Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Moje iskustvo sa Pirelli Scorpion Trail gumom je dobro. Na kisi odlicno drzi, naravno na suvom je ok, krivina super, rekao bih bolje nego Anakee2.

Naravno to je tip gume vise za ON ROAD nego za OFF...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

meni treba 35 off i recumo 65% on,,, otprilike tako neki odnos, a dosta puta sam i pokiso i to propisno na motoru... cifra do koje mogu da se pruzim je 250e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

evo ovako ja sam vozio anake 2, guma presla 20.000 bez nekih problema, bio sam zadovoljan

Ako si sa dvojkom bio zadovoljan,s trojkom ćeš još više.Čak je trajnija od Anakee 2,koja je pojam trajnosti,a i sve ostale osobine su bolje.Imam ih oko 5 meseci :takoje: Pošto ti cena realno nije problem,uzmi dokazano najbolje,a to su Anakee 3,novi model Metzeler-a,i eventualno Pirelli Scorpion Trail il´ Brigston.Sve drugo je kompromis-pre svega zbog cene,progugaj malo,raspitaj se uživo ...ubedljivo 4 naj gume za naše motore-za asvalt pre svega a može i laki off al po suvom ... .Mada ti je malo nezgodan odnos vožnje off-on,ako uzmeš neku A/t (guma za sve terene)računaj na mnogo lošije ponašanje na asvaltu i brzo trošenje guma na asvaltu,i normalno mnogo bolje ponašanje na off-u.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ne postoji guma, koja će zadovoljiti kompromis vožnje i na asfaltu i na off-u. Ja da imam para, uzeo bih jednu garnituru čisto asfaltnih (Anakee3, Trail Atack, K76,...) i jednu garnituru čisto off guma (TKC80, T63, E09,..) i Bog da me vidi, menjam ih po potrebi. Ali nemam para :D ,tako da se zadovoljavam sa Heidenau K60, koje su neka sredina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Nego, htedoh nešto pitaiti. Da li je neko stavljao gušće ulje u vile? Zanimaju me iskustva sa 10W. Standardno je 5W40. Meni je to premekano, par puta na makadamu mi je uspeo potonuti do kraja (znači ne pričam o žešćem off-u), a na putu mi je tek nesiguran po nekoj oštrijoj vožnji. Stavio bih verovatno 10w, pa ako mi je previše tvrdo, razblažio bih na 7.5w, pošto kod sebe imam zaostalog 5W...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: KAWASAKI Z 750 S

Vidi,sve zavisi kome sta odgovara. Ja volim tvrdje ogibljenje,pa sam kod mene stavio progresivne opruge i ulje 20w heavy . Ne vozim off,samo on.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Nego, htedoh nešto pitaiti. Da li je neko stavljao gušće ulje u vile? Zanimaju me iskustva sa 10W. Standardno je 5W40. Meni je to premekano, par puta na makadamu mi je uspeo potonuti do kraja (znači ne pričam o žešćem off-u), a na putu mi je tek nesiguran po nekoj oštrijoj vožnji. Stavio bih verovatno 10w, pa ako mi je previše tvrdo, razblažio bih na 7.5w, pošto kod sebe imam zaostalog 5W...

 

Stavljao sam 10W na starom TA 600 i bilo je ok. CAK mnogo bolje nego sa 5W. Prednja vila je bila mirnija pri vecim brzinama i lepse je peglao krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

evo ovako ja sam vozio anake 2, guma presla 20.000 bez nekih problema, bio sam zadovoljan

Ako si sa dvojkom bio zadovoljan,s trojkom ćeš još više.Čak je trajnija od Anakee 2,koja je pojam trajnosti,a i sve ostale osobine su bolje.Imam ih oko 5 meseci :takoje: Pošto ti cena realno nije problem,uzmi dokazano najbolje,a to su Anakee 3,novi model Metzeler-a,i eventualno Pirelli Scorpion Trail il´ Brigston.Sve drugo je kompromis-pre svega zbog cene,progugaj malo,raspitaj se uživo ...ubedljivo 4 naj gume za naše motore-za asvalt pre svega a može i laki off al po suvom ... .Mada ti je malo nezgodan odnos vožnje off-on,ako uzmeš neku A/t (guma za sve terene)računaj na mnogo lošije ponašanje na asvaltu i brzo trošenje guma na asvaltu,i normalno mnogo bolje ponašanje na off-u.

 

e nabavio 30-70% on-of nije anakee 3 nego Metzeler eshape 3 :takoje: sad jos da probamo kako idu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

U bre sto je zamrla tema...Evo izazova...nadjite nesto totalno drugacije na ovom mojem TA? :D

 

 

 

 

 

Jel to isti ovaj? 1lol.gif

 

 

4xfu.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Jel osvetljava taj far kako treba ili samo fensi izgleda :P

 

Ma osvetljava sranje :D Samo pojede fabricko svetlo..bas bzvz

 

U bre sto je zamrla tema...Evo izazova...nadjite nesto totalno drugacije na ovom mojem TA? :D

 

 

 

 

 

Jel to isti ovaj? 1lol.gif

 

 

pu majku mu..vidi isti ki moj.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Je l´ sipa ko Ipone ulje u Transalp i ako sipa, koje? Do sada sam sipao Motul 10w40 i nisam nešto zadovoljan (možda sam naišao na škart, pošto sam čuo da se najviše kopira).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 896 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Je l´ sipa ko Ipone ulje u Transalp i ako sipa, koje? Do sada sam sipao Motul 10w40 i nisam nešto zadovoljan (možda sam naišao na škart, pošto sam čuo da se najviše kopira).

 

 

Prosli vlasnik je sipao Ipone 15w50 pre 4-5000km.

Nemam iskustva ali cini mi se da nema problema i dalje je na maksimumu.

Sipao bih i ja sad ponovo, gde ima da se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja sipam Ipone Road Twin i mogu reci da mi manje trosi ulja...i to dosta manje nego sa ostalim u ponudi...

 

Evo sta pise za Road Twin Ipone ulje koja ja koristim:

 

"V-twins, and large capacity engines in general, do not cool down efficiently. This can be improved by a suitable lubricant. The product's excellent shear stability also ensures better tolerance of increased piston pressure

Semi-synthetic lubricant formulated specially for V engines, delivering power and torque at low engine revs. "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Je l´ sipa ko Ipone ulje u Transalp i ako sipa, koje? Do sada sam sipao Motul 10w40 i nisam nešto zadovoljan (možda sam naišao na škart, pošto sam čuo da se najviše kopira).

 

 

Prosli vlasnik je sipao Ipone 15w50 pre 4-5000km.

Nemam iskustva ali cini mi se da nema problema i dalje je na maksimumu.

Sipao bih i ja sad ponovo, gde ima da se kupi?

 

Ima u Guevari Ipone ulje.

 

Ja sipam Ipone Road Twin i mogu reci da mi manje trosi ulja...i to dosta manje nego sa ostalim u ponudi...

 

Evo sta pise za Road Twin Ipone ulje koja ja koristim:

 

"V-twins, and large capacity engines in general, do not cool down efficiently. This can be improved by a suitable lubricant. The product's excellent shear stability also ensures better tolerance of increased piston pressure

Semi-synthetic lubricant formulated specially for V engines, delivering power and torque at low engine revs. "

 

I mislio sam da sipam 15w50. Prošle godine sam prešao sa Motulom nešto preko 2000km, potrošio je možda 1dl ulja, dok sam sad na proleće sipao isti taj Motul (kupio u drugoj prodavnici) i prešao 3500km, ajde rekoh da proverim ulje, kad ono mal´ se nisam šlogirao. Na meraču ni kap ulja!0staa2.gif Sipao sam skoro 1l, što je stvarno mnogo i mene je baš zapao teški falš (još sam platio negde oko 4500din za 4 litre1hmm.gif). Probaću sa Ipone-om, sipaću na proleće, pošto se neću više voziti ove sezone.

Hvala na informacijama!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Road twin kako kaze za V motore velike zapremine sa manjim brojem obrtaja.

Misli se na zapremine od preko 1200 ccm kao sto su Harley agregati 1.2 i 1.6 litara, Suzuki Intruder 1800 itd....

S obzirom da se nase masine 600/650 ccm I da se vrte do 10k obrtaja, bolje je sipati standardno ulje za linijske motore, polusintetika ili sintetika po zelji....

10w40 ili 15w50, opet prema zelji....

 

Ja sipam regularno ulje polusintetiku 10w40, konkretno Silkolene Comp4 vec 3 sezone I prezadovoljan sam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ,, 1032 postova

Gustina ulja je mnogo bitnija od proizvodjaca odnosno marke ulja. Ja se pridrzavam manuala gde pise 20w50 za moj motor ili 10w40 kada su temperature ispod 0 stepeni Celziusovih. Posto zimi ne vozim ja sipam Motul 3000 vec godinama i sve je ok. To naravno ne znaci da na nasem trzistu nema fals Motula.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Ima li ko iskustva sa ovim DELO filterima? Doslo vreme da se menja filter za vazduh, pa mi je ovo najjeftinija kombinacija. Ima i u Guevari HF za 4620 dinara, ali ako DELO radi posao, ne vidim sto bih davao vise para. Ili mozda predlazete da se "pljune" 75e za K&N filter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Da li je neko mozda zamenio originalne zadnje migavce (kockaste), nekim drugim?

Tacnije da li je stavio od nekog drugog motora i kojeg, ili ako nije, da li neko zna od kog bi motora mogli da pasuju?

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja