Jump to content

Moto Zajednica

Xiaomi Poco F2pro 6/128 Grey

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 minutes ago, Alexa90 said:

Jesi siguran? Napisao sam Amoled da ne pišem ceo naziv..

Mada to oko slike je meni jako subjektivno..

Siguran sam da iphone nece prodati svij najbolji ekran Apple-u kao sto Qpple nece njoma da proda senzor kamere ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
12 minutes ago, Alexa90 said:

Dakle priznaješ da ip ima bolju kameru :D 

Pa napisao sam gore vec pre 10ak postova. Za moj ukus, video neprikosnoven na iphone, brzina okidaca takodje (brzina okidaca nije zahvaljujici kameri nego njihovoj bazi softvera) a fotografija, za sad, najbolje slike sto sam video pravi Samsung s21 ultra i huawei p20/p30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Koliko god da je iphone dobar telefon, nije vise ni najskuplji, ima mane koje meni smetaju:

 

- ne mozes blututom da saljes media files (samsung i ostali androidi sve moze da se salje)

 

- komplikovano povezivanje na racunar, tablet, drugi mob putem kabla (samsung smao nakacis na bilo koji uredjaj ili cak flash memoriju i copy paste)

 

- zatvoren eko sistem za apps

 

- nemaju split/screen (ja na samsungu u ovom trenutku imam na donjem delu ekrana chrome, na gornjem youtube, i po potrebi palim i viber kao popup hahah)

 

- za vise od 60% planete nisu ni predvidjeni da se koristi pa ne rade sve aplikacije kako treba, pretpostavljam da ovde u srbiji ljudi uzimaju adrese iz HR ili HU ili cak USA da se registruju

 

P.S. xiaomi je best value phone u svakoj kategoriji

Promenio član Markone88
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Inače, još uvek imam i iPhone 3G koji je bio


Imam iPhone 1 iz 2007. sa aluminijumom i polomljenim ekranom
Mora im se odati priznanje za trasiranje cele industrije i inovaciju u tom početnom periodu. Ovi su posle krpili ko je kako mogao...
Ekosistem je takav kakav jeste da bi se više zaradilo. To je način na koji Apple radi i to dosta uspešno. Tu imam određene ideološke zamerke ali postoji i druga strana.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Opusteno prodace se negde pre ili kasnije, mozda bude nekom igrom slucaja jos koji na prodaju. Nauci covek i cuje svasta u temama koje nisu zakljucane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 12.7.2022. at 14:42, Markone88 je napisao:

- nemaju split/screen (ja na samsungu u ovom trenutku imam na donjem delu ekrana chrome, na gornjem youtube, i po potrebi palim i viber kao popup hahah)

Uvek sam u firmama dobijao poslednje moguce od telefona po zelji.

I dodju iphoni u nekoj turi.Sestra je uvek imala iphone i gora je sektasica nego gs-ovci.

Pri svakom cackanju iphona ono sto se kaze nista me nije radilo-uvek sve ikonice iste,kamera je tad bila bolja na samsungu i huaweiu(sad su svi tu negde).

I resim ja da probam,ajd i ja da udem u sektu.

Posle dana koriscenja,prvo back dok se ne naviknes haos.Drugi dan pitam koleginicu ajfonasicu,ajde mi pokazi ne mogu da provalim kako na ekranu da imam dve aplikacije?

Kaze ona kako to mislis?

Pa lepo da gledam bank aplikaciju i kucam mail?

A pa to ne moze-sta lupas,kako to,gde to ima?

Ja joj pokazem na samsungu i ona kao da je videla monolit iz filma Odiseja 2001.

Kaze to na iphonu ne moze.

Ma reko ova nema veze sa zivotom kud sam je i pitao,odo na gugleto,kad tamo svasta nadjoh da to ne postoji.

I vratih ja taj iphone posle 7 dana(dao magacioneru-on presrecan) i opet uzeh android.

Za tih 7 dana nisam primetio skoro nikakvu razliku u brzini i toj famoznoj fluidnosti o kojoj svi iz sekte pricate.

Verovatno je to posledica koriscenja androida u istom cenovnom rangu(nekad i skupljih od iphona) sa iphonom.

Uglavnom iphone pripadnici koriste te argumente kako android koci zamrzava,a oni uporedjuju telefone od 1000 evra sa telefonima od 200 evra.

Eto meni nije kiselo grozdje(i to je jedna od floskula vlasnika iphona)pa nikako nisam mogao da se naviknem i ne znam da li cu ikad,ali taj splitskrin mi je bila kap preko koje nisam mogao da predjem.

Evo i pitanje za vlasnike iphona-da li je konacno omogucen splitskrin na iphonu,mislim da sam ja isti vratio negde 2019,verovatno je sad moguce?

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Nema splitscreen, mada meni to uopste nije ni potrebno. A i ljudi iz mog okruzenja koji imaju androide pokazu splitscreen u fazonu vau vidi ovo i nikad ne koriste, mozda ti i Marko da, al ja stvarno ne znam da ga iko iz mog orkuzenja koristi.  Svako uzima telefon, motor, auto shodno svojim potrebama, tako i ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
On 7/12/2022 at 9:02 PM, Bokam said:

Opusteno prodace se negde pre ili kasnije, mozda bude nekom igrom slucaja jos koji na prodaju. Nauci covek i cuje svasta u temama koje nisu zakljucane.

Da znaš. Ja sam upravo saznao da postoji opcija "split screen" na Androidu. Samo tiću...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
On 12.7.2022. at 14:22, Markone88 je napisao:

Siguran sam da iphone nece prodati svij najbolji ekran Apple-u kao sto Qpple nece njoma da proda senzor kamere ;)

Sony prodaje Appleu senzore, kao i svima ostalima, i ima drugih telefona s istim senzorom. Nije on razlog takve kamere već softver :)

Jedino zbog video snimanja mi je žao što ne podnosim iOS, tu su stvarno klasu iznad ostalih.

 

Sve ostalo je sad toliko slično da je bilo kakva rasprava apsolutno besmislena, sve se svodi na subjektivnost. Niti je iOS toliko upeglaniji koliko je bio (Android se popravio) niti je Android toliko otvoreniji (iOS se popravio).

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Koristim Samsung a50, verzija sa 6gb ram memorije, nikad štucnuo, nikad blokirao. Nisam neki napredni korisnik, koristim internet, drustvene mreže, par aplikacija za navigaciju, uglavnom sve ono što većina ljudi koristi. Platio sam ga pre 3-4 god 260e, još uvek obavlja sve savršeno, nemam nameru da ga menjam sve dok baterija može da izgura dan bez dopunjavanja. Tako da meni stvarno nije jasno šta ti telefoni od 1000+€ toliko bolje rade da vrede tu razliku u ceni. Da ne pomisli neko da je u pitanju "kiselo grožđe", mogu sebi da priuštim i tu 1000€ kategoriju telefona, ali čemu ?

Promenio član aca-pn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
4 hours ago, drmilan_ said:

Nema splitscreen, mada meni to uopste nije ni potrebno. A i ljudi iz mog okruzenja koji imaju androide pokazu splitscreen u fazonu vau vidi ovo i nikad ne koriste, mozda ti i Marko da, al ja stvarno ne znam da ga iko iz mog orkuzenja koristi.  Svako uzima telefon, motor, auto shodno svojim potrebama, tako i ovo.

Pa baki sta ce vama u SU split screen, vi sve natenane :D kod nas u BG se zivi brzo, malo je jedan ekran, mora split hahahahahah

Promenio član Markone88
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Novi momenti su u pitanju drugar uzeo S22U, sad meni daje njegov S20U po dobroj ceni al sad bas naspram IP 11 mislim da je tu mrtva trka pa sam na mukama, slatkim :). Moguce da ce biti IP11 a mozda i S 20U na prodaju nikad se ne zna :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nećeš valjda da se odrekneš iOS-a koji ćeš moći još par godina da upgrade-uješ, radi Samsunga kom ističe softverska podrška..kad ono? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1146 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 22 sati, drmilan_ je napisao:

Nema splitscreen, mada meni to uopste nije ni potrebno. A i ljudi iz mog okruzenja koji imaju androide pokazu splitscreen u fazonu vau vidi ovo i nikad ne koriste, mozda ti i Marko da, al ja stvarno ne znam da ga iko iz mog orkuzenja koristi.  Svako uzima telefon, motor, auto shodno svojim potrebama, tako i ovo.

Ma meni je zbog posla,navikao sam i nema nazad,otvoren mail sa fakturom,pop up kursna lista i digitron za preracunavanje,u kolima non stop,vremena bez,jebiga meni je potreban.

Znaci jos nema,onda kad odem u penziju cu mozda da se zabavljam sa iphonom:lol3:.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
15 minutes ago, piki said:

Ma meni je zbog posla,navikao sam i nema nazad,otvoren mail sa fakturom,pop up kursna lista i digitron za preracunavanje,u kolima non stop,vremena bez,jebiga meni je potreban.

Znaci jos nema,onda kad odem u penziju cu mozda da se zabavljam sa iphonom:lol3:.

Ili ako se pre penzije preselis u suboticu :D 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 327 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
Pre 19 sati, Bokam je napisao:

Novi momenti su u pitanju drugar uzeo S22U, sad meni daje njegov S20U po dobroj ceni al sad bas naspram IP 11 mislim da je tu mrtva trka pa sam na mukama, slatkim :). Moguce da ce biti IP11 a mozda i S 20U na prodaju nikad se ne zna :D

Mrtva trka, dva zla  :D 

 

iPhone 11 ima ekran ravan telefonu od 150e iz 2016. Doduše, sve ostalo je stvarno odlično na njemu.

 

S20U ima najgori procesor ikad stavljen u flagship telefon (ako nije SD verzija a ne verujem da je). Meni se praznio skroz do 13h u najboljem slučaju, i možeš taman jaja za doručak da ispečeš na njemu dok se ne isprazni.

 

Ovo kod S20 serije je baš ekstremno, tako da ako je izbor baš samo na ta dva, iP 11.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja