Jump to content

Moto Zajednica

Kako perete svoj skuter?

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia sxr50

Pozdrav,

 

nekoliko meseci imam Apriliu sxr50 novu kupljenu i polagano je razrađujem i uživam. Ona mi je ujedno i prvi motor pa me zato zanima kako tačno da je perem?

 

Imam suvu krpu pod sedištem pa kad god mogu ja malo obrišem vizir, sedište i plastiku oko sedišta, na kormanu, ali kada pogledam zadnji točak i ispod sedišta - tamo se nakupilo prljavštine. Motor, mislim na ceo skuter, deluje ušuškano i zaštićeno ali me zanima koji je najsigurniji način da perem ceo motor, a da nešto ne zeznem. 

 

Šta vi radite? Da li korsitite neka posebna sredstva, koja i za koji deo motora?

 

Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Ja svoj skuter properem na samousluznoj perionici-tada perem sve od sedista na dole. Gledam da budem malo udaljeniji da ne ostetim mlazom nesto i da ne usmeravam mlaz na delove koji mogu da se ostete.

Od sedista pa na gore obrisem vlaznom ili suvom maramicom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 447 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Takodje, na perionici ali iz neke daljine da viza ne osteti ili ne udje gde nebi trebalo. Oko satova i sajli za otvaranje rezervoara nikako.
Licno uglavnom perem kuci, crevo, sundjer itd. Posle pranja ako ne stoji na suncu nije lose napraviti krug da voda ispari/ spadne sa delova gde bi njeno zadrzavanje eventualno neki problem.
Dobar je i onaj motul vosak u spreju za pranje ako nema blata na njemu itd


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ja na perionici na pusku, instrument tablu i komande na kormanu malo iz daljine a ostalo sve normalno, kao i kod auta, cak i zavlacim dole oko agregata,ne bas da zabijem ali usmerim i tu. Racunam da je predvidjen da se vozi i po kisi pa da mu nece smetati voda ni ovako 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Jednom prsvo u perionici i nikad vise, usla voda u centralnu jedinicu, nisam mogao dva dana da upalim motor. Taj stres mi vise ne treba, sad samo kantu vode dve krpe i glancanje, agregat izduvam komoresorom i to je to. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia sxr50

Hvala na savetima.

Verovatno će prvo pranje da bude sa sunđerom i kofom vode, pa ću da javim rezultate. 

 

Da li imate neku preporuku za sredstvo za negu sedišta, ili bilo šta što koriste a da se pokazalo kao dobro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako dvorište postoji, samo kofa/crevo i sunđer. Ako ne postoji, a postoji perionica u blizini, samo ispod donje polovine točka. 

 

Ostatak motora oprati tako što se puška usmeri ka nebu, i dopusti se slobodan pad kapljicama čiste vode. Ništa pena, ništa mikročestice.

 

Uostalom, zašto, čemu pranje motora?! Samo sedište rukom malo, i farove, signalizaciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8428 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Licno, perem u perionici, samousluznoj.
Ne usmeravam gde smatram da ne treba...
Motor ostavim da se ohladi pa dodjem za sat vremena.
Redno kroz programe, pena, sampon, vosak, osmozna voda..
Ali!
Odmah tretiram nefarbane plastike i creva silikonom, uljem u spreju prskam srafove koje mislim da treba, kompresovanim vazduhom izbacim vodu iz kocionih kljesta, supljina na ramu/agregatu.
I tako... Bas su mi te perionice olaksale odrzavanje, tamo gde su semerinzi zdravi, gumice u el. kontaktima takodje, nema bojazni.
Samo razumno usmeravati mlaz i sa daljine po osecaju.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

To za sunđer, hm hm... Jedino sa Yuga mi je spadala farba. A što se tiče perionica, agregat treba da bude hladan, da ne bi na deklama ostali tragovi od hemije koji posle ne mogu da se skinu.

 

Edit: U stvari, komentar je za lak. Pa izabereš sunđer, ne stružeš abrazivnom stranom, normalno. Ultra mega giga mekan kao bebina guza sunđer. I Kosili.

Promenio član Jupiter
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Zapravo ja i nisam od onih koji redovno peru i lickaju svoj motor... Evo ove sezone mislim da sam ga oprao jednom, a pokisnuo sam bar 3 puta. Taj jedan put sam ga oprao u perionici, pošto nemam kofu. A slabo sam ga i vozio (subjektivni osećaj jeste takav), prešao sam oko 8 hiljada. Pritom stvarno ne obraćam pažnju na estetske detalje, ali mehanika mora da bude kako treba. Znači sipam gorivo, podmazujem lanac i idem na servis na 5-6 hiljada.

 

I dalje tvrdnju da će od sunđera ostati oštećenje na laku mogu da povežem jedino sa lošim izborom sunđera. Ili prljav sunđer, pa je u njemu pesak ili prašina. Kao što ljudi uzmu magičnu i izgrebu vizir...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Samouslužna perionica, i to kad se vozi aktivno bar jednom nedeljno i nemam problem da se iz velike daljine skine sva prljavština jer se ne zapušta. Gornji deo oko instrumenata samo sekundarno skvasim iz veće daljine i to je to. 

Lično ne volim sunđer i bilo kakve invazivne metode po lak. Delove gde je lak pustim da se sami osuše, a crne plastike i felne prebrišem jelenskom kožom. Za crne plastike koristim bilo kakav cockpit sprej da ih ''nahrani'' i to je to. 

Skuteri su urbane mašine, i lepo je kad su čisti. :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ja sam za sve dvotockase do sad koristio samousluznu perionicu, ne previse blizu sa mlazom, prerem samo na program "pranje" i posle "ispiranje", ja ga operem celog, ali gledam sto manje da kvasim tablu i otvore na plastikama kako voda ne bi usla "gde ne treba". Nakon ispiranja izguram ga na cistinu, mikrofiber krpom uglancam, nakon toga sacekam jos 15-ak minuta da se malo prosusi i nastavim dalje u voznju. Nikad nisam imao problem. Desavalo se na 50ccm skuterima da zatrza malo na prvom gasu, ali nista vise od toga. 

 

Iskreno mislim da kad bih imao dvoriste da bih ga sigurno prao rucno, jer ne mozes na perionici nikad felne vratiti u sjaj, jedino kad odem do vikendice tu mu se posvetim bas da ga osvezim jer tamo imam dvoriste. 

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja