Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Dobar dan dobri ljudi.., 225 postova
  • Lokacija: Banja Luka,Republika Srpska
  • Motocikl: Transalp 600 PD06 91.god.;Africa twin RD03

Postavljen novi regler od joske...zahvaljujuci arakisu i busmanu ...HVALA MOMCI!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Hoces da kupis moj Transalp?

 

DSC_1835.jpg

 

 

Meni se uvek sviđao onaj Crno sivi iz 98 ili 99 godine, ali ovaj Maretov izgleda baš lepo. Čuj lepo..... prelepo !

Jel' ga stvarno prodaješ ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Ja odlucio i pazario motor juce TA prelep crven 99 godiste zadnja serija, Maretov je prelep svakako jos mi stoji ko pozadina na kompu i malo je falilo da ga kupim, bas malo preprosle subote 90% je trebalo da krenem al eto, preporuka za kupovinu mislim da ce i on doci blizu mene ako se dogovore sa jednim deckom kome sam ga pokazao.

 

Za uraditi , vizir by Ivan danas sutra nacujem samo da vidim da li klasicni ili sa dodatkom ili onaj sa rupom :P ovaj trenutni je uzas.

I to je to agregat u izvanrednom stanju predhodni vlasnik odrzavao sve na maksimalnom nivou.

A da prekidac za dugo svetlo ne radi tj kad ga pritisnes radi i cim pustis on vrati na oboreno, to se eto treba srediti. Gume nove Sava Invader obe.

 

evo slika

post-989-0-42842600-1407587093_thumb.jpg

post-989-0-50406000-1407587099_thumb.jpg

post-989-0-27939400-1407587114_thumb.jpg

post-989-0-00972000-1407587123_thumb.jpg

post-989-0-62320100-1407587128_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Koliko si ga na kraju platio ? Ako nije tajna ?

 

I ja tražim neki enduro sa dva cilindra, ovi sa Afrikama su baš skroz poludeli, a Transalp je dostupniji. Međutim i tu su postavljene razne cene pa me interesuje za koliko se razlikuje postavljena željena cena prodavca od one stvarno prodajne koju na kraju dobije :) .

 

Mnogo sreće sa novim motorom !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Zasto bi bila tajna, od 5-6 ozbiljih prodavaca koji prodaju da prodaju motor a ne da ispitaju trziste ili prodaju da ga nebi prodali, svi su spustali cenu 5-10% maksimalno u zavisnosti od pratece opreme. Generalno je skup motor ( ne kao Afrika al tu negde )koji se nikome ne prodaje osim ako nije hitno ili neka druga stvar, i bas dobro drzi cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

U zdravlju ga vozio!0takoje.gif Vidi se da je mažen i pažen. I ja sam imao problem sa tim prekidačem za dugo svetlo. Kad sam ga rasklopio, unutra ima neki limčić, oprugica i neka žičica, koja se nalazi u tom prekidaču dugog svetla. Bilo je sve pojedeno, te sam naručio glanc novi prekidač, mada je koštao 35€, što baš nije jeftino.

A na viziru mi se ne ne sviđa ta mat boja, baš mu ružno stoji. Ako voziš samo po asfaltu, gledaj da uzmeš veći vizir (original je 33cm visine, a tebi bi odgovaralo do 50cm, ne više). Sve opet zavisi koje si visine, mada snaćeš se već.0takoje.gif

 

I opet ne reče koja je cena. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

ja mog trzndzu platio 3500 evrica, "spreman za sezonu" samo me lik malo zavaljo za akumulator, kofer, gume, svecice, filter... kad sam sve to izmenjo masina stvarno vredi i ne bi ga sad menjooo nikako ;) prosle godine sam presao 25.000 km i obisao 14 zemalja masina nije nikad ni stucnula, najvise za jedan dan presao skoro 1000km :takoje: evo vozim ga drugu godinu i stvarno sam jako zadovljan sa njim,,, moje misljenje za manje para ne moze se dobiti vise uzivanja nego sto ga trandza pruza :jee: cim ga hvalim a ne prodajem znaci da je trandza dobra masina :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Evo ti predlog (koji ja koristim), uzmes parce zeleznicke sine (moze bilo sta tesko, nakovanj i slicno), uzmes sajlu, 2-3 metra. Pricvrstis sajlu za sinu (ili to nesto drugo), pricvrstis za kras-bar (tamo gde je krivo), pozoves nekoga da sedne na motor, a ti uzmes sinu u ruke, odmaknes se i zaljujas sinu i cimnes kras-bar onoliko puta i u onom pravcu u kom je potrebno da je ispravis.

 

Radikalno, ali radi, provereno.

Odradio kako si rekao. Samo nisam imao šinu i slično pa sam sajlu vezao za ogradu i cimnuo. Radi posao,uspešno skroz. Fala na savetu. :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Zasto bi bila tajna, od 5-6 ozbiljih prodavaca koji prodaju da prodaju motor a ne da ispitaju trziste ili prodaju da ga nebi prodali, svi su spustali cenu 5-10% maksimalno u zavisnosti od pratece opreme. Generalno je skup motor ( ne kao Afrika al tu negde )koji se nikome ne prodaje osim ako nije hitno ili neka druga stvar, i bas dobro drzi cenu.

Citam vec treci put, al ne videh cenu... moze i na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

2000e tek sam sad otvorio temu. Skup al vredi. Motor poznat , ocuvan izuzetno, kontaktirao majstora koji ga je odrzavao detaljni izvestaj, vlasnik 45god ( klik na link https://www.google.rs/search?client=opera&q=aleksandar+djurovic&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=aleksandar+djurovic+security&spell=1 ) nije imao problema da ga dobro odrzava i ulaze, nije sigurno ludovao ozbiljan covek koji odlicno odrzava sve svoje masine i jedan od glavnih razloga pazarenja istog je naravno i izuzetno stanje agregata i celokupnog motora.

 

Od ulaganja vizir od Ivana 40e i da pritegnem malo lanac mada sam i ja tu oko 120kg slicno ko i predhodni vlasnik i to je to. Sledece godine mozda i diskove sve zavisi...

eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 895 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Jbg. od pre neki dan mi puni akumulator oko 14-14.5V ali kad upalim svetla padne na oko 12,5 :(

 

 

 

Pre je radio isto bez svetala na 14-14.5 a sa svetlima oko 13.5-14V

 

 

 

Jel to vreme da menjam regler ili nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Transalp okupljanje za početak sezone nije uspelo. Može li za kraj sezone ?

Mala šala. Al stvarno, možda predlog da se okupimo neki sunčani vikend u septembru, razmenimo iskustva oko motora, roštilja... :neznam:

Ajmo, odmah predlozi hondaši : (kad zaveje biće vam žao, vreme i život prolazi dragi moji ) :aha:

I dogovor ovde kod nas ako je to u redu, da ne otvaramo novu temu (ona propade)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Transalp okupljanje za početak sezone nije uspelo. Može li za kraj sezone ?

Mala šala. Al stvarno, možda predlog da se okupimo neki sunčani vikend u septembru, razmenimo iskustva oko motora, roštilja... :neznam:

Ajmo, odmah predlozi hondaši : (kad zaveje biće vam žao, vreme i život prolazi dragi moji ) :aha:

 

Fruška gora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Cedo, dok ja menjah poruku, osvanu originalna, prva :takoje: Može sve što većini odgovara pa i Fruška Gora. Neka slede predlozi i dogovor al brate da se okupimo ove godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Pa do sad nije bila aktuekna Fruška Gora, kao mesto okupljanja (a ni ja :D), pa mi pade predlog... :) Da svako predlog, pa da vidimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ulenjili smo se. Sezone nije ni bilo takoreći. Kad god sam krenuo negde motorom ove godine, kiša me tukla. Možda septembar bude ko nekad avgust... Da se okupimo na Fruškoj i družimo u što većem broju mi transalpaši :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

E da me je barem kiša tukla... Nisam prešao ni 1000km ove sezone, ubi besparica.0tuzan.gif Valjda će se promeniti situacija u septembru i oktobru.

BJB-Transalp.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja