Jump to content

Moto Zajednica

Koliko kubika za putovanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Treba mi motor za putovanje sa suprugom, akcenat je na putovanju a ne na motoru, jer ne želim više da vozim  automobil.

Neću vas pitati koji motor preporučujete, nego za početak samo da mi razgraničite da li je 250 cm3 dovoljno za putovanje u dvoje sa stvarima ili mora više?

I da li ima smisla voziti 250 cm3 u odnosu na recimo 600 cm3 gledano samo sa ekonomske strane (potrošnja, registracija, održavanje...)

Kao što rekoh akcenat je na putovanju u dvoje, ali bez napora i sa uživanjem koje donosi vožnja motorom (ne mislim na brzinu nego na blizinu prirode kuda se vozi).

Kupio bih polovan motor oko 3000 eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 23 minuta, lomitelj je napisao:

Zdravo Zole ili Prole, kako si? Šta se radi?

Hoćemo reći, ovo je jedna moto zajednica zivih ljudi, imenom i prezimenom. Odes prvo u rubriku za predstavljanje, tamo napises neko slovo o sebi, a onda pitaj sta ti volja. Uvek se ovde nadje neko ko ce se sprdati, ali i odgovoriti na tvoje pitanje. Uglavnom sa dobrom namerom i prijateljski. 

Ima smisla putovati na 250 kubika, ali imaj na umu da su to većinom po gabaritu manji motori. Moze ti se desiti da ti  nekad manjka snage, pogotovo kada si natovaren, sa saputnikom, ides uzbrdo i slicno. 

Na putovanju brzina nije nesto sto je presudno. Ja godinama putujem na skoro 50 godina starom bmw-u od 500 kubika i 30 konja. Lagano i stizem svuda. A ni ovaj drugi motor sto imam od 900 kubika ne vozim preko stotke. 

Kao sto rekoh, to su mahom manji motori i ako si krupan i visok moze biti da ti nece bas stajati neki sitan motoric. Da ne bude kao da vozis igracku, a pri tome, da nakon 200 km voznje i ti i supruga budete umorni od neudobnosti malog motora. 

Kad ides sam moze i na Tomosa, ali u dvoje... 

Promenio član stari roker
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Prnjavor, RS
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Sve je to individualno, ne bije boj svetlo oružije već srce u junaka

Nije bitna toliko kubikaža koliko uživanje kao što si i sam naveo, tako da probaj, sedi, vidi

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Prvo da li imas dozvolu i da li si ikad vozio sa saputnikom? Kilaza, dimenzije... zelja za brzinom?

Dosta mozes sam sebi odgovoriti iz iskustva.

Ja sam se sa 200cm3 sa suprugom naputovao, posle presao na druge i jace motore. 

Sve ima svoje pozitivne i negativne strane i niko ne moze da tebi kaze sta tebi odgovara.

Sigurno je da jaci motori su upravljiviji, lakse se pretice, bolji je osecaj ako se ne vozi non stop pod jakim gasom. 

Ako nemas iskustvo, uvek je savet da krenes od manjih kubikaza. Lako se to posle proda ili zameni. Ovaj hobi je svakako skup tako da ne treba praviti frku o par stotina evra pri menjanju vozila. 

Svaki ce vam izmamiti osmeh na lice, pa i 50ccm3 ako ste za 2 tocka.

Bitno je da budete u glavi cisti i da imate svu opremu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Imam preko 50 god i nemam želju za brzinom, imam želju za putovanjem, kako u odlasku negde tako i u samom putovanju.

Sa automobilom nemam više uživanja u putovanju, kako iz ekonomskih tako i iz ličnih razloga, i zato razmišljam da kupim motor.

Nisam krupan, nemam 100 kg i ne zanima me kako izgledam na motoru, ali me zanima udobnost, ako me razumete.

Ako nema velike ekonomske računice u razlici između 250 i 600, onda ću naravno kupiti nešto od 600, preko toga mislim da nema smisla za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Dvoje ljudi ( do 160 kg) natovareni sa jos tri kofera I tank torbom, po meni ne moze bez 80 konja i 600 kubika. To je minimum minimuma, a vozio sam svasta.

 

Luksuzna voznja je kad putujes sa necim od 100+ konja od 1000ccm i vise. 

 

Rasterecena, sigurnija u preticanju, pa verovatno i udobnija, zavisi koji tip motora, pricam za touring.

 

A moze i sa 50 ccm da se putuje. Bez problema, ko voli, zeli, ima snage i entuzijazma. 

 

Za 3000e mozes svasta polovno da kupis. Svi stariji motori su skuplji za odrzavanje nego novi i noviji, jer ih je pojeo zub vremena. Potrosnja im je isto tako veca nego novijim motorima. 

 

Al za 3000e mozes da kupis putni motor npr Hondu Pan European vozis se udobno kao car, a ima snage dosta. 

 

Dakle nesto mora za te pare da te ustine. Ili servisi po dzepu kod starijih motora, a cesto I potrosnja. Ili manjak snage I kubika kod novijih il novih motora. 

 

Pa ti vidi sta ti vise odgovara za taj novac.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Dobro, pare manje više nisam odredio, bitno mi je za početak da znam šta treba da kupim.

Razumeo sam da je najoptimalnije oko 600 cm3 i to je to.

Predpostavljam da koliko para toliko i muzike, znači što mladje i manje kilometara za pare koje imam.

Još mi samo recite gde gledam motore za putovanja, u touring, naked....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Posto nemas iskustva najbolje da uzmes neku 250-tku, to je sasvim dovoljno jaka masina za putovanje solo ili u dvoje.

Ako si razuman vozac i bazdaren u glavi, eventualno neka 500-tka dvocilindras, Suzuki GS 500E, Honda CB500, Kawasaki ER5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

da se nadovežem na Disko Nindžu
diverzija (što stara vazdušara sa karbom za baš jeftine pare, nema šta da crkne na njoj, golf dvojka :D ), što novija xj6 (vodeno hlađen, efi, doduše i skuplji..)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K1200s

Pa Zole ja mogu samo da ti kažem da kupovinom motora nećeš ništa uštedeti u odnosu na automobil, niučemu od potrošnje do servisa ili guma, tako da ako je motiv ekonomski zaboravi na motor.(punto na gas manje troši,udobniji,ima klimu,gume jevtinije,servis jevtiniji)

A ako uzmeš motor koji troši 3,5-4lit a to je taj od 200cmkoji će jedva da ide sa vas dvoje i torbom nekom, da bi imao  blizinu sa prirorodom ,dok te pretiču kamioni i voziš iza traktora ti trenuci uopšte nisu lepi i zabavni ,saputnica ima da se iznenadi koliko je neudobno na motoru posle sat vremena sedenja na zadnjem sedištu

Sobzirom na pitanja koje postavljaš ,baš nemaš iskustva sa motorima ,,,,,moraš da smisliš gde bi ,kako,pa onda sa čim ,,,,,a prvo ti treba dosta informacija o svemu u moto svetu,,,,a najviše ljubav prema motorima jel zdrav razum nema mesta u tom svetu,

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
52 minutes ago, zoleprole said:

I još jedno pitanje, šta su za vas stariji a šta noviji motori, gde je granica odprilike?

Granica ce ti se sama pokazati, a ona se nalazi u tvom novcaniku :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako gledaš 600 kubika, onda mozes da dobaciš i na 750,jer u regi nema neke znacajne razlike. Ako gledas 250, a nekoliko hiljada dinara u registraciji ti ne predstavlja razliku, onda mozes da ides do 500 kubika. To ti je full ekonomik. Ne znamo koju vrstu motora preferiras, sport, naked, enduro? Ja sad kada bi ulazio u moto svet jedan od prvih u izboru bi mi bio kle 500. To ti je magare koje mozes da natovaris lepo, ima mesta i za tebe i za ženu. Ne trosi mnogo, jeftino odrzavanje, ima delova. Uz male modifikacije (novo sediste) moze biti izuzetno udoban, a deli mašinu sa sportskim bratom gpz500s, te se uz malo ulaganje moze dobiti koji konjic vise u snazi ako nedostaje. Ako je propisno odrzavan pali uvek. 

Ovde ima ljudi na forumu koji su se lepo naputovali sa kle-om. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4685 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moze se lepo putovati i sa 250 cc . Drugar je sa zenom isao na Chalingeru 250  a mi na SV650n. Beograd, Durmitor, Dubrovnik i nazad. Sve je bilo ok, bez ikakvih problema. Regionalni put je i onako ogranicen na 80kmh.

On je sledece godine cepao Beograd Budva Split Rijeka Trst....

Ako nadjes neki motor 400-600 ccm, to je to.

 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam
Pre 1 sat, Deki šef je napisao:

Pa Zole ja mogu samo da ti kažem da kupovinom motora nećeš ništa uštedeti u odnosu na automobil, niučemu od potrošnje do servisa ili guma, tako da ako je motiv ekonomski zaboravi na motor.(punto na gas manje troši,udobniji,ima klimu,gume jevtinije,servis jevtiniji)

A ako uzmeš motor koji troši 3,5-4lit a to je taj od 200cmkoji će jedva da ide sa vas dvoje i torbom nekom, da bi imao  blizinu sa prirorodom ,dok te pretiču kamioni i voziš iza traktora ti trenuci uopšte nisu lepi i zabavni ,saputnica ima da se iznenadi koliko je neudobno na motoru posle sat vremena sedenja na zadnjem sedištu

Sobzirom na pitanja koje postavljaš ,baš nemaš iskustva sa motorima ,,,,,moraš da smisliš gde bi ,kako,pa onda sa čim ,,,,,a prvo ti treba dosta informacija o svemu u moto svetu,,,,a najviše ljubav prema motorima jel zdrav razum nema mesta u tom svetu,

Ne bih da skrećem temu u tom smeru, ali evo možemo kratko da rezimiramo o ekonomičnosti putovanja motor/automobil.

Ja imam relativno nov auto Peugeot 308, koji je vrlo ekonomičan auto, zato sam ga i kupio.1.6 dizel,

registracija je 250 eur, mali servis je 50 eur, potrošnja 6 lit eurodizela,

to su minimalni godišnji troškovi.

Jel može neko ko ima motor 500-600-750 cm3 da napiše koji su njegovi minimalni godišnji troškovi, bez kvarova, pa da uporedimo.

Računam da su putarine, trajekti, parking dosta povoljnije u korist motora ili možda grešim?

I na kraju, da li bi neko od vas pre išao recimo do Berlina  sa Puntom na gas ili na svom motoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Pozdrav kolega @zoleprole. Reg za moju frezu od 600cm3 je 25000din

Potrosnja 4.5-5l benzina.

Naravno da bi svi putovali pre motorom, nego puntom, ne zbog isplativosti vec zbog strasti prema motoru i putovanju... Ako razmisljas o ustedi kupovinom motora imaces 2 reg godisnje (auto i motor) takodje i 2 servisa i gume i dr.pa kupovina opreme i sl.Dakle kupovinom motora nista neces ustedeti ,ali ces mnogo dobiti na drugoj strani.....To je druga dimenzija putovanja.

 

Promenio član Eol
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Cena odrzavanja slabijih automobila je manja od cene odrzavanja bilo kog motora. Na motoru si na dva tocka i ne bi trebalo da postoji pravilo "izdraze jos malo, neka skripi..." motor uvek mora da bude dobro sredjen i ispravan ako planiras van gradsku voznju. 

 

Sto se tice pitanja oko Berlina...

Ako tako planiras, vec si odgovorio koja kubikaza je u pitanju.

 

A da li ici puntom ili motorom je vise pitanje sa saputnicu.

Na motoru je sediste takvo kakvo je, nema pomerenja, nema obaranja i nema zadnjeg sedista i gepeka da se stave sve stvari iz shopinga.

 

Sobzirom da tek ulazis u ove vode, kao sto sam napisao, moj savet je da uzmes slabiji motor da se uvezbas (do 500ccm3) posle ces znati sta ti tacno treba. 

 

Sediste je uvek neudobno, nema klime na +35, nema krova na kisi i nema karoserije da te stiti od vetra i buba.

Sa druge strane daje totalnu zabavu i uzivanje u prirodi.

 

Polozi voznju ako nisi, probaj, menjaj dok se oboje ne nadjete da vam odgovara. Iz licnog iskustva govorim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Računaj za 650ccm da ti je potrošnja 4-4.5-5l, servis (ulje filter) na 5-6000 km je oko 40-50e, servis sa štelovanjem ventila na 24k km ne znam koliko je, još uvek.
Gume računaj na 16-20k km da ćeš menjati u najboljem slučaju, 220-250-300e.
Lanac i lančanici 20-25k km ~150e
tečnosti (antifriz, kočiona) na 2 godine.
To je bez kvarova, bez probušene nove gume na drugoj vožnji... Takođe za punta nećeš ništa kupovati od dodatne opreme, ali za motor ćeš uvek nešto da gledaš..
I računaj za tebe i ženu 1000e ako bi kupili full opremu (kaciga, jakna, pantalone, rukavice, čizme)... ali, vremenom se nakupi, ja imam 2 kacige, 2 touring kompleta, meš komplet za leto, dvoje patika i čizme.

Spominješ putarine, ako ćeš većinu km napraviti autoputem u dvoje i natovaren, 1000 kubika. Ja namerno izbegavam autoput ili su to kratke deonice, samim tim mi 650 obavlja posao, čak i sa saputnicom i tri kofera. Na autoputu na 140kmh troši i 5.5-6.

Savet: probaj sa nekim er5, cb500... nešto manje, a2, vidite da li vam se to sviđa, da li hoćete i onda ako da, uzmeš nešto zglavnije i udri :)
edit: lepo kolege rekoše, možemo svi pisati ove cifre, ali kad se krene motorom, to više nije bitno, nego se uživa :D

Promenio član nafetS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Pa predpostavljam da se iz mojih pitanja  može zaključiti o mom iskustvu sa motorima.

Za sada sam dosta saznao iz ovih par postova iznad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1500 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Koliko su dugacke te relacije za putovanje?

Ako je do 200-300km u jednom pravcu onda je sasvim dovoljan maxi skuter od 250-300 kubika.

Za 500-1000 i vise km onda neki enduro/touring

Sa maxi skuterom mogu i duze ture ako si spreman za laganu voznju i bez ludjih preticanja

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja