Jump to content

Moto Zajednica

1. MotoGP runda - Grande Prémio de Portugal

Recommended Posts

  • Andragog, 4718 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Od kada su im uvalili italijansku elektroniku, japanci ne mogu da se sastave.

Hondina elektronika je mnogo bolja ali ne može... tako, da su pametni japanci da se povuku iz ovoga. Neka se trkaju evropljani...

 

U Moto 2 izbacili Hondu, ubacili Triumpha :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova

Videlo se, tj čulo još juče. Lepo je rekao da jedino ima šanse sa kasnim kocenjima. Onda je frustracija učinila ostalo. 

 

Tri ili četiri vozača povređena (ako računamo i 93), od toga dva ili tri ozbiljno (videćemo Oliveiru). 

 

To je skor. 

 

Nadajmo se da je slučajnost, no znate onu o strepnji i nadi... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2732 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 16 sati, dvlns je napisao:

Zakleo bih se da si prosle godine imao drugacije izjave :)

 

Ne zameri svi su i svi ce opet, zaboravice se ovo kao i mnogo toga do sada

Ne. Vec par godina govorim da je prdnuo u cabar. Ne sto se tice talenta, vec sto se tice glave. I potvrdjuje moje teorije vrlo uspesno.

Nadam se da nece nikog skrljati. 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5262 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Markez propušta Argentinu, koga su zmije ujedale...nema više ajd šta ima veze to malo polomljeno..

P.s.a kad dođe kalexov ram ovi "nemači ništa od njega" opet se šaltaju na hidden

Promenio član BRACO
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
Pre 17 sati, stilgar je napisao:

Ne kolega samo je reper za kritike grešaka drugih vozača, pre njega, za vreme njegove karijere i posle njega. emoji846.png

Postoji jedna kljucna razlika, ni batica, a ni bilo ko drugi nije to uradio toliko puta na toliko razlicith nacina i sjebao toliko ljudi kao 93.

MM je i pre ovog sudara imao 2 ili 3 situacije gde je jedva izbegao da sjebe sebe ili druge...samo krug pre ovoga.

Postalo je standardno da svaki put kada je inferioran (iz bilo kog razloga) toliko divlja da ne postoji kocnica u glavi...nebitan je ishod koji moze da se desi takvom voznjom...sto je najtuznije, mislim da on ni nrata rodjenog ne bi stedeo, prosto, bolesno ambiciozan i potpuno van kontrole (pre svega, samokontrole) 

Dok neko ne bude u kolicima, nece se tu nista promeniti...

A takodje, spomenuo si incident u Moto3...jel stvarno poredimo klince na pocetku karijere i coveka koji iza sebe ima to sto ima? Mislim, necemo isto da gledamo ako dete od 4 godine gurne srafciger u steker i ako to uradi neko ko bi trebalo da je zrela osoba...

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4903 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Čini mi se da neko od reportera sa BT sporta spomenuo (možda nisam dobro čuo) da je Martin već potpisao Yamaha ugovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1194 postova
  • Lokacija: Caltavuturo
  • Motocikl: Air cooled flat six
1 hour ago, Desmo said:

“The stewards deemed Marquez responsible for the incident and handed him a double long lap penalty for Argentina.

With Marquez unable to race in South America this weekend, it is expected that his penalty will not be carried forward to the next round.”

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650
pre 15 minuta, Desmo je napisao:

“The stewards deemed Marquez responsible for the incident and handed him a double long lap penalty for Argentina.

With Marquez unable to race in South America this weekend, it is expected that his penalty will not be carried forward to the next round.”

Pa ovo je presmjesno... Vijeti odradjivao kaznu poslije 4 mjeseca

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6348 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pravda je uvek bila ista za sve, ponekad samo malo istija za neke.

Takvim se potezima sigurno pridobija gledalište...

Promenio član pronto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 772 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Postoji jedna kljucna razlika, ni batica, a ni bilo ko drugi nije to uradio toliko puta na toliko razlicith nacina i sjebao toliko ljudi kao 93.
MM je i pre ovog sudara imao 2 ili 3 situacije gde je jedva izbegao da sjebe sebe ili druge...samo krug pre ovoga.
Postalo je standardno da svaki put kada je inferioran (iz bilo kog razloga) toliko divlja da ne postoji kocnica u glavi...nebitan je ishod koji moze da se desi takvom voznjom...sto je najtuznije, mislim da on ni nrata rodjenog ne bi stedeo, prosto, bolesno ambiciozan i potpuno van kontrole (pre svega, samokontrole) 
Dok neko ne bude u kolicima, nece se tu nista promeniti...
A takodje, spomenuo si incident u Moto3...jel stvarno poredimo klince na pocetku karijere i coveka koji iza sebe ima to sto ima? Mislim, necemo isto da gledamo ako dete od 4 godine gurne srafciger u steker i ako to uradi neko ko bi trebalo da je zrela osoba...
 
Ne branim ja MM da je u redu što je napravio sranje. Verujem da nije bilo namere, loše procene da, al nije bilo namerno. Setimo se Brna kad je Zarko poslao Pola Espargara van staze, ili kad se zakucao u Morbidelija na red bull ringu pa leteše motori iznad glave Rosiju i Vinjalesu. Ili Lorenco kad poobara Pedrosu i Dovicioza u Herezu il ono kad poskida Dovija, Rosija, Vinjalesa i sebe u catalunji beše. Nije bilo drvlja i kamenja i sve se to zaboravlja brzo i lako. MM kad napravi ekces to se pamti a komentari su prestrogi blago rečeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova

Ovde ne da nije bilo namere, nego ni blizu. Zakačio Martina, otišao u tank slapper, ruka pobegla sa kočnice, noga sa nogostupa i bi šta bi. Mnogo puta je bio bolesno agresivan, ali ovo se dešava i dešavaće se na trkama.

 

Inače, GP je još prošle godine bio previše agresivan, sada je tekućim promenama, uz dodatno primetno ubrzanje motocikala, potenciometar odvrnut na max. Šta će biti, nadam se da loše vidim. Jer, tražiti od gp vozača da u ovim formatima i frekvenci budu razumni, to je naivno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7097 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 12 minuta, stilgar je napisao:

Setimo se Brna kad je Zarko poslao Pola Espargara van staze, ili kad se zakucao u Morbidelija na red bull ringu pa leteše motori iznad glave Rosiju i Vinjalesu. 

U Brnu je Espargaro sam kriv jer je otišao previše široko i otvorio vrata, i buzdovan je mislio da niko to neće iskoristiti, pa NARAVNO da hoće, to je TRKA, i onda je udario Zarka.

A Morbideli se zakucao u Zarka, ne obrnuto, klasičan manevar, Zarko ga obišao na pravcu i kočio na ulazu u krivinu a Morbidelić nije to ispratio pa se zakucao u Zarka, u najmanju ruku obojica su krivi.

To su trke na 2 točka i juri se debelo preko 300kmh i tu mora pre ili kasnije da bude rokanja, nisam fan Markeza, ali jbg to su trke, i to će se uvek dešavati sve dok ne počnu da sede na stolicama i igraju šah.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4903 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre sat vremena, stilgar je napisao:

Setimo se Brna kad je Zarko poslao Pola Espargara van staze, ili kad se zakucao u Morbidelija na red bull ringu pa leteše motori iznad glave Rosiju i Vinjalesu.

Pa nije baš tako. Pol je otišao preširoko, Žarko je bio na svojoj liniji i u nagibu, nema šanse da je video da mu ovaj dolazi sa leve strane.

U Austiji rekao bih da je podeljena krivica, sam obilazak je bio ok, međutim "prljav vazduh" (premer

Johann Zarco and Marc Márquez tangled on the Gardner Straight at over 185mph

images?q=tbn:ANd9GcRx3bJzDDdPK1QuGI-IWq6

) je po meni najveći krivac, Žarko mu jeste ušao u putanju, međutim Morbido nije baš najbolje odreagovao. 2-3 secunde su prošle od kada je obiđen, moguće je da su i kočnice imale ulogu jer su na toj trci imali problema sa istim, a Yamaha, a i Dorna nikad nisu izašli sa telemetrijom. 

Kad smo kod njega imao je mnogo bolje primere, recimo

gg812278.jpg

Crg47JsW8AIVTOX?format=jpg&name=small

 

Ima još...

Promenio član MOTOM
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4903 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Miguel bravo! Odmeren, komentar sa stilom :takoje:

 

“It was very sad to finish the home GP like this, especially after doing only two laps, and in a clash kind of incident,” Oliveira said."

“I was motivated and really calm about this race because I knew I had good pace, good speed, to challenge for the top five. Since Saturday my worst place was sixth place in the warm-up so I was pretty competitive this weekend."

 

“It's a shame to end the race like that and also a shame that Marc got hurt.”

 

The #88 said: “He braked too late, maybe too optimistic about making the pass. He had to avoid Martin because he wasn’t going to stop enough. And then he couldn’t avoid me, for sure."

 

“There are no incidents that happen on purpose, this is clear. But maybe on the first couple of laps he wanted to gain positions and I think it was just the wrong place to do it.”

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova

Ne kapiram "branite" Markeza kao da je neko rekao da je namerno udario Oliveiru. Nije namerno naravno poenta je da on i da je prosao ne bi mogao da zavrsi trku na podiumu jer vozi govno od motora a njegov sampionski ego ne moze da se pomiri da prvo nije mogao da pobedjuje jer je sebe sjebao sa povredama a sad ne moze jer vozi govno.

 

Ovo je situacija u kojoj je on tempirana bomba a niko ziv ne moze da mu kaze ma ok vozaj se nije bitna pobeda

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Kao sto rekoh. Hoce srce ali mozak i bolid kaskaju za njim i eto ti recept da se zakuca u nekog neduznog i odvali mu nogu, ruku, bubrege.

Ali jbg, to je sampion, treba da mu ljubimo zadnjicu :)

 

Iducu trku obavezno da ga stavite svi u favorite za pobedu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova
pre 29 minuta, dvlns je napisao:

Ovo je situacija u kojoj je on tempirana bomba a niko ziv ne moze da mu kaze ma ok vozaj se nije bitna pobeda

Ja sam razumeo tvoju tezu, samo se ne slažem sa njom :P

 

Šalim se, ima istine u tome šta kažeš, možda ne toliko decidno, kao što nije decidno da kod ostalih takođe nema elemenata toga. Pomiriće se i MM sa realnošću, da li pre ili posle nekog velikog sranja, kao i uvek odlučuju kockice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova

Inace ako koliko toliko rezonujem taj bizMis, on je mozda svestan da posle ove sezone sigurno nece moci da dobije i lovu i sampionski motor.

 

Dukati ga nece platiti jer imaju motor sa kojim bi trenutno i Morbideli mogao do titule, Aprilija i da hoce nema para, KTM ima love i moze ali je neizvesno bar dve sezone a i KTM-u verovatno ambicije rastu da pravi u dve godine od Akoste sampiona a ne od Markeza.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova

Meni se čini de je vrlo, vrlo, vrlo svestan tog tik-tak i da otuda nervoza i očaj, tj. očaj i nervoza. 

 

To što ne vozi u Arg vrv je znak da vidi on realnost i posledice, samo još nije spreman da se preda. Sta znam, možda i ima jos jedan ples negde u rukavu, ne bih ja njega otpisao tako lako, taj bi pokušao i sa onim skuterima što ih voze kad pljesnu... I bio bi tu negde oko granice bodova :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja