sićam se da mi je Beverly 500 cruiser trošio cca 3l gradske brdovite vožnje.

 

ZONTES.HR

Sportski skuter, okretan i brz. Snažan agregat i vrhunska oprema čine ga idealnim suputnikom za gradsku vožnju.

 

 

Proizvođač deklarira 3.5l/100km Piše i da ima nekakav eco-mod, možda ga triba upalit? Provjerit tlak u gumama? 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
13 minutes ago, overtone said:

Meni to pari masu za 350cc. Sićam se da mi je Beverly 500 cruiser trošio cca 3l gradske brdovite vožnje.

 

ZONTES.HR

Sportski skuter, okretan i brz. Snažan agregat i vrhunska oprema čine ga idealnim suputnikom za gradsku vožnju.

 

 

Proizvođač deklarira 3.5l/100km Piše i da ima nekakav eco-mod, možda ga triba upalit? Provjerit tlak u gumama? 

 

 

3.5 moze da trosi kada ides 60-70 kmh po ravnom i tako od Beograda do Subotice. Oni deklarisu sta pozele :) ova potrosnja sto sam ja naveo je u ECO, SPORT moze da povuce i malo vise. Sto kaze  @ediszejd, realna kombinovana potrosnja po gradu jeste od 4 do 4.5...zavisi kako vozis.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
18 minutes ago, overtone said:

Sićam se da mi je Beverly 500 cruiser trošio cca 3l gradske brdovite vožnje

Možda, nizbrdo u leru :)

Šalim se malo, ali iz iskustva, sve preko 28ks i ako još ako ima mase, fino i troši, sve u zavisnosti koliko ga zavrćeš. Meni je Kymco GTi trošio od 3.5 na otvorenom do 5l zimi po gradu, sve zavisi od uslova. Agility mi zato troši oko 3,2 i zimi, ali ima samo 23ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Ja sam presao 500km.. dva puta sipao bezolovni 100.. bord mi je prikazivao 3.9 a racun na Nisu tacno 4.0L ... vozim ga lagano...razradjujem motor, ne prelazim 5000rpm... ali komp je tacan relativno, tako da potrosnja ide od 2.8 pa do 5 L ... sam.. sa suvozacem, kreni stani, sve zavisi od uslova..otvoren put, 60-70 kmh ravnica... trosi 3L a po gradu  brdovitom, prvi na semaforu 😂 4,5 sigurno... ipak je to 37ks 💪🏼

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Danas isao prvi put na "duži" put, nesto snimao u Pazovi... i vracam se sa snimanja do parkinga... 

IMG_2234.jpeg

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Presekao se, drugar pored isao sa mnom sa Yamahom Tricity, jesam ti lepo rekao da uzmes Xmax, je_o te Zontes... gledamo sta je, pipkamo ..nije ulje, nije antifriz, nije iz menjaca, nije iz onog oduska... kad ono kuče zapišalo i Zontes i Yamahu

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@nikmih proveri šelnu na crevu rashladne tečnosti. I meni je tako bilo na novom skuteru, procureo antifriz, nisu lepo zategli šraf pri sklapanju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 254 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Ma sad se ne sićam u dec, vozio sam ga pred 10ak godina frendu jednu zimu da mu ne stoji i baš sam se iznenadio malom potrošnjom (doduše tad sam ima 70kg). Razumim da automatski mjenjač više cugne, ali mom motoru od 250 kg (948cc, 50ks)  je deklarirana potrošnja 5l/100, a meni je uglavnom 4,2-4,5 (osim kad mi se začepi filter zraka ide do 6l :) )

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, dabogda ne saznali - kučići su mirišljava pesma u odnosu na mačore.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja