Jump to content

Moto Zajednica

DMD2 - The Motorcycle Dashboard for Android

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

Ćao ekipa,

Skoro naleteo na interesantan setup na kanalu Nomad Sweden pa rekoh da podelim sa vama.

 

DMD2 - https://www.drivemodedashboard.com/

 

Link za android aplikaciju - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thorkracing.dmd2launcher

Aplikacija je besplatna ali ima stvari koje se mogu dokupiti u aplikaciji. (Nisu neophodne za normalno korišćenje aplikacije)

 

Pored offline mape, pruža i kompletan board computer sa podacima prosečne brzine, maksimalne brzine, trip distance, itd.

Postoji mogućnost povezivanja OBD-a i čitanja podataka.

 

Meni se lično svidelo što postoji mogućnost učitavanja rally book-ova.
Preko ove aplikacije sam pravio svoje rally book-ove - https://www.rallynavigator.com/ 

Nije nešto user friendly ali pruža osećaj vožnje nekog ozbiljnog relija.

 

Ima po netu gomila snimaka kako su radili setup i na starije i na novije motore i šta su sve dobili korišćenjem ove aplikacije.

 

Eto, pa ako se nekom svidi, neka proba i javi utiske :)

 

Pozdrav

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Bukvalno je i meni juče izletelo, i hajde de za mape ali mi se najviše svideo ovaj hardver. Sve je tu na ruci i može da se kontroliše bez pomeranja pogleda sa puta i ruke sa kormana.

Definitivno naručujem.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Sada gledao cene, ovaj ADV je oko 180€ da se naruči za SRB, ali recimo za DE je oko 220€... jer uračunaju odma carinu i pdv.

A ako sam ja izračunao dobro, sa carinom i pdvom kod nas ima da izađe oko 250.

 

Da li neko zna da li je i dalje kako ti se zalomi pa nemaš pojma koliko ćeš da platiš (kako će da procene vrednost) ili je sada nekako drugačije?

Dugo nisam naručivao za ovde, sve šaljem u DE.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Evo jedne dosta jeftinije alternative za isto, a koju ja koristim na husqvarni 701:

 

kao podloga za snimanje/praćenje trekova app koju već inače koristite (ja koristim oruxmaps, sa offline topo i offline garmin kartama, sjajan je). Iznad toga torque pro app, sa overlay pluginom. Uz jeftinu bt obd2 dijagnostiku koju sam vezao za stalno na motor (kupi se zgodni konvertor kablic, u mom slučaju eur5->obd2) i neki stari android tel koji leži okolo (ne mora jak, ja koristim neki prastari oneplus 3t), dobije se gpx app za navigaciju u osnovi, sa real time widgetima sa podacima preko nje (ja koristim ono što nemam na dashu motora, a treba mi: rpm, coolant temp, air intake temp i još par zezalica). 

 

Sve izgleda jako dobro, cena kikiriki. Moze i da se proširi sa CARPE kontrolerom, da se ne dižu ruke sa kormana, ali ja se nisam bavio time, jer mi nije bitno. Downside je što nije baš jednostavno sve to namestiti da radi. No, nije ni rocket science. 

 

Kad se namesti kako treba, setap je IZUZETNO robustan. Ja koristim za enduro motor, koji asfalt retko i malo vidi i sve radi sjajno. A ne štedi se. 

 

Probaj @Skittles

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

@severian
Imaš li nekih slika, snimaka?
Interesuje me kako sve to izgleda :)

To budženje mi je baš interesantno, naročito kad neko napravi odlično rešenje.

Videh da je neko pokazivao i mogućnosti car play-a, android car-a :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Kad se vratim u Srbiju snimicu. Zaista dobro izgleda i vrlo je funkcionalno i robusno rešenje. Čak mi se i taj mali oneplus pokazao vrlo dobro. Kao i mini odb2 od 1500rsd :). Mini da bi stao ispod sedišta, jer na enduro motoru prostor je ograničen. 

 

Sve je idejno počelo kada sam posle skoro 15god aktivnog korišćenja raznih modela garmina finalno izgubio trpilo i  za njih i za njihove prodavce. I onda sintetisao rešenje koje mi je ustvari trebalo. Sve na jednom ekranu, real time podaci i topo navigacija. 

 

Na beti fontele napajam iz power banka, dok 701 ima odličnu usb utičnicu, a Ikea prodaje odlične fleksibilne kablove koje ne unište vibracije tako brzo (guraju preko sezonu vrlo frekventnog endura). 

 

Nosač je RAM xgrip. Mora original, na nosaču nema kompromisa, bar se meni tako pokazalo, budući da ovo rešenje teram i na hard enduro motoru (Beti). Za mekše uslove vrv može i kopija sa KP/Alija.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova
On 7.2.2023. at 18:25, severian je napisao:

Kad se vratim u Srbiju snimicu. 

Evo, da ispunim obećanje, kako izgleda moj setup:

 

image.thumb.jpeg.ad2bccf6dd555310296056463b00014f.jpeg

 

Na crnoj podlozi su overlay widget-i, koje podacima u realnom vremenu hrani app Torque Pro. U osnovi je vaša željena app za navigaciju/praćenje trekova (nije bitno koja, setap radi za sve i ne zavisi od vaše izabrane app).

 

U principu može da se pokaže bukvalno bilo koji podatak, koji u digitalnom obliku poseduje ECU motora, a ja sebi prikazujem: napon punjenja akumulatora, temperaturu rashladne tečnosti (kvbadratni widget-i) i rpm (okrugli widget, jer verovali ili ne moja husqvarna 701 ima vrlo rudimentaran prikaz istih, što je još i dobro jer pre my2022 nema nikakav!!).

 

Kao što vidite, nema žičane veze sa obd2 donglom, koji stoji ušuškan ispod guzice (sedišta:))). Sve zajedno radi na običnom jeftinom telefonu. Unapređenje bi bilo da je telefon vodootporan, ja kad je kiša stvar rešavam nepropusnom futrolicom za dokumenta. Da je fonTele vodootporan i to bi bilo nepotrebno, a ima ih jeftinih sada.

 

Setap je vrlo robustan, u smislu upotrebe (zaslužan dobar nosač). Vidljivost po suncu odlična (obična Android adaptacija osvetljenosti ekrana radi posao). Iskreno, očekivao sam da menjam jedan telefon po sezoni i to mi je ok (u odnosu na razne Garmine), ali zaista nema potrebe. Radi i bukvalno me nikada nije izdao.

 

Osim nosača, da ponovim, važan je i vrlo kvalitetan i fleksibilan usb-c kabl. Svaki običan vibracije reše za 3-4 teže enduro vožnje.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da li je obd 2 pod naponom stalno ili samo kad je na kontaktu ? Ja sam jednom ostavio prikljucen obd na auto, za nesto vise od dana mi je potrosio akumulator. 

Gde nadjes te fleksibilne kablove za usb, znam da postoje ali se ne secam kad sam video negde da prodaju takav ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

Lepo izgleda. 
 

Porucio sam obd, pa cu da vidim sta cu i kako cu :)
U potrazi sam za dobrim nosacem, nasao sam nekoliko kandidata, malo aliexpress, malo uradi sam :) 

Kad bude nesto, pohvalicu se :)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Ovaj DMD sam upravo pronasao, pronasam mapu za Maroko gdje planiram putovati. 

Mislio sam da se oslonim na google mape ali sad ni u ludilu vise. 

Odlicna stvar. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: Brdovit Balkan
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750

Kako vidim DMD2 se oslanja na OSM mape, sa kojima nema baš dobro iskustvo i to na asfaltu u Crnoj Gori i takođe "turn by turn navigation" još ne radi, tako da ne može da bude ozbiljna zamena nekog GPS uređaja? Možda grešim?
Kako bilo, planiram da podržim ovaj projekat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tako je, ima mnogo boljih programa koji koriste OSM mape, moj favorit je OsmAnd. Jedino sto DMD ima vredno je citanje rallye book-a, kome to treba, za sve ostalo postoji bolja alternativa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 1/31/2023 at 7:52 PM, nikodin said:

Ćao ekipa,

Skoro naleteo na interesantan setup na kanalu Nomad Sweden pa rekoh da podelim sa vama.

 

DMD2 - https://www.drivemodedashboard.com/

 

Link za android aplikaciju - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thorkracing.dmd2launcher

Aplikacija je besplatna ali ima stvari koje se mogu dokupiti u aplikaciji. (Nisu neophodne za normalno korišćenje aplikacije)

 

Pored offline mape, pruža i kompletan board computer sa podacima prosečne brzine, maksimalne brzine, trip distance, itd.

Postoji mogućnost povezivanja OBD-a i čitanja podataka.

 

Meni se lično svidelo što postoji mogućnost učitavanja rally book-ova.
Preko ove aplikacije sam pravio svoje rally book-ove - https://www.rallynavigator.com/ 

Nije nešto user friendly ali pruža osećaj vožnje nekog ozbiljnog relija.

 

Ima po netu gomila snimaka kako su radili setup i na starije i na novije motore i šta su sve dobili korišćenjem ove aplikacije.

 

Eto, pa ako se nekom svidi, neka proba i javi utiske :)

 

Pozdrav

 

 

Da, odlična je app DMD2 naročito kad se upari sa Carpe ADV kontrolerom.  :)

 

Takođe sam instalirao DMD relativno skoro na Samsungu Active Tab za potrebe Hellasa i do sada za par korišćenja vidim da će trajno da ostane u upotrebi.  

 

Rally Navigator je malo komplikovan dok se ne uđe u fazon, posle toga je dosta lakše. Jedino je zajeb što nema auto mogućnost da na osnovu treka dodeli osnovna skretanja i time olakša bar malo...nažalost sve mora ručno (bar ja nisam ukapirao da ima auto configurator za trek) i za jedan RB od cca 100km potrebno je cca 4h kliktanja....jbga...

 

Ovo je Rally holder verzija 1.0 bilo je samo za probu, a sada je već na motoru verzija 3.0  :)

 

IMG-2673.jpg

IMG-2666.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

Da, book-ove je teže napraviti, ne u smislu da je teško nego traži dosta vremena da se napravi pa zamara.
Čekam da mi stigne OBD, pa da isprobam skoro sve funkcionalsti koje daje aplikacija pa da onda odlučim da li će biti nameštano na motor.

 

Dodao bih samo da taj carpe kontroler košta 230e, na njihovom sajtu.
Palo mi je na pamet da isprobam sa nekim blutut kontrolerom za telefon da vidim da li će raditi.

Promenio član nikodin
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
3 hours ago, nikodin said:

Dodao bih samo da taj carpe kontroler košta 230e, na njihovom sajtu.
Palo mi je na pamet da isprobam sa nekim blutut kontrolerom za telefon da vidim da li će raditi.

Mene je na kraju izašao oko 280 eur ako se dobro sećam do SRB.

 

Nije jeftino ali je odlično (verovatno i najbolje) rešenje za ono što je meni potrebno.

 

Javi kakvi su ti utisci sa tim što ćeš pokušati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1585 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
On 2/7/2023 at 6:25 PM, severian said:

Nosač je RAM xgrip. Mora original, na nosaču nema kompromisa, bar se meni tako pokazalo, budući da ovo rešenje teram i na hard enduro motoru (Beti).

Gde si uzeo RAM x-grip i koliko si ga platio ? Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

@baltrekk @severian


Da li si imao problem sa "OBD2 can not connect to the ECU"?

Izabrao sam da ide sve preko Bluetooth-a, isprobavao sam sve moguće opcije ali nikako da se poveže i da počnem da dobijam bilo kakve informacije.
Torque Pro sam kupio na android play store. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1771 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Možda taj OBD ne podržava protokol na kojem radi Strom.. Probaj da na YT ili Google nadjes čime su ljudi radili dijagnostiku na Stromu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja