Jump to content

Moto Zajednica

Versys 650, gubitak snage i čudan zvuk

Recommended Posts

  • Drug član, 2442 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

U prevodu... Potrošio se. 

Ja bi krenuo od pumpe ulja, pitanje je njene potrošenosti.

A liči i da je kombinacija lošeg ulja, dugog intervala i verovatno mešanja ulja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

U motor sipam Ipone r4000 od kada sam ga kupio, poslednja zamena ulja bila pre 3000 km. Inače ulje i filter menjam na 4-5000 km ili na godinu dana. Kada dolivam, dolivam uvek Ipone.

Promenio član pilip88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

I meni je sve jako čudno. Nikada nikakav dim nisam primetio da izbacuje.

Ne mogu da dočekam da odvozam par stotina kilometara da vidim kako se sada ponaša ali ne stižem od posla.

Samo sam ga dovezao iz servisa do kuće i to je to, one tamo nedelje bih trebao da imam neke slobodne dane preko nedelje pa će mali biti u vrtiću a žena i ja možemo malo da se provozamo ako bude ok vreme pa da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

ako si opet sipao  ipon 4000 obrati pažnju na potrošnju da se istorija ne ponovi.

Nisi usamljen slučaj kome svuče po deci za 100 km što je maximum ali se dešaava.Promena ulja smanji potrošnju 10 puta što je naravno extrem ali ima .Sinoć sam  opet čuo samo što je litraža bila dupla u odnosu na 1,8 ko što je kod tebe pa se nije ništa neželjeno desilo.

Pre neki dan takođe .Posle 3000 km ode cela litra do 4000.Honda ,ono prvo suzuki.....

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 3.9.2022. at 14:39, pilip88 je napisao:

U motor sipam Ipone r4000 od kada sam ga kupio, poslednja zamena ulja bila pre 3000 km. Inače ulje i filter menjam na 4-5000 km ili na godinu dana. Kada dolivam, dolivam uvek Ipone.

Možda da promeniš ulje? Da uzmeš neko gušće? Očigledno da taj agregat ima problem sa viskozitetom ulja. Ja sam tako rešavao potrošnju ulja kod automobila...

 

Treba malo nege kod prvog paljenja kad je motor hladan sačekaš da se zagreje i kreneš ali se smanjuje potrošnja ulja baš primetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova

Ако ниси приметио плави дим кроз издув, дефинитивно си купио неко фалш уље без основних спецификација. Свако друго, али баш свако димело би кроз ауспух плави дим и то веома видљиво. Пре много година у радионици ми је дошао FZR у коме је по грешку газда ставио Кастрол TTS. Био је бучан али није зарибо, кад смо променили уље агрегат се утишао и радио сасвим нормално. Дечко је био из Велеса и до Скопља возио са ТТSом у картеру. Реч ми је да ниједно уље не може да једноставно нестане из картера и толико.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 468 postova

Castrol TTS ni za cvaje nije dobar, ili sam ja ubadao neki fals :D ali nije cudno sto nije zaribao, i da ima zejtina u karteru dugo bi mogao da radi. Problem nastaje tek na duze staze, svako ulje je bolje nego nikakvo.

 

A da je moguce da potrosi i preko 0,5l na 1000km a da ne dimi, ili jedva primetno- moguce je :) A on od proslog servisa nije dolivao, dakle to je par hiljada km sa tako malom zapreminom. Sta ces, ubuduce redovna kontrola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova

Ја бар једном недељно ошрафим мерач и проверим ниво уља, у пакленим летњим периодима и чешче.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk





  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

ja te ljude što sam spomeno gore sa hondom i suzukijem  poznajem dosta decenija i znam gde su kupili ulje i da je ulje original jer je to jedini uvoznik i opet  ga sumanuto troši a neki što su kupili na istom mestu recimo vfr star preko 20 godina ništa ne troši.

Kako nemam pojma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova
Castrol TTS ni za cvaje nije dobar, ili sam ja ubadao neki fals ali nije cudno sto nije zaribao, i da ima zejtina u karteru dugo bi mogao da radi. Problem nastaje tek na duze staze, svako ulje je bolje nego nikakvo.
 
A da je moguce da potrosi i preko 0,5l na 1000km a da ne dimi, ili jedva primetno- moguce je A on od proslog servisa nije dolivao, dakle to je par hiljada km sa tako malom zapreminom. Sta ces, ubuduce redovna kontrola.
Кастрол TTS је једино уље које сам ја возио 1 : 100 и није било никаквих проблема. Својевремено смо имали веома професионалног увозника Кастрола, за разлику од овог хоштаплера сада.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Da li je vlasnik motora i pokretac teme na kraju utvrdio uzrok kvara agregata? Nisam majstor, ali poznajem neke, malo je neozbiljno da ispratis musteriju bez konkretnog uzroka kvara? Ili gresim?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Po majstoru je motor potrošio ulje, vožen malo jače pa potrošio više ulja a taj motor i inače troši ulje :neznam:

On mi kaže da je to treći kawaski sa istim agregatom koji je na isti način zakovao u skorije vreme i stigao kod njega.

Jbm li ga, imam poverenja u njih, u pitanju je Biker house u Tošinom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova
Po majstoru je motor potrošio ulje, vožen malo jače pa potrošio više ulja a taj motor i inače troši ulje :neznam:
On mi kaže da je to treći kawaski sa istim agregatom koji je na isti način zakovao u skorije vreme i stigao kod njega.
Jbm li ga, imam poverenja u njih, u pitanju je Biker house u Tošinom.
Јесу ли сада гумице вентила промењене? Ако није тајна, шта је све мењано и које си уље возио?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2797 postova

ulja ide 1.9 litara i to je malo više od pola prozorčića.Ne bi trebao da troši ulja bar prvih 50000 km .posle možda ,ali po malo se povećava i ne  bi trebalo da troši više od pola litre na 10000 km.Ako potroši pola litre  to je opet malo iznad minimuma što nema nikakve veze i ne mora ni da se dosipa.

Ako je palo na minimum treba opet odvozati dosta hiljada kilometara da bi izgubio još pola litre kolko je istočeno iz ovog motora i to pod uslovom da je motor kolko tolko ispravan i da ulje nije jako loše.

Opet ponavljam da se nekim ljudima sa iponom i ful i polusintetikom jako povećala potrošnja a ranije nije postojala a nestane opet sa sipanjem nekog drugog ulja. a nekim ljudima čak sa potpuno istim morotima ipon radi normalno.

Ko ima neku nenormalnu potrošnju a i nemora da bude baš nenormalna nego povećana preporučujem motorex boxer jer ima i jaso  ma standard pa može i u mokro kvačilo a dokazano smanjije potrošnju sa 2-3 litre na nulu kod mnogih motora .

Kako nemam pojma ali je tako u praksi

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova

Вечина греше и стављају уље до пола прозора, уље на горну црту је моја препорука. Ко послуша послуша, ко не ......

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

@Krokodilo Zamenjena radilica, klipovi, klipnjače, hilzne, dihtunzi, obrada glave i ventila, sipano Ipone r4000 od kada sam ga uzeo.

I ja sam uvek sipao do pola prozorčeta, od sada punim do gornje crte :)

Videću kako je sada sa potrošnjom ulja, valjda je sada rešeno. Nikako da nađem vremena da se provozam a i sada krenulo ovo gadno vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova
@Krokodilo Zamenjena radilica, klipovi, klipnjače, hilzne, dihtunzi, obrada glave i ventila, sipano Ipone r4000 od kada sam ga uzeo.
I ja sam uvek sipao do pola prozorčeta, od sada punim do gornje crte 
Videću kako je sada sa potrošnjom ulja, valjda je sada rešeno. Nikako da nađem vremena da se provozam a i sada krenulo ovo gadno vreme.
Ја би прешо на Силколен, од Ипона и Кастрола бар у МК има доста суза. Требали сте и уљну пумпу да промените или репарација исте. Нема ремонта без промене или репарације уљне пумпе.(моје искуство после дугогодишњег рада)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja sam prošle godine prešao na Ipone polusintetiku. Potrošnja je drastično porasla. Ali menjač radi savršeno!

Pre toga sam sipao jedno sedam godina Motul polusintetiku i rezultat je skroz obrnut. Potrošnje skoro nije bilo, ali menjač kao nakovanj.

Sad ću probati Silkolene. Imam dobar osećaj.:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova
Ja sam prošle godine prešao na Ipone polusintetiku. Potrošnja je drastično porasla. Ali menjač radi savršeno!
Pre toga sam sipao jedno sedam godina Motul polusintetiku i rezultat je skroz obrnut. Potrošnje skoro nije bilo, ali menjač kao nakovanj.
Sad ću probati Silkolene. Imam dobar osećaj.
Нечеш погрешити

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Probaću baš i ja Silkolene kada dođe vreme za zamenu ulja. I ja imam isto iskustvo sa menjačem, ne znam koje je ulje bilo u motoru kada sam ga kupio ali kada sam zamenio i sipao Ipone menjač je radio mnogo bolje. Zato posle nisam ni pokušavao sa nekim drugim uljem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja