Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem MAXI SKUTER

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

I dalje u potrazi za dobrim skuterom.

Čak sam počeo  da gledam i nove.

Ispada da je jeftinije ili tek malo skuplje kupiti nov. :)

Doduše, možda ne baš jeftinije ali je zbog male razlike u ceni sigurno isplativije.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Jasminko, tako sam ja zavrsio u moto svetu. Zeleo skuter da se vozam. Trazio i trazio i skontao da mi je mnogo jeftinije da kupim motor


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
26 minutes ago, jasminko VIR said:

I dalje u potrazi za dobrim skuterom.

Čak sam počeo  da gledam i nove.

Ispada da je jeftinije ili tek malo skuplje kupiti nov. :)

Doduše, možda ne baš jeftinije ali je zbog male razlike u ceni sigurno isplativije.

Apsolutno je tako. Cene polovnih nisu razumne. Ako možeš da organizuješ kreditić, učešće te košta kao pola polovnog, a rata je u poređenju ostalih životnih troškova postala  jedan dan u Lidlu što ostaviš. Novo i gas.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
I dalje u potrazi za dobrim skuterom.
Čak sam počeo  da gledam i nove.
Ispada da je jeftinije ili tek malo skuplje kupiti nov. 
Doduše, možda ne baš jeftinije ali je zbog male razlike u ceni sigurno isplativije.
Ja mogu da ti sačuvam par dana još ovaj jedan Cruisym 300 što mi ostao na stanju :)

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

@VladoGrcic  , ja pokušavam da sa motora pređem na skuter. Evo skoro dve godine.

I kad vidim koje su cene opet kupim motor.

Valjda mi ostala navika da nekako za motor mogu da odvojim više novca ali mi žao da isto toliko dam za skuter, vozilo za koje mislim da je "nižeg ranga" u odnosu na motocikl, ali očigledno grešim, nego mi to mišljenje ostalo od ranije i nikako da ga se otarasim.:)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Onaj beverly sto sam nudio bila ideja da se proda pa da se kupi neki 350 2018-2019-2020, kad oni 5500-5800. I tu se donese odluka da je bolje dodati jos 700-800€ i kupiti nov 400, nov model, jaci… Ali negde mora da de povuce crta, jer tako moze da se dodje do T maxa od 15000€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Pod rizikom da dodatno skrenem temu sa kursa - takođe sam gledao skuter, klasa 300, do nekoliko godina starosti. Cene novih nerealno visoke 2 godine unazad, par godina staro maltene nema razlike u odnosu na novo. I tako uzeh nov, koji mi bio preskup prošle godine, a ove poskupeo još za 500... 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Scarabeo 250 light, 2007, bilo na satu 21500km. Kupljen iz uvoza pre dve godine i bio odmah kod Dareta na detaljnom pregledu. Imaš u temi dokumentovano šta je sve uradjeno. Od tada prešao oko 7500km uz jednu zamenu ulja i dodao Givi Maxia 2 kofer, veliki vizir, nov akumulator, nove pločice prednje i zadnje, nove gume Michelin CG2, i uradjeno sedište kod Srdjana pre mesec dana. Registrovan do marta 2024g. Ako te zanima, tel je 063/363940. Nije još na oglasu jer čekam lepo vreme da ga slikam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

 

@muljaz   ja bih i dalje rado kupio taj Beverly od tebe, ne žurim toliko, strpljivo bih čekao da neko krene ili odavde ka Ivanjici ili obrnuto pa da usput u nečemu doveze. Ne treba mi da ga gledam, tako je kako ti kažeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

@sale-kum   Nešto sam išao na neko novije godište i bar 300 kubika. Evo i Muljaza ovde nerviram jer ne znam kako da doteram 300 kubika do Beograda. Verovatno grešim, ali.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, jasminko VIR said:

@sale-kum   Nešto sam išao na neko novije godište i bar 300 kubika. Evo i Muljaza ovde nerviram jer ne znam kako da doteram 300 kubika do Beograda. Verovatno grešim, ali.......

Grešiš i to jako. Ja sam se sa PCX 125 tako lepo navozao, 5200km za 3 meseca.

300cc može na kraj sveta.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nema neke bitne razlike u performansama između Scarabea 250 i Beva 300. Samo 1 Kw je jači Bev, jeste malko živahniji, ali slično ti je to u suštini.

Scarabeo se samo teže prodaje, evo pitajte @Blaza ;)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jbga, tako je... Ja sam tražio baš njega, kupio ga za manje od 10 minuta, al da ga prodam, to je misaona imenica...nije mi jasno. To što sam stavio jaču cenu je više da ga "ne prodam" jer me služi odlično.

Sve od 250 kuba pa naviše je taman za van grada. Ima snage za obilaženje po magistrali (vozio atlantik 250). Ovaj moj od 400 je prava trkalica... Jasminko, ne nudim ga tebi, pa da ga zato hvalim. Ti ionako tražiš noviji. Skuter je stvarno extra živahan za brzu vožnju.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ma ja sam ga licno dovezao iz BG do IC u cugu, 2:20 min. Mogao bih ja i sad da ga doteram, planiram neke moto garderobe da kupim, ali po ovom snegu tesko da ce ici. Mora malo da se priceka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
Pre 18 sati, boza_kg je napisao:

Nema neke bitne razlike u performansama između Scarabea 250 i Beva 300. Samo 1 Kw je jači Bev, jeste malko živahniji, ali slično ti je to u suštini.

Piaggio 250 i 300 (stvarnih 278 ccm) mašine imaju istu snagu od 22KS, 300 ima samo malo bolju krivu obrtnog momenta što po meni ne vredi skoro duplo skuplje registracije. Drugo je pitanje što ne postoji 250ccm novijeg godišta.

Objektivno, Aprilija ima prednost alarma, daljinskog otvaranja sedišta, integralne kočnice i udobnosti. Što se izgleda tiče... o ukusima se ne raspravlja. Pritom je Scarabeo u proseku jevtiniji od Beva.

Promenio član sale-kum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa dobro, Scarabeo 250 ima malo ispod 16Kw, Bev 300 malo iznad16, zaokruženo mu to dođe na veoma slično.

Meni je Scarabeo, i 250 i 400 kao Blažin, interesantan pre svega što ima dosta prostora za noge, pa odgovara i višim vozačima, Krakati nek obrate pažnju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Evo opet da pomenem...Kolega je vozio crni Scarabeo 250, godište kao moj 2007. Prodao, izmenjao par motora, i uzeo Beverly 300, mislim da je par godina mlađi. Po njegovim rečima, malo je oštriji Bev, vrlo malo. Ali je zato Skarabeo mnooogo komforniji, a on je dosta višlji od mene. Čisto da vam prenesem njegove utiske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kad smo već u temi kupovine, nadam se da se Jasminko neće ljutiti...

Zove me čovek danas za oglas za Skarabea, i jedino pitanje je bilo, koliko ima kubika, šta piše na polisi ? Rekoh, 399 cm3.

Kaže, jbga, treba mi tačno 400, zbog auto škole...

Ni da se nasmejem, onako u čudu, šta mu to znači ?

Doviđenja...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Možda postoji minimalna kubikaža za A2 motocikl u auto školi? :stabre:

 

Mislim da nisam video "manji" motor od Beverlija 500 u autoškolama za A2. I ovi što sad uzimaju nove, uglavnom bude CB500X ili tako nešto, ne verujem da bez razloga preskaču 300cc klasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Taj kolega što se raspitivao nije baš mnogo upućen u problematiku.

Još davno su shvatili da je ta striktnost glupa i dali su toleranciju od 5% na kubikažu, tako da može da se za A2 koriste vozila i sa 381 kubika ali sa 25 ili više kW.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
Pre 8 sati, jasminko VIR je napisao:

Taj kolega što se raspitivao nije baš mnogo upućen u problematiku.

Još davno su shvatili da je ta striktnost glupa i dali su toleranciju od 5% na kubikažu, tako da može da se za A2 koriste vozila i sa 381 kubika ali sa 25 ili više kW.

To kad živiš u BG, u Srbiji se zakon u malim mestima čita doslovno - nema tu mozganja. Verujem da kad mu dođe komisija za polaganje oni to gledaju u CC...

Ko što je moj Kymco bio 251cc i tej jedan cc je značilo da sam u skupljoj klasi registracije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja