Jump to content

Moto Zajednica

Koliko kubika za putovanje

Recommended Posts

Ако покушам да растумачим твој пост с почетка, без размишљања бих узео ово

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Deauville 700, 2006. godište, Touring, vozilo prešlo 25000 km, Niš. Cena 3.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam
pre 1 minut, СајберГастарбајтер je napisao:

Ако покушам да растумачим твој пост с почетка, без размишљања бих узео ово

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Deauville 700, 2006. godište, Touring, vozilo prešlo 25000 km, Niš. Cena 3.200 € - Motori - Polovni Automobili

 

Nisam još razmišljao o konkretnim modelima, prvo malo da se upoznam sa materijom i da vidim šta mi treba, ali ovo liči na nešto kako sam ja to u mojoj neiskusnoj glavi zamislio, ni malo ni veliko, ima vizir, i naravno sa koferima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 10 minuta, zoleprole je napisao:

Nisam još razmišljao o konkretnim modelima, prvo malo da se upoznam sa materijom i da vidim šta mi treba, ali ovo liči na nešto kako sam ja to u mojoj neiskusnoj glavi zamislio, ni malo ni veliko, ima vizir, i naravno sa koferima.

Е сад у тој твојој неискусној глави, из моје искусне главе и исто пола века у гузици, кажем ти иди узми ово или неку другу с огласа, због тебе и пре свега твоје сапу(а)тнице на мотору. Вози се па јави како је било. Наравно пре тога положи А категорију.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Inace putovanje na more motorom je za izbegavanje..... Jul i avgust na motoru je poprilično bez veze...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Topla preporuka za KLE od 500ccm ili još bolje transalp 600-650.Motori mazge,nisu veliki potrošači,udobni za put(pogotovo transalp),jeftini za održavanje,registracija nije velika i u tom cenovnom rangu ćeš naći super primerke.Osim toga,tebi kao početniku,će praštati sitne greške jer se zaista lako voze.E sad......moj savet je da kad kupiš motor( i položiš za isti) ,voziš jedno vreme sam,solo Da upoznaš svoje i mogućnosti motora.To "jedno vreme" je makar cela sezona,pa tek onda da staviš saputnika jer je to onda skroz druga(i malo teža) priča.Ne samo zbog tebe i tvog umaća,već i suvozač mora da zna da te "prati".Tek onda kreneš na ozbiljnija putivanja.I pustiš da te nekad dohvati pljusak,pa voziš i na 35c° i svim ostalim vremenskim i putnim (ne)prilikama.Jer bitno je da prihvatiš motor i putovanje sa njim na realan način,da ćeš pokusnuti,da ćeš biti znojav bez,recimo,10 sati tuširanja,non stop prašnjav i sl.Ali zato,ako sve to prihvatiš,motor pruža jedno ogromno zadovoljstvo,osećaj slobode,spoj sa prirodom i velike i lepe mogućnosti putovanja.

Elem,kupi motor,nemoj žuriti sa upoznavanjem istog i uživaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Kać
  • Motocikl: nemam

Hvala na konstruktivnim predlozima, vidim da pored Suzukija V-Storm najčešći predlog je transalp.

pre 4 minuta, PAPARACO je napisao:

Topla preporuka za KLE od 500ccm ili još bolje transalp 600-650.Motori mazge,nisu veliki potrošači,udobni za put(pogotovo transalp),jeftini za održavanje,registracija nije velika i u tom cenovnom rangu ćeš naći super primerke.Osim toga,tebi kao početniku,će praštati sitne greške jer se zaista lako voze.E sad......moj savet je da kad kupiš motor( i položiš za isti) ,voziš jedno vreme sam,solo Da upoznaš svoje i mogućnosti motora.To "jedno vreme" je makar cela sezona,pa tek onda da staviš saputnika jer je to onda skroz druga(i malo teža) priča.Ne samo zbog tebe i tvog umaća,već i suvozač mora da zna da te "prati".Tek onda kreneš na ozbiljnija putivanja.I pustiš da te nekad dohvati pljusak,pa voziš i na 35c° i svim ostalim vremenskim i putnim (ne)prilikama.Jer bitno je da prihvatiš motor i putovanje sa njim na realan način,da ćeš pokusnuti,da ćeš biti znojav bez,recimo,10 sati tuširanja,non stop prašnjav i sl.Ali zato,ako sve to prihvatiš,motor pruža jedno ogromno zadovoljstvo,osećaj slobode,spoj sa prirodom i velike i lepe mogućnosti putovanja.

Elem,kupi motor,nemoj žuriti sa upoznavanjem istog i uživaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 678 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Oprema je jedna od stvari na koju moraš računati. Za vas dvoje može koštati kao pola cene motora.

Nije zanemarljivo :zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre sat vremena, zoleprole je napisao:

Hvala na konstruktivnim predlozima, vidim da pored Suzukija V-Storm najčešći predlog je transalp.

 

Ti predlozi nisu baš pametni za tebe! Ako nemaš iskustva do sada, u tim godinama nije pametno da sedneš na neki od tih motora enduro tipa! Teški su, naročito za manevre u mestu. Sa njih pedaju i iskusni motoristi. Tebi treba raga, mirna, da nije zahtevna za održavanje. Da ne traži mnogo pažnje i novca a pruža maksimum. Da možeš da je ukrotiš lako i sa suvozačem. To je recimo Yamaha Virago 535. Nije kvarljiva roba, ima kardan teko da te ne nervira mazanje lanca, gume joj nisu sportske prelaze mnogo biše km itd. Nije agresivan i težak za vožnju i daje u vožnji vremena za razgledanje i ćaskanje sa saputnikom. To tebi treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@SaleKg Да ако ће сам да се вози, и да почиње,  али сапатник на оном парчету тост хлеба који служи као седиште на Вирагу ће да се разведе после 100км на путу.

Стојим и даље да је за двоје за те паре у сваком нивоу оно горе најбоља куповина за свако дуууго путовање, такође кардан, број кофера, има уграђене штитнике са стране да не страдају оклопи при ситним падањима, добро штити од ветра што од појаса на горе, тако и ноге..довољно широко седиште за сапатника, неуништива.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Goldwing 1800A/A, HONDA ST 1300A Pan European, Transalp XL 600V
6 hours ago, Markone88 said:

Ma bre samo GS, i to 1250 adventure sa sva 3 kofera i sam da spušta ćopavu :D

... tri manjerke. To kofer nije videlo. I obavezno odelo i kravata, a dole neke antilop mokasine. (nisam stigo da uslikam)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Čovek hoće da putuje ekonomičnije sa motorom, to je zabluda broj jedan. Zabluda broj 2 je da će žena da putuje na motoru, posle 100 metara će da te lupa u bubrege da staneš. 

I na kraju da li si svestan koliko je vožnja motora kompleksna stvar? Mnogo je teže voziti motor od auta, mnogo si zavistan od vremenskih uslova a o opasnosti da ne pričam, posebno kod početnika. Nemoj se zavaravati da ako voziš polako da si siguran, garantujem ti da je iskusan vozač sigurniji pod punim gasom nego početnik koji vozi po propisima.. Da li si pogledao cenu opreme? Krstene rukavice su samo 100€ .. 

Mislim da iz pogrešnih razloga želiš da udjes ovaj sport... 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ekonomicnija je voznja motora samo ako je isti skuter od 125-250cc za grad. Sve preko ti je isti k kao i da auto vozis ako cak ne i skuplje, dve gume za motor krstene su ko 4 za auto. Podjimo od toga da vam opreme za vas dvoje kostaju preko 1000e. Sa 50god ako nisi nikad vozio motor nemoj ni pocinjati. A kamoli razmisljati o putovanju negde sa istim. Bez 600cc ne vredi kretati nigde, u dvoje natovareni sve ispod tesko. Mi cudni ljudi sto bi i sa 250cc putovali smo se rodili tako poludebilni i zaludjeni za motorima pa mozemo, a normalni ljudi nece krenuti nigde bez 1000cc. Kle, freewind zejebi, 1 cilindar, nema mesta, trne guzica, mali, to je vise za 1 osobu i vikend voznje i eventualni off. Ymahaa virago i slicni vozis ako volis chopere, isto kao i sa ostalim vrstama motora. Draga i ja se navozali sa starim transalpom 600 bez problema. Kad smo presli na afriku prica je bila jos opustenija. Sledeci ako ikad budem uzimao ce biti varadero FI. A do tad cu beverly 250 za grad da teram, a moze i van komotno al ne zeim da se patim bez veze. Al ja znam sta zelim i kako se zta vozi. Ti koji nisi nikad vozio ne bih ti savetovao da u 50oj godini pocinjes. Skupa je ovo igranka a o glavi koja visi na koncu da ne pricam. Ovo se voli, sa ovom bolescu se rodis. 
 

moj glas za deauville, pogotovo onaj gore sto je okacen. Da me ne hebe visina mozda bi i ja tako nesto terao. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Pa cak i da je trol, nekom ko stvarno istrazuje forum ovo sve ce dobro doci da procita

Troll i po


„Poslato“ iz dijaspore sa novog „ajpeda“
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Šteta bi bila da ovakva tema ode pod ključ. Svasta sam se ovde nacitao, a sa nama nikad nisi na cisto da li je zajebancija ili smo ozbiljni... 

Prvo taj Virago precrtaj. Necu da objasnjavam, samo ga izbaci sa spiska. 

Drugo- kaciga, jakna, pantalone, rukavice, cizme. Moze to za mnogo manje novca da se uzme nego sto je ovde navedeno. Nesto moze novo, nesto polovno. Uglavnom, ima za svaciji dzep. 

500 kubika se sasvim lepo vozi, mogu dvoje da se smeste, može da ponese kofer, malo trosi, mala rega. Set novih Mitasa za takav motor ne prelazi 200 evra. Ulje ko ulje. Nemoras da sipaš V 300, ima mnogo dobrog ulja za 10 evra po litri. Cak i za manje. 

Krstenicu ostavi po strani. To nije važno. Bitno je da glava funkcionise. Znači položi, kupi i vozi. Troškove nemoj porediti sa autom. To nema svrhe. Motor kosta, pa kosta.

I ako nisi jos, idi se predstavi tamo gde treba da znamo sa kim cakulamo. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
Pre 11 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

@SaleKg Да ако ће сам да се вози, и да почиње,  али сапатник на оном парчету тост хлеба који служи као седиште на Вирагу ће да се разведе после 100км на путу.

Стојим и даље да је за двоје за те паре у сваком нивоу оно горе најбоља куповина за свако дуууго путовање, такође кардан, број кофера, има уграђене штитнике са стране да не страдају оклопи при ситним падањима, добро штити од ветра што од појаса на горе, тако и ноге..довољно широко седиште за сапатника, неуништива.

To što si preporučio je skroz ok, ali mislim da nije baš za početnika a naročito u dvoje. A na Viragu se sedište promeni po želji, to je još najmanja investicija. Morao bi svakako da proba pre kupovina, ako ništa drugo bar da sedna da vidi kakav je osećaj i koliko može da ovlada motorom u mestu. Vožnja u suštini nije problem, kad kreneš, ide. Vremenom stekneš iskustvo, naučiš neke stvari. Svako može u vožnj da obvlada bilo kojim tipom motora ali manevrisanje u mestu, parkiranje, okretanje na malom prostoru, napred nazad, tu moraš da imaš motor koji možeš bez problema da savladaš a naročito sa saputnikom. Zato sam ja preporučio čopera, ne mora Virago, jer ima nisko težište i lakše ga savlada početnik, nije agresivan na gasu. A neki klasičan motor ako nema naviku i ne zna kako se održava lanac, eto velikog problema u najavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Aranđelovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
pre 3 minuta, Bojan Budjevac je napisao:

Od 800 ccm3 i 100ks pa na gore.

Putni motor za dvoje odraslih ljudi sa koferima i putnom opremom.

 

Zavisi koliko čovek putuje ali mora bar 80 konja za lagana putovanja da se ne treseš dal ćeš da pretekneš šleper ili auto neki..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1395 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Jos uvek je misterija koliko covek planira da putuje.

Jedino sto znamo je “sto dalje odavde”

Za to bi mu preporucio dve avionske karte i dva kofera sa najpotrebnijim stvarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja