Jump to content

Moto Zajednica

Xiaomi Poco F2pro 6/128 Grey

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Telefon ispravan , u radu brz i efikasan , stanje 9/10 , na uredjaju je podignut sistem iz TWRPa kako bi se njegova jacina i brzina jos poboljsala , resetovan je i spreman za novog vlasnika kao sto se vidi na slici broj 2 , uz uredjaj ide njegova originalna kutija , futrola i punjac-usb , preporucujem uzivo preuzimanje kako bi ste se bolje uverili u estetski izgled telefona i njegov rad , a saljem i postekspresom po dogovoru.

Cena 170e za forum, slike su lose dao sam drugaru da stavi on ima KP. Link:

 

 

 

M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Za ljude koji nisu culi za Poco podbrend Xiaomi-ja a njih 70% kad kazem Poco pita sta je to, lakse je reci Xiaomi za koji ljudi znaju. Mislim da je bas sa ovim fonom postao podbrend. Uglavnom flesovan je Global umesto XEU, telefon sa Gcam pravi odlicne slike. Prodaja jer sam presao na Iphone ali telefonu i do 200e iznad njegove cene spabo ravnog ima. Ravan ekran, brz procesor, pop up kamera, 33w punjenje i baterija koja drzi ceo dan uz max silovanje i popaljeno sve. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Samo jedno pitanje - kako to Xiaomi Poco? Zar Poco nije brend za sebe?
Na mom Pocophonu piše by Xiaomi. Ja imam prvi Pocophone, ne znam šta je u međuvremenu bilo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 1 sat, Bokam je napisao:

jer sam presao na Iphone

Najpametniji potez :D 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Koristim Xiaomi Note, i Iphone . Meni i dalje android lakši za rad.

 

Sorry za off

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Koristim Xiaomi Note, i Iphone . Meni i dalje android lakši za rad.
 
Sorry za off
Stvar navike. Ja sam isto ceo život na androidu. Iphone ne koristim iz prostog razloga što ne mogu da platim novi iphone 1200+ €, a da furam neki stariji samo da bi neko rekao super imaš Iphone, ne ide.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@slobasuper9i dalje mi se taj svaki "stariji" iphone pokazao bolji nego bilo koji niskobudzetni ili srednje budzetni. Evo devojka i ja vec dve godine koristimo iphone x, koji su po dve godine stari kad su uzeti, znaci oba imaju po 4 godine i ni da stucnu. Za to vreme ljudi iz okruzenja koji imaju supermocne nabudzene androide su ih menjali na godisnjem nivou. Jer svaki put krene da baguje, ne radi kamera, itd itd. A nasa matora govna rade ko prvog dana. Ne furam iphone jer imam kompleks, nego sam ceo zivot ratovao sa androidima posle godinu dana koriscenja da sam odlucio da probam polovan iphone i nisam se razocarao. Imao i polovan 6s, i SE, i 8 i sad X. Sledeci ako uzimam uzecu novi 13 mini ili 12mini preko kod madjara i kad vratim afu izadje me manje ispod 500e, a znam da cu ga koristiti naredne 4god sigurno. Pa stavi na papir koliko androida i ugovora kod operatera promenis za 4god, koliko to sve platis kroz "rate", koliko zivaca sa bagovanjem androida.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Cuveni rat Android vs Ios. Ios je uvek bio i ostace sistem za korisnike koji vole sve na gotovo, razvijen je za americko tržište. Sestra rodjena ima 13 pro max , zet ima 12 pro max, brat rodjeni 13 pro max, a meni je moj samsung s21 sa androidom i super amoled ekranom i baterijom koja traje 2 dana bolji od svih iphone zajedno. Jednostavno, to je kao da vas pitaju jel vise volite plavuse ili brinete :)

 

pre 5 godina, iphone je bio broj 1 sa kvalitetom, ali sada su premium telefoni svih brendova dostigli vrhunac.

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
@slobasuper9i dalje mi se taj svaki "stariji" iphone pokazao bolji nego bilo koji niskobudzetni ili srednje budzetni. Evo devojka i ja vec dve godine koristimo iphone x, koji su po dve godine stari kad su uzeti, znaci oba imaju po 4 godine i ni da stucnu. Za to vreme ljudi iz okruzenja koji imaju supermocne nabudzene androide su ih menjali na godisnjem nivou. Jer svaki put krene da baguje, ne radi kamera, itd itd. A nasa matora govna rade ko prvog dana. Ne furam iphone jer imam kompleks, nego sam ceo zivot ratovao sa androidima posle godinu dana koriscenja da sam odlucio da probam polovan iphone i nisam se razocarao. Imao i polovan 6s, i SE, i 8 i sad X. Sledeci ako uzimam uzecu novi 13 mini ili 12mini preko kod madjara i kad vratim afu izadje me manje ispod 500e, a znam da cu ga koristiti naredne 4god sigurno. Pa stavi na papir koliko androida i ugovora kod operatera promenis za 4god, koliko to sve platis kroz "rate", koliko zivaca sa bagovanjem androida.
Da se odmah ogradim, nisam hejter, ne hejtujem Iphone,niti ljude koji ga imaju, mogao sam od paše da uzmem X za 500€ koristio ga 2 godine, on kupuje nov svaki drugi model. Slažem se sa tobom, ali, on i žena imaju ja msm da je to 12, kupili u Americi kad su išli turistički,baš su tad izašli. Ja stvarno nemam budzet da platimo 2 telefona skoro 2500$ ili €, kako god. Polovan, da platim 500€ ni to mi nije rezon osim ako nije od nekog poznatog, a nemam ni tih 500 za polovan,za koji nzm dal je pakovan šta kako. Ovako sam za 270€ u tom momentu uzeo nov Pocophone i evo treća godina šljaka. Ne drži baterija više po ceo dan ali dobro, punim na poslu punim kući, za te pare koje je koštao ja ga gledam da sam ga dobio besplatno ako stavim u jednačinu cena/korišćenje.Ima glupe reklame,nekad neki bag,jako retko,ali meni radi posao,a brz je kao munja.
Žena je jednom uzela SE na paket,nikad više.Izašao SE brdo para posle 2 godine memorija puna,baterija otišla, nova pola vrednosti telefona a telefon je bez tragova korišćenja,pazimo stvari.Ovo je moje iskustvo, ne mora da znači da je pravilo, samo kažem. Da sam u lovi, imali bi uvek nove jabuke, a ovako da dam 2 mesečne zarade za telefon ni u ludilu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ako ti kazem jedan polovan X uzeo od @Markone88za 18.000 a drugi za 230e. Nije polovan X 500, al kako god, razumem te sve sto kazes, isto sam izneo samo svoja iskustva

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Ako ti kazem jedan polovan X uzeo od @Markone88za 18.000 a drugi za 230e. Nije polovan X 500, al kako god, razumem te sve sto kazes, isto sam izneo samo svoja iskustva
Nije sad. U tom momentu kad je pašo hteo da menja je bio. Prodao ga za 550 za 5 minuta,ali bukvalno, ne preterujem. Da je u tom momentu X bio i 300 kupio bi možda, ali 500 nisam mogao. Da li vredi ili ne, ne znam, takva mu je bila tržišna vrednost, sad ne znam koliko je.

Opet da ponovim, imala je žena, sve znam, kvalitet je neosporan, jednostavnost i tečnost tek, sve razumem i slažem se. Ali ajde da preformilišem, trenutno za neki novi high class tel ne bi dao 1000€ nebitno da li je android ili ios, to je poenta mog pisanja. Da ne shvatiš da sad tebi nešto kenjam jer ti imaš ios, nije ništa lično stvarno.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

IOS ima prednosti i mane, slika i video kao i stabilnost al opet zatvoren sistem. Ja sam uzeo IP 11 64gb za 350e kao iz radnje sa sve garancijom do kraja oktobra bh 99% za tel koristen 7 meseci, tako da za te pare nisam mogao uzeti tel u rangu ovog a da nema neku manu bar a o kameri da ne pricamo jer imam malu decu. 

Promenio član Bokam
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
5 hours ago, drmilan_ said:

@slobasuper9i dalje mi se taj svaki "stariji" iphone pokazao bolji nego bilo koji niskobudzetni ili srednje budzetni. Evo devojka i ja vec dve godine koristimo iphone x, koji su po dve godine stari kad su uzeti, znaci oba imaju po 4 godine i ni da stucnu. Za to vreme ljudi iz okruzenja koji imaju supermocne nabudzene androide su ih menjali na godisnjem nivou. Jer svaki put krene da baguje, ne radi kamera, itd itd. A nasa matora govna rade ko prvog dana.

Ova priča pije vodu samo kad se porede iPhone i neki niskobudžetni Android. I to je greška koji mnogi prave vrlo često - loša postavka poređenja. Plus kad se uzme u obzir da je iOS dosta zatvoreniji (bez jailbreak-a) i da sam Store ima mnogo strožu kontrolu aplikacija. Na Play Store-u ima svakojakog smeća, i ljudi začas naprave haos na svom niskobudžetnom telefonu.

 

Svaki Android telefon koji je u istom cenovnom rangu kao iPhone će raditi podjednako dobro i dugo. Razlika je zaista u nijansama.

 

Kao primer mogu da navedem svoj Huawei P30 Pro koji i posle 3 i nešto godine i dalje radi kao i prvog dana. To je mašina sa osmojezgarnim procesorom, 8GB RAM-a, 5 kamera i 256GB memorije. Najnoviji i najjači iPhone još uvek nema takav hardver.

 

Uzgred, imam i iPhone X, ali uglavnom stoji na stolu...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

...o telefonima sam nepismen.Međutim kad sam čuo snimak muzičke probe sa nekog ajfona...'aj ćao!!!

Inače nasledio sam Poco x3.Koji u odnosu na redmi 9a bezobrazno spušta prag tolerancije...Hoću da kažem sve je to isto,samo za pola sekunde brže.Još i baterija bolje "drži" na 9a.

 

 

 

Promenio član Cvijanović

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@vasa.93u pravu si. Uvek se uporedjuje sa niskobudzetnim, jer realno za cenu polovnog ip dobijes takav nov android. A kod iphone nemas niskobudzetni, jedan model i cao.

 

@slobasuper9ma kakvi slobo, sve se razumem, volim kad razmenjujemo iskustva i misljenja, a ne kad se za drugacije misljenje digne frka odma... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Iphone među telefonima, kao Bmw među motorima...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

 Pišem sa Galaxy J5 iz 2016 koji radi savršeno i dalje i šta sad? Za internet i ono za šta služi telefon inače. 

Može neko da mi objasni(osim kamere) šta ja dobijam ako kupim telefon od 1200e umesto ovoga? Ne igram igrice na telefonu. I za šta vam to služi realno? 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 7 sati, drmilan_ je napisao:

1.

Jer svaki put krene da baguje, ne radi kamera, itd itd. A nasa matora govna rade ko prvog dana.

 

 

 

2.Ne furam iphone jer imam kompleks, nego sam ceo zivot ratovao sa androidima posle 

Imao i polovan 6s, i SE, i 8 i sad X.

 

 

3.

Koliko zivaca sa bagovanjem androida.

Aj ne znam da lepo citiram, preko fona sam, ali prosto moram da odgovorim. Lepo kaze Markone, klasicno "ciji je duzi".  Ali moram...

 

1. Kako meni nikada ni jedan android nije zabagovao. Nikada. I uvek imam cuveni i na daleko precenjeni i ozloglaseni šljamsung! Kako?

 

2. Koliko godina imas kad ceo zivot ratuje sa android, a imao 4 jabuke po 2 godine? Kad se pre napati muka od androida?

 

 

3. Vezano za br.1 koje bagovanje?

 

Bio niskobudzetni iphone 5c i nisu slavno prosli. Zato se drze jednog...

 

@Bojan82

 

To je zato sto ne programiras za Nasa-u. I ne razumes te muke sa androidom. Sta ima ja tebi ti objasnjavam....:jee:

 

Salim se

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Neko se kune u dizela, neko u benzin, imamo i CNG, TNG, HHO itd.

I svi se vozimo.

 

Dobro jutro...:kafa:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Becej

Iskreno uvek sam imao flagship telefone (oneplus 6, 8pro, xiaomi 6,8)i sa androidom i ako to ne radi kako ja volim sto se posle godinu dana desava u android svetu menjam ga za brzi. Taj J5 bi mogao da sluzi za pozive mozda ako ne moram da cekam 3 sekunde da otvori dialer i nadjem koga zelim da pozovem. To je kao i sa autima, motorima top top nov nov al mozda tom koji prodaje za mene je krs jer je krs a njemu extra, sci smo drugaciji i imamo drugacije vidjenje i standarde .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Svake tri godine nov android. Razlog je jednostavan, mnogo je to para, kad znam da cu ga polupati vrlo brzo.

Koristim IPAD non stop, ios je odlican ali smara za sve pare. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3253 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 16 sati, drmilan_ je napisao:

@slobasuper9i dalje mi se taj svaki "stariji" iphone pokazao bolji nego bilo koji niskobudzetni ili srednje budzetni. Evo devojka i ja vec dve godine koristimo iphone x, koji su po dve godine stari kad su uzeti, znaci oba imaju po 4 godine i ni da stucnu. Za to vreme ljudi iz okruzenja koji imaju supermocne nabudzene androide su ih menjali na godisnjem nivou. Jer svaki put krene da baguje, ne radi kamera, itd itd. A nasa matora govna rade ko prvog dana. Ne furam iphone jer imam kompleks, nego sam ceo zivot ratovao sa androidima posle godinu dana koriscenja da sam odlucio da probam polovan iphone i nisam se razocarao. Imao i polovan 6s, i SE, i 8 i sad X. Sledeci ako uzimam uzecu novi 13 mini ili 12mini preko kod madjara i kad vratim afu izadje me manje ispod 500e, a znam da cu ga koristiti naredne 4god sigurno. Pa stavi na papir koliko androida i ugovora kod operatera promenis za 4god, koliko to sve platis kroz "rate", koliko zivaca sa bagovanjem androida.

Samsung J6. Placen 140 E. Zeninom ce u avgustu a mom u decembru biti 4 godine. Radi skoro kao prvog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Malo da se umesam u diskusiju jer koristim Poco F2 Pro skoro 2 godine...

 

Meni je za izbor modela presudna bila skrivena prednja kamera. Nisam mogao da svarim fore kao 'zub' ili 'suza' kad su poceli da se pojavljuju (naravno prvo na Apple). Mozda jer sam presao sa Mi MIX 2, pa na Mi 9T...

 

@vasa.93 sto se tice brenda, oni su od ovog modela ustanovili kao novi pod brend POCO, ali u principu to je Xiaomi, njihov rebrendirani model Redmi K30 Pro. Ako pogledas gsmarenu oni ga svrstavaju naravno u Xiaomi. Ko ce pohvati Kineze i njihove podbrendove? Pa oni su od jedne serije modela 'Redmi' ustanovili podbrend pod istim nazivom.

 

E sad ova strana medalje iPhone vs. Android. Ne bih uopste ulazio u polemiku sta je kome bolje, besmisleno je bilo sta tu porediti i meriti...

Imao sam priliku da preko kompanije dobijem iPhone 6s pre nekoliko godina, i bio mi je plan da krenem da ga koristim. Posle 10-tak dana sam ga prosledio supruzi i tako nastavio svake druge godine... Ona danas ima neki 11 model, ja u medjuvremenu menjao kineze, i svi zadovoljni.

 

Neko tu pominje neku jednostavnost koriscenja iOS uredjaja, tu se nikako necu sloziti. Najveca mana i ono na sta nikako nisam mogao da se naviknem jeste nedostatak 'back' dugmeta na iPhonu. Pa onda od aplikacije do aplikacije 'back' opcija, moze da bude u gornjem cosku, donjem cosku, levo desno ili da je nema uopste. Kao korisnik necu da razmisljam o tim stvarima i da trazim gde treba da kliknem, hocu dugme da se vratim nazad!

Xiaomi MIUI ide i korak dalje, pa dozvoljava na to back dugme i ubijanje aplikacije (kada se zadrzi, ubija proces). Za mene se to zove lakoca koriscenja!

 

A to da iPhone nikad ne baguje je urbana legenda... Kazem, jer godinama u kuci imam jednog zadovoljnog korisnika.

 

Telefon iz naslova je svakako za preporuku, ja cu nastaviti da ga koristim jos neko vreme sigurno, trenutno ne vidim razlog da ga menjam za nesto novije...

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja