Jump to content

Moto Zajednica

AliExpress

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

I meni je stiglo nešto slično pre mesec dana.

Bile su dve slovne greške što me navelo da je u pitanju prevara.

Razlog je bio da pošiljaoc nije platio dostavu i da im ja uplatim isto tako neki iznos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Pa ovo u Srbiji ne prolazi,nije pošta toliko napredna da možeš carinu,špediciju da platiš na 1 klik,bez odlaženja par puta na šalter

 

...budale,nismo mi razmaženi zapadnjaci;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 443 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 19. 7. 2023. at 15:16, grafigo je napisao:

Je l imao neko problem sa time da mu naknadno jave da ne isporucuju robu za Srbiju?

 

Nasao neki portabl frizider za kola, model odgovarajuci, cena odgovarajuca, besplatna postarina...  Klik na "Buy" i super, samo da cekam.  Al posle 2 sata mi stize poruka da ne mogu da posalju za Srbiju i da ponistim porudzbinu sto pre.

 

Je l nemam ja neke negativne poene zbog odustajanja, je l nema nekih problema oko toga? Mozda mogucnost da ostanem bez para...? Bilo kakvo iskustvo bi znacilo.

Немаш негативне поене због одустајања  јер не одустајеш ти него они не испоручују ...   

 После  Алијевог посредовања договора између тебе и продаваца ,  враћају ти паре и ти  њима  додељујеш  "оцену "   

Promenio član Jašim
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre sat vremena, DonToni je napisao:

Sad mi kažeš a ja čukao šrafcigerom sat vremena da izvadim taj deo... :stabre:

I mene je muka naterala :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ja sam pre nedelju dana poručila Cheap lock (kineski Quad Lock), od 21.9. stoji da je navodno u Leskovcu (nema šanse), a na samom statusu piše Arrived at linehaul office. Broj paketa je UA...HU.

Pošta ne prepoznaje broj, što će reći da još uvek nije ušao u SRB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Te pošiljke UA HU nećeš nikad da dobiješ. One ne stižu. Imam ih sigurno preko 5 komada koje nikada nisu stigle. Nećeš moći na povrat novca da dobiješ jer Ali tvrdi da su u lokalnoj pošti a nisu. Šta više, Pošta neće da ti izda bilo kakvu potvrdu da taj paketić nije kod njih. Tako da, bačena para.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 391 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Meni stigla baš ta, UA HU, jedna, al pre nje dve nisu i sad čekam jednu al uzalud izgleda. I što reče kolega, ne može ni povrat novca da se dobije kao pre. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Ja sam pre nedelju dana poručila Cheap lock (kineski Quad Lock), od 21.9. stoji da je navodno u Leskovcu (nema šanse), a na samom statusu piše Arrived at linehaul office. Broj paketa je UA...HU.
Pošta ne prepoznaje broj, što će reći da još uvek nije ušao u SRB.
Po mom iskustvu, od tog statusa do isporuke prodje još oko dve nedelje.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1590 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Meni od petnaestak porudžbina od Jula i Avgusta nisu stigle svega dve. Pre neki dan isporučeno desetak pošiljki zajedno, ćere naručile u Julu, a meni u petak stigle neke potkape koje sam poručio polovinom Avgusta. Čujem da je u novosadskoj pošti problem razvrstavanje pošiljki sa Alija, navodno se to radi samo jedan dan nedeljno pa kol'ko se stigne.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

25.09.2023. Received by local delivery company
Što bi trebalo da znači da je stigao u Mađarsku. Ukupno 4 dana je bio u statusu "Arrived at linehual office."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Čekao sam jednu pošiljku i istog dana kada je Alija napisao da je paket otišao na isporuku, stigla mi je SMS poruka sa domaćeg broja, na ćirilici, u fazonu "Ažurirajte status porudžbine. LINK", a link je bio serbian-post.com

Naravno kliknuo sam jer je bilo telefonom, otišao na sajt koji je izgledao kao sajt naše pošte, tu me je sačekalo obaveštenje da je dana tog i tog pokušana isporuka ali neuspešno, i da unesem ažurne podatke.  I ja ih unesem, naravno.  I u sledećem koraku me sačeka obaveštenje da moram da doplatim oko 40 dinara za ponovnu isporuku, a znajući našu poštu, to mi uopšte nije bilo čudno.  Unesem ja podatke sa Master kartice, i onda se zamislim... odem sa kompa na serbian-post.com i vidim da preusmerava na Yandex.

Odmah zvao banku, blokirao karticu, a posle nekih 4-5 sati dobijem SMS poruke o neuspelim pokušajima skidanja 1GBP.

 

Naravoučenije - neko je leakovao info o isporuci, s obzirom da su imali moj broj telefona i tačan dan kada če lokalni poštar dostaviti pošiljku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2430 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 minutes ago, .milke. said:

Čekao sam jednu pošiljku i istog dana kada je Alija napisao da je paket otišao na isporuku, stigla mi je SMS poruka sa domaćeg broja, na ćirilici, u fazonu "Ažurirajte status porudžbine. LINK", a link je bio serbian-post.com

Naravno kliknuo sam jer je bilo telefonom, otišao na sajt koji je izgledao kao sajt naše pošte, tu me je sačekalo obaveštenje da je dana tog i tog pokušana isporuka ali neuspešno, i da unesem ažurne podatke.  I ja ih unesem, naravno.  I u sledećem koraku me sačeka obaveštenje da moram da doplatim oko 40 dinara za ponovnu isporuku, a znajući našu poštu, to mi uopšte nije bilo čudno.  Unesem ja podatke sa Master kartice, i onda se zamislim... odem sa kompa na serbian-post.com i vidim da preusmerava na Yandex.

Odmah zvao banku, blokirao karticu, a posle nekih 4-5 sati dobijem SMS poruke o neuspelim pokušajima skidanja 1GBP.

 

Naravoučenije - neko je leakovao info o isporuci, s obzirom da su imali moj broj telefona i tačan dan kada če lokalni poštar dostaviti pošiljku.

Jel realno da si naseo na to? :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

Jel realno da si naseo na to? :lol2:

Jesam brate...  pritom sam neki šatro ajtijevac, ranije sam upozoravao bakice u komapniji na cyber opasnosti, a onda ja nasednem. Da li zbog tolikog iščekivanja te pošiljke, ili jer su imali određene tačne informacije, tek naseo sam, nisam sa telefona proverio URL, nisam odradio ono što bi svako normalan.

 

Samo sam hteo da vas upozorim, nemojte nasesti kao što sam ja, sve i da izgleda kao da je legit obaveštenje.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1106 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Odem juče do pošte i taman pitam radnike u vezi paketa sa AliExpress-a. Kažu da stižu svakodnevno i da će najverovatnije da me čeka u paketomatu. :) 

Broj pošiljke još uvek nije registrovan u našoj pošti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja