Jump to content

Moto Zajednica

Alat - set alata

Recommended Posts

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam dosta u poslednje vreme kupovao iz Lidla, i to nije uopšte tako loše kao što izgleda. Što se tiče čvrstine, dosta dobro, nisam uspeo ništa da slomim, a trudio sam sam se (restauriram nekog Ficu, neke šrafove odvrćem satima )

 

Sa druge strane slažem se da je i bitno i šta se odvrće. Nema veće muke od kada oblajzne glava na šrafu, posebno neki krstasti, roreks.... Kvalitetan alat hvata daleko bolje, ima štrije ivice, tu nemam dileme.

 

Što se tiče kupovine po pijacama i KP,  iz nekog razloga to je poslatalo skupo u odnosu na prodavnice. Ja sam ranije (pomalo i sada) voleo da idemo po buvljacima i kupujem štošta od alata. Sada kada mi treba novi alat, odem u Wobi House, a na pijaci samo polovan ako nađem neki kvalitetatan komad

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
pre 46 minuta, antir3ality je napisao:

Plus što je udarni - zakon za zapekle krstaste.

Naravno da imam i to u kolekciji alata, prilikom udara istovremeno i zakrece glavu, to sam kasnije nabavio(odlicna naprava) ali nije bio akcenat na tome nego na tome kolika je razlika izmedju kvalitetnog alata gde postoji kakva- takva kontrola kvaliteta i nekog koji lici na metal a kao da je od plastike. Pa ti osteti sraf, glavu, maticu, stagod.

 

EDIT: ne kao sa prilozenog linka, vec univerzalan udarni odvijac ali radi posao. Otvorio sam tek nakon napisanog posta.

Promenio član MarkoMoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Jasno. Takođe u mom postu akcenat je bio na JIS. Ima ga na japanskim motorima,  deluje kao Philips ali nije, i često može da ispadne problem kada se koristi Philips glava umesto JIS .

edit: Da ne bude da se nešto pravim pametan - ja sam prvi put čuo za ovo kada je kolega napisao post koji sam linkovao. I setio se mnogo situacija kada mi je to što nisam znao zagorčalo život :)

Promenio član antir3ality
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3255 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 8 sati, lemy je napisao:

Što se tiče kupovine po pijacama i KP,  iz nekog razloga to je poslatalo skupo u odnosu na prodavnice. Ja sam ranije (pomalo i sada) voleo da idemo po buvljacima i kupujem štošta od alata. Sada kada mi treba novi alat, odem u Wobi House, a na pijaci samo polovan ako nađem neki kvalitetatan komad

Pre nego sto se omasovio inernet u Rumi na vasaru si mogao da naletis na kvalitetan alat po bagatelnoj ceni. Ja sam presu za papucice do 50 kvadratnih mm, kupio u Sapcu na vasaru za 700 din. Kineska je bila oko 5-600 a Mehanika Trbovlje kao moja nije ispod 50 000 din. Vereovatno nije ni znao za sta sluzi.

Sada u vreme inerneta prvo proveri sta je i posto je pa onda prodaje.

 

A u Wobi Hausu sam kupio 3 alatke, ne secam se tacno sta, jedna je bila radapciger, sve popucale pri prvoj upotrebi. 

Alat iz Lidla sto ga menjaju ako ne radi, neka hvala, nema sanse da kupim nesto novo a ono ne radi i ja treba da nosim da mi zamene. Ako ko ne valja jedan primerak sto bi drugi bio bolji.

 

Na primer, nije alat nego led reflektor. Ja kupim Osram 50 w 3700 din. Garancija 5 godina i predvidjeni vek trajanja 70 000 sati. Moj komsija uzme kineski , jaci, za manje od 2000 din. rekli mu u prodavnici ako pregori donesi dobices drugi. Pregori posle 2 meseca, ja mu skinem,  on odnese u Sabac i dobije drugi bez problema. Pergori i on posle nekoliko meseci, ja nisam mogao  da mu skinem nekoliko dana on zvao majstora pa odustao kad mu je rekao cenu. Skinem, on odnese, nema zamene, vec si menjao-

Sad me ineresuje ko je jeftinije prosao?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
Pre 8 sati, antir3ality je napisao:

@MarkoMoto za japance ne ide bilo koji krstasti nego JIS . Ima na forumu o tome, recimo ovo:
https://forum.bjbikers.com/topic/54601-alati/page/16/#comment-2714530


Plus što je udarni - zakon za zapekle krstaste.

Ovo i ja imam, u skladu sa firmom koju vozim :P. Mala šala.

Uz njega imam i onaj klasični udarni koji odvrće i zavrće kad ga opališ čekićem.

Spasio me XX puta u borbi sa zapeklim šrafovima u zadnjih 30god.

Ovo za kvalitetne klučeve, imbuse, torekse, šrafcigere  potpisujem.

Zato mi je većinom Unior, za mene amatera dovoljno.

Stalno dokupljujem neki alat, po principu - vidi ovo može da zatreba jednog dana.

Dosta stvari sam radim po kući i oko kola, motora pa volim za sve da imam svoj alat.

Ne volim da pozajmljujem alat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Force je extra bar onaj sa zeneim rucicama, ne znam kakav je onaj sa crno-crvenim
KSTOOL je isto extra, ranije je bio oko 100 evra set, mogli su da se nadju u Delmaxu, sad ih nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
2 hours ago, ZEMZEM said:

Ovo i ja imam, u skladu sa firmom koju vozim :P. Mala šala.

Uz njega imam i onaj klasični udarni koji odvrće i zavrće kad ga opališ čekićem.

Spasio me XX puta u borbi sa zapeklim šrafovima u zadnjih 30god.

Ovo za kvalitetne klučeve, imbuse, torekse, šrafcigere  potpisujem.

Zato mi je većinom Unior, za mene amatera dovoljno.

Stalno dokupljujem neki alat, po principu - vidi ovo može da zatreba jednog dana.

Dosta stvari sam radim po kući i oko kola, motora pa volim za sve da imam svoj alat.

Ne volim da pozajmljujem alat.

Profesionalno koristim alat i da budem iskren što se šrafcigera tiče unior je vrhunski.Krstasti šrafcigeri i posle višegodišnjeg korišćenja još uvek rade kao prvog dana,mada sve su manje u opticaju jer su sad većina toreksi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Obišao sam mnoge prodavnice ali na kraju ipak rešio da ne potrošim previše para.

Tako da sam u Okovu uzeo


I jedan set inbusa

Za početak dovoljno mi je da sklopim rasklopljen motor, i nadam se da će mi apetit porasti i da ću nekad kupiti malo bolji alat.
Iskreno najveći izbor sam u Okovu video.

Sent from my AC2003 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Električne alate koji se ne koriste često prolaze i iz Lidla, tipa tračna brusilica, rotaciona, vibraciona itd..ali bušilica odvijač ipak bolje nešto provereno!

Ručni alat isključivo nešto tipa Unior, jer je tako lepo raditi s kvalitetnim alatom, a i traje godinama..i uvek isti dobar osećaj kad dohvatiš dobre kombinirke ili gedoru..svaki klik na gedori kao melodija..


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Aku busilica/odvijac je jedini alat iz lidla koji stvarno nesto vredi, za te pare je odlicna, sto ne moze da se kaze za druge elektricne alate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja