Jump to content

Moto Zajednica

Pobeći negde, daleko što dalje, gde ne trebaju pilule....

Recommended Posts

  • Integrisan, 8421 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bas je problem vidim kod vecine ambrozija, upitao sam coveka koji nije direktno u toj prici ali ima moc i po mojim je merilima normalan i pristupacan. 

Voljan da informaciju podeli i u susret ako moze izadje.

Parafraziracu odgovor na pitanje "radi li se sta po pitanju ambrozije?"

 

Kaze,

sredstva se izdvajaju, ambrozija se unistava na javnim i dostupnim povrsinama, problem su privatne parcele gde su vlasnici u zakonskoj obavezi da  pomenuti alergen uniste ali nema to ko da kontrolise. 

U fokusu je bila korona, sada energenti.

 

 

Nama koji patimo ostaje da sebi nadjemo olaksanje, ja cu i na nivou mesnih zajednica probati da organizujem unistavanje, makar sa maskom morao ici! 

Gledam u parkicu, deca samo kijaju i trljaju okice.

viber_image_2022-08-31_18-59-03-735.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ljudi, pa barem danas postoji rešenje za sve alergije

Ja sam bio alergičan na ubod pčele, i to samo pčele,ni na osu ni na stršljena

Radio alegro test na 20 i nešto stvari i samo pčela,i to jako ozbiljno alergičan 

Išao na primanje vakcina,i danas te probleme nemam,a naslusao se svašta,prosto da čovek ne veruje na sta sve može da postanes alergičan

Na primer jedna žena je ceo život čuvala krave i postala alergična na njih,na ambroziju,grinje, polen,bas mnoooogo njih,čak neki i na zelenu travu, gluten iz mleka,svašta nešto 

Uradite alegro test,i rešite se tih muka uz pomoć vakcina

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, darko dav je napisao:

Uradite alegro test,i rešite se tih muka uz pomoć vakcina

Korov koji je otporan na glifosat izaziva alergiju koju lečimo vakcinama.

Jel ima neki lek da prestanem da povezujem detalje, počinje da iritira gore od ove alergije <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Cisto da dam neku informaciju, mozda nekom pomogne, spominjali ste more i Trebinje. Stan na mesecnom nivou moze da se nadje od 200e pa na gore, pristojan naravno, ako nije u mesecima turizma. A sto se tice alergije za 10godina koliko sam ziveo u Boki, ljudi koji su imali problema sa istim, imali su ih i tamo, mozda ne odmah ali posle duzeg boravka, mozda i pojacane reakcije. Stalno nesto cveta i vlaznost je bas velika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

U normalnim državama se imaju programe za uništavanje ambrozije, akcije, svako je seče čim je vidi.. kod nas je to misaona imenica...

 

Nego, pre 9 dana mi je počela teška alergijska reakcija na moru, to veče je krenuo da duva jak vetar i nešto sam usisao... U roku od sat vremena me je peklo u grudima, davim se, sinusi, nos, kao granata da me odnela... Umirem već nedelju dana.

Da skratim, juče u Kamenici radio spirometriju, snimanje i dobio drugu pumpicu. Kaže fini doca citiram: "neko nasledi vilu od mame i tate neko astmu, a ne mogu svi da naslede vilu"... "Neko nosi naočare, ti ćeš da nosiš pumpicu"...

I još nešto je rekao, što je 100% u pravu... Da su mladi muškarci skloni negaciji svojih tegoba, "nije mi ništa" i da umeju da trpe i trpe dok ne dođe do pucanja.. i pitao me "jel grešim?" uz smeh... A ja kao dete kad razbije prozor... Pogledao u njega i kažem - tako je... I kaže, da to "nije meni ništa" tera u ozbiljan problem pogotovo sa astmom, jer može da se naglo izazove gušenje.. a tako je i bilo, jednu noć sam mislio da ću umreti... Tad sam i otišao kod lekara..

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Kod mene na DIvcibarama ima  ambrozije, a pitacu komsiju, koji je cupa iz nekog razloga, kakva je razlika izmedju NS gde primarno obitava i Divcibara gde je povremeno na par dana.

Mislim da mu je cerka alergicna na ambroziju i pre njenog dolaska on to unistava.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser
15 hours ago, N.F.S. said:

Bas je problem vidim kod vecine ambrozija, upitao sam coveka koji nije direktno u toj prici ali ima moc i po mojim je merilima normalan i pristupacan. 

Voljan da informaciju podeli i u susret ako moze izadje.

Parafraziracu odgovor na pitanje "radi li se sta po pitanju ambrozije?"

 

Kaze,

sredstva se izdvajaju, ambrozija se unistava na javnim i dostupnim povrsinama, problem su privatne parcele gde su vlasnici u zakonskoj obavezi da  pomenuti alergen uniste ali nema to ko da kontrolise. 

U fokusu je bila korona, sada energenti.

 

 

Nama koji patimo ostaje da sebi nadjemo olaksanje, ja cu i na nivou mesnih zajednica probati da organizujem unistavanje, makar sa maskom morao ici! 

Gledam u parkicu, deca samo kijaju i trljaju okice.

viber_image_2022-08-31_18-59-03-735.jpg

Kao sto se na slici vidi, nema vrednosti, to su zabranili. Vrlo visoka je i 100+ ali i 1000+ koliko je mereno prosle godine. Bahati vlastodrsci se uvek izlaju za godinu unazad, ali trenutne vrednosti je jako tesko naci. 

Ne, ne unistavaju, urade to za slikanje i to je to, redovno je vidjam na javnim povrsinama koje odrzava gradsko zelenilo. Jednostavno, mnogo je velika koncentracija pocece ljudima u stanovima da nice po saksijama, meni na terasi vec jeste, 3. put je uklanjam ove godine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly
Pre 17 sati, N.F.S. je napisao:

Postoji aplikacija za android (vrv i za ios) "xEco Polen" za pracenje alergena po mestima...

 

Ima još jedna dobra, ali je samo za merno mesto NS što može da pomogne pokretaču teme...

 

aplikacija "RealForAll"

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

i čisto repera radi Breza:

 

Screenshot_2022-09-01-12-55-13-441_com.realforall.jpg

 

Sorry što je u više postova, sa telefona sam kačio pa sam se zaheb'o... Može admin da objedini ako je bitno.

Promenio član PremieRacing

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8421 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Isao da se posavetujem sa covekom koji vise decenija muku muci sa alergijama, ukratko preporucuje mi "Beconase" nazalni sprej, ili ti po naski sprej za nos :D 

Javljam kako se kod mene pokazao, jutra su mi najgora, bolno grlo, svrab u usima/ocima, i kijanje u peskir.

 

Ako se pokretac teme ne ljuti, da razmenimo iskustva sta kome od lekova pomaze, da ne menjamo lokaciju dok ne iskoristimo dostupno. :popovanje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Meni taj sprej ništa nije pomogao, ali zato Avamys spašava stvar kod mene :)

Promenio član QmBGD
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Meni tablete slabo rade, plus sam imao više puta kritične situacije da hoću da zaspim na autoputu po sunčanom danu... Tako da odavno Aerius samo pred spavanje i to kada je baš "kritično".

Sprej ujutro prsnem prema potrebi. Osećam da me drma alergija, ali telo ne reaguje burno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 16 sati, N.F.S. je napisao:

Isao da se posavetujem sa covekom koji vise decenija muku muci sa alergijama, ukratko preporucuje mi "Beconase" nazalni sprej, ili ti po naski sprej za nos :D 

Javljam kako se kod mene pokazao, jutra su mi najgora, bolno grlo, svrab u usima/ocima, i kijanje u peskir.

 

Ako se pokretac teme ne ljuti, da razmenimo iskustva sta kome od lekova pomaze, da ne menjamo lokaciju dok ne iskoristimo dostupno. :popovanje:

Samo napred, nikom ne može da škodi, a mnogima će i da koristi :)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8421 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mogu vam reci da sprej deluje (ovaj sa slike), prskam po dve doze u svaku nozdrvu, ujutru i uvece...

Da se procentualno izrazim 70% se bolje osecam, ne kijam, ne svrbe me usi i nos, nema sekrecije. Od simptoma je ostao blag svrab ociju ujutru i uvece.

Sem kapi za nos ne koristim nista drugo, tacnije u oci po potrebi kanem "Allergodil" kapi za oci.

IMG_20220904_204917.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Kraj februara, pocetak marta jedna do tri injekcije flosterona, po potrebi, i cijelu godinu miran. Inace, kijanje kod mene je trajalo mjesecima, pomagao je samo rinasek i to par tableta dnevno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Mogu vam reci da sprej deluje (ovaj sa slike), prskam po dve doze u svaku nozdrvu, ujutru i uvece...
Da se procentualno izrazim 70% se bolje osecam, ne kijam, ne svrbe me usi i nos, nema sekrecije. Od simptoma je ostao blag svrab ociju ujutru i uvece.
Sem kapi za nos ne koristim nista drugo, tacnije u oci po potrebi kanem "Allergodil" kapi za oci.
IMG_20220904_204917.thumb.jpg.0296c476bf13866d59c0d2d8cc2f63d9.jpg
Pisi nam i kada prodje ambrozija kako ce biti skidanje sa tih kapi.
Iz iskustva znam da su ti sprejevi teske navlakuse, ja sam ih koristio samo kada moram i to svako vece u drugu nozdrvu kako bih ikako maogao spavati.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8421 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmm, hvala ti na ovome, necu koristiti vise nego sto moram... Dozu cu da upolovacim posle par dana.

 

Trudicu se da sto vernije prenesem kako se osecam, i za vreme i posle koriscenja!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1098 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Još jedan glas za 'Avamys' jer sam uvideo da mi najbolje pomaže. Samo ujutru, samo po jedna doza levo-desno, i nemam problem nikakav. Ali treba krenuti najmanje nedelju dana PRE nego krenu alergeni koji ti najviše smetaju, u tvom i mom slučaju ambrozija.

 

Sa 'Beconase' nemam iskustva ali je suština upravo da slušaš sebe, da pratiš i da razmišljaš šta tebi 'radi posao'.

 

Poslednjih godina se pojavio i 'Dymista' koji je najnoviji i najskuplji...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Beconase, flosteron, avamys sve kortikosteroidi. Ja od te fele preferiram ventolin noću, i aerijus (antihistaminik) danju. 

 

Inače probao sam sve i svašta. U spavaćoj i dnevnoj sobi veliki Venta filter vazduha sa rotirajućim diskovima, pio magnezijum, izbegavao namirnice koje mogu da sadrže histamin... ništa.

Tokom godina pio presing, ksizal... promenio desetak raznih antihistaminika i kortikosteroida...

 

Mislim da bez ozbiljnije organizovane seče ambrozije ništa ne vredi.

 

U vezi naslova teme, prošlu nedelju sam obišao većinu planina Srbije i nema te zabiti u koju može od ovoga da se pobegne... osim možda na vrh Midžora :rolleyes:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ja mučim muku s proleća kada sve cveta…Prve godine kada mi se tek javila alergija, pre 5-6 godina, sam mislio da ću se ugušiti…umalo završio u Kamenici na Institutu…

Bio na Xizalu i Berodualu pumpica itd itd…e od tada kreće moja borba pomoću prirodnih preparata jer ne želim da budem na kortikosteroidima ili da idem svake godine u Futog na vakcinu…

Propolis kapi, med, čajevi, ulje od origana, inhalacija klasična na šerpu s kamilicom, mast za nos Nisita da skuplja alergene itd itd…

I evo svake godine mi sve bolje i bolje…Dodje mi kijanje i svrab naravno i sve ostalo ali nekako znam da mi sve ove gore stvari pomažu i prebrodim lagano…

Najbolje od svega su mi inhalacije s kamilicom posle koje prodišem i oporavim se u momentu…probajte, verujem da pomaže i kod ambrozije


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja