Jump to content

Moto Zajednica

Kolko su nas sj...li kada moramo držati upaljena svetla po danu

Recommended Posts

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Južno-bački okrug
  • Motocikl: u potrazi

Da li ste ikada pomislili zašto palite svetla usred sunčanog dana. Ko je to tako odlučio i kako je moguće da zdrav razum prihvati takav zakon. Po meni to je bio početak jednog lepog eksperimenta nad svima nama. Videti dokle mogu da idu, koliko daleko smo spremni i da li smo spremni za tako nešto. PRIMILI SMO I PRIHVATILI...Spremni smo....mogu sa nama šta god im padne. Postali smo masa kojom se manipuliše. Oni koji kroje našu saobraćajnu kulturu, sa istom nemaju ni dodirnih tačaka. Direktive stižu sa vrha a ne iz potreba samih učesnika u istom. Žao mi je što smo tu gde jesmo. Ipak, ne treba izgubiti zdrav razum i znati da nije normalno voziti po sunčanom danu sa upaljenim svetlima. ŠTA VI MISLITE?

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Sa upaljenim svetlima konkretno kad je motor u pitanju sam vozio još od 1979- te, a posedujem motore koji i nemaju prekidač za svetla...eto 2003 model. Ti ljudi sa zapada su izgleda bili poodavno ludaci....srećom mi smo od skora .

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 677 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 10 minuta, DAR'C NS je napisao:

Da li ste ikada pomislili zašto palite svetla usred sunčanog dana. Ko je to tako odlučio i kako je moguće da zdrav razum prihvati takav zakon. Po meni to je bio početak jednog lepog eksperimenta nad svima nama. Videti dokle mogu da idu, koliko daleko smo spremni i da li smo spremni za tako nešto. PRIMILI SMO I PRIHVATILI...Spremni smo....mogu sa nama šta god im padne. Postali smo masa kojom se manipuliše. Oni koji kroje našu saobraćajnu kulturu, sa istom nemaju ni dodirnih tačaka. Direktive stižu sa vrha a ne iz potreba samih učesnika u istom. Žao mi je što smo tu gde jesmo. Ipak, ne treba izgubiti zdrav razum i znati da nije normalno voziti po sunčanom danu sa upaljenim svetlima. ŠTA VI MISLITE?

Pa nije svaki dan suncan dan. A i kad jeste mnogo smo uocljiviji sa svetlima. Mozda zato... Kupis kola sa dnevnim svetlima i ne palis nista.:cirka1:

Promenio član Bole37
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1925 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Zanimljivo,ali ne vidim o čemu ima da se raspravlja.Ne zameri,pokrenuo si temu,smatraš lično,ne odgovarati.Poštujem.Međutim,ima poprilčno stvari koje mene lično bune.A to je,pokrene se ovakva ili slična tema vezana za dirigovano ponašanje(namera da se neko kontroliše)a u stvarnosti,samoinicijativno se pristaje na neki vid kontrole,pritom se takva stvar hvali.i kako je to perfektno.Šta sam hteo reći,prost primer,E-banking,smatram da je izmišljena stvar za kontrolu pojedinaca,uvid u finansije,način kako se i na šta se troše,mogućnost mnogih stvari za manipulaciju,e to se veliča jer navodno je brže i ne gubi se vreme.Trt,malo morgen,a ovamo,smeta nam upaljena svetla,ograničenje brzine i još gomila stvari a ovako nešto ne smeta.Ovo nije upućeno nikom,samo moje viđenje stvari o kojima se ovde raspravlja a navodno smetaju.

Promenio član gebee&co
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 731 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Ruku na srce, ja smatram korisnim.

 

Vozilo, bilo koje, pogotovo motor, se pre uoči u daljini kada je far upaljen.

Pogotovo ako se na neki način bojom stapa sa bojom puta, sivo ili crno.

 

Često, preko dana na motoru upalim i dugo da budem uočljiviji. Znam da tad ne smeta nikom.

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Sa e-bankingom nek' me kontrolišu koliko 'oče samo da ne moram da penzosima da se drkam po šalterima

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ne samo da vozim sa upaljenim svetlima nego motor vozim sa upaljenim dugim svetlima. Čak i kad je sunčan dan uočljiviji si kad su ti upaljena svetla tako da stvarno ne vidim šta sa tim zakonom nije u redu. O teorijama zavere nemam nameru da raspravljem.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1925 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 43 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Sa e-bankingom nek' me kontrolišu koliko 'oče samo da ne moram da penzosima da se drkam po šalterima emoji849.pngemoji482.pngemoji482.pngemoji482.png

Kad pre pročita,greškom poslao,nije tekst bio gotov.E-banking je dat kao primer,na šta mnogi pristaju sa osmehom,a ovamo kritika na po meni sasvim normalne stvari.Motore vozim mnogo odavno,i za motore je uvek bila obaveza za upaljena svetla.Za po gradu ne,ali na otvorenom putu je bila obaveza.

Promenio član gebee&co
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 1 minut, Bole37 je napisao:

Mi GS ovci obavezno palimo i dodatna touratech led svetla...:BMW2:

Vi ste posebna fela...krimi đimi ekipa :ph34r:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision
6 minutes ago, ekozelj said:

Ne samo da vozim sa upaljenim svetlima nego motor vozim sa upaljenim dugim svetlima. Čak i kad je sunčan dan uočljiviji si kad su ti upaljena svetla tako da stvarno ne vidim šta sa tim zakonom nije u redu. O teorijama zavere nemam nameru da raspravljem.

Dnevna svetla su ok jer su slabijeg intenziteta i ne ometaju. Obaveza kratikih svetala je izbacena u vecini evropskih zemalja jer ometaju procenu daljine sto je pogotovu vazno pri preticanju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Dnevna svetla su ok jer su slabijeg intenziteta i ne ometaju. Obaveza kratikih svetala je izbacena u vecini evropskih zemalja jer ometaju procenu daljine sto je pogotovu vazno pri preticanju. 
Pa ukinuli su jer voze novija vozila sa fabričkim dnevnim svetlima....njihovi dreševi su kod nas
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 677 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Upravo sada, BaneVuk58 je napisao:

Pa ukinuli su jer voze novija vozila sa fabričkim dnevnim svetlima....njihovi dreševi su kod nas emoji849.png

Moja sva 3 auta i GS imaju dnevna svetla...molicu lepo..U korak s evropu.:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Sva nova vozila imaju danas imaju dnevna svetla, ali je zanimljivo da motociki ne podlezu toj obavezi u EU.

Promenio član dfast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 1 minut, Bole37 je napisao:

Rece Bane tajkun...:givemebeer:

Moram izgleda da predjem na :BMW2:da ne bodem oči sa banditom :popovanje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 804 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ne smetaju mi svetla u toku dana i ranije sam ih palio i kad nije bio donesen zakon. Razlog, prosto se automobil a narocito motor bolje uoci na otvorenom. Za grad je besmisleno, ali na otvorenom izuzetno korisno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

1.Dnevna svetla su neophodna ,umerena su i daju na uočljivosti čak i estetici skutera.

 

2.Far - primetio sam recimo da na novom beverliju kratako svetlo maltretira vozače iza kojih stojim.I stvarno toliko je visoko i jako da se ljudi okreću misleći da su duga.Za ove  koji mi dolaze u susret ne znam ,niko se ne buni za sad.

 

Inače sam za što više svetla zbog bolje  uočljivosti motorista=sigurnost,sve dok to ne ugrožava ostale učesnike u saobraćaju.

 

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 731 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
Pre 1 sat, DAR'C NS je napisao:

Ne zamerite, odjavljujem se do sutra.....

Prijatelju, namera ti sigurno nije bila loša. Promašaje raznorazne smo svi imali. To nije razlog za povlačenje.

Ovde ima još što šta zanimljivog za diskusiju i čitanje.

Živeo! :cirka1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2857 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kada je donesena odluka o svjetlima i ja sam se pitao dal je moguce da neko ne vidi auto po danu ali sada kada mi naidje auto bez upaljenih svjetala vidim koliko je manje upadljiv od onih sa svjetlima. Mozda sam se i navikao na upaljena svjetla u saobracaju, nebitno. Bolje s njima nego bez njih jer opreznosti nikada dovoljno.

Skoro se pojavio snimak kako na pregledan pruzni prelaz nailazi sleper i voz ga udara, apsolutno mi je nejasno kako nije vidjeo voz ali da je bila rampa sigurno bi vise obratio paznju, pa tako i sa svjetlima

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja