Jump to content

Moto Zajednica

INSIS sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Hvala, sad je jasnije.

A ako bi iglu iz koje kaplje ulje postavili 'iza' prednjeg lancanika, tj.sa donje strane, gde lanac napusta prednji lancanik tako da ulje kaplje odozgo na unutrasnju stranu lanca?

 

ala na slici par postova iznad?

Ulje padne na lanac i vozi se do zadnjeg lancanika i onda se zaleti u lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Hvala, sad je jasnije.

A ako bi iglu iz koje kaplje ulje postavili 'iza' prednjeg lancanika, tj.sa donje strane, gde lanac napusta prednji lancanik tako da ulje kaplje odozgo na unutrasnju stranu lanca?

 

ala na slici par postova iznad?

Ulje padne na lanac i vozi se do zadnjeg lancanika i onda se zaleti u lanac.

Mada ako kapaljka nije na potpuno zaklonjenom mestu od vetra a ne dodiruje lančanik, ta kap će se najverovatnije rasprsnuti u vazduhu, ili bar jedan dobar deo kapi ulja za podmazivanje čime se gubi na podmazivanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa podrazumeva se da je ispod dekle, zasticena. Sliku sam prevideo, da, bas kao na slici sa predhodne strane ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Ne vjerujem da ste toliko toga zakomplicirali oko jako jednostavne stvari.

Ovo su ljudi radili jos prije 20 godina,nije to nikakva novost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Ne vjerujem da ste toliko toga zakomplicirali oko jako jednostavne stvari.

Ovo su ljudi radili jos prije 20 godina,nije to nikakva novost

 

:) Slažem se. Zašto izmišljati toplu vodu kada je ona već u upotrebi?!

Što jednostavnije to bolje! Iskoristite vakuum i rešeni svi problemi sa elektro pumpama, kontaktima, paljevinama i ostalim xxxma :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ne vjerujem da ste toliko toga zakomplicirali oko jako jednostavne stvari.

Ovo su ljudi radili jos prije 20 godina,nije to nikakva novost

 

Ja ne mogu da vjerujem da to ne ugradjuju standardno na motorima s lancem.

Rijesenja ima puno, ali su razlike u cijeni i izvedbi.

"Sakrivenih" verzija i nema bas puno, tj. nema ni jedne. Mora sam svoj majstor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E
Zato i mislim da je bezbedniji vakuum ventil ( a i ne troši struju).

A kako izgleda taj vakum ventil i kako i na šta se kači, jel možeš da postaviš neku sliku ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1068 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

ma da je to extra  dobro ugradjivali bi oni to fabricki u motore.....

ili mozda cekaju zaradu na delove  ??? ??? ???

 

 

Dosta motora se prodaje bez stabilizatora ili  upravljaca a preko im je potreban,pa posle vlasnik dodatno kupuje i ugradjuje. Tako je i sa ovim sistemom za podmazivanje, na svaki naicn gledaju da uzmu pare pa zato neugradjuju. Moje licno misljenje je da je taj sistem odlicna stvar  :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1675 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Mislim da i vrabci na grani znaju da kad uzmes kola mozes i na kraj sveta jer od opreme imas sve, ali je sa motorom stvar dijametralno suprotna  ::)

Kad kupis motor tek onda treba da dresis kesu za opremu za sebe, za suvozaca, za ove uslove, one uslove.....i tako prodavcima i njihovoj sreci nikad kraja jer je opremanje motora zarazna bolest, a opremanje novog epidemija (kako kaze Mikulanac,a ja ga podrzavam).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Zato i mislim da je bezbedniji vakuum ventil ( a i ne troši struju).

A kako izgleda taj vakum ventil i kako i na šta se kači, jel možeš da postaviš neku sliku ?

Izgleda slično kao i tvoja vakumska slavina za gorivo na motoru, a i kači se na isto mesto (na usisnu granu). E sad na nekim skuterima postoje izdvojene od rezervoara (idu samo na crevo) i plastične su, a imaju istu funkciju. Dakle posle nje jedan (takodje) plastični ventil za štelovanje, i udri. Jedino što bi bilo lepo, da se smisli neka mešavina ulja i aditiva , da ne kupujemo skotove ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Mislim da i vrabci na grani znaju da kad uzmes kola mozes i na kraj sveta je od opreme imas sve, ali je sa motorom stvar dijametralno suprotna  ::)

Kad kupis motor tek onda treba da dresis kesu za opremu za sebe, za suvozaca, za ove uslove, one uslove.....i tako prodavcima i njihovoj sreci nikad kraja jer je opremanje motora zarazna bolest, a opremanje novog epidemija (kako kaze Mikulanac,a ja ga podrzavam).

bogami jeste bolest opremanje opremom,na moj za dodatnu opremu vec potrosio 500e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1675 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Jer ima neko iskustva da je ugradjivao INSIS u motor pod garancijom, jer kako vidim potrebno je zbog eletroventila seci zicice, pa se plasim zbog garancije  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Jer ima neko iskustva da je ugradjivao INSIS u motor pod garancijom, jer kako vidim potrebno je zbog eletroventila seci zicice, pa se plasim zbog garancije  :-\

uvek možeš naći neku žicu koja se neće videti ili je bar vešto možeš zamaskirati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Jer ima neko iskustva da je ugradjivao INSIS u motor pod garancijom, jer kako vidim potrebno je zbog eletroventila seci zicice, pa se plasim zbog garancije  :-\

uvek možeš naći neku žicu koja se neće videti ili je bar vešto možeš zamaskirati

 

Kod mene (KLE) u kutiji sa osiguračima, ima jedno slobodno mesto za dodavanje potrošača, a čini mi se da većina motora ima isto. Služi da ne sečeš žice, i imaš garanciju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Obrni, okreni, ja sam se smorio totalno od raznih kombinacija i trehno 180 eura za pro-oiler.

Bila moto-berza, pa tome u cast malo su privremeno smanjili cijene.

Prevagnula je pumpa i uska crijeva, koja anuliraju problem temperature i gustine ulja.

Znaci bilo koje ulje na bilo kojoj temperaturi = uvijek ista isporuka.

A i onaj +/- pri ruci nije losa stvar.

 

Stigao mi je juce i evo sam konacno (po drugi put) procitao uputstvo  i ostalo mi je malo vise u glavi nego prvi put.

Ugradio sam kanticu i brizgu (probusio vilicu i narezao navoj) i sad jos treba da spojim zice i crijeva.

(upravo mozgam gdje cu s pumpom)

 

Malo je smaranje dok se ne ushteli, ali kad se ushteli, tu i tamo bacis pogled i to je to.

(kaze cigo sto prodaje konja, ali i mnogi zadovoljni korisnici)

 

Ce vam javim, za koji mjesec laze li cigo......

 

E da, extra prijatno iznenadjenje:

U paketicu sam naletio na neke cudne plasticne piuncice. Rekoh chesh chesh, sta je ovo.

Na papiricu pored uputstvo: konektor za "kradju" struje. Strasna stvar. Nije onaj klasicni koji moze i da prekine glavnu zicu,

vec ima tanak spic koji se zabode u istu. A ja sam posebno bio zabrinut kako da ukradem signal sa brzinomjera......

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo, prodje i par hiljada sretnih kilometara i mogu vam reci da je cigo covjek od rijeci.

Lanac nisam pipno, a izgleda isto.

Malo sam u pocetku imao previse fling-off-a (prskanja ulja), ali sam vremenom smanjivao i smanjivao, i sad se mislim da li jos malo da smanjim ili da ostavim ovako "malo bogatije" od dovoljnog minimuma. I sad strcne tu i tamo po malo ali je to zanemarivo i obrise se malte ne malo ljucim pogledom.  ;D

 

Sprava radi za svaku pohvalu.

Najveci aduti su:

-  sto vise ne moram ni misliti o lancu, a kamoli dizanje na stender i mazanje svako malo.

- ono sto spricne sa lanca je puno manje nego prije (neposredno nakon podmazivanja) i puuuno se lakse obrise u poredjenju sa onim ljepljvim sprejevima i mastima.

- apsolutno nevidljiv. Ljudi pitaju gdje je, ja kazem tu je, oni gledaju, pa pitaju gdje tu, pa opet ja, tu tu, sagni se malo vise ... ;D

 

Cijena mu jeste bolna tacka, ALI i skot kosta malo manje (30%) ili onaj OSCO isto tako, ali se ne mogu porediti. Dash 130 eura i opet te boli glava. Kljucni faktor je gravitacija vs pumpa, a pumpa je jednostavno TO u ovom problemu.

 

Poz i toplo preporucujem svima koji prave puno kilometara sa lancem  ;)

 

(par slika ugradnje, klikave  ;D)

Foto-TUNAF6ES.jpg

 

Foto-U4VOMZND.jpg

 

Foto-GLRMQRUP.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sve je to lepo, ali ne znam kakve veze ima sa INSIS-om kad je potpuno drugacije koncipiran sistem ?

 

Jeste lepo, ali ne znam zasto me to pitas?

Ako mislis da je INSIS dostigao nivo perfekcije, onda je svaka druga koncepcija naravno suvisna.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pitam te jer si malo promasio temu.

Daleko od toga da je perfektan, to niko ne tvrdi. Nisam napisao da je boljii, vec da je drugaciji. Jedino zajdnicko sto imaju je da su automatski i jedan i drugi. Nema potrebe da budes ironican, ako sam te povredio svojim postom izvinjavam se.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pitam te jer si malo promasio temu.

Daleko od toga da je perfektan, to niko ne tvrdi. Nisam napisao da je boljii, vec da je drugaciji. Jedino zajdnicko sto imaju je da su automatski i jedan i drugi. Nema potrebe da budes ironican, ako sam te povredio svojim postom izvinjavam se.

Pozdrav

 

Niko nije povredjen. U ovoj temi se raspravljalo na 9 strana o INSISU, kao jeftinoj varijanti Scotta. Pominjan je i drugi slican sistem sa Strom foruma i razni drugi prilazi i koncepcije. Mozgao sam i analizirao cijelu zimu kako da podmazujem lanac i udubio sam se u problematiku.

Samo sam htio da podjelim najznacajniji rezultat te istrage:

 

Ulje se znatno razrijedi pri promjeni temoerature od samo nekoliko stepeni. Ako krenes ujutro negdje i nista ne diras, na lanac ce u podne dolaziti i do 5 x vise ulja.

Predjeni put mora da bude faktor u isporuci ulja, inace na velikim brzinama dolazi malo, a u guzvi previse.

 

Mozda i tebi pomogne da razvijes INSIS-MarkII ili INPOIPO.  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mislim da to ne bi bio problem jer u Joskinom Gadgetu vec postoji program za kontrolu elektro ventila i ulaz za signal sa magneta na zadnjem tocku. Posle odredjenog broja obrtaja tocka, pusti se odredjena kolicina ulja i to je sve. Cak bi mozda moglo sa Gedzeta tasterima da se podesava protok u toku voznje po potrebi (kisa, prasnjav teren i sl.).

 

Na taj nacin doslo bi se do najboljeg moguceg podmazivaca lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Nadajmo da će i to zaživeti samo da Jočka uradi program i da smislimo kako ćemo realizovati senzor okretaja točka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja