Jump to content

Moto Zajednica

Smart moto trening: utisci, misljenja...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
Pre 6 sati, yogibear je napisao:
U vezi predstojeće radionice o kojoj je reč...
 
"Tema ove radionice je specifična: ”MOTO AVANTURA ZA DEVOJKE II” i realizujemo je sa Društvom Motociklistkinja Srbije (DMS). Radionica je posvećena prvenstveno devojkama koje vole i voze motocikle, bez obzira da li imaš vočku dozvolu "A" kategorije ili tek planiraš da je dobiješ. Ovaj put tema je moto putovanje, opremanje motocikla, organizovanje rute itd. Naučićeš kako da budeš bezbednija u saobraćaju. Imaćemo i specijalne gošće i poznata moto lica, a na radionici ćeš videti i vrhunske motocikle i specifičnu žensku moto opremu. Radionica će se održati 8. aprila u GRAWE Poslovnom centru, Bulevar Mihajla Pupina 115D, sa početkom u 11:00h."
 

Nije mi jasna ova diskriminacija nas muskaraca u odnosu na zenske vozace.

Pogotovo ovo: "Ovaj put tema je moto putovanje, opremanje motocikla, organizovanje rute itd. Naučićeš kako da budeš bezbednija u saobraćaju. Imaćemo i specijalne gošće i poznata moto lica, a na radionici ćeš videti i vrhunske motocikle i specifičnu žensku moto opremu."

U cemu je razlika izmedju muskog i zenskog pakovanja, planiranja rute  itd? Sta, stavljaju pribor za nokte i uloske na vrh kofera? Planiraju pauze na putovanjima kod fensi restorana gde ima lepih WC-a  zbog sto boljeg selfija? A tek ovo bezbednija... Kako? Vozi motor gola i svi ce da te uoce i posebno obrate paznju na tebe pa te vrv nece udariti?! Ne razumem..

Kako nema neka radionica koja je posvecena prvenstveno muskarcima a ima ova posvecena zenama?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Xt 660 R

@skemeni ovaj komentar bio divan pa moram da odgovorim. trening je pre svega namenjen ženama a ne isključivo ženama. Što se pakovanja tiče živo me zanima gde stavljaš uloške i da li više preferiraš uložak ili tampon i naravno dal preferiraš da ih menjaš iza drveta, u usranom wcu ili na ok pumpi. Ako vozimo motore gole nećemo biti bezbednije definitivno, ali necemo biti bezbedne ni u outfitu popularnom na instagramu. Žene vole da uče od žena, niko ti ne brani da dodješ i upoznaš se sa našim vidjenjem tog sveta, samo se prijavi, broj mesta je ograničen.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Bio, video, ici cu ponovo, kad ne bude namenjeno prvenstveno zenama, nema razlike izmedju zenskog i muskog vozaca. Valjda smo ravnopravni, za to ste se izborile. Bilo bi glupo da kazem da ima, da su muskarci bolji:)

Na ovo ostalo mi glupo da ti odgovaram

I da, ovo je vec druga radionica namenjena prvenstveno zenama. Secas se ako si redovno posecivala:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Xt 660 R

Vidiš da ti nije zanimljivo, zašto bi te prisiljavali da slušaš o tome? Zato smo lepo i najavile da je pre svega za devojke. A razlike uopšte nema, svi smo ljudi zajubljeni u dva točka i vožnje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
pre 21 minuta, Crazy_hamster je napisao:

@sketrening je pre svega namenjen ženama a ne isključivo ženama... Žene vole da uče od žena, niko ti ne brani da dodješ i upoznaš se sa našim vidjenjem tog sveta, samo se prijavi, broj mesta je ograničen.

Dobro je, napredujemo! :jee2:

 

Captureg5g5g1.JPG.ca151261a1eea9a32ba9d520c39535ea.JPG

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Xt 660 R

@yogibearprva radionica jeste bila namenjena isključivo ženama jer je bila ideja da se organizatori upoznaju sa ženama u motociklizmu i da se devojke upoznaju sa time čime se društvo motociklistkinja bavi, ali i da ih dovedemo na smart workshop jer su bile definitivno suzdržane od dolaska na ove radionice. Sada kada znamo dinamiku organizatora i oni našu možemo da se bavimo zajedničkim temama i nastavimo da podstičemo žene da se bave motociklizmom na zabavan i bezbedan način. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 9 sati, Bole37 je napisao:

Pa sta fali sto je samo za zene...Ne kapiram???

I ja ne kapiram po cemu su zene motorciklisti drugacije od muskaraca, pa im treba poseban termin.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 19 minuta, aca-pn je napisao:

I ja ne kapiram po cemu su zene motorciklisti drugacije od muskaraca, pa im treba poseban termin.

Pa nije to poseban termin,samo je zenski. Organizovale se kao koleginice, i druze se zezaju, i nece da ih mi debili smaramo glupostima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ja razumem šta je @ske hteo da kaže. Ovaj put tema je moto putovanje, opremanje motocikla, organizovanje rute itd. Naučićeš kako da budeš bezbednija u saobraćaju. Bez obzira na pol, ovo su teme koje svako može da sluša. Pogotovu sad kad se pripremamo za sezonu i pravimo planove za duža putovanja i planiramo rute. Zbog ovoga bih ja recimo voleo da dođem, iako sam putovao do sada, ali obožavam da čujem tuđa iskustva na ovu temu.

 

Primeri gde se pakuje uložak i slično su bili ironični sa svrhom da pokažu da nismo mnogo drugačiji i da je, u ovom smislu, tema univerzalna bez obzira na pol.

 

No dobro, videćemo se za mesec dana. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9
Pre 13 sati, Bole37 je napisao:

Pa nije to poseban termin,samo je zenski. Organizovale se kao koleginice, i druze se zezaju, i nece da ih mi debili smaramo glupostima.

Bole, u pravu si, nije to poseban termin, vec redovan, koji je ustupljen koleginicama. Da su se one organizovale, pa skupile i druzile van redovnog termina, ne bih imao nista protiv. I Bole, ne poznajem te, ali citajuci tvoje postove ovde na forumu stvarno nisam stekao utisak da si debil. Nemoj to da govoris samo da bi se dodvorio koleginicama. Pogotovo ne govori u mnozini. A koleginicama bi sigurno bilo bolje da se druze sa nama muskarcima jer cemo im mi pomoci u nevolji na putu sigurno mnogo cesce nego koleginice. Ako nista drugo, vise nas je nego koleginica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ipak sam došla u BG... Kakvo druženje za pamćenje... :D

 

339310355_754547139416800_1097777748559359866_n.thumb.jpg.393a954a49b475ec23ef867fae6aaa32.jpg

Foto: Produkcija 46

 

Imala sam tu čast da upoznam i @yogibear. :takoje:

 

Uskoro krećem sa časovima na Online Smart Moto Treningu. :)

Promenio član Alexandra995
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Odgledao sam 65% treninga, zadovoljan sam, dosta je pomoglo cak i za ovo malo km sto sam napravio, cim se prolepsa vreme upisujem i trening da zaokružim pricu dok je sve sveze. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
Pre 4 sati, Alexandra995 je napisao:

Ipak sam došla u BG... Kakvo druženje za pamćenje... :D

 

Imala sam tu čast da upoznam i @yogibear. :takoje:

 

Uskoro krećem sa časovima na Online Smart Moto Treningu. :)

Ništa manja čast nije ni meni pripala što sam te sreo i upoznao. :takoje: Kao što znaš, svratio sam samo na kratko pre početka radionice da bih se video sa nekim ljudima, onda sam morao da idem... Krivo mi je što sam do kraja dana bio zauzet, inače bih vas rado pozvao da sednemo negde pre nego što napustite Beograd. Nadam se da će biti još prilika. :) Što se same radionice tiče, drago mi je da si kući otišla sa pozitivnim utiscima. :takoje:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Pre 10 sati, yogibear je napisao:

Ništa manja čast nije ni meni pripala što sam te sreo i upoznao. :takoje: Kao što znaš, svratio sam samo na kratko pre početka radionice da bih se video sa nekim ljudima, onda sam morao da idem... Krivo mi je što sam do kraja dana bio zauzet, inače bih vas rado pozvao da sednemo negde pre nego što napustite Beograd. Nadam se da će biti još prilika. :) Što se same radionice tiče, drago mi je da si kući otišla sa pozitivnim utiscima. :takoje:

 

Radionica je trajala do 15:30, skoro 16h, posle smo do 18h bile u kafiću tu odmah pored. :)

Biće prilike sigurno. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Odgledala sam prve tri epizode, kako sam skapirala uskoro kreće praktični deo treninga. Jedva čekam. :takoje:

 

mototrening.thumb.JPG.569fac449e52389f92142447aa3eb63d.JPG

 

A dole je moj dream bike iz mlađih dana. :ljubav:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 5. 4. 2023. at 16:17, Forsberg je napisao:

Ja razumem šta je @ske hteo da kaže. Ovaj put tema je moto putovanje, opremanje motocikla, organizovanje rute itd. Naučićeš kako da budeš bezbednija u saobraćaju. Bez obzira na pol, ovo su teme koje svako može da sluša. Pogotovu sad kad se pripremamo za sezonu i pravimo planove za duža putovanja i planiramo rute. Zbog ovoga bih ja recimo voleo da dođem, iako sam putovao do sada, ali obožavam da čujem tuđa iskustva na ovu temu.

 

Primeri gde se pakuje uložak i slično su bili ironični sa svrhom da pokažu da nismo mnogo drugačiji i da je, u ovom smislu, tema univerzalna bez obzira na pol.

 

No dobro, videćemo se za mesec dana. 

Evo prilike. :)

 

Capturemumum.JPG.a0fb52752f5d84dfae11d3150477ade7.JPG

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Odradio i praktično sa Gospodinom Vladimirom, bas sam zadovoljan, sve je stvar vežbe, bukvalno sam odmah posle treninga bio opusteniji u voznji, sad mi je motor jos laksi za upravljanje :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Nišlije, ako ste zainteresovani da učestvujete, jedinstvena prilika da u svom gradu trenirate. :)

Sumnjam da ću dobiti 2 slobodna dana, neka iskoristi ovu priliku ko je u mogućnosti. Prijave su do sutra.

 

smart.thumb.JPG.3a2adc06097d77d757fb09cfd484fea4.JPG

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja