Jump to content

Moto Zajednica

Poz, drugari, uskoro cu da polazem A kategoriju pa bi hteo da kupim prvi motor, potrebni saveti iskusnih bajkera.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 5 sati, TAZZ je napisao:

Mili,

Ajde molim te recimo ovde sve što je napisano, a da nije stalo u moju rečenicu:
" Ako se vozi zglobom i o0o onda nije bitno šta se vozi, da li 125ccm ili 1000ccm. 125ccm ide 100km/h isto kao i 1000ccm. Ako se vozi mozgom i glavom, odnosno ako mi vozimo a ne mašina nas, gde je problem voziti i Lamborghini?"

Mili...
Do nas je, nije do njih, do nas je ... U 95% slučajeva.

A izuzetci su tu da potvrde pravilo...
Zar ne?

Samo easy i voziti mozgom...
Evo ja još hodam, iako je prvi motor bio 1000ccm.

Kada onaj gore baci kockice, i izvuče naš broj, to je to, i da sediš u kući, pukne te infarkt, kao mene što je... Samo kad sam MU došao, rekao je u JBT ja se zajebno, trebao je drugi Milašin. Pa izvukao mog ćaleta posle 2 godine...

Zato...

Pamet u glavu!
Polako i postepeno!
Vežba, vežba, vežba!
Voziti tempom koji TEBI odgovara a ne o0o!

Kad se dođe kući, obavezno zagrliti mašinu i zahvaliti joj se na tome što vas je čuvala, jer ste i vi nju čuvali.

Pozdrav

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


 

Citajuci sta si napisao u ovoj temi deluje mi da si osoba koja se drzi ogranicenja i da si osoba koja vozi normalno. Pa bih te pitao cemu onda litra kao prvi motor? Za tvoju voznju 500 kubika je i vise nego dovoljno. Ima putnu brzinu od 130 km/h i snagu dovoljnu kad je motor pod teretom. A ima i onih koji zele da kupe sportski motor od 600 kubika za prvi motor. Pa kad kazes da treba prvo da kupi slabiji motor. On ti kaze ali ja sam dobar u glavi nebi jurcao. Kao da neko kupuje sportski motor da bi krstario 80 km/h na otvorenom kao vozaci copera. Zato kad jurca sa 125cc vece su sanse da prezivi jer su manje brzine u pitanju. Posle toga mozda pocne da razmislja o tome, da jurcanje nije toliko dobro. To sto neko kupi jak motor ne znaci da ce odma da pogine. Ali je sigurno da ce njegovo privikavanje na motor biti dosta teze i duze, a za to vreme  te moze kostati zivota. To sto ti nisi imao problema i kriticne sitacuje i ako si seo na jak motor, ne znaci da druge osobe nece imati. Nisu svi isti. Nekog moze strah zbog jakog motora da zajebe i da napravi los potez, nekog neiskustvo moze da zajebe kao sto je mene za malo zajebalo. Moj prvi motor sa brzinama koji sam vozio par meseci je bio 900RR (nije bio moj) a pre toga sam vozio samo skutere od 50cc i Tomos automatic. Na pocetku sam se plasio motora jer nisam imao osecaj na gas, tezak je bio, i jako neokretan pri malim brzinama. Za par nedelja je sve to bilo bolje. Nisam jurcao sa njim. Jednog dana sam se vozikao po gradu i trebao sam da uradim polukruzno. Okrecem motor (vozio sam i drugara) i ujednom trenutku mi  drugar panicno kaze pazi imas traku (one plasticne trake gde pise zabranjem prolaz ili tako nesto, bila je tu traka jer se pored te trake nalazilo dvoriste i tu se rusila kuce). Posto je ni on nije video na vreme a ni ja (verovatno se boje trake srodile sa sredinom) ja panicno kocnicu do kraja a pesak bio dole. Tocak blokira i motor krene u stranu (vozio sam manje od 10 na sat jer sam radio polukruzno) pokusavam da zadrzim motor da ne padne i u tom trenutku dam slucajno skoro do kraja gas i drzao ga sigurno par sekunde jer sam pokusavao i rukama i nogama da zadrzim motor. Sreca pa sam stisuo kvacilo pre nego sto sam video traku. E sad zamisli da nisam drzao kvacilo. I zamisli sta bi se moglo desi da sam vozio tad 125cc a sta bi se desilo da sam vozio 900RR. 900RR je mogao da me povuce i da dostignem za cas neku veliku brzinu i da se zabijem u neko drvo ili zid. Otisla bi 2 zivota. Dok 125cc ne moze tek tako da dostigne veliku brzinu i ne ide vise od 50 na sat u prvu. Da sam imao iskustva nebi tako reagovao. Ne zelim da nastavljam raspavu i onako svako cita odgovore koje mu odgovaraju ne razmisljajuci da li su ispravne. Kad neko postavi ovako pitanje.  Da mu 9 osobe kazu da pocne sa 125cc a jedna sa 1000. On ce poslusati tu jednu osobu. Jer mu to vise odgovara.

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

O Bože...

Pridržavam se pravila saobraćaja i ograničenja, da...

Ti ne???

Zašto 1000ccm?
Pa hteo sam V-Strom DL 1000...

Po tvojoj logici, zašto auto od 1600-2000ccm?
Ograničenja 50 u gradu, 80 otvoreno, 130 autoput...
To i 1000ccm auta mogu da teraju...

Zašto onda ova druga kupovati?
Zašto ?

Pobogu... Zašto? Zašto...

O Božeeeeeee!!!!

Zaštooooo?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk



  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 4 minuta, TAZZ je napisao:

O Bože...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Veoma kratko ali jasno. Vidim da previse verujes u Boga i sudbinu sto znaci da ipak nisu krivi ovi sa velikim 00 nego sudbina sto je tako htela da oni odu u vecna lovista. Posto je Bog zapisao kad ce da odu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1052 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ne.

Pogrešno si sve protumačio ...
Ja verujem u ono što je meni prihvatljivo ...

Uopšte nisam preterano veliki vernik ...
Čak po mnogim vernicima ja spadam u ateiste, koji i veruju u deo propoveda...

To,
O Bože...

Je bilo bukvalno u duhu jezika i uzdaha...
Može da se tumači i sa "O presvetli", "O Veliki", " O TiTo", " O Prirodo"... jer gle čuda, niko još prirodu nije preyebao...

Zar ne?

Može i sa...

O presvetli Manitu!

Kako je čudno da vidiš ono što ti bode oči, a ne vidiš da otvoreno kažem da se pridržavam propisa, i pitam tebe da li se ti pridržavaš.

Nije Bog ili neka sila propisala kada ćemo pljasnuti, jer sam si krojač svoje sudbine...


Šta nije jasno u tome, ako navrneš ko bilmez 125ccm, ima da omlatiš kokoš i izvrneš se u kanalu u selu i nasmeješ Svetom Iliji dok slika sa neba kada pada kiša, jer si izbegavao svinju koja je istrčala na drum, jer je pojurio pas, koga je pre toga uplašio bik, jer ga je krava zbacila sa sebe, jer tele nije lepo spavalo, jer je petao ranije kukurikao taj dan.

O šrafcigeru krstasti!




Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 5 minuta, TAZZ je napisao:

Ne.

Pogrešno si sve protumačio ...
Ja verujem u ono što je meni prihvatljivo ...

Uopšte nisam preterano veliki vernik ...
Čak po mnogim vernicima ja spadam u ateiste, koji i veruju u deo propoveda...

To,
O Bože...

Je bilo bukvalno u duhu jezika i uzdaha...
Može da se tumači i sa "O presvetli", "O Veliki", " O TiTo", " O Prirodo"... jer gle čuda, niko još prirodu nije preyebao...

Zar ne?

Može i sa...

O presvetli Manitu!

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

 

pre 19 minuta, TAZZ je napisao:

O Bože...

Pridržavam se pravila saobraćaja i ograničenja, da...

Ti ne???

Zašto 1000ccm?
Pa hteo sam V-Strom DL 1000...

Po tvojoj logici, zašto auto od 1600-2000ccm?
Ograničenja 50 u gradu, 80 otvoreno, 130 autoput...
To i 1000ccm auta mogu da teraju...

Zašto onda ova druga kupovati?
Zašto ?

Pobogu... Zašto? Zašto...

O Božeeeeeee!!!!

Zaštooooo?

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


 

Automobili od 1000cc imaju putnu brzinu od 130 km/h ali zato imaju jako lose ubrzanje za bezbedno preticanje jer imaju malo konja po toni. Sto retko kom motoru manjka. Pored toga vecina automobila od 1000 cc su gradski automobili. Sto znaci malo prostora, losa zvucna izolacija i nestabilnost pri 130km/h. Dok neki veci auto i sa boljom zvucnom izolaciom ima uglavnom od 1400 kubika pa na gore. Vecina bi kod nas uzela auto od 1000 kubika ali jednostavno ta kola nisu za porodicu i putovanja. Dok kubikaza kod motora ne utice toliko na prostor, zastitu od vetra. Vecina bira auto neke srednje velicine. Tacnije vozila C segmenta zbog njegove prednosti ne zbog snage. Ne ubija brzina nego  neiskustvo, samouverenost i lakovernost. Tebi svakako cestitam sto postujes zakon i ogranicenje pogotovo sto vozis motor koji po ubrzanju moze da parira nekom autu od 400-450 konja. Od kako znam za sebe samo sam se sa jednom osobom vozio koja postuje ogranicenja i zakone i to je vozio auto a ne motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 1 sat, TAZZ je napisao:

Šta nije jasno u tome, ako navrneš ko bilmez 125ccm, ima da omlatiš kokoš i izvrneš se u kanalu u selu i nasmeješ Svetom Iliji dok slika sa neba kada pada kiša, jer si izbegavao svinju koja je istrčala na drum, jer je pojurio pas, koga je pre toga uplašio bik, jer ga je krava zbacila sa sebe, jer tele nije lepo spavalo, jer je petao ranije kukurikao taj dan.

O šrafcigeru krstasti!




Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


 

Nemam nista protiv sto pratis ogranicenja i jos jednom kazem. Svaka cast! Ja postujem zakon osim ogranicenja i to mi je najveca mana jer ne idem malo preko ogranicenja nego uglavnom duplo ili vise. I znam da me to moze kostati zivota. Medjutim gde ima raskrnica, sporednih puteva, ljudi, gustog saobracaja onda vozim ispod ogranicenja. 

Medjutim nije uvek samo brzina proble. Mada nebi se vise raspravljao. Mozemo ovako ceo dan i opet bi svako svoju pricu pricao.

 

O zivote proklizala lamelo!

emoji23.png

 

Promenio član Nemanja Petrovic
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 692 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Poenta cele priče je jedno pitanje.

A to su dva pitanja.

Jedno je nepotrebno, drugo je od krucijalnog značaja.

 

Koji mi motor odgovara?

Batice, nijedan.

Da si svestan, da ti odgovara baš svaki motor (od poket bajka do hayabuse), ne bi ni pitao.

 

Pravo pitanje je, u stvari,  kojem motoru odgovaraš ti?

To je već zdrav početak, jer podrazumeva sopstveno "izvrtanje na postavu."

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Moj savet je slušaj srce.

 

Koji god motor da kupiš biće onaj pravi. Neko vreme. A onda kreće ringišpil :D

Ako kupiš nov, reći ćeš trebao sam polovan pa da češće menjam.

Ako kupiš polovan, trebao sam nov. Ovaj nema merač "onoga-što-ti-se-čini-jako-važnim".

Ako kupiš naked, trebao sam r.

Ako kupiš r, super je ali da je malo udobniji...

Ako kupiš adv, onda bi da može više off

Onda vidiš da neko vozi dct i smeješ se na glas i kažeš to nije motor.

Odeš u deltu i probaš dct da niko ne vidi. Faaaak! 

 

I tako. Koji god da kupiš biće prvi jer posle njega ide drugi, pa treći....

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja