Jump to content

Moto Zajednica

Bahata i bezobzirna parkiranja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vozim auto koji vredi samo na kilo...svi begaju od mene. Tehnički ispravan, uvek opran i pristojno parkiran.

Zapišeš broj tablice susednog auta i ostaviš na tabli, uz tekst "za slučaj štete, naći vlasnika BG (ili šta već) 12345 BP (bahato parkiram). 

Bila je ta organizacija. Mislim da je organizator sada već ozbiljno politički aktivan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Veceras,zeleznicka stanica Valjevo,ne znam ni dal da se smejem ili placem ili sta vec,jednostavno ne razumem..Nije bas ni bahato,ali bezobrazno ili kakav vec izraz da nadjem.Slikam sa perona,nekih 10 metara od voza,svi ovi u koloni na levoj strani cekaju nekoga,a na parkingu mesta kolko hoces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6927 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da vidite samo kod vrtića šta je ujutro. Tačno bi se jedni drugima na krov popeli da mogu. Često se nađe neki maloumnik koji se pakrira baš na ulazu u dvorište koje ima malu kapiju i ima pad pa ne možes levo desno samo pravo. Šta još rade? Neko se pakira sa strane. Dolazi maloumnik i PARKIRA SE isto tako sa strane ali naspram drugom automobila i naprave usko grlo pa se svi zaglave. Gledam te maloumnike, to samo upali sva četiri, izađe iz auta i ode. To ni na trenutak pomisli na okolinu.

 

Isto tako, a vezano za okolinu što me nervira. Čekam da se uključim na glavni put. Vidim da ide auto i čekam da prođe, jel... Maloumnik ne uključi pokazivač pravca ili ga uključi kad je već započeo kretanje. Za badava ga čekam. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ovo poslednje je za streljanje, najveća guzva zbog toga se pravi kod Laste, bukvalno kad pridju na 5 metara daju migavac, bukvalno ga daju kako okreću volan, da daju kad treba moze lagano jedan auto da izadje a sto seku pitanju to je tek prica za sebe, ujutru bacim na papir skicu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2056 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jbga, u pravu je i Alekre i Ranko, ali ja više ne verujem upaljenom migavcu... 1986.godine, imao sam nepunih 17 godina, vozio bez dozvole (jbga, mladost ludost ), treba da skrenem levo na raskrsnici kod Inos-a u Železniku. Ide mi tamić u susret, njemu isto upaljen levi migavac. O.K. da se mimoiđemo, lagano. I u glavi, polako, sačekaj, al džabe, ja malom brzinom ulazim u raskrsnicu, skrećem i pravo na njega ! Tras ! Mnogo jak sudar bio... Njemu ostao uključen migavac kako je skrenuo levo sa obrenovačkog autoputa, nije ni video da mu radi, i nije ni nameravao na toj raskrsnici da skrene. Posle udesa, sleteo sa puta, migavac i dalje radi. Tamić jak ko volga, mene odvalio. Od fiće samo zadnja hauba čitava, sve ostalo uništeno, rezervoar našli u travi... Btw, čovek vozio šljunak pod ciradom (ćorava tura), velika masa, kočnice slabe, on u godinama...

Od nas troje u kolima, samo ovaj pozadi imao površinske posekotine od stakla, i ja bolove od volana. Ko se tada vezivao...

1987. položim za B, i odmah mi učukaju zabranu...

Na svojoj grešci sam naučio da ne verujem upaljenom migavcu. Čekam, ne žurim.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kakav naslov za priču....."ćorava tura"! Mogla bi da ispriča svu tugu kotrljanja po srpskim drumovima. Nekad, sad.....zauvek.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1600 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ne znam što i ulazim u ovu temu kada se samo ponovo uznerviram, jer me podsetite na svakodnevicu koju pokušavam da potisnem...:grr:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 12/15/2023 at 9:43 PM, ivica744 said:

Veceras,zeleznicka stanica Valjevo,ne znam ni dal da se smejem ili placem ili sta vec,jednostavno ne razumem..Nije bas ni bahato,ali bezobrazno ili kakav vec izraz da nadjem.Slikam sa perona,nekih 10 metara od voza,svi ovi u koloni na levoj strani cekaju nekoga,a na parkingu mesta kolko hoces

Bolje im je da parkiraju i malo prosetaju. Koliko danas sedimo vise nego pre par decenija, vise vozimo, ili nesto fizicki tesko radimo. Zdravije je, svaki trenutak iskoristiti, i ustati iz fotelje..

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre sat vremena, slave74 je napisao:

Bolje im je da parkiraju i malo prosetaju. Koliko danas sedimo vise nego pre par decenija, vise vozimo, ili nesto fizicki tesko radimo. Zdravije je, svaki trenutak iskoristiti, i ustati iz fotelje..

 

Jbg.daleko je parking :rat3: 

 

Screenshot_2023-12-17-13-35-16-613_com.google.android.apps.maps.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Gledam sad ovu sliku....i vrati mi se u pamet nešto, što i ovde može da se vidi. "Da završim nešto za par minuta" i stajanja bukvalno na ulazu ili izlazu pekare, prodavnice, trafike, zgrade, neke ustanove...to je redovan vid bolikurčevine za druge....ali potraga za hladovinom u istim tim likovima pali sistem na poseban nivo. Ovde slučaj nije drastičan...reklo bi se (levo od čiode, ka suprotnom ćošku), ali ima bisera za priču.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1702 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Čumićevo sokače, Moto Platz/Tatoo/Cafe - ko već po čemu zna...

Ja ponekad parkiram na parkingu Dunav Osiguranja - van radnog vremena čuvari puštaju za par stotina dinara.

U nedelju parkirao tamo, vratili se seli u kola i krenuli, kad ono

image.thumb.png.814e4b0cdc391b11e9b51124e8e5fa13.png

 

 

Mislim, jeste matori čuvar parkinga izašao kad sam legao na sirenu i odmah našao ovog bahatog debila, ali ja ne mogu da pojmim taj mozak kojem je saasvim OK da stane ovako da potpuno blokira prolaz, makar na minut, a ceo parking ima 20 metara dalje.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova

Ali tu mu mecku vide utripovane cice, a na parkingu samo matori cuvar.

Sto veci i skuplji auto to manji covek u njemu, uvek bilo i bice. Toliko sam navikao da dzipove, mecke, audi karavane vidjam parkirane ispred kafica na sred ulice da mi je to postalo normalno stanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 789 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 1/21/2024 at 5:05 PM, MarkoMoto said:

Ali tu mu mecku vide utripovane cice, a na parkingu samo matori cuvar.

Sto veci i skuplji auto to manji covek u njemu, uvek bilo i bice. Toliko sam navikao da dzipove, mecke, audi karavane vidjam parkirane ispred kafica na sred ulice da mi je to postalo normalno stanje.

Izvini sto moram da reagujem ( kako god to bilo ili zvucalo) - meni ovakve stvari nikad nisu bile normalne i nikad se necu moci navici na njih. Jednostavno NE.

Zrenjanin je jedno vreme malo kaskao po standardu za ostalim gradovima, sad se situacija (vec par godina u nazad) krece uzlaznom putanjom, tu putanju obavezno prate moderni SUV, aVdi, BeMvee, i sve ostala prateca vozila + primetno velik broj silikonjara = recept za saobracajni kolaps. OOOOOOOgromni problemi sa takvim osobama su kod skola i vrtica i cesti su vrbalni sukobi, imamo jednu perifernu ulicu ali ima IZUZETNO VELIKU frekvenciju saobracaja i pesaka , u toj ulici na jako malom prostoru je bukvalno SVE sto je moglo od radnji da se otvori - oni su otvorili , na jedva 5 parking mesta. Na toj raskrsnici su ucestali slucajevi gazenja pesaka sa udaljavanjem sa mesta "zlocina"  a i jedno dete je preminulo , parkira se BUKVALNO SVUDA, na pesackom, u sred raskrsnice, istovar robe, djubretari, pekare, pecenjare, mini marketi, zdrava hrana, menjacnice i kladionice, auto servis, pite ispod saca, skola, vrtic u neposrednoj blizini, maxi, poslasticarnica, cvecara, optika, piljare, knjizare, kafici, trafike ....  ta ulica je jednostavno HOROR - kao u Bangladesu. Probali su da stave lezece policajce ali to je samo pogorsalo situaciju. Na jako malom mestu je ogroman broj zgrada (a konstantno nicu nove) a parking ne postoji ni u masti. Skola ima parking ispred ali su ga zauzeli stanari zgrada - vozila ne pustaju da udju u dvoriste skole da bi pokupili decu - A TO JE SVE OVAKO KAD JE SUNCANO I SUVO , E SAD ZAMISLITE NIVO SVEGA OVOGA KAD KRENE KISA ILI PADNE SNEG !!! Nekad najlepsa ulica u gradu a danas ...

 

I da, koliko god to bilo nekome normalno - ja nemogu sa tom kurcoboljom da se pomirim.

Policija nije resenje nego deo problema - i oni staju na sred puta po burek !  Nekad se provoza pauk ali se situacija odma vrati na staro kad se pauk udalji .

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6927 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

U Smederevu se parkiraju bukvalno haubom u kapiju vrtića. Moraš da obilaziš auto pešaka. Doduše ne ostajem im dužan. Sram te bilo, ćute jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 842 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Sta je cudno. U PO panduri se parkiraju na sred kruznog da bi otisli u pekaru, o cemu dalje pricati. Posto nisam bio tu neko vreme, moram priznati da se ranije nisu parkirali ljudi u kruznim tokovima, sada vidim da je to postalo sasvim normalno, tako da... napredujemo :D

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1702 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Generalno, uvek se svodi na ono - riba smrdi od glave.

Da je funkcionalna država, i saobraćajci bi makar uglavnom radili svoj posao.

 

Evo opet da pitam - kad ste čuli da je neko poslednji put dobio kaznu za parking od policije?

Ne od komunalaca, oni još ponešto i pišu za ono što je u njihovoj nadležnosti, ali ulica nije njihova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 39 minuta, Alekre je napisao:

Ja sam podneo prijavu jednom prilikom pa su se javili kasnije da su napisali 20 kazni na tom mestu.

Drukara 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 10
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1719 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

kad ste čuli da je neko poslednji put dobio kaznu za parking od policije?

Ja,pre godinu-dve.Preko puta mene je uzan trotoar gde je zabranjeno parkiranje,ali taj deo pesaci i ne koriste,a zbog ulice koja takva kakva jeste tu je uvek parkirano po nekoliko auta i uglavnom svi to tolerisu.E onda stupa na delo korupcija jer se u blizini kod "trznog centra" parkiraju gde blokiraju ulicu i neko prijavi,i umesto da tu pisu kazne dodju kod mene jer je jelte to ta ulica.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1172 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000 L
Pre 1 sat, yogibear je napisao:

FB_IMG_1706167243589.thumb.jpg.5f638b2c247096ce0f79e9da60d2d2c6.jpg

 

uzmes , odneses ,napravis kocku od vozila(prethodno pogledati da nema nekog zivog stvora unutra),ispostavis racun i kad bude bilo 10 takvih slucajeva u Srbiji niko vise nece tako parkirati i ćao.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
On 23. 1. 2024. at 11:05, zaludan je napisao:

Evo opet da pitam - kad ste čuli da je neko poslednji put dobio kaznu za parking od policije?

I ja se javljam. Dobio na aerodromu od trotoara i tako saznao da ne vazi vise ono 1,6m ostaviti slobodno, vec je zabranjeno ukoliko znakom nije dozvoljeno. Iako nema znaka izricite zabrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1702 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Da, zanimljivo, ali te kazne koje ste dobili su sve, da tako kažem, "namenske", a ne "sistemske" 

 

Mislim, dobili ste ih na specifičnim mestima/po specifičnim zahtevima, ali je i dalje sasvim normalno da su u Vojvode Stepe parkirani automobili na ulici, na Žarkovu nikad nisam prošao da ne stoji bar dva-tri automobila, u par navrata poslednjih meseci sam prošao Beogradskom i ladno i tamo stoje parkirani na ulici ispred nekog fast fooda???

Duplo parkiranje u Kneza Miloša je norma...i tako...

 

Ono što bih ja voleo da vidim, a čega se stariji sigurno sećaju je saobraćajac sa blokčetom recimo na Bulevaru, ili u Vojvode Stepe, pa krene redom...pa tako nekoliko dana, i posle nekog vremena, niko ne parkira na ulici. 

Onda se ljudi malo zaborave, pa ispočetka...

A sad, osim ako nema neko ko može da urgira kod policije (aerodrom ili vlasnik tržnog centra), nema leba...

 

@MarkoMoto za parkiranje na trotoaru je znak oduvek bio jedan od uslova. Tj. morao je da postoji znak + si morao da ostaviš 1.6m

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja