Jump to content

Moto Zajednica

Alat - set alata

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Pozdrav svima,

 

Kupio bih alat. Treba mi ceo sat svega, ključevi okasti & viljuškasti, inbusi, gedore, srafcigeri klešta itd... Volim u slobodno vreme i van sezone da radim oko motora i treba mi da bude sve u jednoj kutiji, torbi čemu god...

 

Planiram da odem do bubanj potoka ali čisto ovde ako ima neko neki set da mu je viška ili preporuku.

 

Kad sam svoj već poklonio nekom slučajnom prolazniku tako što sam lepo odabran i uredno spakovan u kutiji ostavio ispred garaže sa šrafovima od motora unutra ..i tako.. ali to ću u posebnoj temi "psihoterapija" da pišem.

 

 

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 890 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
13 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

KStools set i pored set ključeva i set šrafcigera.

tmp-cam-7090173899393702102.jpg.c4ef336115260061158b9f62196fd760.jpg

Ovaj set alata radi jedan proizvodjač i samo po potrebi (ko poruči ) brendira za njega.Ja sam ovakav isti (bukvalno sve) kupio pre 2-3 godine plavi kofer i ne znam na pamet koji je naziv. Kupio sam u WINT-u bila neka akcija za 12 000 din. a redovna cena navodno bila 18 000din.

Inače dobro me služi do sad sam uspeo samo srednju račnu da sje*em :D.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
10 hours ago, Interceptor BP said:

Ovaj set alata radi jedan proizvodjač i samo po potrebi (ko poruči ) brendira za njega.Ja sam ovakav isti (bukvalno sve) kupio pre 2-3 godine plavi kofer i ne znam na pamet koji je naziv. Kupio sam u WINT-u bila neka akcija za 12 000 din. a redovna cena navodno bila 18 000din.

Inače dobro me služi do sad sam uspeo samo srednju račnu da sje*em :D.

Ovakav kofer sa istim sadrzajem za 14 eur u Aldiju. Negde na putu u Madjarskoj. Samo plasticne rucke brendiraju na zahtev. Kinesko je , ali koliko sam ovakvih alata koristio, ovaj aldijev je sigurno dovoljno dobar i jak za moje potrebe.

Ovakvi setovi na kp kostaju oko 5000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@slave74 dovodiš ljude u zabludu, već jednom si pisao da si Hogert set platio 15 evra, a takav set ne postoji nigde ispod 100 evra. 

To što je kutija slična i ima sličan ili isto raspoređeni sadržaj ne znači da je to isto i istog kvaliteta.
Stvarno ne znam kakav je taj set iz Aldija, možda je dobar.
Ali setovi sa KP do 5 - 6 pa i više hiljada su stvarno lošeg kvaliteta, mada i među njima ima razlike. Pišem to jer sam skoro uzeo set od 5000 sa KPa i vrlo se razočarao kako to izgleda. Gledao sam uživo i ovaj KS tools, i razlika je i vizuelno više nego očigledna. Imam poznanika mehaničara koji ga koristi kao sekundarni set i kaže da je skroz korektan.

 

Nisam hteo da preporučujem jer kolega traži veći set, ne samo nasadne ključeve, ali trenutno je u Louis-u ovaj set vrlo povoljan (40 e), ja sam ga naručio za sebe:
https://www.louis.at/de/steckschluesselsatz-94-teilig-metrisch-10018711?filter_article_number=10018711

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Taj set sam i ja pazario u Luisu pre jedno 5-6 godina, mislim da je brend Rothewald il tako nekako.

Bio na lepom popustu, skoro 50%, nisam odoleo i neplanski dopunim radionicu. Cena koliko se secam 40 ili 50 E.

Evo do sada nemam zamerke na kvalitat. Amaterska upotreba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Hvala svima na predlozima!

@slave74 dovodiš ljude u zabludu, već jednom si pisao da si Hogert set platio 15 evra, a takav set ne postoji nigde ispod 100 evra. 
To što je kutija slična i ima sličan ili isto raspoređeni sadržaj ne znači da je to isto i istog kvaliteta.
Stvarno ne znam kakav je taj set iz Aldija, možda je dobar.
Ali setovi sa KP do 5 - 6 pa i više hiljada su stvarno lošeg kvaliteta, mada i među njima ima razlike. Pišem to jer sam skoro uzeo set od 5000 sa KPa i vrlo se razočarao kako to izgleda. Gledao sam uživo i ovaj KS tools, i razlika je i vizuelno više nego očigledna. Imam poznanika mehaničara koji ga koristi kao sekundarni set i kaže da je skroz korektan.
 
Nisam hteo da preporučujem jer kolega traži veći set, ne samo nasadne ključeve, ali trenutno je u Louis-u ovaj set vrlo povoljan (40 e), ja sam ga naručio za sebe:
https://www.louis.at/de/steckschluesselsatz-94-teilig-metrisch-10018711?filter_article_number=10018711
 
Počeo bih od ovog seta gedora. Samo ako može kontakt preko koga si naručio?

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Nažalost niko od standardnih ne radi vise (Sekula, Csaba). Srećom javio se kolega sa foruma koji je tada krenuo u louis pa mi je uzeo jedan. Ali kapiram da se ne bavi time.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Da ..zato sam i pitao možda radi neko to još....
Verovatno čekam subotu i bubanj potok pa javljam šta sam i gde našao.

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Ako narucis online izlazi ti 57 evra. To se i dalje isplati, ali sad pitanje je koliko ce carina da te rebne. Ako naplate 30 % - ispada ti isto kao da ovde kupiš sličan.

P.s: Csaba je rekao da vec ima par porucenih, ali mozda ce ici, mozda ne, a ako ide bice to za par nedelja :) pitanje je da li ce ih biti tad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ponekad u Lidlu bude veliki kofer, gomila bitova. Tad je bio nešto 60 eur.

 

Ja sam bio skeptičan prema tim alatima. Uvek volim da kupim profesionalni alat. No, da uzmeš sve to u profi klasi, treba ti bar 500 eur. Tu i tamo po kući uradim popravke, oko Moskviča, servis na autu, motoru... Sasvim okej i sve radi lepo. Ko ne živi od tog alata, ne mora da se brine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

0-02-05-05744638208426668753ad46343910be

 


0-02-05-134a6d0c4c1cbbb6eff2f0db0687eb8d

 


0-02-05-6d4dd63d9e54ba55b77fba2b375444f1

 


0-02-05-980d70c12607ff3665406692780da4fb

 


0-02-05-d5c9e85d0b2e9b73fcbd4affa3cc13ff

 

 

Evo  alata iz Aldija. No tesko je poverovati  kad das vise para da si mogao jeftinije.

Alat je za hobi upotrebu i po meni, koji ceo zivot raduckam nesto sa alatom , vrlo dobrog kvaliteta.

Da li ce racna izdrzati silovanje, ko zna. Nije zato ni namenjena. Ali na polugu se moze navuci duza cev i odvrnuce svaki vijak, a nece se saviti niti puci.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Vrlo slično razmišljamo. I ja svakako volim da prođem jeftinije.
Kao što rekoh uopšte ne sumnjam u tvoju procenu da je taj alat iz Aldija skroz korektan. Sigurno je mnogo bolji od ovih sa KP za 4 - 5 hiljada.
Ali sigurno nije kao Hogert od 100 i više evra. E sad koliko to nama hobistima znači - druga je priča.
Takođe, teško je bilo šta videti sa slika. Ali kada se pogleda i uzme u ruke - razlike u kvalitetu izrade postaju očigledne. Tu prvenstveno mislim na ove sa KPa i pijace i bilo kog kvalitetnijeg seta po prodavnicama koji krecu od 8 - 9 hiljada, tipa taj KS tools.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Drugarski savet.

Hobi alat je ok ko koristi jednom - dvaput mesečno. Za svaku ozbiljniju rabotu nije. Jeftine inbus ključeve treba odmah bataliti i kupiti profi alat. 

Ja imam neki set gedora sa najlon pijace. Imam ga trideset godina. Racna je pukla posle nekog vremena pa sam kupio opet neku vašarsku. I ta radi pos'o, ali za jednom mesečno. Realno je krš. Što se tiče nasadnih ključeva, kupio sam 10,13 i 17 posebno na komad. Ovi sa najlona su kvalitet spram cene. Ostali koji se redje koriste su još ok. 

Imam i Wurth profi set gedora. Polovan, dobio na poklon. To ne može da se poredi sa ovim jeftinim. Koliko je racna kvalitetna pokazuje i to da je ocvikana četvrtka, a nisu popustili zubi u čegrtaljci ili da se skrivila ručka. Zavarena, obrađena i radi kao prvog dana. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3255 postova
  • Lokacija: Debrc

Skoro sav alat koji imam a imam prilicno sam kupio u Rumi na vasaru i preko KP, polovan ali poznate marke. Hazet, Gedore, Unior, Knipex...

Polako jednan po jedan ili nekoliko komada sta mi treba. Cesto komsije koje imaju te kineske setove ne mogu da odvrnu nesto pa dodju kod mene, odvrnem bez ikakve muke. Mora sraf da popusti  a ne kljuc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1773 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@Mimeola odeš lepo do Woby-ja kupiš onaj plavi metalni kofer na tri sprata i posebno set ključeva, gedora, šrafcigera, klešta, bitova... Sve ukupno neće biti 100 evra i ostaće ti mesta da dopunjavaš po potrebi.

Pijaca je i zadnje vreme iz nekog razloga skuplja od prodavnice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ja ne znam kakva su vasa iskustva sa Lidl alatom, ja sam bio skeptican na pocetku, ali kako kupujem malo malo kad mi sta bude zanimljivo, iskreno mislim da je dobar odnos cene/kvaliteta. Nije profesionalni alat sto je jasno u startu, ali ovako amaterski za garazu mislim da ti nista kvalitetnije od toga nije potrebno, bar meni. 
Sad imaju neki set od 13.000 ali ne znam sta je sve unutra:

:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2497 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam od otvaranja Lidla pokupovao gomilu sitnog alata i pomagala koje ne koristim često.

Turpije, onaj dremel veliki i mali, aku udarrni za točkove, trimer za košenje, testeru na aku baterije, neke male šlajferice ...

Za ovo vreme sve radi OK. Nešto još nisam ni isprobao, stoji u kutiji još.

Za zahtevnije stvari imam brendirani alat koji koristim već godinama, Uniorove ključeve,šrafcigere, imbuse ... ubodna, bušilice, tračna, šlajferice,šrafilice, brusilice ...

Od krupnijih alata iz Lidla sam kupio stubnu bušilicu i onaj aparat za varenje sa žicom.

Sad merkam kompresor onaj stojeći ali realno nemam potrebu za njim pa se predomišljam.

Po meni taj alat sa garancijom od 2 ili 3 godine za tu cenu je dobra kupovina. Nije za profi rad ali za nas amatere top izbor, moje skrmno mišljenje.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Pocetkom prosle godine sam isto trazio set alata za sebe, i posle kvalitetnog zbunjaranja po radnjama i po googl-u, odlucio sam se za Yato.

Koristim alat aktivno od prosle godine, i to 80% sadrzaja seta jer se bavim moto detailingom, jedina mana je sto nema dvanaestougaonih gedora. Ali sva sreca za sad mi trebala samo 13. za GS-a.

 

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja iz LIDLa imam dosta alata. Ne radim ništa profi, ali često koristim. Uvek nešto kod nekog montiram,bušim itd. Za cenu koliko su plaćene te stvari je TOP. Šrafilica mi se do sad otplatila 20x... Baterija fabrička i drži solidno i dalje. Nije za poređenje sa Makitom, ali nije ni 140€ kao Makita... Imam i gedore i dosta još gluposti, realno, radi posao.

Za profi servisere ili šta već i nije Parkside.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
Pre 15 sati, stari roker je napisao:

Hobi alat je ok ko koristi jednom - dvaput mesečno. Za svaku ozbiljniju rabotu nije.

S ovim se ne bih slozio, hobi vs profi alat se ne planira po tome koliko cesto ce se upotrebljavati nego po tome na cemu ce se upotrebrljavati.

Primera radi, imas najjeftiniji set srafcigercica iz kineske radnje ili buvljaka, s njim srafis samo telefone. Moci ce i unuci da ga naslede kad ga nemas kako opteretiti, to mora da sluzi.

S druge strane, imas jedan zapekli sraf na trapu, imbus na cemu god, zapnes jednom u 10 godina nekim kineskim sranjem i napravis vise stete nego koristi.

Primera radi, kad sam ja pocinjao sa mehanikom pre fazon 15god, otvarao sam jednog starog japanca sa vec ozuljanim krstastim srafovima na bloku. Nakon par unistenih srafcigera i iznova kupovanih govana odem u lokalnu prodavnicu alata sa srafom u ruci(koji sam jedino uspeo da odvijem) i kazem "daj mi najskuplji koji pase na ovo. Dobijem sa rupicom za kacenje, u to vreme ga platio 1800din, samo jedan komad(sto je bila mnogo veca para nego danas), gurnem anker u drsku, oklembesim se, poodvijam sve i srafciger me i dan danas sluzi. Proklizao i unistio milion srafova mojom greskom, on ni ogreban, vrh nov, samo drska izgrebana jer je prosao sito i reseto.

Onda, zeznem par torexa iz tako nekih setova sumnjivog porekla, odem kupim na komad najbolje sto je bilo u ponudi i odvijem vec ostecen sraf kao da nista nije bilo.

 

Dakle kod alata definitivno vazi ono "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". Kod busilica, brusilica itd ne(ne treba ti makita ili plavi bosch ako palis jednom mesecno) ali kod srafcigera, imbusa, bitova definitivno da. Ne treba stedeti, jeftinije je odmah poceti s kvalitetom nego posle moliti na masinskoj obradi da vas vade iz g***...

Promenio član MarkoMoto
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@MarkoMoto za japance ne ide bilo koji krstasti nego JIS . Ima na forumu o tome, recimo ovo:
https://forum.bjbikers.com/topic/54601-alati/page/16/#comment-2714530


Plus što je udarni - zakon za zapekle krstaste.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja