Jump to content

Moto Zajednica

Zontes 350E

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Koliko vas nervira cep od rezervara i ona plasticna gurtnica sto ga drzi ? Razmisljam da je sklonim nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
6 minutes ago, nikmih said:

Koliko vas nervira cep od rezervara i ona plasticna gurtnica sto ga drzi ? Razmisljam da je sklonim nekako.

cep je retardiran da :)

ona plastika sto se otvara je super, mada bih voleo da se otvara blize strani kormana a ne sedista, mislim da je kod M310 to bio slucaj. Sto su ga ovako promenili nemam pojma...ne diraj nista, tako ga je Bog stvorio :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Video jednog sivog danas blizu Medigrupe na NBG, PA tablice. Sunce ti, koliki je ovo skuter!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3165 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E350 je manji od mog Agility-a, samo se tako češlja :), odnosno širi je.

 

2195x795x1395 vs 2205x768x1490 mm (DŠV)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3165 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Tako izgleda, i tako ga ljudi percipiraju. Ali Agility+ je preudoban skuter, pogotovo za krakate. I mnogo mi je žao što neće da uvoze model 350... al da ne gušim temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

@CuleBG jedva okrecem tj. odvrnem čep od one sajlice plasticne, sav se zapetljam jbt. I poslednji put sam ga do vrha tocio, i imam utisak da ima neki odusak, odvod, nikako da dodje baš do vrha haha. Mada kaze u uputstvu, nemoj do vrha, mize da se zapali ako prelije pa na vreo motor 😂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
17 minutes ago, nikmih said:

@CuleBG jedva okrecem tj. odvrnem čep od one sajlice plasticne, sav se zapetljam jbt. I poslednji put sam ga do vrha tocio, i imam utisak da ima neki odusak, odvod, nikako da dodje baš do vrha haha. Mada kaze u uputstvu, nemoj do vrha, mize da se zapali ako prelije pa na vreo motor 😂

A taj gajtan je kao neka jegulja, samo se mrsi a tocak zavrces pa kada ga ubodes :D to je ono sto sam pricao, da bord pokazuje jedno a u rezervoaru je drugo. Kada ti svetli na rezervi 50km...uglavnom imas jos 2-3L. Da, tocis zadnja 2L mic po mic...10 minuta. Ja tocim do cepa, nece da prelije ali opet, mora mic po mic  :D  nikada nisam sipao 15L... uvek oko 14..a ne rizikuje mi se da se igram sa rezervom :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Pa ni ja, nego kada sam ga uzeo, iz salona, tada je bila na nuli, tj. 3-4 litre je bilo. Sta sipate, ima li razlike 95 i 100 oktana sem cene ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E
15 minutes ago, nikmih said:

Pa ni ja, nego kada sam ga uzeo, iz salona, tada je bila na nuli, tj. 3-4 litre je bilo. Sta sipate, ima li razlike 95 i 100 oktana sem cene ?

95...nisam probao 100 iskreno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E
On 2/21/2024 at 3:40 PM, Zinda said:

Jedno pitanje jer sad ima dosta vlasnika ovde u grupi. Koliko troši ali realno? Sad videh na nekom klipu 4,5 to mi nešto mnogo deluje.

Vec sam pisao u opisu skutera o ovome al ajde da dodam:

  • Ako si mislio na Alex-ov klip trebalo bi da si razumeo da covek kaze da su ovo najgori moguci uslovi za testiranje potrosnje i u tim uslovima on trosi 4.5L... Dakle prvi rezervoar-nerazradjena masina, velika hladnoca-manje od 5 stepeni konstantno, covek je zurio-cepao ga je kao sto kaze: najgori moguci scenario.
  • Proizvodjac deklarise potrosnju u kombinaciji normalne voznje po gradu i van njega, dakle kljucne reci: kombinacija i normalno! Fabrika kaze 3.5L i to u praksi mogu potvrditi da jeste tako, meni licno u pocetku i manje zbog razrade ali vremenom je preslo u vecini slucajeva koji deci vise zbog uslova u kojim vozim ali nikad ni jednom nije bila preko 4 litre.
  • Neko ko vozi izrazito gradsku voznju moze da ti prenese utiske i njegovo licno iskustvo u vezi sa potrosnjom koja ce sigurno biti veca od 4L i na osnovu ovog podatka mozes da se rukovodis a ne da sudis i meris jer bilo koje vozilo ce u gradu trositi vise od deklarisane prosecne potrosnje.
  • Dvoje ljudi sa istim skuterom u istim da kazemo gradskim uslovima ti mogu dati skroz razlicite podatke o potrosnji u zavisnosti od stila voznje. Zamisli npr nekog starijeg gospodina sa xmax-om stock i zamisli one f dijagnoze sa istim tim xmax-om ali sa akrapom bez db kilera... to su dva dijametralno suprotna sveta, stanja svesti i stila voznje koje se sigurno odrazavaju na potrosnju... 

Po meni ne trebas se uopste rukovoditi i optericivati potrosnjom, nek je i 4.5 pa nema veze ako ti se svidja i ako te radi neces se zbog toga osiromasiti...

 

On 2/21/2024 at 11:13 PM, nikmih said:

Sta sipate, ima li razlike 95 i 100 oktana sem cene ?

Nikad nista drugo sem 100ke na Nis-u... na svim skuterima, bez izuzetka... e sad fabrika kaze 95 i vise, po meni sa vise ne mozes da pogresis ali pitanje da li i sta dobijas.
Licno ja sipam 100 ne samo zbog toga sto se mozda nesto dobija nego zbog onoga gde zivimo i sta sipamo pa se tesim da je bar ta 100ka u rangu neke evropske 95ice... A i razlika je mizerna da bih morio mozak... tako i tebi savetujem, samo 100 i cepaj, greske ne moze biti a ni neke sad finansijske razlike vredne sikiranja.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3165 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kad sam kupio novi skuter, sipao sam samo benzin 100-tku. Po fazonu, 'oću da ga čuvam, pazim i mazim. To je tako potrajalo do početka ukrainske krize, kad je gorivo mnogo poskupelo, pa zamrzli cenu ovom narodskom, pa sam sipao 95-itcu. I apsolutno nikakvu razliku nisam primetio. Ni u potrošnji, ni u ponašanju vozila, ni u mirisu... ulje je i dalje crno kad ga menjam :) Šta bih ga znao, ali za sad sam sklon da verujem da 100tka nema smisla za skutere. Samo je skuplje.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 350E

Mozda nije tema a vredno je spomenuti...toliko smo nahvalili 350E da su SYM 300a i Voge SR4 Max jeftiniji od kako se pojavio  Zontes a posebno serija 350 :D slucajnost? SR4 Max je ponovo spustio cenu a sad na 5,899e...misljenja? :)

 

Promenio član CuleBG
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3165 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa više puta sam već rekao - konkurencija je majka Mara!

Kad će radnicima u Srbiji biti bolje? - kad bude više pravih poslova.

Kad će motori biti povoljniji - kad pristisne prava ponuda i mogućnost izbora!

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Bio sam i seo na Voge..najvise mesta za noge(realno Bmw 400 ), nisam ga provozao, nisu imali test model mada su mi nudili da probaj taj primerak. Ali vec sam se zaljubio u Zontes, taj Vog je tada bio kao Forza 350 oko 6800e pa sam produzio u Autopromet, jos jednom provozao E350 i evo presao 700km...treba vec da zakazem prvi servis, ne znam kolika im je guzva 🙂

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: E350
Pre 4 sati, CuleBG je napisao:

Mozda nije tema a vredno je spomenuti...toliko smo nahvalili 350E da su SYM 300a i Voge SR4 Max jeftiniji od kako se pojavio  Zontes a posebno serija 350 :D slucajnost? SR4 Max je ponovo spustio cenu a sad na 5,899e...misljenja? :)

 

Meni se iskreno najvise svidja kako izgleda e350 ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Mada kako sam okacio..vidim sad na drugom monitoru da sam omasio boju haha...nije ovakav original..ali i ovako je lep 🙂 

Saljem ostatak slika kad budem imao vremena..i video sam radio..ali to dok  izmontiram....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

I tako ja drugaru danas pokazujem kako me nervira kad upalim skuter, sto ne mogu da otvorim sediste kad pritisnem dugme seat i slucajno ga pritisnem dva puta brzo... kad ono otvori se sediste 😂😂💪🏼💪🏼💪🏼

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Zontes 350E

Nisam to nasao u uputstvu, mozda sam preleteo, jos smo ovde pricali o tome, kako je to logicno itd. Kad ono ipak moze.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja