Jump to content

Moto Zajednica

PRETEŠKO

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: NP
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Yamaha XC 300

Pozdrav za sve bajkere... Upravo se vratih sa vožnje. Naiđem na vest da su žrtve trke par ljudi u alkoholisanom stanju bio bračni par, njihov sinčić od sedam godina i devojčica od tri godine(nije poginula, još uvijek joj se bore za život...) Svaki put mi sve teže padaju ovakv stvari, i kao da se svaki put iznova razočaram u ljudski rod i svemu onom čemu se pokoravamo - malim i velikim stvarima koje nas - i one oko nas, ubacuju u đavolje kolo. Devojčica koja ima tri godine trenutno, ako preživi, čitav svoj život će provesti bez svoje porodice. Iako bude imala nekog, nikad neće osetiti majčin zagrljaj, očevu brigu, bratsku ljubav. Skoro četiri života su ugašena. Pitam se, vredi li ljudski život išta u ovom izopačenom svijetu? Kad smo izgubili OVOLIKO kompas? Pre neki dan sretnem dvojicu kolega bajkera, popiše po dva piva i odoše da nastave sa vožnjom. Šta se dešava? Sve gubi smisao. Čovek je uplašen za svoj život konstantno - jer uvijek postoji mogućnost da ga neka budala izdigne sa 100km/h na trotoaru. A gde smo tek mi bajkeri? Koliko je mladih života ugašeno SAMO zbog ljudske nesavesti? Zbog onog sebičnog JA hoću da vozim brzo i ne zanima me da li ću da ubijem nekog radeći to. Voleo bih da nekako dospem do svih tih ušiju i očiju, da samo na momenat mladi ljudi, a i oni stariji, shvate opasnost i rizik neprilagođene brzine... Svaki dan ginu ljudi oko nas, a mi smo svi deo ljudske vrste i mi smo ti koji sami sebi najveću štetu nanosimo....ne želim ni da razmišljam šta bi bilo da neko moj/tvoj/naš izgubi život u takvim okolnostima... Jer svako je nečije nešto...i svakog neko čeka... A i da ga ne čeka... Opet je to jedan život..

Nimalo manje vrijedan od nekih drugih... Razočaran sam i veoma tužan... I ponekad se zapitam....kakvo bi svijet bio mesto da samo na trenutak zastanemo i razmislimo o sebičnosti naših postupaka...?

 

  • Sviđa mi se 9
  • Hvala 1
  • Tužan 4
  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4398 postova

Komentar:

 

"

Mina Nina
prije 2 sata
 
Kad ste već objavili ime i prezime obitelji evo i ime malog tajkuncica koji ugrožava Čitluk već godinama svojim egzibicijama. MILE DOKO ĆAĆA VLASNIK Andrea&Giovanni d.o.o. Čitluk poduzeće u privatnom vlasništvu, koje je osnovano 1993. godine. Dakle klasični ratni profiterko s dicom debilima."
  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3972 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Zakazali smo kao interesna skupina, kao kolege, kao članovi obitelji i kao društvo u cijelini.
Na dobrom smo putu ka resetiranju postavki.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Prestao sam i da citam ovakve vijesti jer mi se zeludac okrene od muke, popjena porodica radi hira malih divljaka.
Jos zalosnije je sto ce i onako malu maksimalnu kaznu najvjerovatnije izbjeci ili odlezati pola
Ja se sjecam nekih vremena kada smo se sprdali sa burzujcicima i nikako se nisu uklapalu u drustvo zbog toga, sad mi se cini da su se nametnuli klincima kao da su oni nekakva bozanstva samo zato sto imaju para i tatko im guzonja neki.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Treba uvesti pored "saobraćajne nezgode" i ubistvo vozilom. Na primer kao za ovaj slučaj. Da se tretira isto kao da je pucao. 30 godina robije i to je to.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 32 minuta, Alekre je napisao:

Treba uvesti pored "saobraćajne nezgode" i ubistvo vozilom. Na primer kao za ovaj slučaj. Da se tretira isto kao da je pucao. 30 godina robije i to je to.

Ali da je pucao u vazduh pa slucajno pogodio nekog. Jer nije isto kad nekog namerno upucas i slucajno. Jer ako tako gledamo i Rossi bi trebao da odgovara za ubistvo Simoncelija. Vozac BMW jeste da nije postovao zakon ali sigurno mu nije bio cilj da ubije nekog. Treba da odgovara ali ne kao i da je pucao u nekog namerno.

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Umišljaj, kada su saobraćajne nesreće u pitanju, ne podrazumeva nameru vozača da počini delo, već njegovu svesnost mogućnosti nastupanja zabranjenih posledica, a na koja je svesno pristao.

 

Umišljaj, kada su u pitanju saobraćajne nesreće, podrazumeva situacije u kojima je okrivljeni vozač bio pod značajnim dejstvom alkohola, ako je prošao kroz crveno svetlo na semaforu ili ako se kretao znatno većom brzinom od dozvoljene.

 

U većini slučajeva nesreće se kvalifikuju kao nehatne, ali u slučajevima utvrđenog umišljaja kazna koja je na raspolaganju sudijama za izricanje presude je od dve do 12 godina zatvora.

 

Sve ove kazne izriču se po Krivičnom zakoniku, a ne po Zakonu o bezbednosti saobraćaja koji se odnosi na saobraćajne prekršaje, a u kojima nije bilo posledica po zdravlje i život.

 

Komitet za bezbednost saobraćaja je u dva navrata, 2012. i zatim 2016. godine, uputio inicijativu za promenu Krivičnog zakonika po kojoj bi se kazna za saobraćajnu nesreću sa smrtnim ishodom i utvrđenim umišljajem izjednačila sa kaznom za ubistvo (koja maksimalno može da ide do 40 godina zatvora).

Obe inicijative predložene su u saradnji sa Udruženjem žrtava saobraćajnih nesreća, ali, ni na jednu, nije odgovoreno niti su prihvaćene.

 

Izvor:

https://www.ekspres.net/hronika/ubistvo-za-volanom-je-jeftin-zlocin-16-8-2021

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Koliko me pamćenje služi, ranije se koristio termin "saobraćajna nesreća" kada ima poginulih (možda i samo povređenih), a "nezgoda" kada je u pitanju samo materijalna šteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...nedao Bog da je nekog mog ovako usmrtio, ja bi molio sudiju da mu da minimalnu kaznu, oslobođajuću. Molio bi za to.

 

Posle je moj... 

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
On 9/25/2022 at 4:57 PM, dreamzz said:

Kad smo izgubili OVOLIKO kompas? Pre neki dan sretnem dvojicu kolega bajkera, popiše po dva piva i odoše da nastave sa vožnjom. Šta se dešava? 

 

Ja od kad znam za bajkere, cirkalo se. A ono sto ne znam, znam iz istinitih prica ljudi koji voze ceo zivot...

 

Samo sto su se tad ljudi vise druzili, bili prisniji i dobronamerni. Pa kad se svi ili njih par napiju, ostanu do kraja da ne daju ovima da sednu na motor. 

 

Danas nema ko da ostane do kraja, jer nema ni prijateljstva, ni zajednistva a sebicnost je preovladala. Ljudi se ni ne druze na prave nacine. Vozi se da bi se slikalo, a slika se da bi se pokazivalo i dokazivalo nesto.  

 

Danas se takvi zaobidju u realnom zivotu, pa se dodje na forum i kaze - "jao vidi ovi kakvi su sacuvaj Boze", a na ulici - muk i tisina. U fazonu "e aj se sklonimo". 

 

Ljudi tj. bajkeri su postali picke (cast izuzetcima). Ne u smislu da se oni neceg plase, nego u smislu sto je sebicnost i svoje dupe postalo br. 1. 

 

U takvim okolnostima ne ocekuj bolje.

Nazalost...

 

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

A samo sto ova tema nema veze sa bajkerima.... a saobracajne nesrece su svakodnevnica i kod nas i u svetu, dosta smo raspravljali o pogibijama bajkera/kolega ove godine, mislim da je previse da jos i o auto nesrecama raspravljamo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja