Jump to content

Moto Zajednica

Smart moto trening: utisci, misljenja...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Drugari,

 

naleteh na ovo pre neki dan: 

SMARTMOTOTRENING.COM

Da li si spreman da unaprediš veštinu upravljanja motorom u saobraćaju, a rizik od greške svedeš na minimum...

 

Videh da je i ovaj decko doktorirao na temu bezbednosti u motociklizmu, a i treninga i saveta nikada dosta, tako da sam upatio.

 

Tek sam poceo da slusam i za sada deluje korektno. Dosta podseca na neke druge kurseve koje sam prosao (ADAC, Yamaha ChampU).

 

Otvorih ovu temu da, eventualno, diskutujemo o temama koje se pominju i obradjuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
29 minutes ago, zemunac72 said:

Ideja o kursu nije njegova,izbacen je iz kluba gde je ukrao. U svakom slucaju,trening je odlicna stvar.

Opa...nisam to znao. Cek, ukrao je trening ili ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ideju ,ali nije bitno. Svako radi kako misli da treba .

Ja sam prosao trening,iako vozim preko 20 godina. Neverovatno iskustvo stvarno. Nismo svesni koliko neke stvari ne znamo

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

... inače, taj klub bi patent napravio za tu ideju :P 

Milion kurseva na svetu, i svaki ima slične elemente. To je ovde ne bitno.

Bitno je da je kvalitetan.

Nisam video, koja je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
5 hours ago, vidakn said:

Oko 19000 din.
Sitnica!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

11000 ako se pretplatis na Newsletter.

Znaci oko 70e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Online vožnja motora?!Piloti imaju simulatore ali ipak moraju da sednu u avion i suoče se sa stavrnošću.OK,online saveti ali ništa bez vožnje,potrošenog goriva,suočavanja sa strahom od pada prilikom pokušavanja izvođenja raznih vežbi koje predlažu ti koje te vežbe znaju...

Ima brdo snimaka,besplatnih,na internetu kao i šta uraditi ali razmisli ko će da te ispravi i kako znaš da to što radiš radiš ispravno.Postoje kod nas treninzi bezbedne vožnje,nekoliko njih.Hteo bih da favorizujem jedan ali znam da to ovde nije dozvoljeno.Prošao sam više treninga uživo i znam da je to najbolja investicija koju sam uložio u sebe i motor.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Bio sam na par radionica koje je zimi organizovao u Graw-e  osiguranju, meni se svidelo dosta toga sam cuo novog.

Cuo sam da je spominjao taj online smart moto trening, video sam i da je  izbacio klip i na youtubu po meni za pocetnike dobra stvar...

Opet kazem kako kome paše ali praksa je praksa, imao sam prilike i licno da ga upoznam deluje mi skroz korektno i sto bi rekli bori se za isti cilj, a to je povecanje bezbednosti  svih nas na drumu.

Jel ima neko da je uplatio taj online moto kurs da cujemo iskustva iz prve ruke.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21

Naravno da bez prakse, nikakva teorija nece pomoci.Fora sa svim online kursevima je da se ta teorija izvezba u praksi.

Mislim da je jako bitno da ljudi koji drže kurs imaju kredibilitet i da znaju sta pricaju. Da su iskusni i obučeni.

 

Ja sam ozbiljno poceo da biram ljude od kojih slusam savete od kada me je kolega "strucnjak"  (vozi 15-ak godina) ubedjivao kako se kočnica mora pustiti pre krivine a ako nisi dovoljno usporio, nagni ga i nadaj se.

A za trailbraking (bem li ga kako ovo prevesti) je rekao da su to "YouTube fore".

 

Inace, mogu preporučiti Yamaha ChampU kurs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: München
  • Motocikl: XL750 Transalp, NC750XA 21
10 hours ago, Biker Boy said:

 

Jel ima neko da je uplatio taj online moto kurs da cujemo iskustva iz prve ruke.

Ja sam uplatio.

Pa onako, pomesana osecanja.

Svidja mi se sadrzaj, ali mi je nekako sporo sve. Mozda ima veze sa iskustvom.

Voleo bih da malo brze prolazi kroz teme koje predstavlja i da mozda malo vise analizira videe nesreca. Da na primerima pokazuje koji su "signali" koje je vozac propustio da uoči.

Al ajd, mozda bude i toga do kraja kursa.

 

I jedna interesantna statistika: u 9 od 10 nesreca, postojali su signali koje vozac nije video i reagovao na njih.... Znaci, otvorite oči dok vozite, braco! :)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Evo situacija od danas.Ja sam u ravnici,nema brda,kamenja,peska.Ali nađem ti ja pesak u mom gradu i to put od nekih 300 metara sa peskom dubine 15 cm.Dve godine ja razmišljam o tom pesku i kako da prođem i pređem tih 300 metara.Hajde prvo Youtube pa saveti onih oji su vozili po pesku ali niko da mi ulije hrabrost da se otisnem u tu avanturu.Najveći strah pad.ne bih nikoga da vodim sa sobom da se ne sramotim ako padnem.Danas je taj dan.Znači kreni i samo opušteno(kao kod zubara)motor zna šta radi vozak ga kvari(tako kažu)Prošao ja tamo i nazad,nisam pao,mokar do gole kože.Uopšte nije kao na Youtube-u.Ali,ja uradio.Prošao.Pa sada razmišljam da li nastaviti sa vežbanjem ili...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Kao što mi jednom prilikom reče jedan kolega, koji drži te kurseve, to je za nas koji smo lenji. Kurs je super, nauči se nešto, ali tih par sati ne znači ništa ako redovno ne ponavljaš i upoznaješ se sa mogućnostima motora, pa i sebe na kraju. Toliko kurseva, programa, besplatnih ili koji se plaćaju, postoje, da čak i onaj koji nije u mogućnosti da plati, može pronaći ono što će mu koristiti i vežbati. Stvar je u glavi i disciplini. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Mislim da je to izuzetna stvar. Mozda je neki program za nijansu bolji ili lošiji , ali pretpostavljam da nema tu neke bitne razlike.

Ipak, mnogo mi para da dajem na to. Vozim sto godina i trudim se da ne izlazim iz zone konfora i meni lično tako odgovara. Mozda ja ne ulazim u krivinu kao Rossi nego kao neka baba, ali ja tako umem. I nista mi je fali. 

Verujem ja da je to dobro uložen novac i podržavam svakog ko se upusti u tu priču,ali ja cu ipak nastaviti da vozim kako sam vozio i do sada. 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

takvi online kursevi su prava stvar da korisnici istih mogu da palamude o voznji. Kada je stvarna voznja u pitanju tu ostaju tanki ali teoriju su savladali za par sati gledanja kako neko drugi vozi i ubedjuju sve oko sebe da su samo oni pravi znalci jer su prosli kurs. Kao murjaci sa kursom iz S. Kamenice :na_glavi:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Ovi kursevi ne mogu i ne treba da budu osnova voznje, vec upravo suprotno, samo da dodaju i prosire postojece znanje. Ne online kursevi vec ovi prakticni.

 

I ako sam na motoru od srednje skole, a sada je godina vec prilicno iza mene, pre 2 godine sam otisao na jedan kurs sa prijateljem koji je tek usao u svet motora. Ocekivao sam da cu se smarati taj dan, ali da cu ipak biti koristan kao podrska prijatelju.

 

Kakva greska u proceni... Dan je bio vrlo zanimljiv, sa velikim brojem vezbi koje su prosirile moje, necu reci znanje, vec mogucnosti upotrebe motora. Oslobodile su me nekih stega koje sam imao pri manevrisanju malim brzinama, pokazale da mogu da izvucem iz motora vise nego sto sam do tada mislio/ocekivao. I nigde tu nije bilo ni reci o velikim brzinama ili opasnoj voznji. Ne, to je bilo novo upoznavanje sa motorom, mogucnostima upravljanja njime i jos veci nivo opustenosti pri voznji.

 

Nas nekoliko smo na kraju dana skontali jednu zanimljivu stvar. Nismo imali nijedan snimak, nijednu fotografiju. Ceo program je bio tako lepo zamisljen, organizovan i sproveden u delo da nikome nije palo na pamet da izvadi telefon jer smo se tako dobro provodili.

 

Zato, sa moje strane, jedan veliki plus za ovo i jos veca podrska za svakoga ko se razmislja da li da ide ili ne.

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Drugari, da li je neko radio vežbe na poligonu? Koji prostor je potreban i koliko čunjeva?

Uzela bih, pristup je do kraja ove godine. Samo me prostor sprečava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 644 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 59 minuta, Alexandra995 je napisao:

Drugari, da li je neko radio vežbe na poligonu? Koji prostor je potreban i koliko čunjeva?

Uzela bih, pristup je do kraja ove godine. Samo me prostor sprečava. 

Preseces teniske loptice na pola(par komada)i postavis.Prostor ti j neki prazan parking...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 644 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Treba covek da ide barem jednom godisnje na prakticni kurs.E sad tu ce vas uciti malko kako da kocite na pravcu, kako da zaobilazite prepreke pri nekim manjim brzinama, i manevre pri malim brzinama. Sve je to korisno. A ovo u realnosti morate sami. Opasna su kvazi znanja koja vas ubede da nesto znate, pa se vi okurazite i povecate brzinu. Da ne pricam da su vam u glavi youtube snimci baja koji peglaju, pa bi vi da ih izimitirate malko...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1077 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 6 minuta, Bole37 je napisao:

Preseces teniske loptice na pola(par komada)i postavis.Prostor ti j neki prazan parking...

Toga se ne bi setila.. hvala ti. 

Kontam se, biće komplikovano organizovati bilo šta na jugu, jer sami nalazimo prostor za trening koji i nije baš mali i nije lako naći.

Bolje i ovako sama da vežbam nego da mi još jedna sezona prođe bez ikakvog treninga. O putu za BG trenutno ne razmišljam, tako da i ovo dođe kao super alternativa + dobijam popust ako se jednodnevni trening bliže Leskovcu organizuje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Imaš u Dekatlonu 10 čunjeva za 700 kinti, pa možeš kad kreneš do Niša da svratiš :) 

 

Inače mi baš skupo deluje ovaj kurs imajući u vidu da je aplikacija i da nema nikoga stručnog pored tebe da ti skrene pažnju na greške koje praviš. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja