Jump to content

Moto Zajednica

Kove 800X Super Adventure

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
2 hours ago, Gile said:

Naravno da nas interesuje. Pisi sta imas. Jel neko pokusavao da putuje sa tim motorom, i to me zanima? Desetak dana, po 400-500 km dnevno?

Evo pošto sam malo "ugrabio" vremena..... do sada 6300 kilometara za 20 dana , ali parcijalno. Znači kupio sam ga u martu 2023 , odvozao 600km po Sloveniji i otišao autom u Njemačku na privremeni rad. U septembru sam se vratio nazad u Sloveniju,za nedelju dana odvozao još 400km , odradili prvi servis kod ovlaštenog servisera,  seo na motor i u jednom danu odvozao 900km nazad u Njemačku na posao koji je trajao sledečih pet dana. Onda sam iz Nemačke diagonalno do Češke (750km), pa preko Slovačke (850km) i Mađarske (700km) stigao u Srbiju. Sve te kilometre sam odvozao po autoputevima sa prosečnom brzinom 130-150km/h sa maksimalnom potrošnjom 4,7l/100km. U Srbiji sam naravno izbegavao autoputeve i vozio se lokalnim putevima normalnom brzinom i tu je pala potrošnja na 3,9l/100km. 

E sada šta je dobro odnosno čime me je taj motor oduševio (treba uzeti u obzir da je to trenutno najslabiji motor u mojoj floti izuzev skutera Kymco 200 i Tomos automatik-a) , jer sam navikao na GS-a. Motor nenormalno malo troši u odnosu koliko nudi. Vožnja sa njim čak i kod velikih brzina je opuštena, motor je nenormalno lak za manevriranje i ima izuzetno elastičnu mašinu i linearan odaziv na ručicu gasa. Nije to neka "ljuta mašina" ili da bi se plašio nekakvih iznenađenja ako u krivini u nagibu odvrneš ručicu gasa do kraja, ali je tako lepo povodljiv i tako lak za upravljanje, da sam sebe par puta uhvatio kako pravim budalaštine sa preterivanjem u smislu nagiba ili brzine ulaska u krivinu. Motor stvarno u svakom slučaju uliva poverenje, čak i malo previše za moj ukus....Ogibljenje po bespučima radi fantastično i vožnja sa njime po "gudurama" je pravi užitak. Položaj sedenja je jako nizak (bukvalno mi se čini da sedim u motoru) sa dosta pokrčenim nogama, ali je položaj tako dobro osmišljen , da i pri velikim kilometražama nema zamora ili bolova u nogama (što sam se iskreno najviše i plašio) 

E sada šta mi se ne sviđa iliti šta bi moglo biti bolje.....

- instrument tabla ....po jakom suncu ili ako si kao vozač u kategoriji 50+ godina ona mala digitalija če teško biti vidljiva, čak je teško videti pokazivače upaljenih žmigavaca.  Bilo bi dobro da su brojke malo veče za nas u cvetu mladosti...

- prednje LED svetlo.... za mene lično koji sam navikao na svetlo od GS-a (koji je stvarno fenomenalno) je oboreno svetlo malo slabo, dok su duga svetla izuzetna 

- prednja kočnica....opet za mene koji sam navikao na GS kočnice (na najmanji dodir kočnice "ujedaju" kao lude) mi se čini prednja kočnica malo prelenja..iskreno, koči ona jako dobro i adekvatno, samo što treba mnogo više sile na prednju ručicu da bi se dobio "GS efekat"

- mala težina motocikla.....to nije nedostatak, ali ta mala težina motocikla se itekako oseti kod bočnog vetra . U usporedbi sa mojim ostalim motorima, je Kove 500X najosetljiviji na bočni vetar (naravno i najlakši motor), što me je prilično iznenadilo.

Največi strah kojeg sam imao ( i na kojeg se još uvek privikavam) je da če mi tih 48konja biti premalo i da ču patiti zbog kontinuiranog "rada" na menjaču , međutim debelo sam pogrešio. Fali mi konjaža bez dileme, ali zato sam dobio motor gde mogu da razgledam okolo u vožnji. Još uvek ga odvrčem do kraja (jer mi fali konjaža naravno) a kinez to tiho trpi. 

Posle svih tih kilometara, maltretiranja po autoputevima i vukojebinama sa stilom vožnje ("ride it like you stole it") jedini feler je bio u jednoj olabavljenoj žbici na zadnjem točku. 

PS: čekam na 800X....mislim da je to prava "mera" za mene.....

 

 

2023-10-07 14.19.11.jpg

Promenio član bmw
  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
Pre 9 sati, Gile je napisao:

Svaka cast! Kako se pokazao na putu? Udobnost, putna brzina, vibracije, zastita od vetra, preticanje? Ima li dovoljno snage za malo agresiviniju voznju na asfaltu kada zatreba? Ja realno vozim 90% asfalta, uglavnom na dugim turama, volim da se malo zezam i po terenu ali nista preterano niti cesto. Tako da mi je taj aspekt motora jako bitan.

Za svoju visinu (187 ) sam sebi stavio više sedište. Na udobnost ergonomije ,zastite od vetra,ogibljenje,nemam nijedne primjedbe.

Racunaj da sam put od Italije nazad napravio za 8 sati. Na autoputu smo drzali brzinu oko 145km/sat. Vibracije su prisutne samo od 8000 okretaja pa na gore,pani tad nisu one sitne, ako znas sta mislim.

Ubrzanja do 130 su stvarno super. I kad na 130 dodas pun gas u 6 brzini, vrlo brzo se prikaze 160km/sat na armaturi.

Kod pretjecanja,moras znat,da to nije 1000ccm, zato moras da koristis mjenjac.

Ide ova masina u sestoj po gradu bez problema,trzanja,udaranja po lancu,i lagano ubrzavas samo sa gasom. Ako zelis ostriju voznju,brojac okretaja mora bit iznad 6000 okretaja.

Sto se tice krivina, tu je haman pa najbolji. Biras putanju kroz zavoj,kako ti pase, bez napora, prolasci su jako brzi,stabilan je.

Sto su krivine zatvorenije,bolji je.

Kad budes imao priliku,testiraj ga. Bices pozitivno iznenadjen, kao sto sam bio i sam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
Pre 8 sati, bmw je napisao:

Evo pošto sam malo "ugrabio" vremena..... do sada 6300 kilometara za 20 dana , ali parcijalno. Znači kupio sam ga u martu 2023 , odvozao 600km po Sloveniji i otišao autom u Njemačku na privremeni rad. U septembru sam se vratio nazad u Sloveniju,za nedelju dana odvozao još 400km , odradili prvi servis kod ovlaštenog servisera,  seo na motor i u jednom danu odvozao 900km nazad u Njemačku na posao koji je trajao sledečih pet dana. Onda sam iz Nemačke diagonalno do Češke (750km), pa preko Slovačke (850km) i Mađarske (700km) stigao u Srbiju. Sve te kilometre sam odvozao po autoputevima sa prosečnom brzinom 130-150km/h sa maksimalnom potrošnjom 4,7l/100km. U Srbiji sam naravno izbegavao autoputeve i vozio se lokalnim putevima normalnom brzinom i tu je pala potrošnja na 3,9l/100km. 

E sada šta je dobro odnosno čime me je taj motor oduševio (treba uzeti u obzir da je to trenutno najslabiji motor u mojoj floti izuzev skutera Kymco 200 i Tomos automatik-a) , jer sam navikao na GS-a. Motor nenormalno malo troši u odnosu koliko nudi. Vožnja sa njim čak i kod velikih brzina je opuštena, motor je nenormalno lak za manevriranje i ima izuzetno elastičnu mašinu i linearan odaziv na ručicu gasa. Nije to neka "ljuta mašina" ili da bi se plašio nekakvih iznenađenja ako u krivini u nagibu odvrneš ručicu gasa do kraja, ali je tako lepo povodljiv i tako lak za upravljanje, da sam sebe par puta uhvatio kako pravim budalaštine sa preterivanjem u smislu nagiba ili brzine ulaska u krivinu. Motor stvarno u svakom slučaju uliva poverenje, čak i malo previše za moj ukus....Ogibljenje po bespučima radi fantastično i vožnja sa njime po "gudurama" je pravi užitak. Položaj sedenja je jako nizak (bukvalno mi se čini da sedim u motoru) sa dosta pokrčenim nogama, ali je položaj tako dobro osmišljen , da i pri velikim kilometražama nema zamora ili bolova u nogama (što sam se iskreno najviše i plašio) 

E sada šta mi se ne sviđa iliti šta bi moglo biti bolje.....

- instrument tabla ....po jakom suncu ili ako si kao vozač u kategoriji 50+ godina ona mala digitalija če teško biti vidljiva, čak je teško videti pokazivače upaljenih žmigavaca.  Bilo bi dobro da su brojke malo veče za nas u cvetu mladosti...

- prednje LED svetlo.... za mene lično koji sam navikao na svetlo od GS-a (koji je stvarno fenomenalno) je oboreno svetlo malo slabo, dok su duga svetla izuzetna 

- prednja kočnica....opet za mene koji sam navikao na GS kočnice (na najmanji dodir kočnice "ujedaju" kao lude) mi se čini prednja kočnica malo prelenja..iskreno, koči ona jako dobro i adekvatno, samo što treba mnogo više sile na prednju ručicu da bi se dobio "GS efekat"

- mala težina motocikla.....to nije nedostatak, ali ta mala težina motocikla se itekako oseti kod bočnog vetra . U usporedbi sa mojim ostalim motorima, je Kove 500X najosetljiviji na bočni vetar (naravno i najlakši motor), što me je prilično iznenadilo.

Največi strah kojeg sam imao ( i na kojeg se još uvek privikavam) je da če mi tih 48konja biti premalo i da ču patiti zbog kontinuiranog "rada" na menjaču , međutim debelo sam pogrešio. Fali mi konjaža bez dileme, ali zato sam dobio motor gde mogu da razgledam okolo u vožnji. Još uvek ga odvrčem do kraja (jer mi fali konjaža naravno) a kinez to tiho trpi. 

Posle svih tih kilometara, maltretiranja po autoputevima i vukojebinama sa stilom vožnje ("ride it like you stole it") jedini feler je bio u jednoj olabavljenoj žbici na zadnjem točku. 

PS: čekam na 800X....mislim da je to prava "mera" za mene.....

 

 

2023-10-07 14.19.11.jpg

Znaci,u sveski želja za 2024, na popisu se nalazi 800x?😉

Evo..taman če se otoplit i testni motor če te čekat kod mene😅

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
Pre 10 sati, vidakn je napisao:

E ovo mi je interesantna mašina!
Baš me zanima cena!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

I mene zanima cena😁...ali ako usporedim sa onim cenama koje poznajem,mislim da ni mogao bit negde na nivou crf300l, odnosno na nekih 6500.eur...videcemo uskoro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Hvala svima na iscrpnim odgovorima. Definitivno sam se dobro zagrejao. Planiram da u ovoj godini jednog Kawasakija zamenim sa novim motorom, Morini mi je bio prvi pik, sad se dvoumim izmedju njega i Kove-a. Sacekacu da se pojavi i kod nas, nadam se da ce to biti uskoro. Boze zdravlja krajem aprila idemo na Siciliju desetak dana, taman kad se vratimo da gledam sta mi je dalje ciniti. Japancima kapa dole, ali su postali bezobrazno skupi. Dati 12-13k evra za nesto sto mozes da dobijes i za 7k je besmisleno. A na kraju dana je samo kilometraza i dobar provod bitan, makar bili napravljeni i Pony biciklom.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
5 hours ago, Touchthedream said:

Znaci,u sveski želja za 2024, na popisu se nalazi 800x?😉

Evo..taman če se otoplit i testni motor če te čekat kod mene😅

Dogovoreno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
2 hours ago, Gile said:

Hvala svima na iscrpnim odgovorima. Definitivno sam se dobro zagrejao. Planiram da u ovoj godini jednog Kawasakija zamenim sa novim motorom, Morini mi je bio prvi pik, sad se dvoumim izmedju njega i Kove-a. Sacekacu da se pojavi i kod nas, nadam se da ce to biti uskoro. Boze zdravlja krajem aprila idemo na Siciliju desetak dana, taman kad se vratimo da gledam sta mi je dalje ciniti. Japancima kapa dole, ali su postali bezobrazno skupi. Dati 12-13k evra za nesto sto mozes da dobijes i za 7k je besmisleno. A na kraju dana je samo kilometraza i dobar provod bitan, makar bili napravljeni i Pony biciklom.

Druže, ne postoje skupe stvari, več mi premalo zarađujemo. Dok se japanci prodavaju nisu skupi, jer imaju svoju klientelu. Kove je sa motorima dokazao da se može napraviti izuzetan motor za pristojne pare i definitivno je sa svojim modelima "game changer", tako da mislim da če se konkurencija debelo zamisliti kako dalje. Lično radije tu razliku u ceni "gurnem" kroz auspuh ili kroz želudac nego da plačam neku poznatu marku.  Lično mislim da bi trebao sačekati da dođje ta marka i kod vas pa probati motor i onda koji ti više odgovara (ili doči u Sloveniju pa ga probati...) , jer motor mora da ti pravi smešak na licu i uživanje u vožnji. Što sam stariji, to više razumem one koji voze prastare motore i u tome uživaju. Svakome svoje naravno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
I mene zanima cena...ali ako usporedim sa onim cenama koje poznajem,mislim da ni mogao bit negde na nivou crf300l, odnosno na nekih 6500.eur...videcemo uskoro
Opet sasvim ok cena u odnosu na brendiranu konkurenciju, husky, ktm, beta koji su svi preko 10000e

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 690 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 49 minuta, bmw je napisao:

Druže, ne postoje skupe stvari, več mi premalo zarađujemo. Dok se japanci prodavaju nisu skupi, jer imaju svoju klientelu. Kove je sa motorima dokazao da se može napraviti izuzetan motor za pristojne pare i definitivno je sa svojim modelima "game changer", tako da mislim da če se konkurencija debelo zamisliti kako dalje. Lično radije tu razliku u ceni "gurnem" kroz auspuh ili kroz želudac nego da plačam neku poznatu marku.  Lično mislim da bi trebao sačekati da dođje ta marka i kod vas pa probati motor i onda koji ti više odgovara (ili doči u Sloveniju pa ga probati...) , jer motor mora da ti pravi smešak na licu i uživanje u vožnji. Što sam stariji, to više razumem one koji voze prastare motore i u tome uživaju. Svakome svoje naravno.

Kad kazem skupo mislim to uslovno receno. Necu da placam pivo 500 dinara na Kopu ako je kod mene u kraju isto to pivo 150. Jbg. Prebacio sam 40 godina, malo postajem zakeralo. Cini mi se da smo poslednjih godina sve vise poceli da placamo brend a relano preplacujemo sam proizvod. Ne samo u moto industriji, u svemu. Sve je manje racionalnog razmisljanja i planiranja, samo gledas i daj, daj, daj... Globalizam i internet su nam svima je*ali mamu, i tek ce. Pre deset godina sam uzeo nov auto iz salona. Sada mi to ne pada na pamet. Necu da lomim ledja i finansiram nerealne proizvodjace. Vozim polovnjaka od par hiljada evra i osmeh na lice. A svoj posteno zaradjeni dinar trosim na pametnije stvari.

Udarih mnogo po filozofiji, skretoh sa teme totalno. Izvinjavam se. U svakom slucaju drago mi je da su se pojavili proizvodjaci koji nude dobar kvalitet po povoljnoj ceni. Mozda se sada i veliki igraci malo zamisle i povuku rucnu. Mada ce oni uvek imati svoje kupce.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
pre 9 minuta, Gile je napisao:

Kad kazem skupo mislim to uslovno receno. Necu da placam pivo 500 dinara na Kopu ako je kod mene u kraju isto to pivo 150. Jbg. Prebacio sam 40 godina, malo postajem zakeralo. Cini mi se da smo poslednjih godina sve vise poceli da placamo brend a relano preplacujemo sam proizvod. Ne samo u moto industriji, u svemu. Sve je manje racionalnog razmisljanja i planiranja, samo gledas i daj, daj, daj... Globalizam i internet su nam svima je*ali mamu, i tek ce. Pre deset godina sam uzeo nov auto iz salona. Sada mi to ne pada na pamet. Necu da lomim ledja i finansiram nerealne proizvodjace. Vozim polovnjaka od par hiljada evra i osmeh na lice. A svoj posteno zaradjeni dinar trosim na pametnije stvari.

Udarih mnogo po filozofiji, skretoh sa teme totalno. Izvinjavam se. U svakom slucaju drago mi je da su se pojavili proizvodjaci koji nude dobar kvalitet po povoljnoj ceni. Mozda se sada i veliki igraci malo zamisle i povuku rucnu. Mada ce oni uvek imati svoje kupce.

Ja mislim, da nisi skrenuo sa teme,nego si pogodio bistvo teme.

Mislis da nas dvoje s bmw-om razmisljamo drukcije? Odgovor smo obojica nasli u Kove motociklima, nasa je prednost ta,sto smo jih vidjeli uzivo i provozali.

Ko misli,da kove konkurira samo sa nizom cijenom,gadno se je prevario. Ja posle godinu dana koristenja slobodno mogu da kazem,da je kove ne samo stao rame uz rame konkurenciji,koja je tu vec godinama, nego ju je u nekim stvarima i presao.

Sve me to podseca nekako na 60 godine proslog stoljeca,kad su japanci poceli da dominiraju zapadnim trgom. Na pocetku nevjerica, smeh a na kraju realnost.

Samo se cini, da za ono sto su japanci trebali 10 godina, to ce se sad desiti za pola manje.

 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
Pre 5 sati, sasa ns 1 je napisao:

pošto vidim da u temi ima više reči o 500 a ne o 800 zanima me usporedba benelija 500 i kove 500.Benelija smo dosrta vižali pa se nekako odomaćio

Ima par dobrih usporednih testova na netu. Ne samo benelli vs Kove, nego i usporedba kove500/benelli trk 502/voge 500ds/ honda cb500x.

Benelli je veči motocikl, manje osjetliv za bočni vjetar. Mana mu je težina ( oko 40kg razlike na kove 500x) sto se negativno osjeti u krivinama i pogotovo na terenu.

Benelli je udoban, putni motocikl, samo fabricki ima ( vjerovatno zbog mase ) krace prenosne omjere, sto nije dobro na autoputevima. Inace dobro napravljen i prilicno izdrzljiv.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9

Pratim temu vec danima.
Prema ovde napisanom, Kinezi se prodaju u solidnim kolicinama.
Proslu sezonu, nekih 12-13k, vise desetina drzava, na prste jedne ruke mogu da nabrojim koliko sam ih sreo. Na oglasima ih nema. Gde su????
Po prirodi posla koji radim mogu da kazem da sam 20god. u kontaktu sa Kineskom industrijom, ono sto Kinez napise u specifikaciji i on sam ne veruje u to, posetio sam vise od 2/3 svetskih drzava, bio na svim kontinentima.
Njihovi proizvodi, a motori pogotovo, su jos uvek za trziste Indije, Brazila, Gvatemale, Egipta, JAR, ......
I oni svoje poslovanje baziraju na tome.
U Evropi ih kupi neko ko je "besan" pa ima par hiljada evra da proba jos neku igracku.
Jos uvek ce vecina pre da kupi dobrog polovnog Japanca iz Svajcarske, nego novog Kineza.
A za godinu-dve i cenovno ce, ako misli da zadrzi kvalitet, Kinez biti slican Japancu. A i sad u klasi su jefini max 20%, ali ako se uzme da u obzir da kupujes vencanicu (da li je neko od vas kupio polovnog Kineza i dao 3-4 hiljade evra) kojoj dalje prodaje verovatno nema, onda nema ni tih 20%.
Izvinjavam se ako se bilo ko prepoznao ili uvredio, nije mi to bila namera. Ovo je cisto moj stav a mozda i samo predrasuda.


Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
pre 51 minuta, kovac gm je napisao:

Pratim temu vec danima.
Prema ovde napisanom, Kinezi se prodaju u solidnim kolicinama.
Proslu sezonu, nekih 12-13k, vise desetina drzava, na prste jedne ruke mogu da nabrojim koliko sam ih sreo. Na oglasima ih nema. Gde su????
Po prirodi posla koji radim mogu da kazem da sam 20god. u kontaktu sa Kineskom industrijom, ono sto Kinez napise u specifikaciji i on sam ne veruje u to, posetio sam vise od 2/3 svetskih drzava, bio na svim kontinentima.
Njihovi proizvodi, a motori pogotovo, su jos uvek za trziste Indije, Brazila, Gvatemale, Egipta, JAR, ......
I oni svoje poslovanje baziraju na tome.
U Evropi ih kupi neko ko je "besan" pa ima par hiljada evra da proba jos neku igracku.
Jos uvek ce vecina pre da kupi dobrog polovnog Japanca iz Svajcarske, nego novog Kineza.
A za godinu-dve i cenovno ce, ako misli da zadrzi kvalitet, Kinez biti slican Japancu. A i sad u klasi su jefini max 20%, ali ako se uzme da u obzir da kupujes vencanicu (da li je neko od vas kupio polovnog Kineza i dao 3-4 hiljade evra) kojoj dalje prodaje verovatno nema, onda nema ni tih 20%.
Izvinjavam se ako se bilo ko prepoznao ili uvredio, nije mi to bila namera. Ovo je cisto moj stav a mozda i samo predrasuda.


Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Puno ljudi razmislja na taj nacin ko vi. I ja sam bio medju njima. Moja najveca pogreska je bila, sto sam Kove usporedjivao sa onim sto sam mislio da znam. 

Pa sam se gadno prevario.

 

Evo, na slovenskom forumu recimo, jos uvek ima ljudi,koji misle, da je to jedna izmed onih marki, koje dodju u kontejneru, jeftina roba slabe kvalitete,koja nikad nece imati nikakav renome nekog branda,bez ikakve podrske,servisa i rezervnih dijelova.

 

E, istina je tu potpuno suprotna.u vezi svega.

 

Ako si covjek ne uzme vremena i pogleda kako stvari stoje u realnosti, tesko da ce ikad progledat.

 

Kao sto sam napisao vec par puta: moto morini,voge,benelli,cf moto. Tesko se moze reci, da su losi proizvodi. I svake godine su sve bolji i bolji.

Ali Kove, se potpuno razlikuje i od njih. Tu su granice pomaknuli jos vise. Citava Filozofija jim je drugcija, a samim time i projektiranje motocikla.

 

Reko sam vec, tesko to objasnit, dok ne vidis i probas.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9

Partneri iz jedne Japanske firme (pakerice za papirnu industriju) su mi skoro bili u poseti. Raspremili su i poslozili kancelariju u kojoj smo imali visednevne sastanke pre nego smo se pozdravili i oni otisli. Sta tu vise ima da se prica.
Nijedna Kineska firma (u mojoj bransi) nije trazila osteceni deo da vratim da ustanove sta je bila greska, naravno novi salju bez reci. Ali na ovaj nacin se ne napreduje u kvalitetu, stagnira se.
Taj agregat, kakav god da je, dobar, los, najbolji na svetu, sa svim svojim vrlinama i manama pravice se isti narednih X godina.
To je njihova filozofija i ako se malo dublje pogleda, normalno je da je tako.
Kinezi ni najmanju zabicu ne uvoze, sve prave sami, i sve te ekstra brendove amortizera, kocnica, sve prave sami.
A pogledajte samo kako je na trzistu rangiran kineski celik, koji je osnov svega.
Opet, svaka roba ima svog kupca, ali subjektivno mislim da se za 1000-1500 evra vise moze dobiti mnogo na duze staze.



Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 348 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Možda malo off, ali mene takodje brine njihova postojanost.
Evo primer, pre 2 godine kupujem 2 komada Gree invertera, i ove godine zadovoljan idem da uzmem još jedan, kod mog prijatelja, koji radi preko 20 godina. Kaže mi - ne mogu da ti prodam isti model pošto je ova serija lakša 4-5kg od prethodnih, i ne znam šta ima unutra... Možda zvuči čudno, ja se nisam osudio da kupim to opet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9
Možda malo off, ali mene takodje brine njihova postojanost.
Evo primer, pre 2 godine kupujem 2 komada Gree invertera, i ove godine zadovoljan idem da uzmem još jedan, kod mog prijatelja, koji radi preko 20 godina. Kaže mi - ne mogu da ti prodam isti model pošto je ova serija lakša 4-5kg od prethodnih, i ne znam šta ima unutra... Možda zvuči čudno, ja se nisam osudio da kupim to opet.
Prosto, ako sad ti i ja treba da napravimo isti proizvod. Koliki moze da bude udeo jeftina radna snaga a ne nesto drugo, sto direktno utice na kvalitet, da ga ti napravis 20% jeftinije nego ja. A opet i jeftina radna snaga se odrazava na kvalitet gotovog proizvoda.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9
Prosto, ako sad ti i ja treba da napravimo isti proizvod. Koliki moze da bude udeo jeftina radna snaga a ne nesto drugo, sto direktno utice na kvalitet, da ga ti napravis 20% jeftinije nego ja. A opet i jeftina radna snaga se odrazava na kvalitet gotovog proizvoda.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Slazem se da se donekle placa i brend, ima toga. Ali i rakiju kada kupujes ti pitas koliko je stara i koliko generacija se bavi ptoizvodnjom. A realno svaka opija. Samo je ponekad u glavobolji razlika.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1535 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Obrni okreni - samo neka cepaju kinezi. Što veća konkurencija - bolje je za nas. A svako će naravno da razmisli za sebe i kupi ono što smatra da je najbolje za njega u datim okolnostima.

Ja sam recimo blagi skeptik, ali i tek kako zainteresovan za model iz naslova teme, ili čak za 450 Rally. Pratiću kako se situacija odvija kod nas, ali tek kada budem video motor uživo (i kada ga budem probao, nadam se) moći ću da dam neki sud. Takođe veliku ulogu igra to ko će biti distributer kod nas i kakva će biti dostupnost delova.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9
Puno ljudi razmislja na taj nacin ko vi. I ja sam bio medju njima. Moja najveca pogreska je bila, sto sam Kove usporedjivao sa onim sto sam mislio da znam. 
Pa sam se gadno prevario.
 
Evo, na slovenskom forumu recimo, jos uvek ima ljudi,koji misle, da je to jedna izmed onih marki, koje dodju u kontejneru, jeftina roba slabe kvalitete,koja nikad nece imati nikakav renome nekog branda,bez ikakve podrske,servisa i rezervnih dijelova.
 
E, istina je tu potpuno suprotna.u vezi svega.
 
Ako si covjek ne uzme vremena i pogleda kako stvari stoje u realnosti, tesko da ce ikad progledat.
 
Kao sto sam napisao vec par puta: moto morini,voge,benelli,cf moto. Tesko se moze reci, da su losi proizvodi. I svake godine su sve bolji i bolji.
Ali Kove, se potpuno razlikuje i od njih. Tu su granice pomaknuli jos vise. Citava Filozofija jim je drugcija, a samim time i projektiranje motocikla.
 
Reko sam vec, tesko to objasnit, dok ne vidis i probas.
 
Ako na motor gledamo kao na sredstvo koje treba da nas preveze od tacke A do tacke B onda sve ovo ima smisla. Pouzdan, malo trosi, cena korektna, ....... Licno za mene je motor mnogo vise od toga. Zato nekad ima smisla platiti i brend koliko god to zvucalo da je bahacenje i bacanje para.
Kymco-a smo dizali u zvezde, nesto ih ne vidim sad, nije to bilo tako davno.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kineska roba se kupuje nova, ili polovna vrlo jeftino.

Ukoliko neko ne prelazi brdo kilometara, kineska vencanica moze dobro da mu sluzi.

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1598 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Koliko se Japanaca uopste i proizvodi u Japanu.

Kupiti Japanca proizvedenog na Tajlandu  ili Tajvanu i platiti brend ili Kineza iz Kine?

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
Pre 2 sati, kovac gm je napisao:

Ako na motor gledamo kao na sredstvo koje treba da nas preveze od tacke A do tacke B onda sve ovo ima smisla. Pouzdan, malo trosi, cena korektna, ....... Licno za mene je motor mnogo vise od toga. Zato nekad ima smisla platiti i brend koliko god to zvucalo da je bahacenje i bacanje para.
Kymco-a smo dizali u zvezde, nesto ih ne vidim sad, nije to bilo tako davno.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

Od A do B? Bolje je izmedju ubaciti komplet abecedu. Motor je puno vise od toga da. Nacin,na koji motor komunicira sa vozacem,ponasanje na granicami, samopouzdanje koji ti daje, osjecaj slobode i zadovoljstva. Mislis da mora biti Japanac ili Evropejac, da bi to dobio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Kranj,Slovenija
  • Motocikl: KOVE
Pre 1 sat, slave74 je napisao:

Kineska roba se kupuje nova, ili polovna vrlo jeftino.

Ukoliko neko ne prelazi brdo kilometara, kineska vencanica moze dobro da mu sluzi.

 

 

Kineska roba za domaci trg, koju svi mi u Europi dobro poznajemo, se uistinu kupuje nova da. Problem su preprodavaci ovdje.

Kineska roba za izvoz, od 2013 godine dalje, e to je sasvim druga priča. Treba malo pogledat, kad je Kina ušla u wto i  zašto sam spomenuo 2013. Mislim da skoro pa nema ravne robe trenutačno kineskoj top kvaliteti, čelici su izuzetni,elektronika pouzdana. 

Vidječete sami, ako budete željeli, da svet nije crno- beli.

 

Pratite Dakar za 3 dana! Biče 6 komada Kove l,koji če se boriti sa Ktm,Hondom i ostalima.

 

Puno sreče, i užitka na motorima u 2024 vam želim.

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja