Jump to content

Moto Zajednica

Bajkeri kamiondzije

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5253 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@X8 Vračar

Vidi, meni tu ništa nije jasno. Čitam neke diskusije o tom mostu kako narod ne može a za bgd na vodi mogu i sl.  Logično je i da kamioni ne zalaze u grad pa da tipa iz Šimanovaca roba ide dalje  u nekim manjim kamionima. Isto tako je logično ako je vec dozvoljeno da postoji neki put bez da se mora nekim dijelom teleportovati. 

Edit: onaj lik mi je rekao da oni idu preko pančevca sa direktnim ubrizgavanjem osim kad je neko zavrt, tad zovu gazdu pa gazda zove dalje...

Promenio član BRACO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1252 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Zorza Klemansoa 37 ....

 

Samo kazes/pokazes papire da ides na carinu i prolaz dozvoljen, znaju plavci da nema drugog puta do tamo.

 

A znakovi pre pancevca su postavljeni jer je za ovu godinu bilo planirano preseljene ispostave ali ništa od toga, do daljnjeg.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5253 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@travelman hvala za info, znaš li možda kad se ide iz pravca Obrenovca jel smijem ispod gazele pa dalje pravo ili da idem na pupinov pa okolo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5253 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Dvije najvažnije stvari po mom mišljenju na kamionu su klima i frižider.  Sve ostalo ima alternativu. Kanister 5l hladne vode, nešto hrane u frižideru nekako daje sigurnost dok klima garantuje siguran hlad u dugim čekanjima na ljetnoj vrelini. 

Zimu nismo vozili a pretpostavljam da je tad vebasto grijanje svetinja, mada komšija mi je rekao "zimi je lako za spavanje, uvučeš se u vreću,  ljeti nemaš izbora".

Još jedna stvar na koju nisam računao na prvi pogled bezazlena su komarci. Od petnaeste godine imam tu muku  kad sam na moru doživio overdose ujeda istih. Stvar  bez koje nisam nikad kretao na put je Autan. Ove godine me je izdao par puta. Jednostavno neke vrste su ignorisale. Kamion ima električni šiber i vrhunski komarnik ali gamad nađu načina da se uvuku u kabinu.

Par puta sam doživio nešto kao početak nervnog sloma. Dan završen i kad treba da se mozak resetuje, kad se navuku zavjese kad kabina postaje mala sloboda probudi me niski prelet "zzzzzzz". Panika, ustajanje, jurnajva istog. Do 4-5 uboda sam Ok.  

Ako povežu dvije takve večeri treći dan si neispavan, nesposoban za vožnju. Naša sreća je što nismo nikad imali toliko posla hehe.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
10 hours ago, bdada said:

@X8 Vračar da li si negde preduzeo nesto konkretno, da ne kazem opipljivo?

Za tastaturom se tesko sta moze napraviti osim ozbiljno uvrediti kolega.

Tačno sam znao da ne treba da kliknem na ovu temu i dosta sam izdržao...

U mnogim gradovima gde ja nisam ništa opipljivo preduzeo je sasvim normalno da šleperi ne ulaze u uže gradsko jezgro prečnika recimo 5km. Ne znam da li si ti zadužen za opštu tehničku ispravnost preduzimanja ili dužiš samo mene ali treba znati da postoje neki ljudi koji inače rade samo za tastaturama, a bez čekića i pajsera. 

 

 

10 hours ago, BRACO said:

@X8 Vračar

Vidi, meni tu ništa nije jasno. Čitam neke diskusije o tom mostu kako narod ne može a za bgd na vodi mogu i sl.  Logično je i da kamioni ne zalaze u grad pa da tipa iz Šimanovaca roba ide dalje  u nekim manjim kamionima. Isto tako je logično ako je vec dozvoljeno da postoji neki put bez da se mora nekim dijelom teleportovati. 

Edit: onaj lik mi je rekao da oni idu preko pančevca sa direktnim ubrizgavanjem osim kad je neko zavrt, tad zovu gazdu pa gazda zove dalje...

 

BG na vodi je politika, to nećemo mešati ovde. Sa druge strane, može da se teleportuje ili da ljudi idu u Šimanovci gde i jeste mesto za shopping centre. Uvek se stvara gužva od tih Šimanovaca, pa pretpostavljam da ljudi inače tamo rade ili šta već. 

 

To što je carina negde, ne znači da mora kompletan teretni saobraćaj tuda da prolazi. To je besmisleno i nije nikada tako funkcionisalo. Bilo je kod bivšeg kvantaša isto carina ali ni tada nije kompletan saobraćaj tuda išao. To je jasno da neće šleperi da se gomilaju u Žorža Klemensoa. U Luci Beograd (sada već bivšoj) su verovatno carinici ono što prispe tim putem, a ne šleperima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5253 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

@X8 Vračar drago mi je ako ti je tema pomogla da izbaciš neku negativu iz sebe ali osim što si ponovio već napisano ništa korisno nam nisi rekao. Ako nemaš neki predlog, nešto korisno možda bi i bilo bolje kako reče da ne ulaziš u temu i bzv se nerviraš. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 778 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

@BRACO, druže, NIKAKO od Luke Beograd pa Dunavskom ukicom prema Kalemegdanu i prema ušću, tu je zabranjen prolaz i redovno viđam "zalutale" kamione zaustavljene od strane saobraćajne policije. Do luke Beograd od strane Pančevca očigledno nema problema jer kao što rekoše, tu je carina i gomila magacina i dalje...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




@X8 Vračar drago mi je ako ti je tema pomogla da izbaciš neku negativu iz sebe ali osim što si ponovio već napisano ništa korisno nam nisi rekao. Ako nemaš neki predlog, nešto korisno možda bi i bilo bolje kako reče da ne ulaziš u temu i bzv se nerviraš. 


Tema mi je pomogla da se uverim da sam i ranije dobro govorio ali neće niko da shvati. Ovd ese zgražava narod nad vožnjom motora bez opreme u papučama ali je svima sasvim normalno da teretnjaci bez kočnica idu gradom.

Evo mogu i da ilustrujem. Imaš obilaznicu pa obiđeš sa druge strane grada. Ni Gazela se odavno ne koristi za teretni saobraćaj (verovatno od rekonstrukcije pre više od 10 godina).

Kolega je prethodno lepo napisao i za rastojanje između teretnjaka u koje ću nastaviti da se ubacujem, a vi nemojte kočiti.

Sportski pozdravc93344251e7c13d8c13fd3b58606b1e4.jpga8d100a9ebd45bae7dc583bdd3df4bf7.jpg4d3bf0d98241c4be1e4a9db3c91531ac.jpg
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma jok, što ćeš obilaziti, kreni pravo ispod Gazele i stani ispred Savske 35, imaš tu dobar burek. Posle na semaforu levo kroz BGH2O, pa na kružnom desno, levo, ispod Brankovog idi pravo šinama, dalje znaš sam oko Kališa. Alternativa je da posle pekare ne ideš levo već pravo, pa nakon 400m popiješ ristreto i gledaš u žir. Tu nije frekventno pa možeš da upališ sva četiri...

Promenio član Jupiter
  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1590 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@BRACO pretpostavljam da imaš 220v utičnicu u kamionu?

 

Ako imaš, za komarce je ovo rešenje:

 

image.png.def7e95d166fad77394b284da44a36fa.png

 

Ima ih u maltene u svakoj prodavnici, možda 1000 din, ja garantujem da Raid i LMX rade posao - jedna ova sprava bez problema tera komarce van prostora od 40-tak kvadrata, sa sve otvorenim prozorima, a ova bočica traje...ne znam ni ja koliko. Možda grešim, ali imam utisak da traje par meseci sa uključivanjem svake noći na 12 sati.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1656 postova
  • Motocikl: /

Jedini nacin da dodjes dotle je od Gazele desno na autoput ka Nisu, pa na Plavi most (Vojislava Ilica), Bulevar K.A, Batutova, pa dole u D. Tucovica i posle ka Vilinim vodama.

Ne postoji nijedan drugi legalan pravac osim tog. 

A kad bude bio uklonjen i poslednji magacin dole, nece moci nista preko 12t u Bgd, osim za prevoz materijala do gradilista i mesalice za beton.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1656 postova
  • Motocikl: /

Ma nije problem da ih vozi (sigurne ture, posto nece niko :)), samo da gadja da stigne tamo izmedju 10 i 12-13h jer je tad najmanja guzva ili uvece pa da prespava na kapiji do otvaranja magacina.

Samo sto je obavezan da kruzi oko grada da bi dosao do Plavog mosta, tu gubi 1h u voznji i ima 50km vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

ili dužiš samo mene

Ne duži samo tebe, daleko bilo :D, nego ajd stvarno nemoj čoveku da zaseravamo (lepu) temu. Malo širine, ako već neko ne shvata da postoje stvari koje ne razume i baš on ne opravdava, a one gle i dalje postoje, što sad i ti moraš da nas obaveštavaš oko ponašanja šlepera, ko da je braco terorista... :D  mislim, u pravu si u načelu, ali nekako ti je stil preoštar. :)

 

Malo tolerancije... :takoje:

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

@BRACO Imao sam prilike da se akam po raznim nekim mestima gde su komarci ful neobavešteni kako ne vole Autan. ;) Valjda nisu dobili memo :D Elem, tu sam naučio da je Autan onako, paaa, kilav pomalo, onako za evropske uslove i neke fine gospodske komarce. Ima mnogo efikasnijih sredstava!

 

Te druge kupuješ ih u boljim apotekama, ili najpre i najlakše, ako neko putuje preko nekog velikog HUB aerodroma, donese ti. Tu postoje zaista jaki i efikasni repelenti da se kupe. Ja koristim repelent TREK, proizvođača PYRAMID (ima ga po aerodromima i apotekama). Imaš 2 koncentracije (jačine). Dosta je jeftin u odnosu na ostale, a veoma, veoma radi... Za njega garantujem (recimo, nikada nisam dobio malariju tamo gde je to normalna stvar... doduše, sad kad sam rekao :D ...)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 1 sat, zaludan je napisao:

@BRACO pretpostavljam da imaš 220v utičnicu u kamionu?

 

Ako imaš, za komarce je ovo rešenje:

 

image.png.def7e95d166fad77394b284da44a36fa.png

 

Ima ih u maltene u svakoj prodavnici, možda 1000 din, ja garantujem da Raid i LMX rade posao - jedna ova sprava bez problema tera komarce van prostora od 40-tak kvadrata, sa sve otvorenim prozorima, a ova bočica traje...ne znam ni ja koliko. Možda grešim, ali imam utisak da traje par meseci sa uključivanjem svake noći na 12 sati.

U DMu ima Zigzag, 290din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2461 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, zaludan said:

@BRACO pretpostavljam da imaš 220v utičnicu u kamionu?

 

Ako imaš, za komarce je ovo rešenje:

 

image.png.def7e95d166fad77394b284da44a36fa.png

 

Ima ih u maltene u svakoj prodavnici, možda 1000 din, ja garantujem da Raid i LMX rade posao - jedna ova sprava bez problema tera komarce van prostora od 40-tak kvadrata, sa sve otvorenim prozorima, a ova bočica traje...ne znam ni ja koliko. Možda grešim, ali imam utisak da traje par meseci sa uključivanjem svake noći na 12 sati.

...posle koliko bočica inhalacije ove špecije se dobije rakonja?? Da mi je znati šta se tu udiše...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1654 postova
  • Lokacija: Paracin

Odes u neku radnju sa ribolovackom opremom, obicno imaju dobre jake kreme protiv komaraca. Ja sam isto alergican (psihicki) na njih. Nocu mlataram onim elektricnim reketom kada ga cujem, kada cujem "puc" to je to, ne ustajem da palim svetlo, eventualno upalim lampu na tel da ga privucem pa ga ubijem ko pi.... Sto se tice zabrana i kamiona, zavlacio sam se u EU po raznim gradovima kamionom, nece Nemac  da plati tri mala kamiona kada moze jedan veliki ali kada oni obnavljaju ulice ukopaju bar pola metra pa sloj betona, pa ovo na ono, pa sloj ovoga pa onoga pa tek asfalt, e i tu mozete traziti uzrok rupa u talasa na ulicama. Samo nisam imao problema zbog zabrana, u koroni sam doziveo da mi masu sa nadvoznjaka i nose transparente jer shvataju znacaj prevoza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 284 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ajd prvo da se razgraniči da li je zabranjen tranzit ili dostava. U mnogim gradovima u Evropi je na određenim mestima zabranjen tranzit za kamione preko 3.5t, ali je naravno dozvoljena dostava. Nema logike da je do carine zabranjen dolazak,mada... Srbija je napredna zemlja... Da ne postavljam slike ulaska u zone zabranjene za kamione preko 3.5t i 12m sa šleperom od 44t i 18m, da ne pričam o guranju saobraćajnih znakova ćoškom od prikolice i skidanju veša sa terase... Nismo jedini i najgori...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6835 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Daj da uletim ovde :D

 

Da li ima neko ko vozi ili je bio na nekim način u poslu sa ovakvim vozilima? Nije bitno što je u pitanju Ford, već taj tip vozila. 

 

Već neko vreme se mislim da nabavim sebi jedan i da vozim. Nigde nisam uspeo da saznam kakva su realna iskustva iz prve ruke da bih napravio neki biznis plan.

 

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Ford Transit Cerada 9 EP 130hp, 2022. godište, Dostavni kombi do 3.5t, Dizel 1996 cm3, vozilo prešlo 1 km, Niš. Cena Na upit - Kombi i laka dostavna vozila - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja