Jump to content

Moto Zajednica

Sym symphony ST 125 2022

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Има ли неко искуства са овим скутером?

На шта обратити пажњу, шта би требало бити боље, мане, предности....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Valjda se prvo pita pa se posle kupuje, a ne obrnuto...naopaki čoveče : )

Obratiti pažnju na vlasnike, skuter kao skuter nije loš. Ima izgled poput 'talijanca, a kvalitet poput japanca...

Od mana bih naveo boju koju si izabrao, od dve ponudjene uspeo si da izabereš belu,  srećom sediste malo popravlja stvari.

Prednosti su što će gospodža uživati na Simčetu, tvoje je da točiš, registruješ i pereš.

E da, neka joj je sa srećom, vidi se da Sunce isijava iz nje od sreće  : )

 

IMG-79ffa36accaa2c48ce585cfe9b548cab-V.j

 

20230124-150048.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

:lol: :lol:

 

Тако то иде код нас што смо наопако рођени;)

 

Па зар мислиш да сам се ту нешто питао?

Како је уклопила одевну комбинацију нисам смео ни да помислим да дам предлог за другу боју, ипак ми је живот мио.

Хвала у госпођино име!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Купио нов 2011 возио 9 год . Гуме CST кинеске пластичне на топлом ок ,  киша  и хладно време  ужас ако не пазиш сигурно падаш . Прелазе преко 100 000 км без проблема . Чеп за испуштање уља мекан не стезати ко луд и навој свећице неприступачан и исто лагано стезање . Ћопава има изузетно јаку опругу и мало неко у пролазу да се очеше ко пешаци један о другог скутер пада јел се ћопа у делићу секунде враћа у затворен положај .Савет само централни штендер а ћопа никако . Потрошња око 3.5 лит.  Ја сам радио само редован сервис и оригинал Мицубоши каиш и оригинал ролнице и  свећице никакве рекламације и кварове за 9 год нисам имао скутер за сваку похвалу. И горњи  кофер 30 до 33 лит каппа или шад итд. Само да напоменем да сам га дуго разрађивао и  после тога нон стоп гас до краја није трошио ни грам уља никад   уље мотул полусинтетика 5100 . Акумулатор и даље прва уградња код новог власника а тајна је да га ни никад нисам скидао ни зими него на сваких  5 до 7 дана упалиш да одради 10   15 мин и то је то.

Promenio član ddimic
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ima ga moj komša...nije taj model ali u pitanju je 4T Sym od 125ccm 

Kupio ga novog,a sad na satu ima oko 70-ak hiljada.

Ono što je taj skuter preživeo sa Ljubom....Cement,prekrupa,kuća,posao,koncentrat,gajbica vazdan,lov,ribolov...Jedan potpuno drugačiji odnos prema dvotočkašu.

Nego,omatorilo se,pa je prošle godine kupio punta da ima prevoz kad zaladi.

Kune se u njega-nije na prodaju iako izgleda da je spreman za totalnu restauraciju.

 

Promenio član Cvijanović
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova
Pre 1 sat, ddimic je napisao:

Прелазе преко 100 000 км без проблема

idealno2 za neku dostavu.Meni se moje tek malo izderfomisale na gaznoj površini posle 12 godna i 14 hiljada km

kolko si ti prešo sa motorom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Sa srecom:takoje:pravi izbor o kvalitetu nema sta pricati Sym nezaostaje za mnogo zvucnijim brendovima cak sta vise u mnogome I bolji!Sa Srecom Puno km

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
pre 33 minuta, nesa841 je napisao:

Sa srecom:takoje:pravi izbor o kvalitetu nema sta pricati Sym nezaostaje za mnogo zvucnijim brendovima cak sta vise u mnogome I bolji!Sa Srecom Puno km

 

Хвала!

 

Свакако ћу описати своје утиске кад се направе први километри. Скутер још није преузет па не могу рећи нешто више о њему. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Србија
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

О самом скутеру ћу изнети своје импресије кад се стекне још неки километар на путу.

За сад се то може описати једном речју: ,,ПРЕЗАДОВОЉАН''.

 

Урађен је први сервис који је прописан на 300км, е сад баш ту се стварају нека питања.

У овлашћеном сервису је усуто уље IPONE R4000RS 10w30, то уље је полусинтетика са SM/MA2 сертификатом.

 

У упутству пише да треба користити 10w-30 SJ/MA или боље, а кao препоручено стоји  10w-50 SM (није наведен ЈАСО).

 

Уља са сертификатом MA се корите за склопове без мокрог квачила, а са MA2 за склопове са мокрим квачилом. Бар сам лично дошао до овог закључка читајући чланке на форуму и на интернету. Овај скутер (бар колико знам) је без мокрог квачила, нека ме неко исправи ако грешим.

 

Питања су следећа:

1. Да ли агрегату без мокрог квачила штети уље које је намењено за склоп са мокрим?

2. Да ли је довољно добро уље градације 10w-30 обзиром да је ово ваздушно хлађени агрегат, а тек се очекују високе температуре?

3. Да ли је за овај агрегат боље полусинтетичко или синтетичко уље?

 

 

Јасно ми је да је тема о уљу сажвакана много пута али мислим да су ово конкретна питања везана за овај модел скутера.

Promenio član Наш
Словне грешке

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

MA i MA2 su oba za motore sa kvačilom u ulju (wet clutch), samo je MA2 noviji standard. MB je za skutere, tj za motore kod kojih kvačilo nije u ulju. Može MA u skuter, ali MB ne bi smelo u "mokro" kvačilo, jer ima aditive protiv trenja, pa će kvačilo proklizati. Što se gradacije tiče, ne bih ti mogao reći konkretno za taj model, ali pretpostavljam da servis ne bi sipao neodgovarajuće.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam stručnjak, ali evo nešto što znam ili zaključujem kao običan korisnik.

- Može MA2, ne smeta. OK je noviji standard u stariji sklop, ne valja obrnuto

- Fabrika to preporučila 10w-30, teraj tako

- Sintetičko je uvek bolje i dugotrajnije, ali s obzirom da se ulje na tom skuteru menja na svakih 3.000 km, nema ni veze, neće dugo da se vrti.

Ono što je ekstremno bitno, je da se redovno menja i proverava nivo. Mali je kapacitet ulja, samo 7dl je u zameni, ako zafali nivo i pritisak mogu da stradaju prvo namotaji, pa svašta nešto ostalo.

Dakle, proveravaj redovno, dopunjavaj po potrebi i ne brigaj.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova
On 16. 3. 2023. at 12:32, Наш je napisao:

У упутству пише да треба користити 10w-30 SJ/MA или боље, а кao препоручено стоји  10w-50 SM (није наведен ЈАСО).

MA standard je sveobuhvatni standard u kojem su i MA1 i MA2 tojesst karakteristike  od oba zajedno a ne usko odeđeno kao u 1 i 2.

Ako fabrika preporučuje 10-30 što sad ima kod dosta skutera nije mi jasno kako du dogurali do 10-50 jer je to prevelika razlika pa i ako se vozi u sahari ili severnoj Norverškoj.

To što ne piše ma za 10-50 standard je dokaz da ni ne treba i da možeš da koristiš  neko od auto ulja koja su dovoljno kvalitetna da pokriju tvoj interval zamene ,snagu i kubikažu.

Ja bi tu sipo neku običnu 10-40 polusintetiku za kola ,proizvođač nebitan,nije neka ušteda u odnosu na skuter ulja ali svejedno.

Promenio član sasa ns 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 16. 3. 2023. at 12:32, Наш je napisao:

Јасно ми је да је тема о уљу сажвакана много пута али мислим да су ово конкретна питања везана за овај модел скутера.

Sipaj 10w40 i uzivaj, ako ti servis pada u zizi leta suni 10w50 i mirna backa.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da je kolega više pitao u smislu da li je OK to što stavljaju u servisu, a ne šta da sipa. Verovatno će zbog garancije morati i dalje kod njih. Znaju oni šta rade, tako da bez brige.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mmmda i u Hondi sipaju 10w30 pa moj NC gotovo da nije video tu gradaciju tako da.....

A i po specifikaciji ide 10w40 tako da ne znam sta će 30-ca da traži u agregat, pogotovo leti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2464 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

 ..pratim onog Rumuna iz Bukurešta na YouTube koji je sa 200cc verzijom (zapravo je manje) prošle godine prošao 11 zemalja!

Iz Rumunije za Azerbejdžan pa nazad, i onda u novembru rešio da ode na sajam motora u Milano :D

A da, u povratku kući iz Azerbejdžana, u Turskoj rešio da odradi IronButt do kuće (1680km u 24h). Treba li šta pričati o kvalitetu?! Inače, čovek radi u SYM salonu tamo, i mislim da ne mogu bolju reklamu od toga da imaju.

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3103 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam imao Pežo Tweet, odnosno SYM Symhony 50 ispod nalepnice. Kad sam ga kupio, pojma nisam imao šta je SYM. Stvarno dobro motorče, odličan kvalitet, a pristojna cena. Kasnije sam se tek zainteresovao za tematiku, i tako se primio na Tajvance :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE
14 hours ago, sasa ns 1 said:

MA standard je sveobuhvatni standard u kojem su i MA1 i MA2 tojesst karakteristike  od oba zajedno a ne usko odeđeno kao u 1 i 2.

Ovo baš i nije tačno, mada nije tema ovde. Imaš hronološki, po nastanku, prvo MA, zatim MA1 koji ima više performanse, a zatim i MA2, kao najzahtevniji. MA1 i MA2 naravno zadovoljavaju MA kao niži standard, to stoji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova
On 18. 3. 2023. at 13:15, zhex je napisao:

Ovo baš i nije tačno, mada nije tema ovde. Imaš hronološki, po nastanku, prvo MA, zatim MA1 koji ima više performanse, a zatim i MA2, kao najzahtevniji. MA1 i MA2 naravno zadovoljavaju MA kao niži standard, to stoji.

netačno ,sa hronologikom nema  nikakve veze osim što su neki nastali kasnije usitnjavanjem MA standarda  na  3 osnovne različite karakteristike koje moraju da zadovolje ma1 ili ma2 a ako jedna od te 3 pada u onaj drugi standard onda se naziva zajedničnim imenom  MA

Tako da neko ulje  može da ima jednu karaktreistiku od ma1  a 2 od ma2 i onda je naravno MA

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

meni na redovnom servisu (3000km) sipali Iphone R4000 RS 10w30

a na prvom (300Km) sipaše Iphone power katana.

Istina skuter je 200ST možda ima veze sa motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja