Jump to content

Moto Zajednica

Moto tura koja to i nije (Jadranka i bonus 2022)

Recommended Posts

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

U MMOC Borča, pantalone i jakna koju nosi engleska policija
images?q=tbn:ANd9GcRS2gKKgC9a3Bj7ohozVNo
Iskreno, imam nameru da uzmem neko odelce, kulturno da se spakuje, al nikad nemam neku motivaciju da jurim i tražim, sve se mislim "imam kišnjak, kakav je takav je" i brojevi su problematični, a kad treba da se spakuje onda promenim priču "ko će ovo da nosi" i tako u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Do sada ste mogli da iskusite ovu nasu malu voznju u pisanoj formi, a od sada moze i jedan njen deo, u nesto dinamicnijem izdanju:

 

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

U njegovoj velicini svako kisno odelo zauzima mnogo mesta :na_glavi:

 

@nafetS nemoj da se zalis, vidis da je Kop bio samo lagano zagrevanje za vasu turu.

 

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
On 3.10.2022. at 13:28, nafetS je napisao:

U MMOC Borča, pantalone i jakna koju nosi engleska policija
images?q=tbn:ANd9GcRS2gKKgC9a3Bj7ohozVNo
Iskreno, imam nameru da uzmem neko odelce, kulturno da se spakuje, al nikad nemam neku motivaciju da jurim i tražim, sve se mislim "imam kišnjak, kakav je takav je" i brojevi su problematični, a kad treba da se spakuje onda promenim priču "ko će ovo da nosi" i tako u krug.

Ево на колико се моје кишно спакује :D Sкоро па може испод сједишта да стане :D 

 

А кап једну није пропустило за ових 5-6 година колико га имам. 

image.png.344edea72b0ee48adeead56c2f3cee6e.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 10 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Čekaj bre, ovaj crveni stromić stoji parkiran u Avgusta Cesarca?

jesi mi ti dirao, da prostiš, patkicu? :D
Neko je pomerio, videh jutros kad sam seo, sad si mi ti najsumLJiviji
Da, par dana ga ostavljam tu, čekam nešto oko garaže da se sredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2454 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, nafetS said:

jesi mi ti dirao, da prostiš, patkicu? :D
Neko je pomerio, videh jutros kad sam seo, sad si mi ti najsumLJiviji
Da, par dana ga ostavljam tu, čekam nešto oko garaže da se sredi.

Pa meni je sad garaža u AC broj 5... Daj ga kod nas da nije naulici (jedna reč)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 1.10.2022. at 20:29, DjordjeMijailovic je napisao:

Kada su momci kretali na put, pomislih, Jadranska? Sta o tome moze da se pise.

Đole, tebe sam izdvojio u poseban post. Zašto?
Zato što si mi dao jako dobar šlagvort za zaključak.

Čitajući putopise ovde, nisam dobijao samo ideje gde otići. Čitao sam putopise mahera, ljudi koji su, za mene, definisali ono što zovem motociklistom, bajkerom, motorašem, avanturistom, lutalicom, putnikom, nazovite kako hoćete.
Uhvatili su jedan trenutak u vremenu i ostavili nam svoje viđenje istog. Isto su vozili po kiši, suncu, borili se sa vremenom, jurili da stignu u smeštaj pre mraka, nasmejali neku slučajnu prolaznicu samo jer im je bilo lepo videti osmeh, planirali samo da bi mogli da ne ispoštuju plan i urade kakvu ludoriju. Nekad su vozili putevima koji me ne zanimaju, nekad su lomili krivine i najiskrenije uživali u tom plesu i preneli nama malo tog ushićenja. Njihov doživljaj je itekako neprocenjiv. Ne bih navodio imena, bilo je tu raznih autora, nekog bih slučajno preskočio, a to ne želim, svakako smo svi čitali te putopise, zasigurno.

U glavi mi je urezana rečenica koju sam čuo od jednog takvog putnika: "Sa svakog putovanja se vratim kao drugačija, i nadam se, bolja osoba".
Pokušavam da se toga pridržavam, koliko god mogu, kad god putujem.

Lagano sam kroz te putopise formirao neko mišljenje o celom ovom hobiju, načinu života, filozofiji, opet, nazovite kako hoćete. Još nisam imao položeno već sam se lomio da upišem časove za motor, ali sam imao stav. Ok jeste naivan, ali je stav šta želim od svega ovoga, malo da se vozam, otputujem negde na vikend, naučim novu veštinu. Bio sam dovoljno u krivu, lepo rekoh malopre, naivan, a ipak dovoljno tvrdoglav da to izguram i vidim šta to ima iza sledeće krivine, iza sledećih hiljadu krivina.
Dozvolio sam sebi luksuz da kisnem kao idiot i da budem srećan zbog toga. Dozvolio sam sebi da po prelepom danu tugujem i da mi nije do vožnje, parkiran pored puta i blenem u prazno. Dozvolio sam sebi da priznam da nešto moram drugačije.


Dozvolio sam sebi da kažem da je uredu da te stignu emocije i isplačeš se. Dozvolio sam sebi da kažem izvini, da sedim na plaži i da čekam, da sedim na našoj plaži i da mi nedostaju te oči. Da imam jednu noć za sebe i da budem sebičan. Dozvolio sam sebi da joj to kažem.


Sa kacigom na glavi, imam dosta vremena i neke teme se nametnu same od sebe, pričaš sam sa sobom, pričaš sa patkicom. Na pauzi imam društvo i to je super, ali dok sam na motoru sam sa svojim mislima, to je nešto što ne mogu svaki dan. Nešto što nisam radio, nisam znao, nisam mogao i nisam smeo pre nego sam počeo da putujem motorom.

Eto, Đole, druže, ima o čemu da se piše. Zato ovo i nije (samo) putopis, već moj lični dnevnik. Nastao na putovanju pa ima smisla da bude ovde. Prijateljima i porodici će biti bitno kako sam se osećao, o čemu sam razmišljao. Nekome će biti zanimljivo da vidi gde sam putovao. Drugi će gledati slike i zapisivati kafane u kojima sam bio, mesta koja sam posetio. Sve je to ok. Svako ima neki razlog da ovo čita, kao što svako ima svoj razlog zašto se vozi.
Za 10 godina kad budem čitao, voleo bih da me seti na sve šta sam prošao. Ne snimam, mrzi me da editujem, razmišljao sam i o tome. Nisam ja za to, i koliki bi to bio snimak za ovoliki put, dosta detalja bih izbacio ako ih uopšte i snimim na prvom mestu. Ovako sednem, sredim malo misli, opišem neke detalje koje na smimak ne bi stali, neka slikica, neka šala i dosta je za podsećanje.
Evo, mesec dana ima otkad sam se vratio sa puta, nikako da sredim ovaj zaključak, piši-briši-piši-briši. Ko zna da li bih ikad video izmontirao.

Prvo sam se radovao što smo zajedno na turi, što će Vlajko da doprinese nekoj formi, imaćemo plan, ima ko da osmisli, moje je samo da motam levo i desno, ali evo, posle par nedelja sedim i pišem ovo... Auh al sam bio u krivu.
Jedna stvar koja savršeno funkcioniše na putovanjima sa Vlajkom... Ne to, sram vas bilo... Nego ti dogovori u momentu i plan koji je više tu kao neko trenutno stanje stvari u okolini od par desetina km, ne više od toga. Bukvalno vozimo se, nemamo ideju šta i kako ćemo dalje. I ispada nikad bolje.
Nije sve samo vožnja. Ustvari, četvrta tura ove godine koja mi to isto kaže. Jeste glavno i oko toga se vrte dogovori, i volim da vozim, ali kad se vratim i malo presaberem utiske, ono glavno je društvo sa kojim sam išao i danima i nedeljama pričamo i prevrćemo to vreme koje smo proveli na putu. Nova poznanstva, makar to bila kafa na pumpi. Stvari koje sam naučio o sebi.

Zašto sam baš danas seo i zapeo da napišem ovo sve?
Svako će da okine lepu fotku, ali ono što je iza te fotke, uspomene koje ta fotka budi, to je ono što nosim sa svakog puta. Krivine su nam svima iste, predeli kroz koje sam prolazio su svima dostupni. Pišem o tome kako se osećam tada, jer je to ono moje u ovom putopisu, ono zbog čega i putujem. Pišem o svim ljudima koji su deo ove avanture i koje mogu nazvati prijateljima, jer to i jesu. Da je drugačije, bilo bi puko nabrajanje gradova kroz koje sam prošao, a to nisam ja.

Eto, baš danas stavljam (poslednju) tačku na ovaj putopis. Danas je godinu dana otkad sam prvi put seo na stromića, tačno 28 hiljada kilometara kasnije. Pre godinu dana bih mislio da je lud ko mi kaže da ću toliko preći, da ću ići na sva ova mesta, da ću provesti ovoliko vremena sa dragim ljudima i opet imati vremena za sebe.

Dosta puta sam napisao "ok, ajmo, idemo" i to je nešto što mi je lajtmotiv celog puta i uopšte poslednje dve godine.
Dobijem od života limun, al mi se u tom trenutku ne pije limunada. Nema veze, guram dalje.

Ok, ajmo, idemo.

  • Sviđa mi se 14
  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Veličanstven šlusvort.
Nisi ti običan čovjek, to se brzo dalo zaključiti.
Svako dobro u budućnosti.


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
On 3.10.2022. at 22:15, maxx je napisao:

Do sada ste mogli da iskusite ovu nasu malu voznju u pisanoj formi, a od sada moze i jedan njen deo, u nesto dinamicnijem izdanju:

 

 

otprilike cela naša vožnja može da stane u 15ak sekundi koje počinju na 1m50s (https://youtu.be/cQoQI7870jw?t=110) :na_glavi:

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

@nafetS. Pročitao sam već nekoliko putopisa ali ovaj ... Ovaj ide u sam vrh. Doživljavao sam ga i direktno preko teksta i slika, a i preko onih bogatih priča i emocija između redova. Oduševljen sam tvojim stilom pisanja. Vešto umeš da preneseš sliku i ton kroz reči. Jeste, da si putopis pisao (još pišeš) kao dete, koje ne zna da siđe s trešnje ( :D ) ali i to doprinosi celoj emociji jednog zahvalnog čitaoca. Ne staj.

 

A kec na desetku ti je je ovaj "pretposlednji" post sa kojim si mi potvrdio samo još neka od mojih predviđanja. Imaš zdravo, zrelo a usput i igrivo razmišljanje, koje mi je veoma blizu. Znam da imaš još karata da ih izbaciš ... i samo gas.

 

Želim ti još mnogo zabavnih, sigurnih i atraktivnih avantura. Malo i iz egoizma, da bi imao o čemu da pišeš a mi da čitamo.

 

Svaka čast i bilo bi mi drago da se sretnemo negde "tamo vani na drumu".

 

Nek ti je sa srećom!

 

👍

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

@Ćale, hvala ti na lepim rečima!
Pišem kako umem i kako ja sve ovo doživljavam, prvenstveno sebi za uspomenu, ali je uvek motivacija da nastavim sa tim kad pročitam ovakvu poruku!

Drago mi je da ti se sviđa, vidim već par dana malo malo pa "Ćale je reagovao na odgovor u temi...", i svaki put pomislim "opet neko čita ono moje piskaranje". A uz tvoj nick su mi prva asocijacija tvoji putopisi uz koje sam maštao kako je putovati motorom i šta sve zanimljivo može da se dogodi na proputovanju.

Kad budem opet na tu stranu, javljam se, bila bi mi čast da se upoznamo! Hvala još jednom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja