Jump to content

Moto Zajednica

Xiaomi Poco F2pro 6/128 Grey

Recommended Posts

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 2 sati, Bokam je napisao:

Taj J5 bi mogao da sluzi za pozive mozda ako ne moram da cekam 3 sekunde da otvori dialer i nadjem koga zelim da pozovem

Izvini al ovo nema ni trun istine. Otvara dialer i sve u trenu kad pipneš ikonicu. Nemam razloga da lažem. Ne prodajem tel

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Imam sve što mi treba. 4 app od banki, Yetell, KP, PA, neke sitne app, Orux Maps, Locus Maps, Ride With GPS, FB,Viber,Whats app,Messenger neku glistu i Roblox što igra ćerka. Ne znam šta više, Auto-Cad ne znam dal ima na telefonu to verovatno ne može da otvori:lol3:Imam mnogo slika i SD od 7,4Gb i gledam da sve stavljam tamo što može. 

Vama jedino igra kamera i ako otvarate po 6 app odjednom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
On 9.7.2022. at 22:12, vasa.93 je napisao:

Najnoviji i najjači iPhone još uvek nema takav hardver.

Ne treba mu, evo moj Iph ima 6gb ram-a, šestojezgrani procesor, petojezgranu grafiku.. 128gb. Mogu da podvučem da radi fluidnije i brže od tog P30 Pro, o kameri i ekranu da ne govorim..

Imamo oba u porodici pa smo upoređivali.

Jedino zoom od iph ne može da primiriše onom od P30 Pro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ih sad, zamisli kad 2-3 godine mlađi i skoro 100% skuplji telefon radi bolje od ovog drugog. :D Bilo bi baš...neprijatno da nije tako. :)

 

To da li mu treba takav ili bilo kakav drugačiji hardver, to je individualno, zavisi od korisnika. Ja sam samo izneo činjenično stanje. Nema potrebe da ova tema ide u smeru "ajde da ga merimo". :D

 

Nije tajna da iPhone ima mnogo optimizovaniji operativni sistem, i to retko ko može da ospori. Razlozi su jasni - veoma ograničen skup hardvera, i samo u takvom slučaju je maksimalna optimizacija i moguća. Android nikada neće moći da dostigne taj nivo optimizacije jer se pakuje u uređaje od igle do lokomotive. I to je sasvim ok. Sve su to alati, nema tu mesta emocijama.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

To mi je najbolji deo ajfona, baš taj iOS.

Moja majka koristi ip7, to je već podosta star telefon, međutim radi fluidno i dalje, ne kao najnoviji naravno, ali za te godine radi odlično. Samo je jednom promenjena baterija za sve te godine otkad je izašao.

Zamisli samo kad bi se ubacio iOS u neki nasvirani Samsung, Huawei, itd.. zamisli kakva bi to tek zver bila. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
10 hours ago, Alexa90 said:

To mi je najbolji deo ajfona, baš taj iOS.

Moja majka koristi ip7, to je već podosta star telefon, međutim radi fluidno i dalje, ne kao najnoviji naravno, ali za te godine radi odlično.

I to što radi i dalje super, plus ima mnogo dužu podršku za starije modele nego bilo koji drugi OS.

 

Ja sam ga aktivno koristio još onda kada se zvao iPhone OS, počev od verzije 2 i nešto. Maltene u tom periodu kada je prva verzija Androida izbačena. Android je napravio tada bum omogućivši rad aplikacija u pozadini, kao i uvođenjem widget-a. Cela iPhone zajednica je radila na tome da nadomesti taj nedostatak, jer zvanična verzija iPhone OS-a nije tako nešto podržavala. I naravno da su ljudi našli rešenje. blackra1n, blacksn0w, RedSn0w, Sn0wBreeze... bili su neki od alata da se dođe do Cydia-a i/ili Rock-a, a onda nije bilo granica. :D To što je bilo aktuelno tada, inženjeri Android-a su pomno pratili i dodavali u zvanične verzije operativnog sistema, pa su tako i došli tu gde jesu. :)

 

Inače, još uvek imam i iPhone 3G koji je bio prvi model koji sam koristio, dobio ga još 2008. godine ubrzo nakon što se pojavio na tržištu. Taj komad je radio dugo, dugo godina, jailbreak-ovan, sa brdo paketa sa Cydia-e. Verujem da i dalje radi, mada ga je baterija sigurno izdala.

 

10 hours ago, drmilan_ said:

Pretvorismo coveku temu za i protiv iphone

Imenjače, što se offtopic-a tiče, postoji onaj konstruktivan...i ovaj drugi. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

IOS su razvile americke kompanije za americki narod. To je narod koji hoce kvalitet i brzinu a da ne koriste puno mozak. Jednostavno, IOS je prost, brz i efikasan OS.

 

Ono sto ja ne volim kod Iphone je to sto je svaki isti, iste ikone, isto zvono, isti walpaper, sve im je isto.

 

Android sa druge strane je neuporedivo mocniji OS ali zato zahteva mnogo jaci hardver da bi radio. Android ima java platformu, i moze da se preuredi kako zelis, sve ima, teme, fontove, mnogo vise aplikacija i igrica.

 

Sto se kvaliteta tice, rekoh vec, svi flagship telefoni su sad u istom rangu.

 

Ja licno, volim samsung zbog najboljeg ekrana i odlicne kamere.

 

Na iphone je najveci plus iz mog ugla brzo okidanje kamere koje je moguce bas zbog prostijeg i brzeg interfejsa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ma svakom i samsung isto zvoni, ne kenjaj :D stojim u prodavnici, zazvoni nekom tel svi se vataju za dzep, a ja koji imam iphone ne patim od toga da mi klasican iphone zvonjava, nego tamo neka pa mi bleja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
14 minutes ago, drmilan_ said:

Ma svakom i samsung isto zvoni, ne kenjaj :D stojim u prodavnici, zazvoni nekom tel svi se vataju za dzep, a ja koji imam iphone ne patim od toga da mi klasican iphone zvonjava, nego tamo neka pa mi bleja. 

U mom okruzenju nije slucaj. Ljudi stavljaju na androide razne pesme i zvona. A kad neko nosi iphone, ne menjaju zvono i prestiza, da kad zvoni da se cuje da je iphone.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 7 sati, Markone88 je napisao:

U mom okruzenju nije slucaj. Ljudi stavljaju na androide razne pesme i zvona. A kad neko nosi iphone, ne menjaju zvono i prestiza, da kad zvoni da se cuje da je iphone.

Kod mene na poslu par njih stavilo Iphone melodiju zvona na Androide. Šta reći...

:)

Promenio član Blaza
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Meni su pesme duuugo bile zvona na telefonu, ali počelo da me nervira jer mi na poslu telefon zazvoni 20x dnevno, i nema pesme koja nije počela da mi ide na živac :D

Pre 9 sati, Markone88 je napisao:

volim samsung zbog najboljeg ekrana i odlicne kamere.

Kontam, ali jesi li nekad uporedio ekran i kameru, ako izuzmemo što Samsung i ostale marke narokaju po 50 megapiksela?

Ekran je još od X-a Super Amoled u boljim verzijama iPhone-a, ovaj je samo 120hz, Super Retina. Bolji ekran nisam video. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kad već offujemo oglas (valjda se Bokam ne ljuti :)), zadnjih tri, možda i četiri telefona mi ista muzika na zvonu:

Gary Moore, Pretty woman

Jbga, još mi nije dosadila !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
41 minutes ago, Alexa90 said:

Kontam, ali jesi li nekad uporedio ekran i kameru, ako izuzmemo što Samsung i ostale marke narokaju po 50 megapiksela?

Jesam. Kazem ti, burazer mi stalno donosi iphone pretposlednju seriju. On svake godine uzme nov, a ja to svaki put prodam i dam mu pare. Dao sam im sansu, ali me ne radi :) ekran je bolji na samsungu ako mene pitas. Sto se kamere tice, kad se slike prebace na komp ili neki veci ekran, veoma su slicne. Rekao bih da fotografiju pravi bolju samsung a za video je bolji Iphone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Markone88 said:

Jesam. Kazem ti, burazer mi stalno donosi iphone pretposlednju seriju. On svake godine uzme nov, a ja to svaki put prodam i dam mu pare. Dao sam im sansu, ali me ne radi :) ekran je bolji na samsungu ako mene pitas. Sto se kamere tice, kad se slike prebace na komp ili neki veci ekran, veoma su slicne. Rekao bih da fotografiju pravi bolju samsung a za video je bolji Iphone

Hoce biti neki skoro? Da se ponovim mozda :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 5 sati, Markone88 je napisao:

ekran je bolji na samsungu ako mene pitas.

Ali iph koristi Samsungove Amoled ekrane.. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, Alexa90 said:

Ali iph koristi Samsungove Amoled ekrane.. :D 

Amoled da, ali super amoled ne. Uvek je slika bolja na Samsung flagshipu nego Iphone Flagshipu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Jesi siguran? Napisao sam Amoled da ne pišem ceo naziv..

Mada to oko slike je meni jako subjektivno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja