Jump to content

Moto Zajednica

Zeza paljenje ako prodje duze od 2 dana od ne paljenja

Recommended Posts

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)

Spreman skuter za buducu prodaju ili ako resim da ga zadrzim za registraciju jer mu istice registracija ove godine. 

 

Uradio sam ciscenje karburatora (Licno) al ima neki problem, ako ga palim svaki dan onda on pali bez ikakvog problema a ako ostavim skuter duze od 2 dana on nece da upali, on upali na 1-2 sek i onda se sam ugasi, da bih ga upalio onda koristim kurblu i nakon nekoliko udaraca on upali. Ponekad posle drugog gazenja kurble upali a nekad moram duze. 

 

Snimio sam video pa mozete vidjet to paljenje.

 

https://www.youtube.com/watch?v=d8KmQRgH2yA

 

Zamjenio sam automatski sauh al isti problem, pre 2 dana zamjenio pumpu za gorivo i dalje isti problem i danas cu CDI da zamjenim ako uspijem pa da probam. Ako i posle CDI ne bude bolje onda cu stavit nepovratni ventil izmedju filtera za gorivo i rezervoara (mozda vraca gorivo i pomocu ovoga da to sprecim) i ako to ne uspije onda sam ostao bez ideja. 

 

Ako neko ima neku ideju nek napise :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
51 minutes ago, cezarpa said:

Ispari gorivo iz karburatora,i treba vremena da navuce novo.Mozda stavis veci filter goriva ,vece zapremine.

Kako mislis ispari gorivo? On nece da upali nakon 2 dana a ako ga palim svaki dan onda pali bez problema, recimo danas sam ga upalio i ako ga ne diram do sjutra on ce upalit bez problema a ako bude duze tj 2 dana ili vise onda nece da upali. On upali kao na videu al se ugasi, mada desava se da uopste ne upali tj da ne daje nikakvog znaka i onda na kurblu nekoliko puta pa upali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova

Ne treba ti drugi CDI, nemoj da bacas pare. Fali mu goriva, dakle karburacija ili kompresija(najcesce uzrokovana rastelovanim ventilima).

Presteluj ventile na 0.05, dobro proveri prirubnicu, da ne vuce negde fals vazduh. Proveri ponovo karburator, i malo mu obogati smesu, definitivno se cuje da u pocetku ima viska vazduha. Sad ne mogu da se setim da li je kod njega pilot dizna za vazduh ili gorivo, ako je za vazduh zavrni je ako je za gorivo odvrni za probu slobodno i ceo krug(da bi razlika bila ocigledna, da li je otislo na bolje ili na gore), a posle se igraj da ga ustelujes fino. Ali skoro sam siguran da je za gorivo, tako da odvrci "slavinu", ali prvo i osnovno ventili(najcesci problem hladnog starta na malim kilometrazama kod tih malisana iz mog skromnog iskustva) :)

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

CDI nije definitivno,samo fali goriva kod hladnog starta.Nema informacija koliko je prošao,ako ventili nisu dirani moguće i oni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Zaglavi ti iglicasti ventil u karburatoru i ne prima gorivo. Dok ga kurblanjem ne odglavis. Pokusaj da kucnes po karburatoru , tj loncetu drskom srafcigera. Pa vidi oce li onda da sastavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
40 minutes ago, MarkoMoto said:

Ne treba ti drugi CDI, nemoj da bacas pare. Fali mu goriva, dakle karburacija ili kompresija(najcesce uzrokovana rastelovanim ventilima).

Presteluj ventile na 0.05, dobro proveri prirubnicu, da ne vuce negde fals vazduh.

 

Negdje vuce davno vazduh al nije ovakav problem pravio, recimo meni puca iz auspuha tokom usporavanja kad je masina ugrejana sto je znak da nedje smesa nije uredu al to davno pravi problem. CDI imam kod brata, uzecu njegov da probam sto znaci necu kupovat. Cisto i tu opciju da eliminisem.  A ako su ventili rastelovani onda to ja necu moci da uradim jer ne znam pa ako ovo ostalo ne uspije morat ce kod majstora. 

 

47 minutes ago, MarkoMoto said:

Proveri ponovo karburator, i malo mu obogati smesu, definitivno se cuje da u pocetku ima viska vazduha. Sad ne mogu da se setim da li je kod njega pilot dizna za vazduh ili gorivo, ako je za vazduh zavrni je ako je za gorivo odvrni za probu slobodno i ceo krug(da bi razlika bila ocigledna, da li je otislo na bolje ili na gore), a posle se igraj da ga ustelujes fino. 

Ne mogu vise skidat karburator jer sam ga do sada 3 puta skido i rastavljo :D To ce majstor radit al cu probat da mu dam vise goriva. Samo me zanima jel onaj mali saraf sto se nalazi sa lijeve strane karburatora dje se steluje karburator? 

 

Ja obicno drzim na 1 ili 1 ipo kruk. Jel ako zatvorim ovo tj pritegnem taj saraf da ce zatvor dovod vazduha i vise goriva? Mada ja sam ovo cackao i pre al nisam imo ovih problema. 

 

1 hour ago, MarkoMoto said:

Ali skoro sam siguran da je za gorivo, tako da odvrci "slavinu", ali prvo i osnovno ventili(najcesci problem hladnog starta na malim kilometrazama kod tih malisana iz mog skromnog iskustva) :)

I ja mislim da je problem do goriva tj da nedje vraca gorivo. Jos nisam stavio nepovratni ventil za gorivo kako bi sprecilo vracanje goriva u rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
11 minutes ago, gebee&co said:

CDI nije definitivno,samo fali goriva kod hladnog starta.Nema informacija koliko je prošao,ako ventili nisu dirani moguće i oni.

I ja pretpostavljam da nije al aj da probam. Recimo ako ga ostavim do sjutra on ce bez problema da upali i da se ne gasi. Al duze od 2 dana zeza :/ Motor je presao 20,000km sa originalnim djelovima tj nije otvarana masina. Moguce da su se  ventili rastelovali. 

2 minutes ago, slave74 said:

Zaglavi ti iglicasti ventil u karburatoru i ne prima gorivo. Dok ga kurblanjem ne odglavis. Pokusaj da kucnes po karburatoru , tj loncetu drskom srafcigera. Pa vidi oce li onda da sastavi.

Ako mislis na onu iglu kod plovka, to sam diro jer sam rastavljo karburator kako bih ga ocistio. A ovo za udaranje nisam probao :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Bas zato sto je vreme faktor,koliko stoji bez paljenja,meni vuce na "isparilo gorivo" iz soljice karba.

Tako je kod mene uvek bilo,jednostavno kad zavrsim voznju ugasim dotok,on potrosi,ugasi se, i onda i za 3 danaili 3 meseca pali bez greske.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
pre 52 minuta, PainGames je napisao:

Negdje vuce davno vazduh al nije ovakav problem pravio, recimo meni puca iz auspuha tokom usporavanja kad je masina ugrejana sto je znak da nedje smesa nije uredu al to davno pravi problem.

Sam si sebi odgovorio, ne sme da puca, to aludira na posnu smesu. Problem se verovatno pogorsao a vreme je hladnije pa se sve to skupilo. Da je +40 kad mu nesto posnija smesa i prija verovatno bi palio iz prve.

 

@Bojan82ne moze on to da izvede, em nema rucnu slavinu em ima vakumsku pumpu(rezervoar nizi od nivoa karburatora), ubio bi se posle od kurblanja dok ponovo ne napuni lonce. Moglo bi da bude samo gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
11 minutes ago, MarkoMoto said:

Sam si sebi odgovorio, ne sme da puca, to aludira na posnu smesu. Problem se verovatno pogorsao a vreme je hladnije pa se sve to skupilo. Da je +40 kad mu nesto posnija smesa i prija verovatno bi palio iz prve.

 

@Bojan82ne moze on to da izvede, em nema rucnu slavinu em ima vakumsku pumpu(rezervoar nizi od nivoa karburatora), ubio bi se posle od kurblanja dok ponovo ne napuni lonce. Moglo bi da bude samo gore.

Hoce li ista pomoci Nepovratni ventil ako stavim izmedju filtera za gorivo i rezervoara? To sam vec uzeo na predlog komsije jer se on malkice bolje razumije. 

 

Ovo pucanje iz auspuha se desilo nakon ovlascenog servisera, bio kod njih i bukvalno sjutra dan poceo polako da puca, ne uvjek al povremeno. Sad puca svaki put kad usporavam. Ja ga ovako vozim ima 2 godine, bio kod nekoliko majstora i rekli da je to nista strasno, samo je smesa za gorivo slaba.

 

A ovo sto se rezervara tice, meni je rezervoar ispred kod volana dok je obicno rezervoar kod sjedista. To moze dosta da utice na paljenje motora. 

 

Upravo sad uzeo CDI (Ne kosta nista) i vidjecu za 2 dana sta ce bit. Ako to ne onda cu cackat smesu na karburator a skidanje karburatora mi se nesto ne da, jer sam 3 puta skido i rastavljo :/. Moguce da je i zbog toga nesto sjebano. 

 

Recimo sad sa ovim CDI-om bolje drzi rel i stabilnije radi, sa ovim proslim je sve variralo, nikako stabilan rad dok sa ovim bas stabilno radi. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova
I ja mislim da je problem do goriva tj da nedje vraca gorivo. Jos nisam stavio nepovratni ventil za gorivo kako bi sprecilo vracanje goriva u rezervoar.
Шраф за смесу је од 2 до 2 и пола круга одшрафљен. По ономе што видим и читам црево које доводи гориво се празни и пумпа нема довољно снаге да повуче. То је лоша концепција која може да се реши, али ти нисам сигуран да чеш се сначи. Неповратни вентил је решење али постављен на право место.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
1 hour ago, Krokodilo said:

Шраф за смесу је од 2 до 2 и пола круга одшрафљен. По ономе што видим и читам црево које доводи гориво се празни и пумпа нема довољно снаге да повуче. То је лоша концепција која може да се реши, али ти нисам сигуран да чеш се сначи. Неповратни вентил је решење али постављен на право место.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ooo krokodilce pa tuj li si :D Ako se sjecas za onaj problem oko reglera i svjetla sto nisu radila :) sve je to reseno ^_^ uz pomoc interneta i foruma :D al reseno. 

 

Eh sad sto se tice ove smese, to mogu probat na onaj saraf al najgore je sto moram da cekam 2 dana da bih vidio jel bolje il ne :/ to i nije bas idealno resenje al cu cackat. 

 

Sto se tice nepovratnog ventila. Ovaj komsija koji se malo razumije oko mehanike preporucio taj ventil i njegova preporuka je da stavim na sami izlas rezervoara tj sto blize rezervoaru. Ja sam mislio da ga stavim na izlaz od pumpe za gorivo (crijevo dje ide sa pumpe za gorivo u karburator) tako da ce sprecit izlijevanje goriva iz karburatora tj vracanje. Ali ovaj komsija veli da je ipak bolje da je sto blize rezervoaru, ovo kod rezervoara je malo nepristupacno pa cu mozda prvo probat ovu moju idenu kod pumpe za gorivo. 

 

Ja sam cistio karburator i mozda je tu problem tj da sam nesto sjebo al nebih reko jer sam bas detaljno sve provjerio pa stavljao sarafe. 

 

Ja sam vec cistio jednom karburator, to je pre 2 godine, tad mi zajebavalo paljenje i kad sam ocistio karburator to je resilo probleme paljenja i sad tj ove zime sam primjetio isti problem pa reko aj opet da ga ocistim jer imam u planu da ga prodam i uzmem Kymco Agility Carry 50T ili Sym Symphone SR 50. Uglavnom ako dodje do toga odje cu pitat misljenje za kupovinu i pokusat cu da odolim kinezima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Комшија је у праву(око вентила). Намести тај шраф на два круга одврнуто и пробај. Олакшај себи паљење тако што заврнеш ручицу гаса једно 6 - 7 пута и пустиш. После тога палиш без гаса, требало би да повеже, карбуратор има шприц дизну а 6, 7 млаза је довољно да упали и повуче гориво из резервара за то време.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
9 hours ago, Krokodilo said:

Комшија је у праву(око вентила). Намести тај шраф на два круга одврнуто и пробај. Олакшај себи паљење тако што заврнеш ручицу гаса једно 6 - 7 пута и пустиш. После тога палиш без гаса, требало би да повеже, карбуратор има шприц дизну а 6, 7 млаза је довољно да упали и повуче гориво из резервара за то време.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Onda cu stavit sto blize rezervoaru taj ventil, ovo je nepovratni ventil u auto radnju sto sam kupio, neki najmanji kako bi crijevo moglo da udje. Eh sad imal kakve veze tj dal mora bas taj nepovratni ventil za motor (Ako uopste i postoji).

 

Update: Juce stavio drugi CDI i motor tj masina MNOGO BOLJE radi, al bas mnogo bolje. Sta starim CDI-om morao sam ler da stavim na 2.5k obrtaja da se nebi gasio na prvo paljenje jer kad upali on podigne sauh i kad se ugreje onda spusti sauh i padnu obrtaji ispod 1.5k i ugasi se a kad je ugrejan drzi na 2.5k obrt. Znaci na stari CDI kad upalim skoci na 3.5k (tako stavio jer ako bude nize onda nece ler da drzi) i drzi 1-2 min na tolko onda kad padne, ono spusti ispod 1.5 i ugasi se. Posle ga upalim sa gasom i onda se stabilizuje i popne na 2.5k obrt i sve varira.

 

Na novi CDI ovog problema nema, cak sam sinoc uspio na 1.5k STABILNO da ga drzi i da se ne ugasi, cak ga upali bez gasa sto je veliko poboljsanje :D 

 

Pucanje iz auspuha moze lagano bit i zbog CDI, mozda CDI zajebava kad ostane na duze da se ne upali ali vidjecemo sjutra vece ili prekosjutra kako ce upalit. Necu ga dirat jer je zadnje paljenje imo sinoc.

 

Ako bude isto onda se stavlja nepovratni ventil pa da vidimo sta ce bit :) 

 

Krokodilce u vecini si bio upravu ^_^ ljubim :*

 

EDIT: Brao zaboravih ovo za stelovanje, kod mene je trenutno na pola kruga, bilo je pre na krug ipo (to je valjda neki standard) pa ga smanjio na pola kruga. Neka ga ovako i vidjet cu prekosjutra, a ovo za davanje gasa pre paljenja znam, ja sam ovo probao i na moj motor nesto nema neki efekat. Al mogu probat, cak sam vidio da neki daju kontakt i sacekaju 2-5sek pa ugase i opet kontakt... tako 2-3 puta da pumpa povuce gorivo. Samo ne znam jel ovo za zve modele ili ima neki noviji pa moze ova fora. 

Promenio član PainGames
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Ако је кинез 50 4Т онда пумпа је вакумска и џаба је играње са контактом. Може да буде ослабљено CDI, ништа чудно. Пумпа ако је исправна у себи садржи неповратни вентил, али пошто је кинез могуче да је лоше постављена и сл. Проблем се решава и допунском посудом измеџу пумпе и резервара. Рецимо мали резервар од тримера који остаје пун, кад мотор палиш троши горива од тог резервара а за то време пумпа доџе себи и почне да допуњава и то.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Danilovgrad (Crna Gora)
On 4/18/2023 at 5:59 PM, Krokodilo said:

Ако је кинез 50 4Т онда пумпа је вакумска и џаба је играње са контактом. Може да буде ослабљено CDI, ништа чудно. Пумпа ако је исправна у себи садржи неповратни вентил, али пошто је кинез могуче да је лоше постављена и сл. Проблем се решава и допунском посудом измеџу пумпе и резервара. Рецимо мали резервар од тримера који остаје пун, кад мотор палиш троши горива од тог резервара а за то време пумпа доџе себи и почне да допуњава и то.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


 

4T je i kinez je, imam 2 pumpe. Prva je originalna koja je skinuta (samo crijevo skinuto a pumpa je i dalje u motor) davno jer je tad lose palio i sumnjali ovlasceni da je pumpa pa stavili drugu. Obe pumpe su bile na motoru, ova "Nova" je bila samo stegama stegnuta dok ova originalna nije skidata jer plastiku nisu znali da skinu. (Samo je dovoljno da napisem PEDA ovlasceni serviser i sve ce ti bit jasno) 

 

Tako da sto se tice pumpe, ja nebih reko da je to problem. 

 

Update za skuter: Izgleda da je CDI bio problematican, ja sam prekosinoc oko 7 zadnje paljenje uradio i danas oko 1 popodne upalio bez ikakvog problema. Nisam 100% ali mislim da je problem resen, bolje bi bilo da sam duze ostavio motor al nisam mogao da izdrzim a da ne testiram :D 

 

Sad cu ga duze ostavit, nek bude 3-4 dana da se ne pali i ako upali onda je krivac svo vrijeme bio CDI. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

Ниси проверио варницу пре и после промене, ако је била танка бледа и не дужа од 5мм онда је CDI. Светло плаве боје према бело.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja