Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Meni je prednja 2,5 a iza 2,7bari.. u voznji se zagreju pa odu i na 2,7 i 2,9 kad vozim sa devojkom. Far mi nije maglio ovih par dana, bilo je i kisice dva dana i pod ceradom po noci.. bar ja nisam primetio. 

 A za carbit samo pratis korake koje ti daje sama app. Isao sam na konekcije na skuteru i onda samo pratio sta mi kaze, probaj da obrises u app sta je do sad upareno pa probaj opet, ja sam upalio na mob i wifi i Bt i sve je ferceralo.

 

IMG_2188.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 9 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Izgleda da je ovaj model postao dosta popularan

Pa naravno kad je hit. Piggio Bev 350, star 10-12 god recimo se prodaju za 3.200 - 3.800 € po oglasima, a ovaj je nov, hi-tech, za 5.400!

@kovi ti reče da si prodavac. Baš me zanima, ako možeš da kažeš, kako vam ide prodaja Zontesa, u odnosu na Piaggio i Honda skutere koje držite? Ne moraju apsolutne brojke, ali ako mogu neki okvirni procenti, bilo bi interesantno da se čuje?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: QJ SVT 650X, Zontes E 350,Transalp 750

Otprilike Honda ,Vespa i Zontes prakticno ravnopravno po prodaji. Za prva dva brenda je ljudima vec sve uglavnom poznato. Najvise pitanja ima za Zontes i mislim da ce njegova prodaja samo napredovati jer im je cena vrlo fer u odnosu na ono sto nude. Inace, Dario je skuter preuzeo u nasem salonu sinoc.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: QJ SVT 650X, Zontes E 350,Transalp 750

Da napisem za one sa juga Srbije da ce od ponedeljka Zontes E 350 biti slobodan za test voznje u firmi Car Box u Nisu.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za one koji nemaju USB port (božemeoprosti;), korisničko uputstvo na engleskom, nemačkom i italijanskom imate recimo ovde:

ZONTES.EU

Scarica qui tutti i manuali d'uso e manutenzione delle moto Zontes distribuite in Italia. Manuale Zontes 310X, manuale Zontes 310T, manuale Zontes 310R, manuale Zontes 310V

 

A servisno (Maintenance Manual), ovde:

WWW.MANUALSLIB.COM

Zontes ZT350E Pdf User Manuals. View online or download Zontes ZT350E Maintenance Manual

 

A katalog delova ovde:

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350

Da se zahvalim samo svima

dopumpao sam gume i nestala je ona greska,kada sam krenuo da vozim i abs je nestao,sada je sve ok ...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

ova grupa i sluzi za razmenu misljenja i postavljanja raznih pitanja. Svi smo mi uzbudjeni zbog kupovine novog skutera i svako pitanje je korisno :) 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Kolege, imate li neku preporuku za neki blagi šampon za novi skuter, novu farbu i lak. Da ja to sam lagano u dvoristu operem sa dve kofe vode, crevo, dva sundjera, dve mikrofiber krpe.. I mozda neki sprej vosak ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
Pre 2 sati, nikmih je napisao:

Kolege, imate li neku preporuku za neki blagi šampon za novi skuter, novu farbu i lak. Da ja to sam lagano u dvoristu operem sa dve kofe vode, crevo, dva sundjera, dve mikrofiber krpe.. I mozda neki sprej vosak ?

moja preporuka je...uzmi 2 krpe, malo toplije vode i uzivaj a kozmetiku kupi sebi :) mozda bi bilo idealno bilo samo kupiti sprej protiv korozije za felne/diskove ostalo je sve manje/vise plastika.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3166 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja perem skuter u perionici uvek, prvenstveno što se na hladnjak i mrežicu iza prednjeg točka lako nahvata štroka, stalaktiti i stalakmiti... pa mora da radi puškanje da se to lepo izčisti.

Samo pažljivo oko instrument table i digmića, tu ne sme puška, ostalo sa umerenim pritiskom, sapunica i voda i to je to. Bilo sam u samouslužnoj, ili da radnik pere.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ima 509 strana (makar na tapatalku) jesu sve pozitivna iskustva?

Hocu da uzmem motor za kroz grad striktno, provlacenje, da ima prostor za kacigu i ne znam, to je to otprilike.
Prvobitni plan je xmax 300(tech max) jer mi se svidja najvise, po katalogu, ako nije sad i vise, 7100 i 7800 obican i s opremom, ako je zontes skoro trecinu jeftinije uzeo sam ga u obzir ali bas nikog ne znam da ga je vozio sem ovako po forumu sto citam. Imam i problem u garazi s prostorom pa i tu gledam da ne prelgomazan al vidjecemo vec.

A isto, na jednu stranu gledam xmax 10+ god star prodaje se 4 5 hiljada, dodam malo i uzmem ovaj nov, onda razmisljam za koju god hocu li toliko na njemu izgubit ili vise nego sto bi na sad novom xmaxu (jer eo svi 2019+ modeli su 6000+ na oglasim) no aj post prodaja nije prioritet sem ako nece biti katastrofa sto nikad ne znas s novijim markama na trzistu


P.s. ja D gledam al tema je o e, jbg ne vidjeh
Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
pre 5 minuta, No_LiMiT je napisao:

Ima 509 strana (makar na tapatalku) jesu sve pozitivna iskustva?

Hocu da uzmem motor za kroz grad striktno, provlacenje, da ima prostor za kacigu i ne znam, to je to otprilike.
Prvobitni plan je xmax 300(tech max) jer mi se svidja najvise, po katalogu, ako nije sad i vise, 7100 i 7800 obican i s opremom, ako je zontes skoro trecinu jeftinije uzeo sam ga u obzir ali bas nikog ne znam da ga je vozio sem ovako po forumu sto citam. Imam i problem u garazi s prostorom pa i tu gledam da ne prelgomazan al vidjecemo vec.

A isto, na jednu stranu gledam xmax 10+ god star prodaje se 4 5 hiljada, dodam malo i uzmem ovaj nov, onda razmisljam za koju god hocu li toliko na njemu izgubit ili vise nego sto bi na sad novom xmaxu (jer eo svi 2019+ modeli su 6000+ na oglasim) no aj post prodaja nije prioritet sem ako nece biti katastrofa sto nikad ne znas s novijim markama na trzistu


P.s. ja D gledam al tema je o e, jbg ne vidjeh
Sent from my SM-S908B using Tapatalk


 

Uzmi E da ne bi posle prodavao manji za veci. Gde moze D moze i E a veca je komocija...jos ako ti se svidi, ode ti na more 😀

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Najprakticniji bi mi bio beverly al ne svidja mi se, meni je #1 provljacenje kroz najvece guzve, pa prakticnost pa sve ostalo
zato npr ne gledam neki nc750 ili slican veci motor (plus sto mi se ne svidja xD)
Npr t max, burgman i te sirine su mi previse, najbolje bi mi neki cross dosao pa s njim hahha al nije praktican :)
Imam drugi motor koji vozim za uzivanje i to je druga prica, sad mi treba bas da bude prevozno sredstvo

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Za provlacenje kad su najvece guzve, jedva mozes trotinetom ako su uske ulice (licno znam). D 350 jeste malo uzi, ali imao sam osecaj da i sa Transalpom prolazim svuda gde i sa d350 (osim sto sa TA mogu da se popnem na ostrvo, sine, travu, ivicnjak itd). Ali da se lakse vozi generalno skuter po gradu, to jeste, bar 50% lakse. Tako da koji god da odaberes da nije 500+ ccm, mislim da neces pogresiti.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Ja isto nisam znao sta cu ali odes u npr. Autopromet, uzmes na test neki model 350D npr. probas po gradu sat vremena, probas Sym crusym 300... realno i one 125cc sto kaze gore kolega bi ti radile posao. Ja sam uzeo 350E jer volim dosta da se vozikam, pa da imam mesta za noge i da mi ne fali ks kad sam na otvorenom putu, da mogu 80-100kmh a nije na 8000rpm. Odes vidis, sednes, probas pa odlucis. Fala bogu vecina ih ima test modele.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Imao sam 125cc na primorju do skoro, ne bih opet, imao sam i 250 i bilo je ok nekad al znam sebe i snage nikad dosta, sto ne znaci da cu da zacrtam neki najbrzi najludji vec da znam sta meni treba za moj tip voznje.

Svakako, manje bitno to sad, okretljivost, provlacenje, te neke dodatne zezancije, da moze kaciga stanut ispod sjedista, to mi je bitno default_0a-smiley.gif pozeljno i konja da ima sto vise al aj dok god ne umire na 100 dobro je default_0a-smiley.gif

Xmax 300 mi je reper jer drug ga je vozio(tecmlhmax sa full akrapovicem, cuo se bolje no moja honda cbr) i odusevljen sam bio, ne sad performansama na otvorenom ali za sve ostalo.
Drugi drug sto je isao s namjerom zontes da uzme, pa je na kraju hondu asv350, odustao kad ga je vidio uzivo, me upozorio s njegovim iskustvom pa evo vidjecemo, idem sjutra oba uzivo da vidim, tj vise zontes yamahu znam i kako stoje stvari s cijenom jer ne moraju ove online biti finalne.

Suma sumarum da vas ne davim u prazno pisem kad vidim el zonteS

Sent from my SM-S908B using Tapatalk







Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
pre 28 minuta, No_LiMiT je napisao:

Imao sam 125cc na primorju do skoro, ne bih opet, imao sam i 250 i bilo je ok nekad al znam sebe i snage nikad dosta, sto ne znaci da cu da zacrtam neki najbrzi najludji vec da znam sta meni treba za moj tip voznje.

Svakako, manje bitno to sad, okretljivost, provlacenje, te neke dodatne zezancije, da moze kaciga stanut ispod sjedista, to mi je bitno default_0a-smiley.gif pozeljno i konja da ima sto vise al aj dok god ne umire na 100 dobro je default_0a-smiley.gif

Xmax 300 mi je reper jer drug ga je vozio(tecmlhmax sa full akrapovicem, cuo se bolje no moja honda cbr) i odusevljen sam bio, ne sad performansama na otvorenom ali za sve ostalo.
Drugi drug sto je isao s namjerom zontes da uzme, pa je na kraju hondu asv350, odustao kad ga je vidio uzivo, me upozorio s njegovim iskustvom pa evo vidjecemo, idem sjutra oba uzivo da vidim, tj vise zontes yamahu znam i kako stoje stvari s cijenom jer ne moraju ove online biti finalne.

Suma sumarum da vas ne davim u prazno pisem kad vidim el zonteS

Sent from my SM-S908B using Tapatalk






 

Ja kada sam video 350e samo sam rekao da platim,nisam ga ni probao...odusevljen sam

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
Pre 13 sati, DarioM je napisao:

Ja kada sam video 350e samo sam rekao da platim,nisam ga ni probao...odusevljen sam

Iskreno, ista prica...sta je moglo a da se ne svidi ?🤣

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2525 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...pa to što u selu kad parkiraš Hondu oni znaju da si faca, a kad parkiraš Zontesa moraš da im objašnjavaš kako je to kinez... 

A što ih sve strpa u džep.. 😉

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja