Jump to content

Moto Zajednica

Koliko kubika za putovanje

Recommended Posts

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Hahahahha al si nas navukao. Nikad seo na motor a sad ces da kupis prvi i da ides do lisabona, aj NE SERI

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2447 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
11 hours ago, zoleprole said:

Pa recimo do Lisabona i nazad, mada sam ja mislio da je poenta u putovanju a ne u stizanju do cilja.

E u tom slučaju Tomos T14.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Ja bih ti preporucio da startas na maxi skuteru. Recimo Burgman 400 kakvog ja imam se danas moze uzeti za nikakve pare, a ima ogroman udoban sic, 64l kapaciteta ispod tog sica plus eventualni topcase, a zastitu od vjetra bolju nego bilo koji motor vjerovatno. 400 kubika i 34 konja su mu dovoljni da bez problema vozis i auto put sa njim i da nikome ne smetas jer ide i do 170kmh. I secer na kraju: automatik. Stvoren za pocetnika. Perfektan i za otici u kupovinu i zaputiti se na putovanje od 20 dana.
Ako ne zelis polagati A kategoriju, onda trazi takvo nesto ali na tri tocka. Recimo Piaggio MP3 500.
 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

170 ,necemo preterivati. :jee: Burgman je dobar skuter,ali skup za odrzavanje. U Srb ulazi sav otpad iz Evrope i onda ti se zivot smuci eto si ga uopste i kupio. Mi u Nemackoj imamo pravi uvid u km i broj vlasnika i onda nema razloga za sumnju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
pre 51 minuta, DaliborBP je napisao:

170 ,necemo preterivati.

Nisam nigdje napisao po GPS-u:jee:, a ja sam svog jednom vozio 170+ po satu na A8. Nije bas najugodnije bilo, ali ide. Naravno sa dr pulley rolnicama. Sa originalnim vjerovatno ne ide.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
On 7/16/2022 at 11:00 PM, drmilan_ said:

Hahahahha al si nas navukao. Nikad seo na motor a sad ces da kupis prvi i da ides do lisabona, aj NE SERI

Ovo nas verovatno neko zeza, ali sustinski ima ljudi koji kupe motor i odmah sednu I zapice veliki put. 

 

Secam se pre 4,5 godina sretnem tipa u Milana Rakica, kupio BMW GS  Kaze "Ovi moji idu za Mongoliju za 2 nedelje, meni je ovo osmi dan na motoru, nemam ni dozvolu. Razmisljam da krenem sa njima".

 

Covek ne znam cime se bavi, ima para ima vremena, dovoljno je lud, I to je njemu dosta...

 

Isto znam coveka koji zivi od mame i tate imaju privatnu firmu, vozika GS po Siciliji, ode na put mesec i po dana lagano. Par meseci pre toga polozio. 

 

Takvih slucajeva mali milion. 

 

Promenio član Pingvin37
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)
On 7/16/2022 at 5:56 PM, Lazar991 said:

Zavisi koliko čovek putuje ali mora bar 80 konja za lagana putovanja da se ne treseš dal ćeš da pretekneš šleper ili auto neki..

Meni ovo zvuci previse, sto se snage tice, 45-50ks je sasvim dovoljno za motor od 200kg iz mog iskustva, za dve osobe (tipa oko 150-160kg dodatne tezine). Transalp 600, Kle500... bez problema idu i super ubrzavaju, uzbrdo, kako god - za voznje do nekih 120kmh. Mogu bas brzo da se voze po planinama, krivinima, uzbrdo, itd.. Naravno nisu za auto-put i 130kmh+.

Dok recimo Versys 650, Vstrom 650 su vec "sportski" brzi za moj ukus sa svojih 60-70ks, lepo je, ali nema potrebe.
 
Inace ovako par stvari za zoleprole sto mi padaju na pamet:


- Kubikaza nije toliko bitna. Gledati vise velicina motora naspram tvoje visine i tezine ako vec planiras duzi put. Snage retko moze da fali ako je motor preko 45ks -  udobnost, prostor vec moze biti problem.

- KLE, Transalp, Vstrom, cb500x, versys650 itd... njih verujem da mozes dan/noc voziti bez posebnog zamora, a lepo se voze losim putevima, sto je isto bitno. Ovi motori su oko 200kg,  i nema problema i da padnes offroad, mozes ga dici sam, okrenuti itd. Treba umereno snage, za zene vec moze biti problem.
 

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1543 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja išao, kao srednjoškolac, dva puta sa Tomos E-90 na more, u Bečiće i u Poreč, nikada mi lepše nije bilo!

Il' je to samo žal za mlados'? :dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4394 postova

Ja bih pre na more isao sa motorom manje kubikaze. Jeste da na autoputu bi bila patnja ali kad dodju serpentine i krivinarenje, manje kubikaze su bicikla za nas sa ne bas puno "skilla"... Imao bih mnogo vise samopouzdanja. 

 

Sa suvozacem ne bih krenuo na takav poduhvat bez obzira na kubikazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

50 konja i nekih 400-500 kubika je taman za putovanja, uzbrdice, preticanja i suvozaca.

Ja sam putovao i sa rebel 125 i uzivao sam. Medjutim nije za autoput i za preticanje kad se vozi 80  km/h ili vise. Sto se tice uzbrdica na svaku se popeo bez vecih problema cak i sa suvozacem. Sto se tice motora od 50 kubika, smatram da nemaju sta da traze van grada.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Mislim da je ovaj predhodni post najbliži nekom mom laičkom razmišljanju, zagledao sam malo motore po gradu, meni to sve izgleda malo veliko i kabasto, i da budem iskren malo i pozerski, mada razumem tu vrstu strasti, tipa Bandit, Vstorm, i slično, ipak ja imam 172 cm i 77 kg i akcenat mi je na putovanju a ne jurcanju po auto putu, što svakako neću raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650

Ne daj se obeshrabriti... putovati se moze svacim. Isao sam biciklom po citavoj Srbiji, za Bosnu, za Crnu Goru, za Bugarsku... sjedio na bajsu i po 3 sedmice, na sve se dupe navikne. Tako je i komfor na motoru na duze staze relativna stvar. Ljudi su skuterima isli i na Mongolski reli. U svakom prethodnom komentaru ima istine i postoje razlozi zasto kolege forumasi zastupaju jedno ili drugo misljenje i za to imaju svoje razloge, trebas samo isfiltrirati sta je tebi bitno a sta ne.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Obzirom da imaš 77kg, samo nešto što se pali na dugme jer za kurblu treba bar 80kg.
Šalu na stranu, ideja i želja na mestu.
Neko ranije pomenu maxi skuter 400-500 kubika, generalno bi to mogla biti dobitna kombinacija (za nekoga sigurno jeste), stvarno su za suvozača udobniji od većine klasičnuh motora, pa će supruga više moći da uživa.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, nedokazani said:

Obzirom da imaš 77kg, samo nešto što se pali na dugme jer za kurblu treba bar 80kg.
Šalu na stranu, ideja i želja na mestu.
Neko ranije pomenu maxi skuter 400-500 kubika, generalno bi to mogla biti dobitna kombinacija (za nekoga sigurno jeste), stvarno su za suvozača udobniji od većine klasičnuh motora, pa će supruga više moći da uživa.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Ljudi ne lozite se, lazan profil 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Bez nekih 80 konja,udvoje,ni ne treba kretati. Jači motori znače bolje kočnice,udobnost,veću max. nosivost. Sam može i 250ccm,al udvoje šta god ljudi pričali,bez min. 750ccm ,čak i 1000ccm teško. To shvatiš kas zaglaviš na +40 ,na asfaltu +54,iza šlepera,a jednostavno se ne usuđuješ preticati. Ili kad shvatiš da ti kočnice ne rade radnju,a ti ženu imaš iza leđa,pa manevrom izbjegneš bus,koji prima putnike u po krivine. Došao do prvih vrata kočeći.
Sad imam motor od 1000ccm,al čak vozim isto kao i kad sam imao 250 i 500ccm. Al kad treba preteći,ili zakočiti,puno sam sigurniji. Krajnja brzina,ili brzina uopšte nije bitna u ovoj priči. Nego sigurnost koju ti daje jači motor. Svi mi kao početnici gledamo troškove održavanja,registracije,guma itd.. Ali sa iskustvom ti naiđe..
Ne nagovaram nikoga ni na šta,ovo je moje mišljenje i iskustvo. Ljudi putuju sa 50-80ccm oko svijeta,i svaka im čast. Ja nemam tolika muda.

poslato sa nove rupovke sa kurblom

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Lele, hteo sam sa gospođom u subotu na put, sad pogledam motor jedva 700kubika i 70 i nešto konja.

Sad cu da je posaljem na autobus, tako mi rekli na forumu.

Kad sam prodao one od po 100konja i Ilijadu kubika jbg







  • Sviđa mi se 2
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 360 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Meni se čini da bi mogao pogledati i BMW F650. Prijatelj ga ima, jako lepo se vozi, ne bi trebalo da je skup za održavanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 4 sati, mali_zmaj je napisao:

Bez nekih 80 konja,udvoje,ni ne treba kretati. Jači motori znače bolje kočnice,udobnost,veću max. nosivost. Sam može i 250ccm,al udvoje šta god ljudi pričali,bez min. 750ccm ,čak i 1000ccm teško. To shvatiš kas zaglaviš na +40 ,na asfaltu +54,iza šlepera,a jednostavno se ne usuđuješ preticati. Ili kad shvatiš da ti kočnice ne rade radnju,a ti ženu imaš iza leđa,pa manevrom izbjegneš bus,koji prima putnike u po krivine. Došao do prvih vrata kočeći.
Sad imam motor od 1000ccm,al čak vozim isto kao i kad sam imao 250 i 500ccm. Al kad treba preteći,ili zakočiti,puno sam sigurniji. Krajnja brzina,ili brzina uopšte nije bitna u ovoj priči. Nego sigurnost koju ti daje jači motor. Svi mi kao početnici gledamo troškove održavanja,registracije,guma itd.. Ali sa iskustvom ti naiđe..
Ne nagovaram nikoga ni na šta,ovo je moje mišljenje i iskustvo. Ljudi putuju sa 50-80ccm oko svijeta,i svaka im čast. Ja nemam tolika muda.

poslato sa nove rupovke sa kurblom
 

90% ljudi voze automobile koji imaju ubrzanje jednako motoru od 125 kubika pa ne vidim da se zale da fali snage za preticanje. ZZR 250 koji sam imao prilike da probam ima sasvim dovoljno snage za bezbedno preticanje. Naravno mora da se vrati 2 nize ali opet sto ne vracati ako imas menjac. Na mom Badnitu 600 od oko 75 konja u 6 toj ima vise snage za preticanje nego vecina automobila u 3 brzini. Kakvih 750 ili 1000 kubika. Ako tako gledamo svako bi trebao da vozi auto sa minimum 4.0 motorom. 400-500 kubika je i vise nego dovoljno za ugodno putovanje. Mada bi i ZZR 250 odlicno radio posao. Veoma udoban za vozaca i suvozaca. Ima dobru putnu brzinu, pouzdana masina, mala potrosnja. Jedina mana sto je stariji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja