Jump to content

Moto Zajednica

Pobeći negde, daleko što dalje, gde ne trebaju pilule....

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Mesec dana unazad nisam mogao da živim od alergije (nemam pojma na šta), nesnosan svrab i peckanje u očima, takođe i suzenje očiju, kijavica. Prethodna četiri dana sam proveo na Žabljaku, od alergije ni traga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
On 30.8.2022. at 12:51, saxomofon je napisao:

i ovo je istina. Evo vec drugo leto kako zivimo van zemlje i nikakvih problema do sada nisam imao, ni najmanje. Antihistaminici zaboravio sam sta su i konacno se naspavah.

Ali kada se budemo kroz par godina vratili kuci, na*ebah opet :D

Evo i meni se navršava dvadeset drugo leto kako živim van zemlje a i dalje sam alergican. Ja sam davnih godina odustao da tražim lek i da istrazujem sta mi to smeta.. Zabijem svako veče pred spavanje xsizal i miran. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Citanjem naslova ove teme uvek mi je prva asocijacija pobeci odavde sto dalje, a onda otvorim a rec je o alergiji. Svaki dan se setim ove teme i kao omadjijan udjem u nju da napisem sta mi je na dusi vezano za drustvo, medjusobne ljudske odnose, stanje u globalu itd... I onda vidim da je cilj teme ambrozija, izadjem iz teme i nastavim da se zderem i nabijam sebi mozdanu alergiju. I sad se pitam da nisam prolupao kad stalno tako razmisljam i zaboravljam da je ovo tema o alergijama a ne o necemu drugom, zbog cega ljudi beze sa ovog podnevlja. A ko ce ga znati, idem da udahnem malo ambrozije pa da i ja mogu da se pridruzim utiscima o alergiji da promenim razmisljanje. Izvinjavam se na off u, al eto to me naslov teme asocira. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Još kad vidim da je kolega koji je pokrenuo temu iz NS, njemu je bar Fruška gora na dohvat ruke, a šta mi Subotičani da kažemo, prva planina i krštena šuma nam je na 100 i više kilometara u bilo kojem pravcu, oko mene samo njive, njive i još njiva... ni ne treba ti ambrozija, ovde se umire od hronične depre... :neznam: :ups: 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
pre 21 minuta, Disko Nindža je napisao:

Još kad vidim da je kolega koji je pokrenuo temu iz NS, njemu je bar Fruška gora na dohvat ruke, a šta mi Subotičani da kažemo, prva planina i krštena šuma nam je na 100 i više kilometara u bilo kojem pravcu, oko mene samo njive, njive i još njiva... ni ne treba ti ambrozija, ovde se umire od hronične depre... :neznam: :ups: 

Nemoj da te čuju ovi što leče depresiju macolom u glavu. 

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 27 minuta, Disko Nindža je napisao:

Još kad vidim da je kolega koji je pokrenuo temu iz NS, njemu je bar Fruška gora na dohvat ruke, a šta mi Subotičani da kažemo, prva planina i krštena šuma nam je na 100 i više kilometara u bilo kojem pravcu, oko mene samo njive, njive i još njiva... ni ne treba ti ambrozija, ovde se umire od hronične depre... :neznam: :ups: 

Ništa ne pomaže Fruška gora za alergije jer je puna ambrozije i drugih biljaka koje izazivaju alergije. Po tom pitanju je bolja varijanta biti okružen jezerom (recimo Palić) :)... 

Ali istina je da Fruška gora ima dosta nekih drugih prednosti i da razbija ravničarsku depresiju. Ima dosta uređenih mesta i stvarno je lepo otići u letnjim mesecima na neki izlet i uživati u hladovini i roštiljanju...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
pre 52 minuta, Zarkela je napisao:

Citanjem naslova ove teme uvek mi je prva asocijacija pobeci odavde sto dalje, a onda otvorim a rec je o alergiji. Svaki dan se setim ove teme i kao omadjijan udjem u nju da napisem sta mi je na dusi vezano za drustvo, medjusobne ljudske odnose, stanje u globalu itd... I onda vidim da je cilj teme ambrozija, izadjem iz teme i nastavim da se zderem i nabijam sebi mozdanu alergiju. I sad se pitam da nisam prolupao kad stalno tako razmisljam i zaboravljam da je ovo tema o alergijama a ne o necemu drugom, zbog cega ljudi beze sa ovog podnevlja. A ko ce ga znati, idem da udahnem malo ambrozije pa da i ja mogu da se pridruzim utiscima o alergiji da promenim razmisljanje. Izvinjavam se na off u, al eto to me naslov teme asocira. 

Što se mene tiče slobodno ti piši šta ti je na duši i koji su tvoji razlozi za "Pobeći negde". Koga zanima neka čita, a koga ne zanima neka zaobiđe temu ;)

Ali za očekivati je onda da će krenuti ozbiljnija kritika vlasti i sistema (što se baš ne toleriše) pa će "gumica" raditi prekovremeno....:neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 8 minuta, ZoraNS je napisao:

Ništa ne pomaže Fruška gora za alergije jer je puna ambrozije i drugih biljaka koje izazivaju alergije. Po tom pitanju je bolja varijanta biti okružen jezerom (recimo Palić) :)... 

 

Samo ne pitaj kako je ribama u Palićkom jezeru, malo malo pa plivaju leđno... :lol: :ups:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 2 sati, Disko Nindža je napisao:

Samo ne pitaj kako je ribama u Palićkom jezeru, malo malo pa plivaju leđno... :lol: :ups:

Znači i njih ubi ambrozija.....još ja mislim odakle oni mehurići iz vode, a to ribe kijaju...:rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1
Pre 5 sati, ZoraNS je napisao:

Što se mene tiče slobodno ti piši šta ti je na duši i koji su tvoji razlozi za "Pobeći negde". Koga zanima neka čita, a koga ne zanima neka zaobiđe temu ;)

Ali za očekivati je onda da će krenuti ozbiljnija kritika vlasti i sistema (što se baš ne toleriše) pa će "gumica" raditi prekovremeno....:neznam:

 

Nije naravno cilj kritike vlasti niti sistema, samo naslov asocira :neznam: Na ovaj forum se ,,pobegne" jer upravo tih tema nema, tako da je to relaksirajuce. Cinjenica je da je ambrozija uzasno zastupljena ali se tesko sa njom izboriti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sezona ambrozije je izgleda prosla, sprej "Beconase" sam izbacio iz upotrebe pre oko nedelju dana.

Koristio sam jedino njega (bez kombinacija sa lekovima) i pomogao je dooosta.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Super je to kad si samo na ambroziju alergičan, što smo i potencirali u ovoj temi od početka, ali ja imam problem i sa kućnom prašinom... Zamisli taj nerešiv problem  :jee:

 

Mogu da odem bilo gde na svetu ili na Mars, opet moram da se skućim... Jedino da odem da živim u ovim tunelima, k'o drekavac da budem   :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 2 sati, PremieRacing je napisao:

Super je to kad si samo na ambroziju alergičan, što smo i potencirali u ovoj temi od početka, ali ja imam problem i sa kućnom prašinom... Zamisli taj nerešiv problem  :jee:

 

A da promeniš ženu? :rolleyes:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ženu? Žeeeeeenuuuuu? Aaaaaa, ženu!

 

Paaaa, idem da joj predložim - reći ću joj "ZoraNS mi rekao da tako treba." a ti onda beži "negde daleko, što dalje..."     :jee:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

izbaci gluten iz ishrane bar na dve nedelje da vidis da li ima neke promene odn da li ti on pravi problem. nalazi se u razi, jecmu, psenici i ovsu, mozes da jedes proju od kukuruznog brasna umesto hleba, izbaci sva ostala testa, keks i sl, pivo.

ovo bi u stvari trebalo da proba svako ko je alergican na nesto, navodno niko nije alergican samo na jednu stvar i navodno je gluten najcesce ili uvek ukljucen u 'paket'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja