Jump to content

Moto Zajednica

Smart moto trening: utisci, misljenja...

Recommended Posts

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
Upravo sada, Forsberg je napisao:

Imaš u Dekatlonu 10 čunjeva za 700 kinti, pa možeš kad kreneš do Niša da svratiš :) 

 

Inače mi baš skupo deluje ovaj kurs imajući u vidu da je aplikacija i da nema nikoga stručnog pored tebe da ti skrene pažnju na greške koje praviš. 

Taman imam izgovor da napravim krug preko Niša... :aha:

Znam da ništa ne može da zameni trenera koji je tu i odmah ukazuje na greške. Stalno mi izlaze njihove reklame i ljudi baš to pitaju. Odgovor je da snimamo trening, potom se šalje njima na pregled. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Govorio sam u onoj temi o iskustvima sa Moto treninzima...

 

Prosao sam 'Smart moto trening' prakticno  (uzivo) i u toj temi sam izneo iskustva i koliko mi je to znacilo.

 

Ovde se radi o 'online' kursu, sto mislim da je veoma dobra zamisao. Evo pogledajte jednu od lekcija koji je dostupna (verovatno kao promo):

 

 

Ovo su sve korisne informacije, neko je ulozio napor da to sklopi u celinu, prenese u sliku i glas i to podeli sa nama. Postujem taj trud.

 

Ali sad, ako mene pitate, ja smatram da celokupan sadrzaj treba da bude besplatan. Da bude svakome dostupno kao uvertira u prakticni deo kursa, koji ima svoju cenu. Ali ok, za nekoga ko ne zeli to da plati, ove informacije su dostupne na youtube u slicnoj formi besplatno.

 

Sto se tice lika i dela autora kursa: moze da nam bude simpatican ili ne. Opet moje misljenje: drago mi je da se neko bavi problemima sa kojima se motociklisti susrecu, edukacijom i opet ima znacajan domasaj u janvosti. Cak i kada u tome nadje satisfakciju materijalne dobiti. Zar nije zelja svih nas da spojimo bilo koju nasu pasiju i posao u jedno?  Nemam razloga da budem zavidan ako neko uspe u takvoj zamisli...

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
59 minutes ago, antir3ality said:

Gde to ima Dekatlon u Nišu ?

Uh, moja greška. Pre nego što sam postovao sam kucao Dekatlon Niš i odmah mi je ispisao adresu ispod, ali sad vidim da mi je dao adresu za BG. 

 

@cikamike to da ovako nešto bude besplatno se neće desiti, jer državu boli uvo da ulaže u ovakve, pa još i neprofitne, stvari. Dok se Kavčić nije pojavio ni udžbenike za školu nisu napravili da budu besplatni, a ne nešto ovako. Ali to je druga priča. Tako da za sada moramo da se zadovoljimo da plaćamo dok se ne pojavi neki dobrostojeći da uđe u priču iz čistog altruizma i ničega više.

Promenio član Forsberg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ma ja se na prvu iscimah da mi nije promaklo da su otvorili i ovde :D (a koliko pratim vesti i medije ne bi me začudio takav scenario)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, Paljevina je napisao:

 

Doktor... a meni milo što je isti motor ko moj. :D

Elem, ubediste me. Prijavljujem se popodne. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 2 sati, Alexandra995 je napisao:

 

Bolje i ovako sama da vežbam nego da mi još jedna sezona prođe bez ikakvog treninga.

Iskustvo. Samo vozi što više i polako sve dodje na svoje. Nemoj da se junačiš i da siliš vožnju. Vozi u granicama svog komfora. Respektuj svoj motor, saobraćaj, druge učesnike. Gledaj. Ne uleći u krivine kao Rossi ako se bojiš. Vozi lagano. Uvek razmišljaj unapred. Uvek očekuj da može neko da ti izleti iz sporedne, iz izlaza, sa pumpe... 

Ja ću pre da kupim nove gume... 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Praktikujem godinama unazad tehniku gledanja moto-nesreća i slušanja pametnijih od sebe, pomaže da smiri živce na motoru i malo vrati u realnost. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Upravo to i radim, Moto Stars YouTube kanal je moja nedeljna doza svakakvih udesa, uspešno me sprečava tog junačenja na putevima.

Prošle godine sam stavila nove gume, pokupovala opremu, trenutno nosim tekstil koji mi je @lencuga poklonio, još jednom hvala na tome. :)

Na listi želja mi je samo ostala akciona kamera i Quad Lock nosač za telefon, za putovanja...

Vodim se logikom - očekuj neočekivano i ništa neće da te iznenadi. Kad god vidim da će auto da mi izleti, unapred tražim putanju, tj izlaz iz opasne situacije, uglavnom u 90% slučajeva me vide (hvala lažnom Leo Vince :lol3: bez DB killer-a) pa me sačekaju da prođem.

Kod mene važi ona stara - "Stra' lojze čuva". :)

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 8 minuta, Alexandra995 je napisao:

hvala lažnom Leo Vince :lol3: bez DB killer-a

Moram da se nadovežem, jer je ovo iluzija u koju veruje dosta ljudi da bučan auspuh pomaže.

 

Odgledaj ovo (5:38 ako te mrzi da gledaš ceo klip):
 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Lično se uvek vodim logikom - ne vidi me, ne čuje me. Ne mogu da ti objasnim koliko puta me je spasila od svakakvih situacija. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, Paljevina je napisao:

Moram da se nadovežem, jer je ovo iluzija u koju veruje dosta ljudi da bučan auspuh pomaže.

 

Odgledaj ovo (5:38 ako te mrzi da gledaš ceo klip):
 

 

Odgledaću ceo snimak čim stignem kući. Jednom me pre godinu dana startovala policija zbog auspuha, navodno oduzeće mi motor bla bla, ništa od toga, prošla uz opomenu. Više me nikad nisu zaustavili za isto, samo obična kontrola i puste me. :neznam:

pre 9 minuta, Paljevina je napisao:

Lično se uvek vodim logikom - ne vidi me, ne čuje me. Ne mogu da ti objasnim koliko puta me je spasila od svakakvih situacija. 

To je to! I ja se služim istom taktikom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 648 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Zato ja stavih denali sirenu... Leb te jebo kao dizel lokomotiva ahahahaha...

 

Promenio član Bole37
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Paljevina je napisao:

Moram da se nadovežem, jer je ovo iluzija u koju veruje dosta ljudi da bučan auspuh pomaže.

Pravio sam slican eksperiment u "kucnim" uslovima, doduse tema je izbor "buke" :D

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Zvuk motora primećuju pešaci i biciklisti. S obzirom da imam i električni motor (na koji sam na kraju ugradio zvuk klasičnog motora zbog bezbednosti), mogu jasno da vidim ovu razliku. 

 

Što se tiče vozača automobila, čini mi se da je zvuk motora koristan (samo) kada se vozim u traci koja je paralelna automobilu, tj. vozaču... i to onda kada se već izravnam sa njima. Od tog trenutka deluje da su 100% svesni, ali ne obavezno i pre toga. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 3.4.2023. at 12:18, Paljevina je napisao:

 

Moram da se umesam jer se bojim da će tema da krene u potpuno pogrešnom smeru. Mišljenja sam da ovakvi klipovi ne bi trebalo da se nalaze u ovoj temi, jer neko ko je kročio u svet motociklizma gledajući ovakve klipove neće naučiti - ništa! Štaviše, misliće da će vežbanjem i on moći tako nešto da izvede na svom motociklu. Konkretno, čovek u ovom videu ili je stant profesionalac ili je uvežbani amater koji ove manevre izvodi na MODIFIKOVANOM motociklu. Predimenzionirani zadnji lančanik, kreš barovi, modifikovani volan, gas koji može da se "zaglavi"... nisu ugrađeni na ovaj motor bez razloga. Tako da, ostavimo stant vozače i njihove veštine za drugu temu. :)

 

wff.jpg.cbc2b1b86d83fbc1af7d2d7ca78b9f11.jpg

 

Dalje... :)

 

Do sada se nisam posebno oglašavao u ovakvim temama ali me izuzetno pogađaju vesti vezane za saobraćajke u kojima učestvuju i živote gube motociklisti (pogotovo mladi). Vidim da se poteže pitanje šta treba ili ne treba da bude besplatno, da li onlajn časovi mogu išta da pomognu... Ono što tvrdim je da bilo šta uradili po pitanju unapređenja vaše vozačke veštine, svesti, sposobnosti... i te kako ima uticaja po vašu bezbednost. Takođe sam mišljenja da osim praktičnog (poligon), ne treba zapostavljati ni teorijsku obuku (seminari, video klipovi...), ali naravno, ta obuka treba biti prezentovana od PRAVIH (licenciranih, iskusnih...) ljudi, obučenih za takvu vrstu posla koji su sposobni da vam na pravi način prenesu svoja znanja.

 

Prosto obožavam motocikle od kako znam za sebe. Kada sam bio balavac, ništa od stvari vezanih za bezbednost i obuku motociklista jednostavno nije postojalo, jednu običnu firmiranu kacigu nisi imao gde da kupiš. Učilo se gledajući i slušajući starije a praksa se sticala u toku vožnje. Danas, sa svojih 48 godina i popriličnim brojem kilometara i motora iza sebe... još uvek rado odem da obnovim ili potvrdim ono što znam, da čujem i naučim nešto novo.

 

Ne znam da li znate, ali već drugu godinu, jedanput mesečno, u prostorijama "Grawe" osiguranja u Beogradu se održavaju POTPUNO BESPLATNE "Moto radionice" u organizaciji ABM-a. Za tih 4-5 sati druženja, najrazličitiji predavači će vam preneti svoja iskustva. Do sada su gostovali čelnici Saobraćajne policije MUP-a Srbije, instruktori moto jedinica vojne i civilne policije pod čijim smo nadzorom odrađivali i poligon, lekari iz hitne pomoći, profesionalni stant vozači... ljudi iz osiguranja daju najrazličitije odgovore iz te oblasti i otklanjaju razne nedomice, profesori sa saobraćajnog fakulteta će vam takođe otkloniti mnoge zablude (videćete koliko zapravo znate/ne znate) :), profesionalni trkači će vam dati savete u vezi vožnje na stazi, profesionalni snimatelji su davali savete u vezi akcionih kamera... koje, gde, kako, zašto. Tu su i ljudi koji imaju pregršt zanimljivih putovanja iza sebe, prezentovaće ih uz pomoć video-bima, davati vam odgovore u vezi opreme, pripreme, pakovanja motocikla... Sve u svemu jedno veoma svrsishodno druženje gde uvek ima i šale, smeha...

 

Iako su radionice veoma posećene, čini mi se da jako mali broj ljudi sa foruma zna za njih. Ovom prilikom vas pozivam da ukoliko želite i možete, taj dan zanemarite sve svoje pređašnje iskustvo i bez predrasuda dođete na druženje - nećete se pokajati.

 

Kao što već napisah, sve je potpuno besplatno, predviđene su i pauze za osveženje, postoji veliki parking... samo se treba prijaviti. Prva sledeća radionica će biti održana upravo sada u subotu 08.04.2023. Ko će biti od gostiju i koje će teme biti obuhvaćene na predstojećoj radionici, za sada ne znam.

 

LINK ZA PRIJAVU 

 

PS. I da, na kraju... iako jako dobro znam Vladu i ljude zaslužne za postojanje ove radionice, veze nemam sa organizacijom iste, niti sa ABM-om. :)

            

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Mada @yogibear ne zna šta je tema, ja znam :D ovog meseca, odnosno ove prve subote, je najavljen fokus na devojke koje voze motore. Šta to znači, e pa to već ne znam ni ja :) ali, ako budem u BG-u, planiram da dođem kao i uvek kad sam mogao :) 

 

I da, može da se prisustvuje i bez prijave, pa i ko reši "u minut do 12" da dođe, može.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Upravo sam se prijavila za Online Smart Moto Trening. :takoje: 

Da, ova subota je rezervisana za devojke. Ne znam da li ću uspeti da dođem pošto radim subotom, svakako bi volela da prisustvujem. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
U vezi predstojeće radionice o kojoj je reč...
 
"Tema ove radionice je specifična: ”MOTO AVANTURA ZA DEVOJKE II” i realizujemo je sa Društvom Motociklistkinja Srbije (DMS). Radionica je posvećena prvenstveno devojkama koje vole i voze motocikle, bez obzira da li imaš vočku dozvolu "A" kategorije ili tek planiraš da je dobiješ. Ovaj put tema je moto putovanje, opremanje motocikla, organizovanje rute itd. Naučićeš kako da budeš bezbednija u saobraćaju. Imaćemo i specijalne gošće i poznata moto lica, a na radionici ćeš videti i vrhunske motocikle i specifičnu žensku moto opremu. Radionica će se održati 8. aprila u GRAWE Poslovnom centru, Bulevar Mihajla Pupina 115D, sa početkom u 11:00h."
 
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 276 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 21 sati, yogibear je napisao:

Moram da se umesam jer se bojim da će tema da krene u potpuno pogrešnom smeru. Mišljenja sam da ovakvi klipovi ne bi trebalo da se nalaze u ovoj temi, jer neko ko je kročio u svet motociklizma gledajući ovakve klipove neće naučiti - ništa! Štaviše, misliće da će vežbanjem i on moći tako nešto da izvede na svom motociklu. Konkretno, čovek u ovom videu ili je stant profesionalac ili je uvežbani amater koji ove manevre izvodi na MODIFIKOVANOM motociklu. Predimenzionirani zadnji lančanik, kreš barovi, modifikovani volan, gas koji može da se "zaglavi"... nisu ugrađeni na ovaj motor bez razloga. Tako da, ostavimo stant vozače i njihove veštine za drugu temu. :)

 

wff.jpg.cbc2b1b86d83fbc1af7d2d7ca78b9f11.jpg

 

 

LINK ZA PRIJAVU 

 

PS. I da, na kraju... iako jako dobro znam Vladu i ljude zaslužne za postojanje ove radionice, veze nemam sa organizacijom iste, niti sa ABM-om. :)

            

Ja sam se bio prijavio za tu radionicu, u Decembru 22, i iskreno receno koliko sam ocekivao neku teoriju i znanje sve se svelo da je prvih sat vremena bio posvecen Bmw klubu i njihovoj delatnosti, drugi sat je bio koliko toliko koristan al uopšteno za saobracaj pošto je pricao poznati sudski vestak i treci sat smo slusali amatera vozaca koji je pokusao da preprica  svoje moto putovanje. Najava za sledecu radionicu je bila sa temom gde montirati Gopro kameru na motoru, tako da nisam odusvljen prezentacijom radionice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Pretpostavljam da ciljna grupa radionica jesu pocetnici i oni koji idu tamo da se druze na pauzama i posle radionice. I to skroz ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja