Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Od gume do gume dosta varira, ne vjerujem u matematiku kod tih stvari.

Za tocno:

Na prednjoj gumi oznaci crtu u najdoljnjem polozaju i na podu povuci crtu koja se poklapa sa crtom na gumi.

Gurni motor ravno napred da prednji kotac napravi tri kruga i da linija na gumi bude opet u najdoljnjem polozaju.

Oznaci crtu na podu.

Izmjeri koliki je put presao motor od crte do crte i podjeli sa 3.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Slažem se ali za baš precizno merenje neophodno je bar 10 punih obrtaja točka pa podeli sa 10...ili 15 obrtaja pa podeliš sa 15...

 

 

 

 

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

I poslje detaljno napucavanje s gpsom. Tako sam i radio samo nisam htio priznati.

 

Sto se tice vizira kupio sam poviseni Givi. Poslje sam ga prodao i stavio orginalni. Lakse sam podnosio vise vjetra nego turbulencije po celu kacige. Visok sam 193. Za nize sofere navodno visoki Givi radi perfektno. Bar tako kaze covjek koji ga je kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Nisam bio tad pri kinti (narucio ulje, filter i akumulator, potrosilo se a nisam hteo da cekam mesec-dva da kompletiram) pa da bih uradio manji servis oprao sam filter vazduha na Trandzi 600, nekim Sgrasso sredstvom za masne i slicne stvari, bio je inace tamno borde boje sa sivim pecatima...

I posle pranja i dobrog susenja papir je bio svetlo bordo boje, vracen je i... Motor radi ali se pojacale vibracije sad, i moram i po toplom vremenu malo da mu drzim duze sauh, sta sam preskocio, to je onaj standardni filter sa papirima na metalnoj ploci, verovatno nekim uljem da nauljim (kojim, kako i koliko)?

 

P.S. Resio bih mozda stvar brze da forum ima naprednu pretragu da mogu odredjen podforum da pretrazim (da li je moguce da nema, mora da postoji opcija kojom se moze omoguciti), pa ako je vec pisano o tome dajte bar hint oko koje strane da trazim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Papirni filter se ne pere i ne ulji, nego se menja za nov. Pranjem samo mozes da napravis da bude gori nego sto je bio. Pere se K&N i sundjerasti filter i na njih se nanosi ulje, na K&N posebno predvidjeno za to, a sundjerasti moze bilo koje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Rešen problem sa propadanjem prednje kočnice.

Ponovo ispustio ulje, skinuo i očistio glavni kočioni cilindar,sipao novo ulje.Posle luftiranja opet propadanje.Lepo popizdim i skinem čeljusti, izvadim pločice, sve očistim, ošmirglam i opa, ručica hvata odmah posle klika mikro prekidača!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Evo šta se meni desilo danas, pa da se javno izvinim ovde.

Pošto sam dužan neke pare rešim da prodam moju Hondu. Juče mi se javio dečko iz Beograda, Bojan, sa kojim se dogovorim oko cene i koji je trebao danas da dođe do mene, a ima 300 km, da pazari mašinu.

Ja jutros ustanem,operem motor, sredim ga za čoveka i samo što nisam počeo da plačem. Pozovem čoveka, koji je srećom tek bio krenuo, izvinim se i kažem da sam odustao od prodaje.

Znam da sam čoveku verovatno napravio problem i stvarno mi je neprijatno ali nisam mogao.

Ako Bojan možda čita ovo, ili ga neko poznaje, još jednom veliko izvinjenje i moj ručak. Nadam se da će me razumeti.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Ja sam zimus imao baš gadnu upalu tetiva u kolenu i laktu.Bilo je toliko gadno da nisam mogao času vode da držim u levoj ruci.

Teška srca sam stavio oglas za prodaju motora jer je zdravlje ipak najvažnije.Bolestan ne mogu voziti motor.

Kada bi neko zvao i pogotovo kada bi rekao da bi došao da vidi motor kao da me je udario pesnicom u stomak.Nesvesno bih počeo da radim sve ono što ni jedan normalan trgovac ne bi.Te troši ulje, pa neće da vuče, nešto čuka u motoru, nevaljaju gume...Naravno da troši ulje ali u februaru sam dolio 2 dl ulja i posle više od 1000 km nije ni do pola merača,vuče odlično, ništa ne čuka, prednja guma bi mogla da se menja.Uglavnom odbijao sam sve klupce kako sam znao i umeo.

Prošle nedelje sam završio sa rehabilitacijom,polu sam ispravan ali motor i dalje vozim ;):moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Transalp pd06

Evo šta se meni desilo danas, pa da se javno izvinim ovde.

Pošto sam dužan neke pare rešim da prodam moju Hondu. Juče mi se javio dečko iz Beograda, Bojan, sa kojim se dogovorim oko cene i koji je trebao danas da dođe do mene, a ima 300 km, da pazari mašinu.

Ja jutros ustanem,operem motor, sredim ga za čoveka i samo što nisam počeo da plačem. Pozovem čoveka, koji je srećom tek bio krenuo, izvinim se i kažem da sam odustao od prodaje.

Znam da sam čoveku verovatno napravio problem i stvarno mi je neprijatno ali nisam mogao.

Ako Bojan možda čita ovo, ili ga neko poznaje, još jednom veliko izvinjenje i moj ručak. Nadam se da će me razumeti.

 

reko mi bojan da ja dodjem na rucak jer sam blizi ipak da ne prelazi300km, kad kako i sta se kuva?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Evo šta se meni desilo danas, pa da se javno izvinim ovde.

Pošto sam dužan neke pare rešim da prodam moju Hondu. Juče mi se javio dečko iz Beograda, Bojan, sa kojim se dogovorim oko cene i koji je trebao danas da dođe do mene, a ima 300 km, da pazari mašinu.

Ja jutros ustanem,operem motor, sredim ga za čoveka i samo što nisam počeo da plačem. Pozovem čoveka, koji je srećom tek bio krenuo, izvinim se i kažem da sam odustao od prodaje.

Znam da sam čoveku verovatno napravio problem i stvarno mi je neprijatno ali nisam mogao.

Ako Bojan možda čita ovo, ili ga neko poznaje, još jednom veliko izvinjenje i moj ručak. Nadam se da će me razumeti.

 

Izvinjenje prihvaceno. Stigao sam bio do Mladenovca al na kraju se sve dobro zavrsilo jer sam ipak pazario transalpa u Valjevu. Tako da ti je sve oprosteno razlozi su opravdani.

Vidimo se na rucku :D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Ukradose mi dusmani,platiku sa zmigavca,levog.Uzas.

Nemoj da se sekiras, dacu ti ja plastiku (ako mislsi na taj narndzasti deo), samo mi ostavi podatke na pp ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo šta se meni desilo danas, pa da se javno izvinim ovde.

Pošto sam dužan neke pare rešim da prodam moju Hondu. Juče mi se javio dečko iz Beograda, Bojan, sa kojim se dogovorim oko cene i koji je trebao danas da dođe do mene, a ima 300 km, da pazari mašinu.

Ja jutros ustanem,operem motor, sredim ga za čoveka i samo što nisam počeo da plačem. Pozovem čoveka, koji je srećom tek bio krenuo, izvinim se i kažem da sam odustao od prodaje.

Znam da sam čoveku verovatno napravio problem i stvarno mi je neprijatno ali nisam mogao.

Ako Bojan možda čita ovo, ili ga neko poznaje, još jednom veliko izvinjenje i moj ručak. Nadam se da će me razumeti.

 

 

Čita Bojan, a čitam i ja koji sam zbog te kupovine uzeo slobodan dan i krenuo sa njim po motor. Ne mogu da ti opišem koliko sam se iznervirao. Bili smo na auto putu kad si zvao, prošli smo Mladenovac. Stali smo na neki parking da se saberemo i da nam ne bi propao skroz dan zapucamo preko nekih sela u Valjevo i tamo Bojan srećom pazari drugi motor. Izvinjenje prihvatamo pošto razumemo problem, ali nemoj više molim te kolegama da praviš ovakvu zavrzlamu.

Drž se i vidimo se kad budemo prolazili kroz tvoj kraj da platiš piće, ne mora ručak, mi smo skromni. :P;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600
Jel probao neko transalpa sa originalnim vizirom i povisenim ?

 

Ja sa Givi povisenim imam jake turbulencije posle 80-90km/h. Stavio sam i ono krilo i potpuno isto. Razmišljam da probam da stavim fabrički, nisu ludi oni Japanci, ali posto ga nemam bila bi skupa zajebancija da se samo proba.

btw ako nekom skuplja prasinu fabrički vizir za PD06, a raspolozen je da ga da na probu, bio bih zahvalan

 

E Lemy, kad ti niko ne odgovara, evo ti jedan odgovor iz Tbilisija :)

 

Ja sam dan pred put isto kontao - "nisu ludi oni Japanci". Nekako mi je to bilo najpouzdanije... I nakon 12000km mogu da ti kazem da nisu! Turbulencije su mnogo manje. Buka nije mnogo slabija, ali je zvuk ujednacen pa manje iritira. Vazduh mi udara u grudi, a ne u kacigu i uopste mi ne smeta... Prethodno sam vozio pd06 sa povisenim vizirom, pa pd06 sa povisenim vizirom i dodatom lamelom, pa pd10 sa povisenim i konacno pd10 sa fabrickim i zakljucak je - fabricki je najbolje resenje! Mada i najruznije po mom misljenju, pa sad kako volis... Mene, ocigledno, bas briga za estetiku...

 

Naravno, sve je iz licnog iskustva. Mozda nekome vise odgovaraju drugacije kombinacije...

 

Vracam se za 10ak dana, pa ako se vec nisi snasao, mozes da probas, naravno...

 

Pozz!

 

 

Sent from my LG-D605 using Tapatalk 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: jug
  • Motocikl: TA 94

Veliki pozdrav i još jedno izvinjenje za Zogu BK, Bojana, i njegovog prijatelja Vladu koga sam posebno iznervirao :zdravo: Drago mi ješto nema ljutnje i što si Bojane ipak pazario mašinu.

Biće mi stvarno veliko zadovoljstvo ako prolazite kroz ovaj kraj da svratite da nešto zamezimo i obrnemo neki krug zajedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Svi me zaboravili :lol: . I da se nisi javio pitao bih te jer sam video da si zamenio vizir pred put. Vidimo se na Savani kada se vratis, taman I da probam kraci vizir da ne kupujem napamet.

 

Pozdrav

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

tccw.jpg

Moze li neka pametna glava da razjasni sta ovo kamenje u CDIu radi i cemu sluzi? A uz to CDI i ne radi :neznam:

 

 

LM drugar pazario navodno nov cdi preko oglasa, prodavac cini mi se da je iz Leskovca, prodade mu na pravdi boga neispravan deo. Normalno na njegovu zalbu bilo je ej puj pike ne vazi, pojela maca i tako to, odose 50 jura niz vodu. S obzirom da sam prosle godine sam preletovao svoj cdi rekoh daj da mu nadjemo creva kad ono "kamenje" u žuchki. E sad, originalni cdi nema ama bas nikakve veze sa ovim pa ako se neko vec susretao sa ovakvom kamenom elektronikom nek javi ima li mu leka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ovakav "CDI" :) još nisam video a otvarao sam ih gomilu. Očigledno da je ovo neka gadna kineska prevara koja veze nema sa originalom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

To je cdi sa elektronikom iz muzičke čestitke i malo sitnog kamenja.Prevara!

 

Crkla mi jedna sijalica u kontrolnoj (kako to dobro zvuči)tabli pa reko da zamenim sijalice led diodama.Na KP sam našao gomilu različitih led dioda i nisam siguran koliko i kako da ih raspodelim da ne sijaju kao reflektori a da opet lepo osvetljavaju satove.

Jel neko radio nešto slično na trandzi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Ja zalepio led traku unutra 3*3 diode i sasvim lepo svetli, kad otvoris tablu reci ce ti se samo gde da zalepis. :D Ceh stotinak dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Kako si podesio tri diode na 12 v.?

Našao sam te trakice ali su dugačke 24 cm i imaju 24 diode.Te 24 rade na 12v.

Ja sam mislio da stavim 1-2 diode na sve četiri strane sata da ravnomerno obasjava.Kako na kilometar sat tako i na obrtometar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Ta traka se deli na segmente od po tri led diode , izmedju dioda postoje kontakti sa oznacenim + i - , svaki taj segment od tri diode radi na 12 v tako da mozes da radis sa njima sta ti je volja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo
nhzz.jpg Traku iseces imedju ova 4 kontakta + i - zaletujes zičice na iste zalepis u tabli gde mislis da treba + na + - na - i to je to nista lakse.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja