Jump to content

Moto Zajednica

INSIS sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma ne može da se napravi barica u slučaju što si naveo jer se ugrađuje el. ventil koji pušta ulje samo kad daš kontakt, čim ugasiš motor i isključiš kontakt - prc! istekne ono malčice što je ostalo u crevu od ventila do cevčice.

 

Uostalom, ništa nije idealno... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Barice su neminovne sta god radili. Ako se koristi Scottoiler ulje svake noci ce ostati na mestu parkiranja par kapi. Rele koji bi se ukljucivao kad i lampica za ler bi pomogao u slucaju da motor treba duze vreme da radi u mestu, mada ne vidim potrebu za tim.

 

Ne znam kakva bi bila situacija sa SAE90 uljem. Mnogi proizvodjaci sistema za podmazivanje lanca za svoje uredjaje predlazu Stihl ulje za podmazivanje lanaca motornih testera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a zar nije lakse kupiti sprej.......... ;D ;D ;D ;D ;D

ah da,,vidim sve je to lepo ,i relejcici,da moze da radi u mestu,jako pametna stvar,nego me muci sledece,vrsta dizne ili ti lakoca stelovanja kada se promeni vrsta ulja,znaci desiti se na pitu da ostanes bez ulja,pa sunes neko gusce ili redje,kolko je lako u momentu ga nastelati,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

a zar nije lakse kupiti sprej.......... ;D ;D ;D ;D ;D

ah da,,vidim sve je to lepo ,i relejcici,da moze da radi u mestu,jako pametna stvar,nego me muci sledece,vrsta dizne ili ti lakoca stelovanja kada se promeni vrsta ulja,znaci desiti se na pitu da ostanes bez ulja,pa sunes neko gusce ili redje,kolko je lako u momentu ga nastelati,

tesko da ces ostati bez ulja jer u najmanji rezervarcic stane bar 3 deci ulja,a 3 deci je dovoljno za otprilike 10 000 km ,tako da mozes i na put oko svijeta  ;) ,a ako i treba ponovo nastelati,otvoris malo kotacic i gotovo,nece mu nista biti,to traje otprilike dvije sekunde  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ma ne može da se napravi barica u slučaju što si naveo jer se ugrađuje el. ventil koji pušta ulje samo kad daš kontakt, čim ugasiš motor i isključiš kontakt - prc! istekne ono malčice što je ostalo u crevu od ventila do cevčice.

 

Uostalom, ništa nije idealno... :D

Ali isto tako dok motor stoji u mestu i radi pod kontaktom ulje curi !!! U varijanti koju sam ja predlozio iskljucuje se nepozeljna barica !  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ma ja bi to namestio da radi cisto mehanicki bez ikakve elektronike. Probao bi da namestim onu gumenu pumpicu od fice za soferku, malo, malo pa strcnes i teraj dalje.

Ah da, Lalajko ja naveliko koristim hidraulicno ulje za podmazivanje lanca na mojoj Stilovki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ma ja bi to namestio da radi cisto mehanicki bez ikakve elektronike. Probao bi da namestim onu gumenu pumpicu od fice za soferku, malo, malo pa strcnes i teraj dalje.

Ah da, Lalajko ja naveliko koristim hidraulicno ulje za podmazivanje lanca na mojoj Stilovki.

Bravo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

tesko da ces ostati bez ulja jer u najmanji rezervarcic stane bar 3 deci ulja,a 3 deci je dovoljno za otprilike 10 000 km ,tako da mozes i na put oko svijeta  ;) ,a ako i treba ponovo nastelati,otvoris malo kotacic i gotovo,nece mu nista biti,to traje otprilike dvije sekunde  8)

3deci,na 10.000km..pa to nije ni 30ml ulja na 1000km,pa to nije nista,,da nisi mal preterao,pa tri deci ulja pojedu karike na novom motoru,,,

to je onda mnogo lose mazanje,pa taj lanac nebi traja ni 1000km,tako lose podmazan,aj ti opet smanji mal kilometrazu ili povecaj kolicinu ulja,

Ma ja bi to namestio da radi cisto mehanicki bez ikakve elektronike. Probao bi da namestim onu gumenu pumpicu od fice za soferku, malo, malo pa strcnes i teraj dalje.

inace to vec postoji u varijanti za sprej,imas dugmence na tabli,stisnes prsnes,pa opet tako posle vec neznam kolko predjenih km,,al i ovo tvoje sa pumpicom od fice je genijalno,cak sta vise najgenijalnije resennje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Cini ti se,jako dobro podmazuje,bitno je da je lanac vlazan,a ne mastan,i osim toga,ja se ne vozim po gradu,nego vikend,sjednem na motor i krenem,napravim 1000-2000 km i vratim se

A gradska voznja trosi malo vise jer ako malo razmislis on baca ulje vremenski pa ti izracunaj da meni treba u prosjeku ako napravim 1500km oko 12 sati voznje,a koliko bi trebalo da se ta kilometraza napravi po gradu .

Zato u mom slucaju ne trosi vise ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ali isto tako dok motor stoji u mestu i radi pod kontaktom ulje curi !!! U varijanti koju sam ja predlozio iskljucuje se nepozeljna barica !   ;)

 

Obzirom da uredjaj ispusta jednu kap ulja na minut do minut ipo, koliko bi dugo morao motor da radi pa da se napravi barica ispod??

 

Ah da, Lalajko ja naveliko koristim hidraulicno ulje za podmazivanje lanca na mojoj Stilovki.

 

Hidraulicno ulje za lanac????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Ali isto tako dok motor stoji u mestu i radi pod kontaktom ulje curi !!! U varijanti koju sam ja predlozio iskljucuje se nepozeljna barica !   ;)

 

Obzirom da uredjaj ispusta jednu kap ulja na minut do minut ipo, koliko bi dugo morao motor da radi pa da se napravi barica ispod??

Dovoljno da ti zapocnes da pametujes !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

cini ti se,jako dobro podmazuje,bitno je da je lanac vlazan,a ne mastan

nebih se slozio al ajde,,to ce pokazati iskustvo onih sto ga ugrade,cim je to tako malo......prva kisa i ode lanac ,a i nekako mala kolicina nespira dovoljno pesak prasinu itd,jeste da se mozda manje i lepi,al nekako mi to mnogo malo,,,da je bar 3deci  na 1000km,pa i nekako,[quote author=Lalajko

 

 

Ah da, Lalajko ja naveliko koristim hidraulicno ulje za podmazivanje lanca na mojoj Stilovki.

 

Hidraulicno ulje za lanac????

da,odlicno ga podmazuje,provereno,pitaj svakog drvosecu,,a i ima ga u velikim kolicinama jako jeftino  :) :) :) bar kod nas,ovde svi seku drvca,a imamo i gomilu kamiondzija bagerista itd,,,pa se zato nalazi jako jeftino da se kupi,nemora celo bure naravno,moz i na litar,ma sta god da bacis na lanac bitno je da je masno,i da ga ima makar i zejtin bio.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ali isto tako dok motor stoji u mestu i radi pod kontaktom ulje curi !!! U varijanti koju sam ja predlozio iskljucuje se nepozeljna barica !   ;)

 

Obzirom da uredjaj ispusta jednu kap ulja na minut do minut ipo, koliko bi dugo morao motor da radi pa da se napravi barica ispod??

 

Ah da, Lalajko ja naveliko koristim hidraulicno ulje za podmazivanje lanca na mojoj Stilovki.

 

Hidraulicno ulje za lanac????

 

Da, da hidraulicno ulje koristim od auto dizalice 100 tona, koje izbacuje strelu i pogoni hidro motor. Koristim ga vec 4 god a lanac i mac su kao novi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koliko se ja razumem u poeziju, SAE 90 je već hidraulično ulje, ulje za menjače, tako da ne mislim da će lancu bilo šta faliti od njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Koliko se ja razumem u poeziju, SAE 90 je već hidraulično ulje, ulje za menjače, tako da ne mislim da će lancu bilo šta faliti od njega.

 

SAE 90 nije hidraulicno ulje nego hipoidno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

nebih se slozio al ajde,,to ce pokazati iskustvo onih sto ga ugrade,cim je to tako malo......prva kisa i ode lanac ,a i nekako mala kolicina nespira dovoljno pesak prasinu itd,jeste da se mozda manje i lepi,al

 

Pa Boki koliko puta mora da ti se napise? Svi koji ga koristimo smo ti napisali iskustva i sva su pozitivna, pregledaj malo poruke. Ako predjem 25000 sa lancem a on bez dotezanja i dalje ko nov, znaci li to tebi nesto??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

ma samo sipajte hidraulicno ulje,jer nije zanimljivo da kopija Scottoilera radi na Scottoiler ulje,ako je patent,neka bude patent do kraja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

nebih se slozio al ajde,,to ce pokazati iskustvo onih sto ga ugrade,cim je to tako malo......prva kisa i ode lanac ,a i nekako mala kolicina nespira dovoljno pesak prasinu itd,jeste da se mozda manje i lepi,al

 

Pa Boki koliko puta mora da ti se napise? Svi koji ga koristimo smo ti napisali iskustva i sva su pozitivna, pregledaj malo poruke. Ako predjem 25000 sa lancem a on bez dotezanja i dalje ko nov, znaci li to tebi nesto??

Znaci da motor nije dobio dovoljno gasa da bi rastegao lanac !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Znaci da motor nije dobio dovoljno gasa da bi rastegao lanac !

 

Dobio je sasvim dovoljno da me odveze gde zelim i vrati me nazad. A nisam od onih sto voze bas polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

ma samo sipajte hidraulicno ulje,jer nije zanimljivo da kopija Scottoilera radi na Scottoiler ulje,ako je patent,neka bude patent do kraja  ;D

 

Sale, ipak lanac od testere ima kud i kamo vece opterecenje i habanje od lanca na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

nebih se slozio al ajde,,to ce pokazati iskustvo onih sto ga ugrade,cim je to tako malo......prva kisa i ode lanac ,a i nekako mala kolicina nespira dovoljno pesak prasinu itd,jeste da se mozda manje i lepi,al

 

Pa Boki koliko puta mora da ti se napise? Svi koji ga koristimo smo ti napisali iskustva i sva su pozitivna, pregledaj malo poruke. Ako predjem 25000 sa lancem a on bez dotezanja i dalje ko nov, znaci li to tebi nesto??

Znaci da motor nije dobio dovoljno gasa da bi rastegao lanac !

tacno to htedoh da napisem,znaci da je mazen i pazen,ali u svakom slucaju lanac posle 20.000km treba menjati bio on rastegnut ili ne,za svaki slucaj,pogotovu ako motor prangijas na tocak ili ga ostrije vozis ,a nesto neverujem da si preso 25,000km,a da nisi dotegao lanac,to ni stari did,nije mogao da izdrzi......pa jos ako si ga mazao uljem,,ne nemogu da poverujem da se nije ni 1mm istegao,tesko,,to jedino da si ga gurao po putu,,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja