Jump to content

Moto Zajednica

DMD2 - The Motorcycle Dashboard for Android

Recommended Posts

  • Integrisan, 8145 postova

Ja stvarno nisam imao problem tog tipa. Generalno koristim onaj fensi LX+, koji sam uzeo još zbog Motoscan-a na GS-u, sa njim radim i ostale motore i auto i kombi i prosto... UVEK radi.

 

E, onda sam za 701 uzeo neki jeftini obd2 sa KP (da ne ugrožavam taj skuplji i super korisni), u fazonu APP i bogami prošlo. Za ovo ranije opisano prosto radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1736 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 48 minuta, nikodin je napisao:

Pretpostavio sam da je tako nešto.

Ne pada mi teško da nađem koji odgovara koliko mi teško pada da čekam da stigne.

Proveri na pinu 7 na OBD2 da li ide do nekog od pinova koji se bodu u motor. Pin 7 je K linija, ona se najčešće koristi za ove stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
16 hours ago, nikodin said:

@baltrekk @severian


Da li si imao problem sa "OBD2 can not connect to the ECU"?

Izabrao sam da ide sve preko Bluetooth-a, isprobavao sam sve moguće opcije ali nikako da se poveže i da počnem da dobijam bilo kakve informacije.
Torque Pro sam kupio na android play store. 

 

 

Ja još nisam povezao OBD na DMD.

 

To je sledeći korak.

 

Prioritet je bio roadbook opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova
On 13. 3. 2023. at 9:40, baltrekk je napisao:

, odlična je app DMD2 naročito kad se upari sa Carpe ADV kontrolerom.

Koji od ona dva kontrolera si uzeo? Ok radi bt veza sa Samsungom? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 3/31/2023 at 7:39 PM, severian said:

Koji od ona dva kontrolera si uzeo? Ok radi bt veza sa Samsungom? 

 

Capre Adventure - da sve lepo radi

 

Ovaj - 

WWW.THORKRACING.COM

The CARPE Adventure Control is a bluetooth controller for your motorcycle handlebar that allows you to control over 30 navigation apps.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Malo se igram sa DDM2, u smislu testiranja praćenja trekova (ima dve opcije koje su mnogo dobre i bolje nego na mom OruxMaps, iako ima i mana). I tu imam i pitanje: u čemu je trik sa ovim Map plugin-om, u smislu da autor sw kaže po menijima kako besplatna verzija (dakle bez plaćenog map plugin) ima limit od 1h rada, ali meni i posle 1h npr snimanja treka ili praćenja ranijeg treka (ili i snimanja i praćenja), sve i dalje radi? Jedino izbacuje poruku povremeno, malo da nervira, ali generalno sve radi.

 

Da li je moguće da je tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
20 hours ago, severian said:

Malo se igram sa DDM2, u smislu testiranja praćenja trekova (ima dve opcije koje su mnogo dobre i bolje nego na mom OruxMaps, iako ima i mana). I tu imam i pitanje: u čemu je trik sa ovim Map plugin-om, u smislu da autor sw kaže po menijima kako besplatna verzija (dakle bez plaćenog map plugin) ima limit od 1h rada, ali meni i posle 1h npr snimanja treka ili praćenja ranijeg treka (ili i snimanja i praćenja), sve i dalje radi? Jedino izbacuje poruku povremeno, malo da nervira, ali generalno sve radi.

 

Da li je moguće da je tako?

Ja sam se predplatio na godinu dana što se tiče DMD mapa ali još uvek se nisam time u detaljima zanimao.

 

Vidim takođe da ima foru da sa TET app skineš trekove i da ih pratiš (naravno, možeš da pratiš bilo koji trek), ali nisam imao vremena da se detaljnije pozabavim.

 

Generalni utisak mi je da mi je lakše i lepše deluje Osmand od DMD Mapa ali možda je stvar navike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Moj utisak je da za praćenje jednog konkretnog treka dmd2 mape vrlo dobro rade. Samo što ja retko tako vozim, jer pripremim sebi gomilu alternativa, pa na terenu biram gde me put odvede... Za to ovaj koncept u dmd nije baš najbolji. 

 

Ali, kao alternativa, uz Oruxmaos je ok. Pogotovo što isto lepo kombinuje podatke sa obd2 preko mape. Meni je to baš bitno. 

 

Jedino mi nije jasno zašto ne ograničava na tih 1h kad nisam platio map plugin, već sve radi i dalje. Nije da se bunim, samo mi nije jasno... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Carpe kontroler je "must have" ko koristi telefon kao navigacioni uredjaj. Ja ne mogu da zamislim vožnju bez njega. Nema više pipkanja ekrana za pregled mape, posebno kad si na nekoj raskrsnici i slično. Nije ni malo povoljno, ali nema alternativu. 

DMD2 mape sam koristio jedno vreme za GPX, svidjao mi se izgled i 2.5D prikaz, ali sam u poslednje vreme često na asfaltu i potrebna mi je dobra POI baza pa mi to završava OSMAND. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000
JAXEADV.COM

The rugged BarButtons remote control fits most motorcycles and can be operated with gloves. Pan, zoom & center your map easily in most navigation apps!

Pogledajte ovo rešenje za upravljanje  android gps-om.Ima  besplatnog modusa za entuzijaste ili gotovog rešenja za 50 do 150 evra.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Na prvi pogled deluje zanimljivo, možda isprobam, uz malo truda da sastavim. Glavnu manu vidim u veličini (gde staviti, na ionako prepunom kormanu). Tu ga carpe kontroler ova adv verzija šije...

 

Inače, reverzna psihologija tvoraca dmd2 oko plaćanja maps plugina u mom slučaju im je uspela. Nije mi bilo jasno zašto radi kad nisam platio, pa sam platio da vidim da li radi drugačije :D

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Evo ga moj setup:
- Tablet: Samsung Active 2, 

- Nosac: Ram mount za active 2 i 3,

- Drzac: Touratech rotator 360
- Nosac vizira: isto Touratech(koji je los),
image.thumb.png.cf6b7e5bfae8f75cceb7ae382134430d.png
image.thumb.png.fe4e3bb91df1b9b07caca887987173f3.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
1 hour ago, kokot said:

Evo ga moj setup:
- Tablet: Samsung Active 2, 

- Nosac: Ram mount za active 2 i 3,

- Drzac: Touratech rotator 360
- Nosac vizira: isto Touratech(koji je los),
image.thumb.png.cf6b7e5bfae8f75cceb7ae382134430d.png
image.thumb.png.fe4e3bb91df1b9b07caca887987173f3.png

Jedno pitanje za tebe - jel ti radi punjenje RAM mount-a na Samsungu Active tab 2?

 

Ja sam uzeo Tab2 kao backup ali ne puni preko RAM mount....

 

Ne znam koja je fora....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Inače, ova moja varijanta koju sam smislio je uspešno preživela ceo Hellas i pored otežanih uslova i više padova sa motora....  :)

 

Od svih problema, najzajebanije mi je bilo kada je DMD aplikacija pucala....nisam utvrdio razlog ali se dešavalo povremeno da se jednostavno roadbook sam prebaci na home DMD screen.

 

Što se punjenja tiče, neophodno je da se ima USB od 3A da bi tablet stabilno mogao da se puni i da radi kako treba.

 

Sve ove varijante od 2,5A su samo privremene i ne mogu napuniti kako je potrebno.

IMG_5085.jpeg

IMG_5086.jpeg

IMG_5087.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

E moram da primijetim, jesi ga isprljao muski. 

Vidi, ja nijesam uzeo taj mount sto ima punjac na sebi, na 5 dana pred Maroko sam krenuo da skupljam tu opremu i sve sto treba za setup, jedva nadjem ovaj jedan najobicniji mount u Italiji koji narucim da stigne kod kolege da preuzmem. Tako da nijesam mogao birati mnogo.

 

Inace i ja imam na tab 2 neki problem ne samo dmd(koji se i meni gasio) nego sve aplikacije iskacu kad se tablet zatrese, u stvari na nekakve vibracije zna sve da zatvori, spicis rupu jace i on izadje na homescreen.

 

Ja sam imao problem sa ovim da se pregrijava tablet kroz maroko i onda nista ne funkcionise, i to je jedini problem doduse napolju je bilo 45 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Mislim da tab2 nije dovoljno jak da tera ove nove playstore ver dmd2. Moguće da je do toga... 

 

Inače, kad čovek sve sabere, ko se odluči da dmd2 bude osnovni setap, vrv njihov tablet nije preskupa varijanta. Kažem kad se sve sabere na kraju... Sama app dosta se razlikuje na njihovom tabletu (nije playstore ver), mislim na Carpe iter... Dosta naprednije u detaljima. 

 

Možda se nekad i otvorim. Mada setim se onda koliko sam garmina polomio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja