Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

drugari, zanima me kako da promenim rashladnu tecnost?

cini mi se da sam procitao da treba na pumpi da odvijem neki sraf i tuda ispustam tecnost ? jel tako ?

i da treba da otvorim neki cep na hladnjaku ? nisam siguran dal imam taj cep na hladnjaku, nisam ga video do sad. znam za onaj cep iza zadnjeg cilindra na bocici.

 

jel bi mogao neko iskusniji od mene da mi malo pojasni taj proces ? bio bih mu zahvalan. :)

ja sam od skora vlasnik transalpa. :moto3:

 

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

drugari, zanima me kako da promenim rashladnu tecnost?

cini mi se da sam procitao da treba na pumpi da odvijem neki sraf i tuda ispustam tecnost ? jel tako ?

i da treba da otvorim neki cep na hladnjaku ? nisam siguran dal imam taj cep na hladnjaku, nisam ga video do sad. znam za onaj cep iza zadnjeg cilindra na bocici.

 

jel bi mogao neko iskusniji od mene da mi malo pojasni taj proces ? bio bih mu zahvalan. :)

ja sam od skora vlasnik transalpa. :moto3:

 

 

:zdravo:

 

 

Sledi ovaj link i bice ti sve jasno

 

http://translate.google.com/translate?sl=it&tl=sr&js=n&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Ftecnica.transalp.it%2Ffaidate.php%3Fid%3D133&act=url

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

drugari, zanima me kako da promenim rashladnu tecnost?

cini mi se da sam procitao da treba na pumpi da odvijem neki sraf i tuda ispustam tecnost ? jel tako ?

i da treba da otvorim neki cep na hladnjaku ? nisam siguran dal imam taj cep na hladnjaku, nisam ga video do sad. znam za onaj cep iza zadnjeg cilindra na bocici.

 

jel bi mogao neko iskusniji od mene da mi malo pojasni taj proces ? bio bih mu zahvalan. :)

ja sam od skora vlasnik transalpa. :moto3:

 

 

:zdravo:

 

 

Sledi ovaj link i bice ti sve jasno

 

http://translate.goo...d%3D133&act=url

 

hvala drugar! :)

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd-subotica
  • Motocikl: suzuki dr350, honda xl

Ja bih RD 07,kao sto sam i rekao,ne bih prelazio sa Honde,TA 700 je vrh po meni ali bas skup,mislim za mene.Kad bi pale neke pare sa neba onda definitivno TA 700.

 

ajd mi samo objasni kako ti je skupo da kupis motor 3 godine star za 5500e a nije ti skupo da platis 15 i vise godina star motor 4000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Kako da najbezbolnije podignem zadnji deo (5cm)? Amortizer...dogbones(gde da nabavim iste)??

Pa, ako nema na Bubanj potoku, subotom ne znam gde ima.

 

Ali, svakako se javi Pedji... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja sam naručio kod 3T i dobio te dugačke i naravno vratio odmah. Obećali su da će doći kratke, 26 cm al još uvek mi ne javljaju. Sutra tražim novac nazad i uzimam kod Luisa.

 

Tako sam i ja cekao sto godina nase da se sjate, pa sam otkazao sve porudzbine kada je proslo 3 meseca...i lepo narucio iz louisa i stiglo mi za 2 nedelje. Skinuo sam svoje prvo, pogledao da li ulaze u specifikaciju kao sto je stavljeno da su te iz louisa... Kad sam video da je to to.... nema greske, uzeo i narucio :) Inace, smatram da su te mnogo bolje od fabrickih, malo su uze, ima vise mesta oko blatobrana, nigde nista ne ceshe, i pasu kao salivene + nemaju rupe za vazduh na sebi kao stare, sto je po meni bolje, tj kada se jednom stavi to kao dihtung... nema sta prljavstina da trazi unutra..pogotovu sto sam sve spojeve dobro ocistio i nauljio pre montaze, sad ga mogu potopiti i u najgore blato i ne verujem da bi ista proslo tuda. I sam kvalitet te gume je na mnogo visem nivou, kao da je radjena za neki extremni dirt..

 

Odličano iskustvo. Neko saznanje mi je da su te iz Luisa navodno nisu gumene već takozvani meki pvc, da su malo kao tvrde, ne elastične. Ako lepo stoje ko na slici, to je to. I još nešto. Kako se ponašaju jer nemaju rupice, moralo bi ili da se naduvavaju pri sabijanju viljuške i skupljaju pri istezanju. Zbog tih rupica su i bile bolje one druge ko čarape, al se tako i zarozavaju i ružno izgledaju. Kroz te rupice uđe vlaga koja postepeno prođe pored semeringa u štapove. Ako ove iz Luisa rade kako treba, prava stvar, plus jeftinije. Dodaš još malo detalja.

 

Guma je upitanju i bas je lepo rastegljiva, nije PVC...materijal je odlican. Meni je prvo delovalo da nece moci u opste da klizu niz viljusku prilikom skupljanja i istezanja jer su mi delovale uske, medjutim kada sam ih namontirao do kraja kako su bile fabricke video sam da leze savrseno. Zazora ima taman toliko da ne zapinju o cev viljuske, a taj zazor se povecava pogotovu kada se viljuske sabijaju (kompresija vazduha u njima ih naduvava) a posto vazduh (kako sam ja namontirao) u opste ne izlazi napolje prilikom sabijanja, sto automatski znaci da se ne skupljaju prilikom istezanja vec se vracaju u normalu :) Izvrsio sam full inspekciju na viljuskama pre montaze, rasturio ih skroz, pregledao, sastavio, napunio uljem motul fork oil expert 10W, podmazao spojeve istim na tim gumenim iz louisa, skinuo sa starih metalne selne i nabacio na ove nove, zategao, i kraj price :) Odusevljen sam :) Bolje nego stare sto puta :)

 

Evo nije me mrzelo da odem da slikam :)

Ajde sada posle vremena da zaključimo. Kad smo kupovali, mislili smo da vrede i da su su super. Moje iskustvo: Ovo su (iz Louisa) tzv. Arriete prašina gume za vile. Postavljene su i iste sezone pocepale su se same od sebe sa totalno malo kilometara voženih po asfaltu. Kada sam ih skidao, pipnem ih a one se pretvaraju u prah. Niko da ne kupuje ovo - ne bacajte pare!

Rešio sam da problem rešim na sledeći način (biće slika i objašnjenja) a kad prodje vreme obaveštavam da li vredi :

Naime, neću da kupujem više harmonike i skidam vile da montiram. Nego,došao na ideju pa neka je i ružno: našao gumirano platno, vodonepropusno, pa iskrojio a ivice dužinom zalepio super lepkom. I sve to na licu mesta. Tek montirao. O utiscima kasnije. Vreme će pokazati. Staviću slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

DSC03991_zpse2fc6be4.jpg

DSC03994_zps1b03aa30.jpg

Neka je i ružno, al će vršiti posao. A gume? Ove su velike, ove male, ove knap. Uzeo te knap pa nisu izdržale ni mesec dana. Ko ima bolje iskustvo, neka ga objavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Tebi ovo treba..takozvane carape :)

http://mx1west.co.uk/acatalog/info_128.html

Mislio sam njih da poručim. Pašu li na transalpa? Ovo moje rešenje je u medjuvremenu,vile sam zaštitio. Zalepio ivice super lepkom. Ne ulazi vlaga. Jedino su nepravilno nabrane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

Tebi ovo treba..takozvane carape :)

http://mx1west.co.uk/acatalog/info_128.html

Mislio sam njih da poručim. Pašu li na transalpa? Ovo moje rešenje je u medjuvremenu,vile sam zaštitio. Zalepio ivice super lepkom. Ne ulazi vlaga. Jedino su nepravilno nabrane :)

Neoprenske carapice su odlicna stvar, pogotovo za nekoga tko se cesto vozi po blatu. Odlicno rade posao i stvarno su najbolja zastita za semeringe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

JosephB je prodao TA-a, koji je sada kod mene. Motor ima metalni belly pan i srecan sam zbog toga. Vise puta sam cuo kako kamencici umesto motora kuckaju u ovaj metalni deo. Kada sam pogledao donji deo stitnika konstatovao sam da radi svoj posao posto je poprilicno izgreban.

Sto se motora tice, Joseph ga je pripremao za sebe i to za duze ture, tako da bas i nemam nesto puno da radim na motoru. Nedostaju mu grejaci ruku, ali otom potom.

 

Evo sad je drugi Transalp JosephB zavrsio kod mene a on je sad uzjahao Kraljicu pustinje..ista fora je i sa ovim TA spreman je bio za put u Tursku pa je slucajno dosao kod mene,na motoru nema sta da se radi sem na estetici a to je pozitivna zanimacija kad dodje zima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

TRANSALPISTI u AKCIJI :BJB-Transalp:

 

Jel se varam ili je na snimku deo puta uz Dunav sa Rumunske strane ??

 

Stvarno ne bih mogao da ti kazem, nisam vozio jos tom rutom, to mi je u planu iduce godine :moto3:

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

I ja bih kupio novg TA 700 deluje mocno ali trazio sam ovde na forumu neko misljenje iz prve ruke, nekog ko ga vozi ali slaba vajda. Sve sto sam cuo je da navodno kvalitet materijala zaostaje za predhodnim modelima, navodno korodira itd.... Jel znate nesto vise o XL700V?

Evo posto smo se upoznali juce a i probao si motor. Ovo sto cu napisati je u odnosu na stari motor koji sam vozio 4 sezone TA 1998.

 

Prvo negativne stvari.... kvalitet plastika i plastifikacije nije na nivou od ranije i to je tako za sve sto se novo kupi u danasnje vreme. Nista ne odudara od drugih premium proizvodjaca. Daleko od toga da je los al nema te grube plastike kao na ranijim modelima.

Moj motor je ima korozije na varu auspuha i to jako malo jer je to hondina greska koju u centru s nisu priznali a pritom je motor stajao i vozen je samo dve sezone(2010. i 2012.).

Ne svidja mi se s tehnicke strane sto su felne crne i ram crn i tu u buducnosti moze doci do skidanja boje(moja pretpostavka). Vizuelno ta crna boja cini motor prelepim.

Ne svidja mi se sto radi na visoj temperaturi od recimo '98. mada sam cuo da svi od 2000. pa navise cesto pale ventilator kao i kod tvog motora.

Nema zastite radijatora kao ni vila. Nema ni da se poruci(kod Honde).

I najveca mana NEMA SESTE BRZINE. Doduse to je mana samo nama balkancima koji bismo zeleli sve u samo jednom motoru. Ja sam sa njim isao po Alpima i ni u jednom trenutku nisam koristio 5u a kamo li potreba za 6 brzinu. Tako su japanci to i osmislili i tu je tacka.

 

Pozitivne stvari....Upravljivost mnogo mnogo bolja. Uz dobre gume koje nisu fabricke i stare.

Polozaj sedenja kao da je malo ispravljeniji i ne zamara ruke i ledja. Sediste udobnije al ne i od custom sedista.

Tvrdji je i bolje reaguje na neravnine.

Snaga konacno ne fali. Linerno vuce vec od nizih obrtaja bez iznenadjenja. Putna brzina povecana a potrosnja smanjena. Na 5000rpm ide 117 kmh potrosnja ispod 5 litara. Na 6500rpm ide oko 155kmh i to mu je granica duze voznje s tim sto tada trosi oko 6-7 litara.

Indzekshn koji je vec isproban i testiran deset i vise godina.

Agregat kazu pouzdan jer u osnovi se nije menjao preko 30 godina.

Prosta elektronika bez ikakvih dzidzabidza koje sluze samo da se pokvare.

ABS koji odlicno radi posao i taman je nastelovan ni osetljiv ni tup. Vise puta mi je spasio zivot.

Jaci dinamo te tako moze da se prikljuci gomila maglenki,punjaca i ostalih potrebstina.

Vizuelno meni licno prelep a vidim i reakcije drugih ljudi koji su stvarno zadivljeni dizajnom.

 

Ovo je iskustvo posle 10 000 km na njemu. 80/20 u korist otvorenog puta

 

Za 5,6 godina koliko se proizvodi nije doslo do otkazivanja agregata, problema sa elektronikom ili nekih tipicnih boljki. Javlja se povremeno wobbling odnosno ljuljanje motorcikla kada se vozi pustenih ruku al to zavisi od guma i kofera.

 

Ja sam licno zadovoljan bas bas.

 

Sta god te interesuje pitaj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

I ja bih kupio novg TA 700 deluje mocno ali trazio sam ovde na forumu neko misljenje iz prve ruke, nekog ko ga vozi ali slaba vajda. Sve sto sam cuo je da navodno kvalitet materijala zaostaje za predhodnim modelima, navodno korodira itd.... Jel znate nesto vise o XL700V?

Evo posto smo se upoznali juce a i probao si motor. Ovo sto cu napisati je u odnosu na stari motor koji sam vozio 4 sezone TA 1998.

 

Prvo negativne stvari.... kvalitet plastika i plastifikacije nije na nivou od ranije i to je tako za sve sto se novo kupi u danasnje vreme. Nista ne odudara od drugih premium proizvodjaca. Daleko od toga da je los al nema te grube plastike kao na ranijim modelima.

Moj motor je ima korozije na varu auspuha i to jako malo jer je to hondina greska koju u centru s nisu priznali a pritom je motor stajao i vozen je samo dve sezone(2010. i 2012.).

Ne svidja mi se s tehnicke strane sto su felne crne i ram crn i tu u buducnosti moze doci do skidanja boje(moja pretpostavka). Vizuelno ta crna boja cini motor prelepim.

Ne svidja mi se sto radi na visoj temperaturi od recimo '98. mada sam cuo da svi od 2000. pa navise cesto pale ventilator kao i kod tvog motora.

Nema zastite radijatora kao ni vila. Nema ni da se poruci(kod Honde).

I najveca mana NEMA SESTE BRZINE. Doduse to je mana samo nama balkancima koji bismo zeleli sve u samo jednom motoru. Ja sam sa njim isao po Alpima i ni u jednom trenutku nisam koristio 5u a kamo li potreba za 6 brzinu. Tako su japanci to i osmislili i tu je tacka.

 

Pozitivne stvari....Upravljivost mnogo mnogo bolja. Uz dobre gume koje nisu fabricke i stare.

Polozaj sedenja kao da je malo ispravljeniji i ne zamara ruke i ledja. Sediste udobnije al ne i od custom sedista.

Tvrdji je i bolje reaguje na neravnine.

Snaga konacno ne fali. Linerno vuce vec od nizih obrtaja bez iznenadjenja. Putna brzina povecana a potrosnja smanjena. Na 5000rpm ide 117 kmh potrosnja ispod 5 litara. Na 6500rpm ide oko 155kmh i to mu je granica duze voznje s tim sto tada trosi oko 6-7 litara.

Indzekshn koji je vec isproban i testiran deset i vise godina.

Agregat kazu pouzdan jer u osnovi se nije menjao preko 30 godina.

Prosta elektronika bez ikakvih dzidzabidza koje sluze samo da se pokvare.

ABS koji odlicno radi posao i taman je nastelovan ni osetljiv ni tup. Vise puta mi je spasio zivot.

Jaci dinamo te tako moze da se prikljuci gomila maglenki,punjaca i ostalih potrebstina.

Vizuelno meni licno prelep a vidim i reakcije drugih ljudi koji su stvarno zadivljeni dizajnom.

 

Ovo je iskustvo posle 10 000 km na njemu. 80/20 u korist otvorenog puta

 

Za 5,6 godina koliko se proizvodi nije doslo do otkazivanja agregata, problema sa elektronikom ili nekih tipicnih boljki. Javlja se povremeno wobbling odnosno ljuljanje motorcikla kada se vozi pustenih ruku al to zavisi od guma i kofera.

 

Ja sam licno zadovoljan bas bas.

 

Sta god te interesuje pitaj.

 

Kakav je sa dvoje? Ima li tada dovoljno snage? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Danas bio u Laboratoriji,i Arakis mi predložio-i ugradio mnogo korisnu stvar.Naime na Ta zadnje svetlo je jedno(pozicija-stop svetlo)nije nešto baš jako,a i ako crkne u vožnji ...može da dođe do problema(jer nisi ni svestan da ne radi).Tako da je stavljeno led svetlo koje je znatno jače,ne crkava,a troši grubo rečeno 10×manje struje-rasterećuje regler.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja