Jump to content

Moto Zajednica

Šta posle ER-5

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ6

Mozda malo pristrasno, ali preporuka za FZ6 (2004-2009), ako vec to gledas, imas ih u N i S varijanti. Cetiri klipa, vodeno hladjen motor, 600 kubika, 72kw. Okej je polozaj sedenja, ja nisam nesto visok i nemam problema sa visinom tog motora. Na oglasima ces da ih nadjes u nekom cenovnom rangu od 3500-4500 da su u okej stanju. Po mom misljenju mana im je fabricki izduv koji je veoma tih, tako da ako nadjes neki sa nekim boljim izduvom cuje se brutalno (na mojoj fz6 je scorpion izduv).  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Fazer bi tu bio moj prvi pik zbog završne obrade, agregata, kočnica... Generalno je fenomenalan paket. Uz njega dobar GSXF 650, Z750S... Mislim i da je grdoba GSXF750 isto dobar pik. On je čisto sport tourer

 

Ukratko nema tu šta pametno da se predloži. Sve su to motori koji su dokazani, kvalitetni i manje više slični. Samo je pitanje momenta šta će prvo da izleti od domaćina vlasnika.

 

Dosta zavisi od tebe, posle ER5 koji je definicija osnove motocikla trebalo bi da ti bude kristalno jasno šta ti fali.  To su sve ipak oklopljeni nejkedi i ne znam baš koliko ćeš biti zastićen. U nekoj meri da, ali ne nešto posebno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ne bih hiljadarke još uzimao u obzir, podvukao sam crtu na Z750s, sve preko toga po snazi i/ili zapremini odbacujem za razmatranje. Bože moj, nešto ekstra interesantno iskoči, tipa @N.F.S. rešio da proda svoj u bescenje i to baš meni, i to baš kad se meni sklope kockice, pa nisam lud da odbijem :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Cbf 1000 ti je 98 ks a Z750s ti je 110ks. Hondu sam vozio posle skutera i nemas problem sa tim dok je ne zavrnes u dobre obrtaje. Msm da je za prvi jači motocikl odličan izbor.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Meni stvarno litra nije potrebna, ja er-5 vozim od 3 i po do 5 hiljada obrtaja u 95% slučajeva, da mogu da nađem takav isti motor ali da je oklopljen i da je efi, to bi mi bio prvi izbor.

Znam, čudan sam :-)

Ja sanjam o cf-moto 450SR, ne o dukatiju panigale.

Znam, čudan sam, drugi deo. :-)

Ovako, nedostaci, s moje tačke gledišta:

Fazer 600 - auspusi pod dupetom, nemam pojma, meni leti i na er-5 bude toplo, mogu da zamislim da ovo dodatno greje. Grešim li?

CBF600 - ništa, možda mi je malo ružnjikav ali i šarmantan u isto vreme

Hornet 600s - karburatori u ciljanom budžetu, ako se ne varam

Bandit 600s - vidi Hornet

Gsx650f - ništa, on mi je na listi ali mislim da iskače iz budžeta, možda i najlepši

Sv650S - heble

Z750s - možda prejak, ne znam, treba probati, a i čujem da je "ciklistika" dosta iza svih gorenavedenih, možda ne iza CBF600, samo zato što o njemu ništa ne znam realno.

Versys, Vstrom, Transalp, i slično, nešto me ne rade enduro u ovom trenutku, iako sam hteo KLE 500 kad sam kupovao prvi motor

I naravno, za kraj moj favorit, još se sećam naslovnice nekog domaćeg moto magazina kad se pojavio:

Er6-f, dva cilindra. Bio jedan u oglasima proletos, crn, lep ko lutka, u Beogradu, žao mi je što nisam otišao da ga vidim.

Nastavite kao i do sad, hvala na angažovanju. Komentari na moje gledište ovih modela, a i na bilo koji drugi koji vam padne na pamet su dobrodošli. Možda ja jednostavno grešim, ja ipak još ništa ne znam, ukupno sam provozao 4 dvotočkaša sa preko 50 kubika u životu, od toga jedino značajno vreme sam proveo na CF moto 650 u autoškoli i na mom er-5.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk





  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ali, ako voziš tako kako kažeš, zar ne bi trebao da gledaš dva cilindra koja bi koristio tj. koji bi dali to što imaju na niskim obrtajima? Četiri cilindra na tim obrtajima vrte gotovo u prazno..

Malo karikiram ali verovatno razumeš šta hoću da kažem..

Grešim?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Razumem, ja bi najrađe nc750 ali mi je van dometa za sad.

Četri cilindra, šta znam, želim, možda iracionalno, hoću da vidim da li je to za mene. Ali ne da provozam, nego da probam, godinu dve :-)

Dva cilindra ne otpadaju a priori, više su skrajnuti u izboru, dobar er-6f ili po meni fantazija sv650s sa kormanom i fabričkim heblama kao deo paketa pri kupovini, apsolutno dolaze u obzir. Iskreno, i ne znam da li ima još neki model sa dva cilindra a da mi se uklapa u matematiku i prohteve. Zato sam i stavio temu, pucaj ako imaš čime (ovo je metafora, ne pozivam na fizičko nasilje projektilnim oružjem).

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

To je običan sv650, mene treba S :-)

A mislim i da je sa karburatorima, možda grešim.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Sv 650S ima bas sportski polozaj sedenja, Er6f ima mnogo neutralniji polozaj. Glavna mana Er6 su vibracije na vecim brzinama, i vrlo mekano vesanje (moj je imao pravih 13 hiljada na satu, ne verujem da je dotrajalo). SV manje vibrira i manje tone pri kocenju, i ima bolji zvuk po meni.

Oba motora su vrlo startna i imaju prilicno dobre performanse bez suvozaca, do nekih 130 140.

Od navedenih motora najbolje mi deluje Fazer :). Alu ram, 4 cilindra, neutralan polozaj, 100 konja, ima ga sa ABSom.

Promenio član Djeronimo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 9 minuta, Gordak985 je napisao:

A mislim i da je sa karburatorima, možda grešim.

Хајде можда неко са више искуства одговори али колико видим он има "SDTV injektor s leptirastim tijelima"

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

@Gordak985Sve dobri saveti, gresku ne mozes da napravis, sudeci u kom pravcu ide priča. Svakako slatke muke...

Moj savet je imajuci sve napisano u vidu, nemoj apriori otpisati Versys-a, dok ga bar 1x ne provozas ili  ne sednes za volan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 3 sati, Gordak985 je napisao:

Z750s - možda prejak, ne znam, treba probati, a i čujem da je "ciklistika" dosta iza svih gorenavedenih

To je tako lep agregat! Socijalne kocnice i ogibljenje, dosta ostriji od cbf600, dosta!

Po mom misljenju, bandit sa ubrizgavanjem u "S" varijanti je sledeci logican korak. :takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Лесковац
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N

Другари, вреди ли ово нешто? 1997. годиште, 14.000 км пређених, фабричко стање... Узео сам га пре 3 дана.

IMG_20230529_131142.jpg

IMG_20230529_131154.jpg

IMG_20230529_131159.jpg

IMG_20230529_131136.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Naravno da vredi. Vredi svaku paru koju si dao za njega ali si ovde uleteo klizeći u tuđu temu gde kolega kupuje motor pa, osim ukoliko ti tvoj nećeš da ponudiš na prodaju, i nisi baš na pravom mestu da pitaš... Pretraži forum, nađi "bandit" temu pa čitaj par dana... ima goooomila dobrih info. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Do skoro sam bio u slicnoj situaciji kao ti.

Kod mene su u neki uzi krug usli Vstrom 650, transalp 700, bandit 650 i cbf600sa. Fazer 600 i Z750 sam otpisao zbog snage, u mojoj glavi je bio maks nekih 80ks. Od ovih cetvoro transalp sam odbacio zbog nedostatka seste brzine i tubeles guma. 

Kad sam poceo detaljnije da gledam oglase shvatio sam da bi me npr vstrom kostao 1000e vise u odnosu na hondu. A bandit je tu negde izmedju sa cenom (kad kazem bandit mislim i na gsx650f). I na kraju je presudila trenutna ponuda (i srce, na izgled mi je honda mnogo lepsa bila) pa sam se odlucio za CBF600. Kod mene su isto tako bili uslovi da bude EFI i da ima ABS, pozeljno je bilo da ima bocne kofere. 

Pre dva meseca sam uzeo CBF600sa 2008. godiste ABS, fabricki koferi itd. Ne mogu ti bas preneti iskustva, jer je jos nisam kako treba provozao, a da nije oko zgrade. Polozio sam za A, tek pre tri dana (do tada sam imao A2), tako da sad cekam dozvolu pa da krenemo sa upoznavanjem.

Promenio član DzoniV
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Do skoro sam bio u slicnoj situaciji kao ti.
Kod mene su u neki uzi krug usli Vstrom 650, transalp 700, bandit 650 i cbf600sa. Fazer 600 i Z750 sam otpisao zbog snage, u mojoj glavi je bio maks nekih 80ks. Od ovih cetvoro transalp sam odbacio zbog nedostatka seste brzine i tubeles guma. 
Kad sam poceo detaljnije da gledam oglase shvatio sam da bi me npr vstrom kostao 1000e vise u odnosu na hondu. A bandit je tu negde izmedju sa cenom (kad kazem bandit mislim i na gsx650f). I na kraju je presudila trenutna ponuda (i srce, na izgled mi je honda mnogo lepsa bila) pa sam se odlucio za CBF600. Kod mene su isto tako bili uslovi da bude EFI i da ima ABS, pozeljno je bilo da ima bocne kofere. 
Pre dva meseca sam uzeo CBF600sa 2008. godiste ABS, fabricki koferi itd. Ne mogu ti bas preneti iskustva, jer je jos nisam kako treba provozao, a da nije oko zgrade. Polozio sam za A, tek pre tri dana (do tada sam imao A2), tako da sad cekam dozvolu pa da krenemo sa upoznavanjem.
Pratiću isto :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Meni je i lepa kawa  
Uhhh, kako sam je voskirao 
IMG_20190221_135149.thumb.jpg.6e08f1b731cc6aebbf262f6121a65786.jpg
Pogotovo je u toj boji lepa!

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Другари, вреди ли ово нешто? 1997. годиште, 14.000 км пређених, фабричко стање... Узео сам га пре 3 дана.
IMG_20230529_131142.thumb.jpg.038bb08e8ba98c5d7ecaaf5c5b93940d.jpg
IMG_20230529_131154.thumb.jpg.9f7ddd2059aa86d022d1c53c1be2c9e4.jpg
IMG_20230529_131159.thumb.jpg.6ac40007fb1c53ff5c2153eafe1fc895.jpg
IMG_20230529_131136.thumb.jpg.96a73ab6311946b2b85d66b0d6359913.jpg
Vozić! :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

E, ko ima iskustva malo više iz realnog života, šta može da se očekuje sa potrošnjom goriva? Ima podataka na internetu, ali onako, volim da pročitam takve stvari ovde.

Mene er-5 služi sa neke 4,4 litre da kažem veselije vožnje, na otvorenom, na duže staze, do 4. Litar preko bi mi bio prihvatljiv, mada što manja potrošnja to veseliji ja. Malo sam i na tu stranu :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

koliko ti piše na internetima da je potrošnja?
Recimo 4litre. Tebi troši 4.4.. ~10%. Dodaj na ostale isto toliko, dovoljno dobro za neki utisak. Zavisi od dosta faktora... Recimo redni 4 kad ga razveseliš u obrtaje, osetno digne potrošnju.

Primera radi Yamaha xj600 na 12k km trošila u proseku 4.6l
Strom 650, troši na 40k km 4.75l/100km, ali em sam gabaritan, em uvek vukljam u koferu nešto... Drugaru je, isto na stromu, potrošnja na 30k km ~4.15l/100km

Promenio član nafetS
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
koliko ti piše na internetima da je potrošnja?
Recimo 4litre. Tebi troši 4.4.. ~10%. Dodaj na ostale isto toliko, dovoljno dobro za neki utisak. Zavisi od dosta faktora... Recimo redni 4 kad ga razveseliš u obrtaje, osetno digne potrošnju.

Primera radi Yamaha xj600 na 12k km trošila u proseku 4.6l
Strom 650, troši na 40k km 4.75l/100km, ali em sam gabaritan, em uvek vukljam u koferu nešto... Drugaru je, isto na stromu, potrošnja na 30k km ~4.15l/100km
Bravo za tako jednostavan a koristan savet!

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja