Jump to content

Moto Zajednica

Osiguranje, naplata štete?

Recommended Posts

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

U sredu sam imao sudar, to jest gospodin me nije video na semaforu i udario odpozadi.
Popunio evropski, sačekao policiju, oni odradili uvidjaj.

Dobio sam kontakt od čoveka-advokata koji se bavi ovakvim stvarima pa sutra idem kod njega na dalju realizaciju.
Šteta je estetska i koliko sam gledao po delovima oko 1.200e
 

Upit je da li neko zna šta me čeka sledeće, takodje jel imate neki savet ako ste se susreli sa sličnom situacijom?
Pitam jer 14.6 treba da putujem na 7 dana tim istim motorom pa da vidim jel me to nešto remeti i naravno koliko je teško dobiti realnu cifru od osiguranja (cenim da zavisi do gore navedenog advokata)


Hvala i svako dobro!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 351 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ne moze da se popuni evropski i da se uradi uvidjaj.

Ili jedno ili drugo.

Vrv ste popunili evropski a policija evidentirala i uradila alkotest.

Ako je tako onda treba da podneses zahtev za nadoknadu stete u osiguranju tog drugog vozaca a oni ce ti traziti neki izvestaj policije da je evidentirala taj dogadjaj i izvrsila alkotest.  Taj zahtev podnosis u Ljermontovoj, u pisarnici, placas republicku taksu i cekas da ti stigne na kucnu adresu, odnosno adresu koju navedes u zahtevu, molbi. To posle moze da se ceka od 7-8 dana pa do mesec-dva... 

Kad to odneses posle u osiguranje onda oni resavaju sve za par dana.

To sve ako nema neka zavrzlama.

Ovo je neka regularna procedura a kao i sve u ovoj drzavi sve ovo , u policiji, moze da se resi isti dan.

Ako angazujes advokata koji ce da ti uzme 15% od naplacene stete onda insistiraj da ti ne juris nikakve potvrde, beleski niti bilo sta, nego neka to on radi, nek zaradi svoje pare.

Promenio član ske
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Hvala puno ske, nisam očekivao ovako brzo i ovako kvalietno odgovoreno, bukvalno si odgovorio na sve što mi treba i dao još više od traženog.
Advokat će raditi posao jer ja svakako ne bih mogao da stignem skoro ništa od gore navedenog, tako da hint da on sam juri je više nego odličan.
Još jednom, hvala puno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Ako je bila milicija i pravila uviđaj, moraš da sačekaš da zapisnik bude gotov. Ako hoćeš sto pre da završiš motor, odeš do neke osiguravajuce kuće, najbolje od štetnika (vlasnik vozila koji je kriv) da urade procenu štete. Ako treba da se plati, plati pa posle daješ uz zahtev za odštetu. Raspitaj se, posle ovlašćene procene, možeš da popravljaš vozilo.

Ako ste radili evropski, idi u njegovu osiguravajuću kući, urade zapisnik odmah i onda popravljaš...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

U kratkim crtama, došla policija, rekla popunite izveštaj, odradila alkotest, slikajte sve, uhvatite nas-vozilo i mozete da pokupite izveštaj u Ljermatovoj (posle par minuta priče sa jednim od sluzbenika, rekao mi je da će ga završiti taj dan i da će me sutra spreman za preuzimanje.
Sada ako to sve moze da odradi advokat za 15% onda što se mene tiče još bolje, samo je pitanje jel moram da vozim motor i gde za procenu štete (ja bih ga vozio u KTM servis-Deltu, da provere sve i daju cene delova)
Ili to takodje organizuje Advokat uz neke veštake itd?

Promenio član ProkaRoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 349 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Iz mog iskustva, advokat ti ne treba u startu. Ako ti je motor "nov" računaju ti sve delove originalne. Ako je mator motor, onda ti računaju ja mislim 50% cene novih delova. Ako sam ispratio ko si, motor je novijeg godišta. Svaka osiguravajuća kuca ima ugovore sa ovlašćenim servisima, tako da sigurno možeš da završiš u KTM Delti i oni direktno plate njima. Možeš i da pozoveš uos.rs ili osiguranje koje ima taj covek koji te je udario i da se raspitaš sta da radiš. Ti možeš odmah da odeš u Deltu na procenu štete i da ti kažu sta treba od delova. Ja se ne bih odmah hvatao za advokata, nisam nikada imao problem sa odštetom...ako bude problema, onda ga možeš angažovati. A mozda te zove još koji advokat

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Motor je 2016, sada ne znam sta je matoro to jest mlado :D
Hvala na savetima, pre bih na advokata kako bih sebi uštedeo vrem, jer nazalost radim 4 posla i samim tim svako to vreme-cimanje bih smanjio na minimum.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Iz mog iskustva, advokat ti ne treba u startu. Ako ti je motor "nov" računaju ti sve delove originalne. Ako je mator motor, onda ti računaju ja mislim 50% cene novih delova. Ako sam ispratio ko si, motor je novijeg godišta. Svaka osiguravajuća kuca ima ugovore sa ovlašćenim servisima, tako da sigurno možeš da završiš u KTM Delti i oni direktno plate njima. Možeš i da pozoveš uos.rs ili osiguranje koje ima taj covek koji te je udario i da se raspitaš sta da radiš. Ti možeš odmah da odeš u Deltu na procenu štete i da ti kažu sta treba od delova. Ja se ne bih odmah hvatao za advokata, nisam nikada imao problem sa odštetom...ako bude problema, onda ga možeš angažovati. A mozda te zove još koji advokat

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Upravo tu ti treba advokat jer ako nemaš advokata onda te karaju za delove na 50%.
Naime koliko god da je staro vozilo ne mogu da ti računaju delove 50% od cene jer se vozilo popravlja isključivo novim delovima i mora da se računa taj iznos za nove delove.
Osiguranje ti naravno ponudi 50% kao zbog amortizacije i starosti vozila, računaju da si pajser jer nemaš nikoga da te zastupa i da ne poznaješ svoja prava.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pre 2-3 godine sam imao isti udes samo sto sam bio kolima, udario me covek odpozadi.

Naravno odmah je priznao krivicu.

Nismo zvali policiju nego odmah u njegovo osiguranje (slepovao sam ga do tamo, nekih 1,5km) 

Sliki nam tamo kola, dali nam da popunimo evropski i jos neki papir, dobio sam papir sa kojim sam otisao u ovlasceni servis da zakazem popravku (auto mi bio u garanciji)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2347 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Uzmi advokata da te ne boli glava. Ja nisam uzeo odmah pa sam čekao deset godina da naplatim štetu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Problem je što Audatex nema pola modela KTM u bazi.

Pa onda radi štap i kanap.

Zavisi od osiguranja i od toga šta vam piše u evropskom, ali ti možeš da dobiješ pare na račun do kraja juna pa popravljaj motor gde hoćeš i kako hoćeš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

@ProkaRoka sluzbenu belesku mozes da dobijes odmah istog dana, na mail. Saljes upit (pusticu ti adresu ne znam na pamet), dobijes povratni sa uplatnicom za taksu i kad platis saljes je skeniranu. Kroz sat dva dobijas odgovor sa beleskom u prilogu.

Ako cenis da je tolika steta, trazice ti je osiguranje sigurno.

 

evo ga mail:

saobracajnenezgode.bg@mup.gov.rs

Promenio član ser
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016
4 hours ago, ser said:

@ProkaRoka sluzbenu belesku mozes da dobijes odmah istog dana, na mail. Saljes upit (pusticu ti adresu ne znam na pamet), dobijes povratni sa uplatnicom za taksu i kad platis saljes je skeniranu. Kroz sat dva dobijas odgovor sa beleskom u prilogu.

Ako cenis da je tolika steta, trazice ti je osiguranje sigurno.

 

evo ga mail:

saobracajnenezgode.bg@mup.gov.rs

Dodjem ti piće! 
Šaljem upravo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Uzmi advokata obavezno. Ja imam jednog takvog u Su, druga prica je kad nastupa advokat koji ima iskustva u tim stvarima a druga prica je kad ides sam. Kao sto kaze kolega odma da te zavrnu na sto manji iznos i tu se prica zavrsava, dok je i advokatu u cilju sto vise para da naplati, dobro i tebi i njemu. 
 

Sta da ti kazem kad me je pre 5god za twinga na totalnu stetu lik iz osiguranja rekao da cu dobiti 500e jer je mator auto. Ja uzeo advokata i dobio 1500e + povrede, sve ukupno 2500e. Od recenih 500..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Drugar sa kojim se vozim godinama se bavi naplatom štete u saobraćaju, reci ako treba broj, makar i za konsultaciju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Uzmi advokata obavezno. Ja imam jednog takvog u Su, druga prica je kad nastupa advokat koji ima iskustva u tim stvarima a druga prica je kad ides sam. Kao sto kaze kolega odma da te zavrnu na sto manji iznos i tu se prica zavrsava, dok je i advokatu u cilju sto vise para da naplati, dobro i tebi i njemu. 
 
Sta da ti kazem kad me je pre 5god za twinga na totalnu stetu lik iz osiguranja rekao da cu dobiti 500e jer je mator auto. Ja uzeo advokata i dobio 1500e + povrede, sve ukupno 2500e. Od recenih 500..
Tako je, imam slično iskustvo.
Ja sam više puta imao udese, jbg, non-stop u saobraćaju jer sam na taksiju, sve sam štete naplaćivao preko agencije Autobiro iz Bgd-a, preko 20 godina su u tom poslu.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Hvala svima, zakazan advokat danas u 13:30 preko preprouke, tako da idem pravo do njega pa na dalje korake, ako me nešto iznenadi pišem ovde kako bi neko ubuduće znao.

Još jednom hvala svima na savetima i preporukama!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj savet ti je da ako angažuješ advokata, da to uradiš sa poverenjem.

 

To dalje znači da se radi kako on kaže, jer mnogo babica kilava deca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Bio juče kod advokata, ostavio mi je OK utisak, pokupio sve papire, rekao mi da je čist slučaj 1-1 i to je to, dao mu ovlašćenje, on meni kontakt od veštaka koji treba da fotka, jutros bio veštak, ufotkao, dao mi predloge šta bi još mogao da trazim kao oštetu i to je to. 
Čekam nazad info ili ti procenu.
Javljam čim dobijem info nazad, probaću da popišem ceo proces kako je išlo kako bi nekome ubuduće pomoglo.

Svako dobro i još jednom hvala svima gore na pomoći! 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Hvala i tebi sto dokumentujes sve, ne daj Boze ali nekom ce dobro doci kad se dese takve ili slicne stvari. I zao mi je sto te je zadesio sudar. Vazno da si ti u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

@ProkaRoka

Ako sam dobro uvezao, video sam snimak na motoMadness ili na nekom od slicnih yt kanala.

Moj ti je savet da odeš negde da ti dobro prekontrolišu motocikl, da je sve u osi da nije nastalo neko bitnije oštećenje rama i slično, jeste da udarac ne izgleda mnogo ozbiljno, ali nikad ne znaš gde može nastati problem.

Ako mene pitas pokušaj da naplatiš sve što može da se naplati bez razmišljanja. Imao sam dve situacije sa kolima gde je očigledna šteta bila jedno, a stvarna steta daleko skuplja, ti se iz same naplate ne možeš pokriti jer si naveo samo ono sto si mislio da je oštećeno, u krajnjem slučaju ne uzimaš pare onom ko te je udario nego od ovih lopova iz osiguravajućih kuća, tako da suština naplati sve što možeš da se ne bi kasnije razmišljao ako se ispolji neka falinka da imaš i to da pokriješ. 

I svakako pošto ti je noviji motor, mozda bi bilo bolje da je policija uradila zapisnik nego sto ste popunili evropski jer mislim da evropski ima neki limit od 2.000€ ili 200.000rsd. nek me neko ispravi ako gresim. 

 

Edit: I potpuno podržavam da sve rešiš preko advokata jer stvarno izvuku neki maksimum za naplatu, što ide i njima i tebi u korist. 

Promenio član matke92
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Advokat je angažovao veštaka, a taj čovek zna šta radi.

Evropski zapisnik je skroz ok i bez obzira što osiguranje može da zateže, to će biti sređeno.

Pogotovo što ima i izveštaj policije 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

@matke92
Bio kod majstora odmah dan posle na proveri, naravno angazovao advokata koji je kako kaze @Skyrunner angazovao veštaka koji je takodje bio, pisao sam gore u postu sve. 
"

Bio juče kod advokata, ostavio mi je OK utisak, pokupio sve papire, rekao mi da je čist slučaj 1-1 i to je to, dao mu ovlašćenje, on meni kontakt od veštaka koji treba da fotka, jutros bio veštak, ufotkao, dao mi predloge šta bi još mogao da trazim kao oštetu i to je to. 
Čekam nazad info ili ti procenu.
Javljam čim dobijem info nazad, probaću da popišem ceo proces kako je išlo kako bi nekome ubuduće pomoglo.

Svako dobro i još jednom hvala svima gore na pomoći! "

 

Trebao bih u toku ove nedelje da imam ceo info, po rečim adokvata u sledećoj nedelji treba da mi je novac na računu, sada koliko novca to će još da vidimo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Mogu li ja da dobijem kontakt nekog advokata za te stvari (Beograd - Zemun). Sinoc sam imao udes, covek priznaje krivicu i prihvatio da sve odradimo preko euro zapisnika.

 On misli da je najveci problem napukla plastika. Zakrpis, ofarbas... 100evra i gotovo. Rekao sam mu da ne licitiramo oko cifre, mnoogo vise je od 100e. Neko strucniji treba to da sagleda.

  Jos jedna stvar, da li su ovi u osiguranju dovoljno strucni ili dovoljno voljni da realno procene ostecenja?

 Kako ide za procenu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja