Jump to content

Moto Zajednica

Oboren motociklista Novi Beograd

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

Danas na raskrsnici u ulici Omladinskih brigada na Novom Beogradu,dok je čekao da se upali zeleno svetlo na semaforu,na motociklistu je naletelo vozilo i odbacilo ga par metara.Motociklista je prošao bez vidljivih povreda,malo dezorjentisan,vozač je odmah izašao iz automobila,pomogli smo motociklisti,pozvana je  policija.

Sreća:takoje:

Pošto sam događaj snimio kamerom iz vozila ,evo par sličica nesreće(ne volim da kačim ovakve snimke na svoj YT kanal)Motocikl je na slici  desno.

Dolazi sezona,veliki oprez!!!

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11a.jpg

12.jpg

13.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Koliko vidim ovo je MP3, uopste nije mali skuter pa da kaze covek da ga nije video ispred sebe.

Ovo, tj vozaci iza mene me najvise plase u saobracaju, nije vise problem telefoniranje nego sto ljudi listaju drustvene mreze i igraju igrice na telefonu dok voze.

 

Koliko vidim kolegi je spala kaciga, ne vidim svrhu ako je nosis otkopcanu, ovo je pravi dokaz

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

I meni se ovo desilo, doduše, u mnogo blažoj varijanti, jer niti sam pao, niti mi je oštetio motor (sem nosača tablice). Sad mi je uvek frka kad semafor zatvori baš ispred mene, naročito na prometnijim saobraćajnicama. U gradu gde niko ne vozi ispod bar 80 km/h, samo mi treba da me neko baci na saobraćaj koji zuji s mojih bočnih strana. Džaba ruka na kvačilu i menjač u prvoj, gde da se sklonim? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Bacili mene jedno 2 metra u vazduh. Dve nedelje nisam mogao da hodam, a na motoru steta od 700 eura. Sada, kad me uhvati crveno, uvek stajem na liniji koja razdvaja trake u nadi da ce me "promasiti". I da, vratio sam retrovizore na motor :) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Skoro sam negde video koristan savet, kada stojim na semaforu i vidim da mi prilazi auto od pozadi, umesto da držim konstantno kočnicu ja je par puta pustim pa stisnem kako bi stop svetlo treperilo umesto da konstantno svetli. Ipak više bode oči trepćuće svetlo od svetla koje konstantno svetli. Jbm li ga da li pomaže ali ništa nas ne košta a ako pomogne super. I naravno uvek sam spreman i gledam gde mogu da bežim ali je problem što nekad nemaš gde da pobegneš od budale.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8475 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 10 minuta, pilip88 je napisao:

kako bi stop svetlo treperilo umesto da konstantno svetli

Bravo!

Kao neko ko je na semaforu udaran (pisao po forumu) vise puta i na vise motora :D , obavezno ugradjujem "blinkere"... Na svaki motor!

P.S. I strob za preticanje :D 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 347 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Dosta blazi kontakt sam imao sa vozilom iza sebe, bukvalno drugi dana kako sam seo na motor (pisao u temi predstavljanja...). Srecom, udarac je bio dosta blazi, pa sam ostao na motoru.

 

Pored neprijatnosti, to sam doziveo kao neku opomenu, pa od tad, uvek gledam da budem prvi na semaforu (ispred automobila), kao sto @Petre rece, negde izmedju traka na liniji, oci na retrovizoru, gledam iza sebe ko je za volanom, drkam kocnicu i kvacilo, po malo se pomeram tamo-vamo da budem uocljiviji...

 

Dodatno sam se istripovao od kad sam instalirao gornji kofer, za koji mi se cini da dobro zaklanja svetlosnu grupu. Onda nabavih dodatno stop svetlo za plocu kofera (Shad), moracu ovih dana da je ugradim, stoji kuci skuplja prasinu. Mozda i dodam ovaj modulator kao @N.F.S. moze samo da pomogne. ;)

 

ab.a5.38.10026836890ANW0612.JPG

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8475 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

...da, ja na parce sparinga (ispod kofera i ploce) dodam par ekstra jakih dioda! Bode oci kojiko isijava, nema sanse da me ne primete.

Pozicija je uvek vrlo bitna, namestam se tako da je prednji tocak ka "izlazu, i slobodan (izmedju automobila).

Da imam gde bezati ako ovaj ispred krene u nazad ili mi prilazi problem od pozadi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1255 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 6 sati, pilip88 je napisao:

umesto da držim konstantno kočnicu ja je par puta pustim pa stisnem kako bi stop svetlo treperilo umesto da konstantno svetli. 

Pametno ...

 

Moje iskustvo je sa kolima al mozda nekome da neku ideju.

Mene je daleke 95e baja udario odpozadi i usao mi do zadnjeg naslona jer nije video da stojim iza busa u stanica. Sva sreca imao sam vezan pojas i prosao bez vecih posledica iako je to tad bila misaona imenica. Auto je bio zguzvan jer sam sjebao i prednjicu.

 

Po savetu jednog starijeg autoelektricara ubacim automat 4migavca (200 dinara) na izlazu instalacije iz stop automata i sada mi prilikom svakog kocenja oba stop svetla blinkaju kao migavci.

 

Za proteklih 30 god nisam imao ni jednu kriticnu situaciju da me neko navuce zguza, sad pre tehnickog skinem automat i spojim zice po PSu i to je to a gledajuci u retrovizoru ove iza mene tvrdim da im je reakcija na moje kocenje brza nego sa *normalnim* stop svetlima.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8-SA

Nadam se da je i skuter okej, bez nekih vecih ostecenja.

 

Ja uvek gledam iza sebe sta se desava dok cekam semafor, cim vidim da mi neko prilazi, ubacujem u brzinu i idem preventivno napred malo.

 

Ideja blinkera mi se svidja. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Da ne otvaram novu temu, danas

 

WWW.NOVOSTI.RS

U ULICI dr Ivana Ribara na Novom Beogradu došlo je do sudara automobila i motocikla. Vozač motora star 47 godina teško je povređen i hitno hospitalizovan.

 

Čuvajte se :popovanje:

 

Promenio član Bandolero

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
On 7.4.2022. at 21:57, Sharky - Alex je napisao:

Koliko vidim ovo je MP3, uopste nije mali skuter pa da kaze covek da ga nije video ispred sebe.

Ovo, tj vozaci iza mene me najvise plase u saobracaju, nije vise problem telefoniranje nego sto ljudi listaju drustvene mreze i igraju igrice na telefonu dok voze.

 

Koliko vidim kolegi je spala kaciga, ne vidim svrhu ako je nosis otkopcanu, ovo je pravi dokaz

Kaciga ne da je spala ,nego je ostala u mestu kada ga je ovaj udario,nije bila zakopčana!

Promenio član Bob Rock70

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

@N.F.S.Džabe led diode ako neko kuca poruke dok vozi ili nije koncentrisan na to što radi.Vozim motore preko 30 godina,jednostavno  vozači automobila te ne shvataju kao učesnika u saobraćaju,tj ,,ne vide te",za njih ne postojiš.Poslednjih godina se situacija malo promenila,imam osećaj da te više uvažavaju kao učesnika u saobraćaju,ali mlađi vozači automobila kao da imaju neku potrebu da se dokazuju, da se trkaju sa motorima što je po meni nenormalno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

@djurazMP3 je sam po sebi skup skuter,ovaj je bio novije proizvodnje,ne verujem da su oštećenja mala.Bitno  je da je vozač motora prošao bez nekih vidljivijih povreda.Izgleda da je najbolje na semaforu stajati izmedju  automobila,pomalo bahato ,ali deluje...

Promenio član Bob Rock70
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8970 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Posto je imao udarac otpozadi, nosac motora je najverovatnije pretrpeo stetu, plastike desne strane na farbanje, zabice na varenje, pitanje je sta je sa retrovizorom, tegicem, kormanom.

Ako se nije ugasio motor odmah po padu, imaće mot. ulja u kuc. f. vazduha.

 

Ovo gore napisano "nije strasno" kako zna biti kad se spreda polupa MP3..... tad popravka moze bez problema da izadje 2.000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800
Da ne otvaram novu temu, danas
 
436_poslednja-vest-hronika_f.jpg WWW.NOVOSTI.RS
U ULICI dr Ivana Ribara na Novom Beogradu došlo je do sudara automobila i motocikla. Vozač motora star 47 godina teško je povređen i hitno hospitalizovan.  
Čuvajte se :popovanje:
 
Kolega se zove Nebojša ,u zemunskoj je bolnici ,svestan je i uzima hranu ,otvoren je prelom leve potkolenice a desna noga i ruke polomljeni ,žena mu isekla put ,išla od vojvođanske i htela da skrene ka kozari a Nebojša išao od Jurija G. .2 min. pre toga ostavio svoje dete ispred zgrade ,sreća u nesreći !

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
On 8.4.2022. at 14:32, travelman je napisao:

Pametno ...

 

Moje iskustvo je sa kolima al mozda nekome da neku ideju.

Mene je daleke 95e baja udario odpozadi i usao mi do zadnjeg naslona jer nije video da stojim iza busa u stanica. Sva sreca imao sam vezan pojas i prosao bez vecih posledica iako je to tad bila misaona imenica. Auto je bio zguzvan jer sam sjebao i prednjicu.

 

Po savetu jednog starijeg autoelektricara ubacim automat 4migavca (200 dinara) na izlazu instalacije iz stop automata i sada mi prilikom svakog kocenja oba stop svetla blinkaju kao migavci.

 

Za proteklih 30 god nisam imao ni jednu kriticnu situaciju da me neko navuce zguza, sad pre tehnickog skinem automat i spojim zice po PSu i to je to a gledajuci u retrovizoru ove iza mene tvrdim da im je reakcija na moje kocenje brza nego sa *normalnim* stop svetlima.

I ja sam imao istu situaciju kada me je džip udario punom brzinom otpozadi,pojas tu nema veze da li je vezan ili ne,telo je išlo pozadi od inercije udarca,pokrivilo se sedište,meni pukao vrat,potres mozga,ključna kost,polomljena noga,auto totalna šteta....

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 26 minuta, peratrap je napisao:

Kolega se zove Nebojša ,u zemunskoj je bolnici ,svestan je i uzima hranu ,otvoren je prelom leve potkolenice a desna noga i ruke polomljeni ,žena mu isekla put ,išla od vojvođanske i htela da skrene ka kozari a Nebojša išao od Jurija G. .2 min. pre toga ostavio svoje dete ispred zgrade ,sreća u nesreći !

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Brz oporavak!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre 13 sati, Satelis je napisao:

Posto je imao udarac otpozadi, nosac motora je najverovatnije pretrpeo stetu, plastike desne strane na farbanje, zabice na varenje, pitanje je sta je sa retrovizorom, tegicem, kormanom.

Ako se nije ugasio motor odmah po padu, imaće mot. ulja u kuc. f. vazduha.

 

Ovo gore napisano "nije strasno" kako zna biti kad se spreda polupa MP3..... tad popravka moze bez problema da izadje 2.000e

Motor se ugasio,ja sam isključio kontakt,ali plastika je dosta oštećena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja