Jump to content

Moto Zajednica

Bor-Mostar motorom od 125 kubika

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: BOR
  • Motocikl: Haojin HJ50QT

Pozdrav svim članovima foruma, nadam se da nisam omasio temu gde da okačim, ali ukratko ću da opišem situaciju. 

Dakle imam 22 godine, i vozim motor od svoje 16 godine. Inače u slobodno vreme se bavim planinarenjem i generalno sam ljubitelj prirode pa me je tako očarala priroda Mostara, gde sam planirao u junu mesecu da podjem sa Cbrkom od 125 kubika na taj duzi put. Navigacija kaže oko 550 km u jednom pravcu što i nije tako puno za mene jer sam prethodno sa istim motorom prosao oko 800 km ukupno u danu sa polaznom tačkom iz Bora do dvorca Kapetanovo u Starom Lecu, ko zna gde su ove dve lokacije svaka mu čast 

Inače čitao sam i o mom sugrađaninu kada su skuterom od 50 kubika otišli na more, prelistavao sam i neke teme na ovom forumu o tom putovanju sa malim kubikazama... 

Interesuje me oko granice šta traže od dokumenta i slično, jer nisam nikada nijednim vozilom izašao iz Srbije. 

Put kojim sam planirao je sve magistrala i prosečna brzina oko 70kmh jer motor mi služi da sa njime prodjem što duži put a ne što brži... Na mapama sam ovako zacrtao putanju a vi ako imate predlog neki slobodno ostavite dole. 

Bor-Paraćin-Ćuprija-Jagodina-Kragujevac-Knic-Cacak-Pozega-Uzice-Visegrad-Gorazde-Foca-Gacko-Nevesinje-Mostar

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ivane sretan ti put. Zasto da ne?! Moj predlog je da planiras sa 2 dana puta da bi imao vremena da uzivas, svratis gdje ti padne na pamet… 

Ako ti je motor uredno registrovan, sve sto ti treba je saobracajna, licna, I vozacka. Zeleni karton vise nije potreban. Svrati obavezno na tufahije u Drvengradu, vidi Na Drini cupriju, je idi u Andric grad, okupaj se na jezeru Klinje prije Gacka…. Kada dodjes u Mostar rucak je na moj racun ako budemo tamo u isto vrijeme. Puno pozdrava.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: BOR
  • Motocikl: Haojin HJ50QT
pre 18 minuta, sasha410 je napisao:

Ivane sretan ti put. Zasto da ne?! Moj predlog je da planiras sa 2 dana puta da bi imao vremena da uzivas, svratis gdje ti padne na pamet… 

Ako ti je motor uredno registrovan, sve sto ti treba je saobracajna, licna, I vozacka. Zeleni karton vise nije potreban. Svrati obavezno na tufahije u Drvengradu, vidi Na Drini cupriju, je idi u Andric grad, okupaj se na jezeru Klinje prije Gacka…. Kada dodjes u Mostar rucak je na moj racun ako budemo tamo u isto vrijeme. Puno pozdrava.

Hvala puno na odgovoru, planirao sam Blagaj da posetim, Bunski kanal, vodopad Kravica i to je to, naišao sam i na Ovčiji brod kod Nevesinja ali o tome ću da razmislim jer se ipak ne nalazi do samog puta. Sve ću uredno da opišem i zabeležim fotografijama. U povratku sam planirao pored puta tj. spomenika bitke na Sutjesci da zamenim ulje u motoru. A što se tiče Mostara, naćićemo se nije nikakav problem, čast bi mi bila da te upoznam. Pozdrav.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cipelić 44

Pozdrav Ivane, moj predlog je da u povratku od Mostara do Višegrada ideš preko Jablanice, Konjica, Sarajevo pa pored Sokoca do Rogatice i Višegrada. Ta trasa je nekoh 20 km duža od one kojom ideš od Višegrada do Mostara a imaš priliku da vidiš kanjon Neretve gde je priroda fantastična, a isto tako posle Sarajeva preko Romanije je priroda izuzetna. 04ad89a28fd0abe668bb92e6bff6301a.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: BOR
  • Motocikl: Haojin HJ50QT
Pre 7 sati, GypsyKing je napisao:

Pozdrav Ivane, moj predlog je da u povratku od Mostara do Višegrada ideš preko Jablanice, Konjica, Sarajevo pa pored Sokoca do Rogatice i Višegrada. Ta trasa je nekoh 20 km duža od one kojom ideš od Višegrada do Mostara a imaš priliku da vidiš kanjon Neretve gde je priroda fantastična, a isto tako posle Sarajeva preko Romanije je priroda izuzetna. 04ad89a28fd0abe668bb92e6bff6301a.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Hvala, mislim da cu ovu da prodjem u povratku ako je samo 20km duža što da ne. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cipelić 44
Hvala, mislim da cu ovu da prodjem u povratku ako je samo 20km duža što da ne. 
Ako ti treba neka pomoć oko trase i slično slobodno reci

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Prodjoh slicnu turu pre godinu ipo i mogu samo da ti kazem da ces bas uzivati. Slazem se sa kolegom da obavezno u jednom pravcu ubacis kanjon Neretve i moj ti je predlog da to bude u odlasku, a u povratku preko Nevesinja, jer je tako mnogo bolji dozivljaj. Oba puta su lepa. Preko NP Sutjeska obrati paznju jer je put malo uzi od standardnog, a prilicno frekventan i pun krivina, pa nije retkost da kamioni ili autobusi malo zadju u tvoju traku, pa tih 40km lagano i ivicom kolovoza. Ako hoces da uzivas u predelima, a i da ne rizikujes obavezno racunaj po jedno nocenje u odlasku i povratku. Jedno je mapa i matematika, a sasvim drugo put po tim predelima. 

 

Razmisli i o jednom nocenju na moru, jer ako ides do Kravica, ostaje ti jos 70-80 km do Jadrana.

 

Za smestaj gledaj i da za motor imas neko dvoriste ili bezbedan parking. Retko se ovde spominje, ali obavezno uplati zdravstveno osiguranje koje ti je par stotina din i pozeljno pomoc na putu koja ce ti vaziti i narednih godinu dana. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: BOR
  • Motocikl: Haojin HJ50QT
pre 41 minuta, max80 je napisao:

Prodjoh slicnu turu pre godinu ipo i mogu samo da ti kazem da ces bas uzivati. Slazem se sa kolegom da obavezno u jednom pravcu ubacis kanjon Neretve i moj ti je predlog da to bude u odlasku, a u povratku preko Nevesinja, jer je tako mnogo bolji dozivljaj. Oba puta su lepa. Preko NP Sutjeska obrati paznju jer je put malo uzi od standardnog, a prilicno frekventan i pun krivina, pa nije retkost da kamioni ili autobusi malo zadju u tvoju traku, pa tih 40km lagano i ivicom kolovoza. Ako hoces da uzivas u predelima, a i da ne rizikujes obavezno racunaj po jedno nocenje u odlasku i povratku. Jedno je mapa i matematika, a sasvim drugo put po tim predelima. 

 

Razmisli i o jednom nocenju na moru, jer ako ides do Kravica, ostaje ti jos 70-80 km do Jadrana.

 

Za smestaj gledaj i da za motor imas neko dvoriste ili bezbedan parking. Retko se ovde spominje, ali obavezno uplati zdravstveno osiguranje koje ti je par stotina din i pozeljno pomoc na putu koja ce ti vaziti i narednih godinu dana. 

 

Hvala na lepom odgovoru, interesuje me gde se uzima zdravstveno osiguranje i takođe malo informacija o ovoj pomoci na putu? Gde se naručuje i slicno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 13 minuta, Ivan Tanikic je napisao:

Hvala na lepom odgovoru, interesuje me gde se uzima zdravstveno osiguranje

Čisto informativno, da imas predstavu o ceni ...

 

Ja sam pre 10ak dana uzeo DUNAV osiguranje za 4 dana po ceni od 930 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
1 hour ago, Ivan Tanikic said:

Hvala na lepom odgovoru, interesuje me gde se uzima zdravstveno osiguranje i takođe malo informacija o ovoj pomoci na putu? Gde se naručuje i slicno. 

Zdravstveno uzimas u osiguravajucim kucama. Ja recimo uzimam u Milenijumu sa pokricem do 15.000 evra i izadje oko

130 din dnevno.

 

Pomoc na putu imas vise opcija, za pocetak pogledaj Vozzi i AMSS. Imas i temu ovde na forumu. Izadje od 20-40 evra u zavisnosti sta ti treba, ali imas pokrice narednih godinu dana za vise drzava ili celu Evropu (AMSS). Kod Vozzi mozes recimo da vezes i motor i auto na jednu uplatu. Dovoljno je recimo najbanalnije guma da se probusi, pa da ti to zlata vredi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da nema nikakve potrebe da radiš servisne radnje na putovanju. Obavi sve što treba pre polaska i cepaj kako si naumio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Prelepa tura. Bio sam nekoliko puta i slozio bih se da je vece uzivanje kroz kanjon Neretve kad ides na dole a ne u povratku. Steta je samo da ne ubacis i Trebinje kad si vec tako blizu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
Pre 4 sati, bopk je napisao:

Prelepa tura. Bio sam nekoliko puta i slozio bih se da je vece uzivanje kroz kanjon Neretve kad ides na dole a ne u povratku. Steta je samo da ne ubacis i Trebinje kad si vec tako blizu. 

Ovo je odlican predlog, pa ako iz Gacka skrenes lijevo za Trebinje, mjesto desno preko Nevesinja. A onda Trebinje Dubrovnik 35km, pa uz more preko Metkovica, Kravica, Bunskih kanala, Bune u Mostar. Nije puno duze, ali puuuno dobijes. 
Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 454 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Pre 2 nedelje smo prolazili motociklima tim regionom :) Ima tamo dosta lepih puteva i dosta toga lepog da se vidi. Generalno Romanija i Hercegovina su odlicni za blize moto ture.

 

@Ivan Tanikic Nisam ispratio da li si vec negde napisao, pa da pitam, koliko dana planiras da budes na putu? Mozda je onda lakse isplanirati neku smislenu rutu da pokrije sto vise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: BOR
  • Motocikl: Haojin HJ50QT
On 10.5.2022. at 13:45, maxx je napisao:

Pre 2 nedelje smo prolazili motociklima tim regionom :) Ima tamo dosta lepih puteva i dosta toga lepog da se vidi. Generalno Romanija i Hercegovina su odlicni za blize moto ture.

 

@Ivan Tanikic Nisam ispratio da li si vec negde napisao, pa da pitam, koliko dana planiras da budes na putu? Mozda je onda lakse isplanirati neku smislenu rutu da pokrije sto vise :)

Pa 3-4 dana uglavnom, jer posle se mora na posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja