Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Društvo, jer zna neko gde mogu da kupim ove drzace, suvozacica mi se zali da nema za sta da se drzi. Moze novo, polovno, neka kljucna rec za pretragu, šta god. Nosac kofera mi je isti kao na slici (pretpostavljam da je isti na 90% transalpa).

 

Pored ovoga jel ima neko dobrog dobavljaca polovnih delova, zamenio bih mu neke delove preko zime, što zbog estetike, što funkcije. Treba mi zadnji migavac, suvozacki fuzaster, nosac vozackog fuzastera desni, nosac suvozackog fuzastera levi, rucica kocnice, neutral switc, i sl.

 

pu91.jpg

 

Hvala i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda crf300l rally

Sto se tice delova(novih) Bera je odlican,Tel:0628240866.Covek dovlaci delove (original,aftermarket) ako se ne varam iz Austrije i Nemacke i salje brzom postom na adresu,placas pouzecem.Za sve ostalo (polovni delovi) obrati se ebay.it motor je tamo proizveden (zavisi od godista) pa logicno u IT. ima najvise delova za njega.

Nadam se da ce ti nesto biti od koristi.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Posle koliko km predjenih sa vasim TA morate da prebacite na rezervu? Na zadnjoj voznji ( pri potrosnji 4,5-4,6l /100km) posle predjenih oko 190 km morao sam da prebacim na rezervu? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Posle koliko km predjenih sa vasim TA morate da prebacite na rezervu? Na zadnjoj voznji ( pri potrosnji 4,5-4,6l /100km) posle predjenih oko 190 km morao sam da prebacim na rezervu? :neznam:

 

200-220 km pri offroad vožnji, 250-270 km asfalt.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Posle koliko km predjenih sa vasim TA morate da prebacite na rezervu? Na zadnjoj voznji ( pri potrosnji 4,5-4,6l /100km) posle predjenih oko 190 km morao sam da prebacim na rezervu? :neznam:

 

bar 250

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Društvo, jel vozio neko skoro Trandzu na gumama Dunlop Trailmax TR91 ?

 

Nasao sam set za 180eur. Alternativa je Heidenau K60 Scout za 140eur. Nije neka razlika ako su dosta bolje.

 

Svestan sam da su to dve potpuno razlicite gume, ali meni treba za povremeni i laksi off. Tipa idem aflatom i hocu da skrenem na zemlju, makadam, par kilometara do nekog vidikovca.

 

Najbitnije mi je da dobro drze u krivini i po mokrom, tj sve suprotno onima koje sada imam Mitas E08. 1hmm.gif

 

Pretpostavljam da su po off performansama slicne Michelin Anakee 2, Metzeler Tourance EXP, Pireli Scorpion Trail, Continental Trail attack, a vidjao sam ljude da voze sa tim gumama i van asfalta.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pogledaj i Continental Trail Attack 2, uklapa se u cenu i voznju koju ti preferiras.

Ja bih Continental gume zaobišao (zbog veoma lošeg ličnog iskustva). Gume su bile dobre prvih par meseci i par hiljada kilometara, a onda su počele da se pojavlju duboke i široke pukotine svuda po obimu. Prvo na zadnjoj gumi a ubrzo i na prednjoj, tako da su gume (i pored veoma očuvane dubine šare) bile za na đubrište. Bilo je još sličnih iskustava sa ovim gumama koje su kupljene kod nas.

Trenutno koristim Haidenau K76, prešao sam sa njima oko 5000km u svakojakim uslovima i zadovoljan sam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

zika56

Jel se to vase misljenje odnosi generalno na Continental ili ste mislili na model Trail Attack?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

@Ziko,

 

Pretpostavljam da si vozio po većini mogućih uslova, pa me interesuje koliko se moze obarati sa K76 i kako se ponaša na vlaznom asfaltu? Nisam Riossi, ali ne bih da se ponovo klizem po asfaltu. Pretpostavljam da su joj mogucnosti na off roud ograničene. Ovo je jos jeftinija kombinacija od k60 scout, ali bih ako se odlucim za Haidenau odlucio za k60, bar da ne razmišljam o offroudu. Continental cu svakako zaobići, jer ima i previse negativnih iskustava za moj ukus ( i pare).

 

Procitao sam brdo tema o gumama, i za Haidenau su sareni utisci, verovatno zbog iskustava vlasnika sa prethodnim pneumaticima, tako da su sve u svemu dobro rešenje ko nema para za bolje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

zika56

Jel se to vase misljenje odnosi generalno na Continental ili ste mislili na model Trail Attack?

 

Moj se komentar odnosi na gume Conti Trail Attack.

 

@ Lemy

Ni ja nisam Rosi pa nemam običaj da suviše riskantno vozim, međutim obaram motor dovoljno da bez problema vozim i u grupi sa jačim motorima i sa "oštrijim" vozačima. Sa ovim gumama sam pre mesec dana provezao Transalpinu i Transalgaršan (sa suvozačicom, punim koferima, ....), a na putu smo imali i sunce i snežnu mećavu i bukvalnu provalu oblaka. Gume me nigde nisu "izdale". K76 se dobro pokazale i na suvom i vlažnom makadamu, međutim za dublje blato ipak nisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Žile, jesi li sredio amortizer?

Jok! Pronašao sam polovni (ispravan) za 40 evra i uzeću ga "čim se steknu uslovi". A nadam se da bude uskoro jer se Transalp bez amortizera na svakoj neravnini rita ko mustang na rodeu i samo je pitanje kada će da me katapultira preko guvernala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

E kad moramo da steknemo uslove za 40 eur... 170 eur komplet Anakee 3, pa to je malo više od švapske dnevnice... Motore od 1500 - 2000 eur prodajemo po godinu dana, pa to je maltene pola nemačke plate... Znam da to svi znamo, nego mi tako nešto došlo 1hmm.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

E kad moramo da steknemo uslove za 40 eur... 170 eur komplet Anakee 3, pa to je malo više od švapske dnevnice... Motore od 1500 - 2000 eur prodajemo po godinu dana, pa to je maltene pola nemačke plate... Znam da to svi znamo, nego mi tako nešto došlo 1hmm.gif

 

Tuga, šta reći, ali ima nade :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Jel pravio neko dodatni poviseni vizir na postojeci vizir (trenutno koristim Ivan-ov, ali mi vetar siba pravo u kacigu). Ako jeste, na sta treba najvise da obratim paznju?

Konkretno mislim na ovako nesto:

http://www.louis.de/_207bc5aa745a0f11940a8d542815408599/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10008895

Pleksiglas sam nabavio, a mehanizam cu sam praviti.

Dobro bi mi dosli saveti, neke skice ko je vec pravio.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Jel pravio neko dodatni poviseni vizir na postojeci vizir (trenutno koristim Ivan-ov, ali mi vetar siba pravo u kacigu). Ako jeste, na sta treba najvise da obratim paznju?

Konkretno mislim na ovako nesto:

http://www.louis.de/...tnr_gr=10008895

Pleksiglas sam nabavio, a mehanizam cu sam praviti.

Dobro bi mi dosli saveti, neke skice ko je vec pravio.

:zdravo:

 

Ja pravio, imam takodje Ivanov poviseni sa sve spojlerom al na mojih 190 nije radilo posao. Pre neki dan svratim u munze u klirit i pazarim za smesne pare neke restlove. Napravio sam nesto slično kao sto je Ivanov spojler samo 2-3cm visočije medjutim ni to nije dalo nekog rezultata prtpostavljam da treba jos malko da ga preoblikujem. Ako ti nesto znaci dacu ti da probas prvobitni spojler a ako ti ne odgovara napravicemo nesto da valja. :neznam::zdravo:

 

Odprilike je vaki SPOJLER ali moram i ja da smislim neki pametniji nosac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Evo nekih slicica sto sam ih poskidao sa Givi sajta, posto sam i ja imao ideju da napravim nesto slicno. Ako napravis neke lepe drzace koji se podesavaju, postavi slike. Ima i da se kupe drzaci, ali samo ova verzija koja se kaci na vizir, ali mi se ne svidja preterano taj sistem. Kosta 20eur u Louis-u

 

xidg.jpg

na5i.jpg

8sba.jpg

u3ta.jpg

mjvo.jpg

5nkc.jpg

b8ii.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja