Jump to content

Moto Zajednica

Poz, drugari, uskoro cu da polazem A kategoriju pa bi hteo da kupim prvi motor, potrebni saveti iskusnih bajkera.

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Kao u naslovu, imam b kategoriju i vozim auto, ali cu uskoro da polazem A za motor, ono sto me zanima ja cu da Vas pitam ovde pa da cujem misljenja profesionalaca.

Nikad nisam vozio motor,  direktno i iskreno, zelim da ga vozim bas bas imam ogromnu zelju, imam 30+ god, da ne preciziram, i samo iskustvo sa autom nikad u zivotu nisam ni seo na motor, malo kasno neki bi rekli ali ono... u skoli se polaze na sledecem motoru Yamaha MT-07 od 689 cm3  mislio sam posle zavrsene obuke da kupim isti taj nov motor 2022 god ili ( A ovaj mi se licno vise svidja = Kawasaki Z650 naked 2022 ) sta mislite da li je to ok ? ili smatrate da meni kao pocetniku treba nesto daleko slabije ? ( inace znam da ce mnogi reci, pocetnik si ponese te motor pa ces da juris, verujte necu nisam ljubitelj nenormalne voznje vec slobode koju donosi motor, nije mi brzina broj 1 vec uzivanje u voznji na motoru ) kad sam razmatrao ta 2 motora logika je bila da motor ne zelim da menjam narednih 5 do 7 godina, pa mi je cimanje mozda da kupujem slabiji pa prelazim na jaci itd... ( mozda gresim naravno zato ste Vi ovde ) dakle ne znam eto pitajte me ako zelite nesto, zaista bi zeleo da cujem Vase iskreno misljenje i savet za pocetnika kao sto sam ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Prežvakano 1000 puta, moj prvi motor je imao 1000ccm i 240kg...

Ah da, i sa 43 godine sam prvi put seo na motor.

Sve je u glavi.
Uzmi šta ti se sviđa i šta ti je srcu milo.
I sa 1000 i sa 125 se gine vala baš isto, ako se nema u glavi i iskustvu/rutini, a ima u mudima.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Nisam nesto preterano iskusan ali sam i ja polagao na MT-07 i prvi motor mi je Kawasaki er6 koji je skoro identican tom z650 koji gledas (moj je doduse model sa maskom), i mislim da je savrsen prvi motor, s obzirom da me jos nije smorio, a nije ni prejak za pocetak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki GSXR 600 L7

Vidi druze, savet da se pocinje sa manjim motorm nije samo krajnja brzina koju taj motor moze da postigne. Glavni i najveci problem je po meni sam odziv gasa, bez uvrede ali to na polaganju je nista, neces ni znati kako da drzis gas kad pocnes da vozis i sta treba da naletis na lezeci ili neravnine, trgne ti ruka i za cas si na ledjima. Meni se identicna scena desila u prvoj-drugoj nedelji voznje motora, tako da je odlicno sto sam poceo na slabijem. Sem novijih motora retko koji ima kontrolu proklizavanja, takva situacija u krivini i caooo, bocno si. Druga stvar je kocenje, slabiji motor u 3 brzini na 70-80 ima jace kocenje motora nego neki jaci motor, samim tim ga je lakse zaustaviti kad si neiskusan, dok panicno kocenje na vecim motorima nije bas tako a i tezi su motori, da ne idem sad u detalje. Treca stvar je sama tezina, pogotovo ako si nizi vozac. Smotas skroz korman da bi skrenuo, zakljucas ga (svima nam se desilo, laze ko kaze da nije, pogotovo na pocetku) i cela tezina ide na tebe, lakse ces se izboriti ako je 150-160kg nego ako je 200kg. Opet kazem, to su sve moji neki saveti, ne mora to da bude tako. Imam drugare koji su poceli na vecim motorima i prebrodili te pocetnicke greske. Nije ne moguce, samo sam hteo da ti kazem da sama krajnja brzina ne igra toliku ulogu koliko neki ostali faktori. Inace MT-07 je odlican motor, videces posle polaganja kakvi su utisci, ako ti bude odgovarao skroz i mislis da ces moci da savladavas sa njim, samo napred. Neces ga sigurno menjati skoro, ljudi se na njemu navozaju i navozaju, lepo sluzi i traje. Srecno druze i javi nam sta si odlucio. :):jee1:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
14 hours ago, Boris88NS said:

Kao u naslovu, imam b kategoriju i vozim auto, ali cu uskoro da polazem A za motor, ono sto me zanima ja cu da Vas pitam ovde pa da cujem misljenja profesionalaca.

Nikad nisam vozio motor,  direktno i iskreno, zelim da ga vozim bas bas imam ogromnu zelju, imam 30+ god, da ne preciziram, i samo iskustvo sa autom nikad u zivotu nisam ni seo na motor, malo kasno neki bi rekli ali ono... u skoli se polaze na sledecem motoru Yamaha MT-07 od 689 cm3  mislio sam posle zavrsene obuke da kupim isti taj nov motor 2022 god ili ( A ovaj mi se licno vise svidja = Kawasaki Z650 naked 2022 ) sta mislite da li je to ok ? ili smatrate da meni kao pocetniku treba nesto daleko slabije ?

Ako ti odgovaraju po gabaritima, kupuj i ne razmišljaj. Za tvoje godine oba motora su skroz ok, nisu ni jaki ni slabi.

 

Inače, ili je ekspanzija trolova na forumu, ili su ljudi postali nenormalno zagrejani za moto svet. Ovo je ko zna koja tema istog karaktera od osobe sa 1 postom. Iskreno se nadam da je ovo drugo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Moje mišljenje.

Prvi motor kupi polovan na kome ćeš u postprodaji malo izgubiti.Niko iz prve nije pogodio šta mu odgovara i svi mi smo se namenjali od sportskih do putnih endura.

Uzmi nekog Bandita ,Fazera.Stroma,Versysa malo da se uvozaš vidiš šta ti treba i odgovara.Pa posle kada shvatiš šta još i želiš onda ima smisla novo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
Pre 20 sati, Boris88NS je napisao:

Kao u naslovu, imam b kategoriju i vozim auto, ali cu uskoro da polazem A za motor

Obzirom da već voziš auto i imaš iskustvo u prometu/saobraćaju + nisi balavac i znaš što žeilš - slobodno uzmi što ti se sviđa. :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ja sam zabo DL 1000 2004to prvi motor, pa DL 1000 MY 2014 i ne bih menjao tip...

Može Strom 1050...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Pristup motociklu kao igrački i modnom detalju moguć je, jedino, ako se koristi na sigurnoj stazi, u  revijalnom prikazivanju, za fasciniranje fanova na društvenim mrežama...

Motocikl je pre svega drumsko vozilo, jedno zahtevno prevozno sredstvo, celu svetlosnu godinu daleko od bilo kog četvorotočkaša.

Tu vladaju nikad napisana pravila, koja često puta prkose i fizici i logici.

Na njemu se učestvuje u saobraćaju, u kome je vozač motocikla, veoma, aktivan učesnik (i data mu je prilika da bude "pozer", "kul lik", "budala", "donor organa", žrtva nekog bahatog mamlaza...).

Svaki izlazak na put je partija pokera sa đavolom.

U kojoj je Bog često puta samo kibicer, ako baš  imaš sreće i sudija, da odnos bude fer, jedan na jedan.

Ako misliš da vladaš motociklom, ili menjaj stav ili odustani od ove rabote (rizikuješ da postaneš još jedan statistički podatak u analizi ABS-a).

Motocikl nikome ne daje sposobnosti.

Može ih samo  povećati.

To se ne crta, ne piše, ne uči.

Ali u tome može da se uživa.

Zašto vozimo?

Zato što volimo.

I srećan si, svaki put, kad se vratiš kući u orginalnoj ambalaži.

Sve drugo je šarena laža.;)

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA
Pre 1 sat, JevtaNS je napisao:

Još ti to nisi provozao da shvatiš da ima bolje:)

Ja nisam ni rekao da nema bolje, već da mi u potpunosti odgovara i da uživam u svakom minutu vožnje, inače ne bih prešao 5000 km u poslednjih mesec dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Sta god da kupis promenices pre ili kasnije. Jako malo znam ljudi koji su ostali duze od par godina na prvom motoru. 

 

Snaga nemoj da te brine. Postoji samo jedna kocnica a to je - glava. 

 

Sta god mi da te savetujemo ovde nece imati puno smisla. Sam ces se spoznati i prepoznati vremenom. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA
pre 24 minuta, JevtaNS je napisao:

Da ti samo znaš kako je meni pre 40 godina odgovarao poluraspali APN 4 :moto2:

Ne znam, ovaj moj nije još ni blizu poluraspada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 30.4.2022. at 18:10, TAZZ je napisao:

Prežvakano 1000 puta, moj prvi motor je imao 1000ccm i 240kg...

Ah da, i sa 43 godine sam prvi put seo na motor.

Sve je u glavi.
Uzmi šta ti se sviđa i šta ti je srcu milo.
I sa 1000 i sa 125 se gine vala baš isto, ako se nema u glavi i iskustvu/rutini, a ima u mudima.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

Veoma lose razmiljanje sa tvoje strane. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 4 sati, JevtaNS je napisao:

Još ti to nisi provozao da shvatiš da ima bolje:)

Kao likovi koji probaju jednu ribu i misle da je najbolja na svetu i da im odgovara :lol2:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
Veoma lose razmiljanje sa tvoje strane. 
Aha...

Sve spomenici i crna hronika kažu da je drugačije...

Ajde preskoči me molim te.

Gine se po drumovima u 95% slučajeva jer zglob vozi i muda, a ne mozak.
A 125ccm ide 100km/h isto i kao 1000ccm...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre sat vremena, TAZZ je napisao:

Aha...

Sve spomenici i crna hronika kažu da je drugačije...

Ajde preskoči me molim te.

Gine se po drumovima u 95% slučajeva jer zglob vozi i muda, a ne mozak.
A 125ccm ide 100km/h isto i kao 1000ccm...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk
 

1000cc ide 300km/h i do 100km/h za manje od 3 sekunde isto i kao koliko 125cc ne ide. Pored toga sto je bitno kakav si u glavi bitno je i iskustvo a iskustvo se stice na manjim motorima. Medjutim danas je voznja motora kao ruski rulet. Koliko god dobro vozio, danas ima previse budala za volanom 4 tocka. Dovoljno je samo da pogledas story "pungas" intagram stranice. Skoro mi je prijatelj i kolega na 2 tocka poginuo na motoru zbog glupe greske koju je napravio i koja se nije ocekivala od njega jer je uvek najsporiji u grupi i uvek je vazio za sigurnog vozaca i znao je da nas stalno kritikuje zbog nase voznje. Sto niko od nas nije osporavao. Da se uglavnom gine zbog muda, to jeste i uvek ce biti. Medjutim gine se  i zbog neiskustva. Pored toga sto nego vozi normalno i po ogranicenju. Moze i on da dodje do kriticne situacije a nece isto da reaguje osoba koje je isla postepeno sa kubikaza i osoba koja je odma sela  na jak motor.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Poz drugari, danas cu detaljno da procitam samo sam preleteo, posto je bio juce bio praznik pa cu danas na miru kad dodjem kuci, uglavnom niti sam bot niti sam pobegao kako sam procitao gore haha, sto se tice visine visok sam 174 cm za momka koji je rekao z650 nikako ako si iznad 180cm + ( hvala na savetu ) da to je jos jedan + koji mi je kod njega dobar zbog moje visine i nije kao ninja 650 koji ( kako mi je drugar rekao ) nije isto kao kad vozis z650 naked gde je kicma u drugaacijem polozaju malo i lakse je. Procitacu sve danas, bas dosta misljenja koja idu jedna vs druga od iskusnih vozaca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
1000cc ide 300km/h i do 100km/h za manje od 3 sekunde isto i kao koliko 125cc ne ide. Pored toga sto je bitno kakav si u glavi bitno je i iskustvo a iskustvo se stice na manjim motorima. Medjutim danas je voznja motora kao ruski rulet. Koliko god dobro vozio, danas ima previse budala za volanom 4 tocka. Dovoljno je samo da pogledas story "pungas" intagram stranice. Skoro mi je prijatelj i kolega na 2 tocka poginuo na motoru zbog glupe greske koju je napravio i koja se nije ocekivala od njega jer je uvek najsporiji u grupi i uvek je vazio za sigurnog vozaca i znao je da nas stalno kritikuje zbog nase voznje. Sto niko od nas nije osporavao. Da se uglavnom gine zbog muda, to jeste i uvek ce biti. Medjutim gine se  i zbog neiskustva. Pored toga sto nego vozi normalno i po ogranicenju. Moze i on da dodje do kriticne situacije a nece isto da reaguje osoba koje je isla postepeno sa kubikaza i osoba koja je odma sela  na jak motor.
Mili,

Ajde molim te recimo ovde sve što je napisano, a da nije stalo u moju rečenicu:
" Ako se vozi zglobom i o0o onda nije bitno šta se vozi, da li 125ccm ili 1000ccm. 125ccm ide 100km/h isto kao i 1000ccm. Ako se vozi mozgom i glavom, odnosno ako mi vozimo a ne mašina nas, gde je problem voziti i Lamborghini?"

Mili...
Do nas je, nije do njih, do nas je ... U 95% slučajeva.

A izuzetci su tu da potvrde pravilo...
Zar ne?

Samo easy i voziti mozgom...
Evo ja još hodam, iako je prvi motor bio 1000ccm.

Kada onaj gore baci kockice, i izvuče naš broj, to je to, i da sediš u kući, pukne te infarkt, kao mene što je... Samo kad sam MU došao, rekao je u JBT ja se zajebno, trebao je drugi Milašin. Pa izvukao mog ćaleta posle 2 godine...

Zato...

Pamet u glavu!
Polako i postepeno!
Vežba, vežba, vežba!
Voziti tempom koji TEBI odgovara a ne o0o!

Kad se dođe kući, obavezno zagrliti mašinu i zahvaliti joj se na tome što vas je čuvala, jer ste i vi nju čuvali.

Pozdrav

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja