Jump to content

Moto Zajednica

INSIS sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

ma samo sipajte hidraulicno ulje,jer nije zanimljivo da kopija Scottoilera radi na Scottoiler ulje,ako je patent,neka bude patent do kraja  ;D

 

Sale, ipak lanac od testere ima kud i kamo vece opterecenje i habanje od lanca na motoru.

nisam ja nista rekao,samo sipaj,ali cuo sam odavno vec da su to stavljali ali su imali problema jer  je puno gusce ulje od Scottoilera pa im jako malo baca a i zasto eksperimentirati kad boca od 7 deci kosta u Louisu 9,99€,na cemu se tu stedi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sale, imamo vrsne hemičare, sa masenim spektografima, ne beri ti brige za mešavinu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

tacno to htedoh da napisem,znaci da je mazen i pazen,ali u svakom slucaju lanac posle 20.000km treba menjati bio on rastegnut ili ne,za svaki slucaj,pogotovu ako motor prangijas na tocak ili ga ostrije vozis ,a nesto neverujem da si preso 25,000km,a da nisi dotegao lanac,to ni stari did,nije mogao da izdrzi......pa jos ako si ga mazao uljem,,ne nemogu da poverujem da se nije ni 1mm istegao,tesko,,to jedino da si ga gurao po putu,,,,,

 

Nije mazen ali je mazan. Ja ne divljam sa motorom, pubertet me davno prosao a ni kompleksa bas nemam pa da moram da se dokazujem. Lanac jesam dotegao samo jednom, mozda posle oko 1000 predjenih km. Od tada nikada, jos je na onom zubu na ekscentru gde je i bio. Mislim da je bas Scottoiler zasluzan za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

tacno to htedoh da napisem,znaci da je mazen i pazen,ali u svakom slucaju lanac posle 20.000km treba menjati bio on rastegnut ili ne,za svaki slucaj,pogotovu ako motor prangijas na tocak ili ga ostrije vozis ,a nesto neverujem da si preso 25,000km,a da nisi dotegao lanac,to ni stari did,nije mogao da izdrzi......pa jos ako si ga mazao uljem,,ne nemogu da poverujem da se nije ni 1mm istegao,tesko,,to jedino da si ga gurao po putu,,,,,

 

Nije mazen ali je mazan. Ja ne divljam sa motorom, pubertet me davno prosao a ni kompleksa bas nemam pa da moram da se dokazujem. Lanac jesam dotegao samo jednom, mozda posle oko 1000 predjenih km. Od tada nikada, jos je na onom zubu na ekscentru gde je i bio. Mislim da je bas Scottoiler zasluzan za to.

 

 

 

 

 

 

 

    A i da oces ne moz sa tom napravom sto vozis da divljas,evo na primer moj lanac na TDM -uu je presao 25000 km a sigurno sam mu ga davao po gasu jedno 1000 puta zesce nego ti tj skoro pa uvek kad mogu i za to vreme ga samo jednom dotegao a koristio samo sprej a kad ga zaboravim kakvo stignem ulje.Takvim stilom voznje kako ti vozis moz da ti traje lanac 50000 km al ko ce to izdrzati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Hajde sada da skratimo pricu nego da vidimo o cemu se tu radi.

Kako ja to vidim,takozvani INSIS radi u principu na istu foru kao i Scottoiler,INSIS otvara na kontakt,a Scottoiler na vakum.

Bez obzira sto je kod INSISA ubacen elektroventil,tu nema nikakvih kvarova jer je taj ventil otvara strujni krug,znaci nema nikakve elektronike i tome slicno.

Po meni je sto se tice izbora ulja totalno bezveze (ali nije nemoguce) probavati neka druga ulja jer tu ustede nema.

Kao sto sam vec rekao ,orginalno Scottoiler ulje kosta 9,99€

Znaci,ovo je idealno rijesenje za nekoga tko nema novaca za Scottoiler, ili ima ali zeli ustediti.

Ja imam orginalni touring kit Scottoiler,a ovaj INSIS sistem sam vidio i moram priznati da i jedan i drugi sistem rade jednako dobar posao sto je i cilj toga.

Svakome bih preporucio ovaj sistem za podmazivanje lanca,bilo jedan ili drugi,na vama je da odlucite.

Moze pomoci,ali nemoze odmoci sto je i najbitnije.

Znaci samo je pitanje,dali 35 eura sa manje sminke ili 160 eura sa vise sminke

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

E dobro da smo se složili ;)

 

Samo, preterao si i sa tih 35 evra, biće to mnooogo manje :D

Da se razumemo, bar meni nije toliko bitna cena koliko zadovoljstvo da nešto sam uradim, a delove imam u furdi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

E dobro da smo se složili ;)

 

Samo, preterao si i sa tih 35 evra, biće to mnooogo manje :D

Da se razumemo, bar meni nije toliko bitna cena koliko zadovoljstvo da nešto sam uradim, a delove imam u furdi...

 

Tako je, čika Rajko!!! 'Beš pos'o ako se čovek malko ne angažuje, zamasti ruke i tome slično! Čemu život kad imaš sve na gotovo?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Mislim da je Sasa potpuno u pravu. Ok, napravimo svoju mazalicu, ustedimo koliko kosta, nije zanemarivo. Ali, ako stavim SAE 90 ili bilo koje drugo ulje i ono kosta, tako da se eksperimentise sa lancem koji dosta kosta, radi ustede od 5,6e po bocici.

 

Po meni je idealno, koristiti domacu mazalicu i originalno ulje. Usteda je velika, nema eksperimentisanja, sve ispadne sjajno, za malo para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

 

    Nisam ranije stigao da odgovorim ali posto je tema vec otisla daleko ,mogu samo da se

ukljucim i kazem da nijedan sistem nisam koristio ali sam ucestvovao u testiranju INSIS-a.

    Ono sto je mene zadivilo je podmazan lanac bez obzira na zestoko matletiranje u voznji

po Mirocu.

 

    http://www.youtube.com/watch?v=YbESS_kb4ZM&feature=channel_page

 

 

    Po zavrsenoj voznji razlika izmedju lanca podmazivanog INSIS-om i lanca podmazanog

sprejom u uslovima OFFROAD voznje po vodi i prasini je ocigledna.

 

 

INSIS

Picture240800x600.jpg

 

 

SPREJ IPON

Picture241800x600.jpg

 

 

    Moj izbor je definitivno automatsko podmazivanje jer zadovoljava moje potrebe. :) :) :)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Moze li iko da objasni kako moze da se napravi taj INSIS? Sta je sve potrebno, kako spojiti?

 

 

evo ti objasnjeno

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20945.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Imao sam ja jedno pitanje i ideju za realizaciju i sve sam bio napisao kad mi je nestalo struje prije nego sam ga poslao, pa ću kasnije kad budem pri sebi da sjednem i ponovo napišem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

INSIS je nastao kao plod entuzijazma dvojice clanova foruma Ace PN i Vladamira koji su hteli da pokazu i dokazu i uspeli su u tome da naprave spravu koja ce zavrsiti posao za male pare ,nekoliko puta manje nego sto kosta Scotoiler ili slicni proizvodi iz inostranstva.Znaci ko hoce da ustedi novac a pri tome je makar malo vest sa alatom ( ili ima takvog druga) moze po principu URADI SAM  napraviti uredjaj za podmazivanje za male pare.

Potpuno je svejedno sta ce podmazivati lanac ,bitno je da je podmazan.JER AKO HONDA PREPORUCUJE SAE 90 A JAMAHA SAE 40 ili 10 \ 40 ko smo mi da sumnjamo u misljenje te dve renomirame firme.Naravo moze i SCOT -ovo ulje po vecoj ceni nio ne brani sve je stvar izbora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

INSIS je nastao kao plod entuzijazma dvojice clanova foruma Ace PN i Vladamira koji su hteli da pokazu i dokazu i uspeli su u tome da naprave spravu koja ce zavrsiti posao za male pare ,nekoliko puta manje nego sto kosta Scotoiler ili slicni proizvodi iz inostranstva.Znaci ko hoce da ustedi novac a pri tome je makar malo vest sa alatom ( ili ima takvog druga) moze po principu URADI SAM  napraviti uredjaj za podmazivanje za male pare.

Potpuno je svejedno sta ce podmazivati lanac ,bitno je da je podmazan.JER AKO HONDA PREPORUCUJE SAE 90 A JAMAHA SAE 40 ili 10 \ 40 ko smo mi da sumnjamo u misljenje te dve renomirame firme.Naravo moze i SCOT -ovo ulje po vecoj ceni nio ne brani sve je stvar izbora.

 

Upravo sam o tome pisao, ali ispadoh idiot u ocima pojedinaca  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma nisi Neške, nego se možda ljudi slabije razumeju u lubrifikatore ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Pit je lepo napisao, ko god hoce malo da se pomuci, ima elementarna znanja oko elektrike i nema dve leve ruke moze sam sebi da napravi automatski podmazivac lanca. Na ovom linku imate slike i sve objasnjeno, tako da mislim da nece da bude problem da sami napravite.

 

Ko ne zna gde da nabavi potrebne delove, uvek moze da naruci komplet sa detaljnim uputstvom za montazu od mene, a ko ne zna ili nece sam da prlja ruke, moze da dodje i na ugradnju.

 

U pocetku sam koristio SAE 90 ulje koje se pokazalo dobro, a onda je Vladimir napravio mazivo koje se pokazalo jos bolje jer je lepljivo, bolje se zadrzava na lancu, manje prlja felnu i duze traje. Mislim da nema nikakve potrebe da bacate pare na Skot ulje, bilo koje ulje ili kombinacija istih ce sasvim lepo zavrsiti posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Pit je lepo napisao, ko god hoce malo da se pomuci, ima elementarna znanja oko elektrike i nema dve leve ruke moze sam sebi da napravi automatski podmazivac lanca. Na ovom linku imate slike i sve objasnjeno, tako da mislim da nece da bude problem da sami napravite.

 

Ko ne zna gde da nabavi potrebne delove, uvek moze da naruci komplet sa detaljnim uputstvom za montazu od mene, a ko ne zna ili nece sam da prlja ruke, moze da dodje i na ugradnju.

 

U pocetku sam koristio SAE 90 ulje koje se pokazalo dobro, a onda je Vladimir napravio mazivo koje se pokazalo jos bolje jer je lepljivo, bolje se zadrzava na lancu, manje prlja felnu i duze traje. Mislim da nema nikakve potrebe da bacate pare na Skot ulje, bilo koje ulje ili kombinacija istih ce sasvim lepo zavrsiti posao.

Amin  ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Pit je lepo napisao, ko god hoce malo da se pomuci, ima elementarna znanja oko elektrike i nema dve leve ruke moze sam sebi da napravi automatski podmazivac lanca. Na ovom linku imate slike i sve objasnjeno, tako da mislim da nece da bude problem da sami napravite.

 

Ko ne zna gde da nabavi potrebne delove, uvek moze da naruci komplet sa detaljnim uputstvom za montazu od mene, a ko ne zna ili nece sam da prlja ruke, moze da dodje i na ugradnju.

 

U pocetku sam koristio SAE 90 ulje koje se pokazalo dobro, a onda je Vladimir napravio mazivo koje se pokazalo jos bolje jer je lepljivo, bolje se zadrzava na lancu, manje prlja felnu i duze traje. Mislim da nema nikakve potrebe da bacate pare na Skot ulje, bilo koje ulje ili kombinacija istih ce sasvim lepo zavrsiti posao.

 

Kao sto rekoh!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo i ovde da kopiram post iz teme o Honda TA:

 

Pao mi na pamet jednostavniji sistem za podešavanje broja kapi u minuti, bez neke "teške elektronike"...  ;D Jedan mali tajmer kojim trimerom podesim vreme uključenosti relea - količinu kapi koja ide na lanac i potenciometar koji se ugrađuje na upravljač i kojim određujem razmak između uključenja relea. Posle nekoliko proba tačno bih znao gde je položaj kazaljke za suvo vreme, kišu, autoput, grad...po želji mogu da povećavam i smanjujem frekvenciju uključenja relea  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja